Rise Of Tomb Raider - (xone, pc, ps4)
3 3

Bu konuda 173 mesaj var

valla eski sexy tomb raider'a dönmeleri gerekiyor, bu okumuş etmiş efendi kariyerist kız modeli tr'ye ters.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

valla eski sexy tomb raider'a dönmeleri gerekiyor, bu okumuş etmiş efendi kariyerist kız modeli tr'ye ters.

Bence bu hali iyi olmus.

Oyunlarda cinsiyetcilik cok tepki almaya basladi. Kadin karakterler genelde yanci, seksi olmasi disinda onemsiz karakterler. Eger yine poposu acik, gogusleri fiskiran tomb raider yapsalardi, ters teperdi diye dusunuyorum. Mesela Dead or Alive Xtreme 3 bu yuzden ABD'de cikmayacak.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

cinsiyetçilik tartışmasını yapay buluyorum. bilimadamı yerine bilim insanı diyelim gibi anlamsız bir şey. birinci dünya problemleri işte, rahatlık battıkça icat çıkartıyorlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

2 saat kadar oynadım, steam'de 4 şubat'a kadar geçerli olan 80TL'lik fiyattan gözünüz kapalı alabilirsiniz, indirim beklemeye bile gerek yok, yeni çıkmış bir oyuna göre fiyatı çok uygun zaten.

aksiyon 1. oyunda kaldığı yerden, hiç hız kesmeden devam ediyor. suriye'den sibirya'ya uzanan müthiş atmosfer yapmışlar yine. ayrıca amd hala driver çıkarmış olmasa da oyunda hiç performans problemi, glitch ya da bug yok gibi gözüküyor.

oyun arayana tavsiye ederim.

tek üzücü nokta lara kızımız güzelliğinden çok çekmiş, millet suratına aval aval bakıp, göğüslerini kesmekten sözünü dinlemez olmuş, yavrucak da ciddiye alınmak amaçlı gitmiş yüz hatlarını daha moronik yaptırmış, ikizleri de bir boy küçülttürmüş anlaşılan.

Firienholt beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

incelemelere biraz baktım. Bir performans sorunu olduğu söyleniyor. Bir patch , sürücü güncellemesi beklenebilir bence. 15fps görmek hoş olmuyor.

Oyun bir ilk de oldu. Windows Store 'da satılmaya başlanmış. ilk kez metro app dışında , oyun satılıyormuş Windows Store 'da. Fiyatı rekabetçi değil tabii ama gerisi gelir bunun.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

çıkış fiyatı yeteri kadar indirimli zaten, kararından pişman olma olasılığın yok kesinlikle.

hemen bitmesin diye kıyamadığımdan kapattım şuan :D

performans konusunda çekincesi olanlar için söyleyeyim, high - ultra arası ayarlarda 1080p hiç 60 fps altına inmeden açık ortamlarda 70, kapalı mekanlarda 80 fps ortalama ile oynuyorum r9 290 vapor-x ile.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

20 dakika falan oyuna göz attım. Önceki oyundan kaldığımız yerden devam ediyoruz.

Tek kötü taraf Stardust'ın da bahsettiği gibi Lara Croft iyice törpülenmiş. Anlaşılan Lara fiziğimle değil yaptığım işlerle gündeme gelmek istiyorum demiş :D Önceki oyundaki balans bence iyiydi, keşke değiştirmeselermiş.

Önceki oyunda karakter ve oyuncu arasındaki empati çok iyi işlenmişti, umarım bu oyunda da öyledir.

Referans 780ti ve 1080 ekran ile Nvidia Experience'ın verdiği otomatik ayarlarda gpu kullanımı %95-98 arasında kalarak 60fps sabit gayet oynanıyor. Herhangi bir performans sorunu şimdilik görmedim. Grafik ayarları da en yükseğin bir altı gibi oluyor. Ekran kartı OC'suz ve en güncel sürücü yüklü.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gördüğüm kadarıyla GTX 980 ve i7 mainstream işlemci ile en üst seviye ayarlarla ki antialiasing dışında 1080p 60 FPS mümkün.

Ben daha deneyemedim, iki aydır beklediğim parçalar yolda olduğundan yatıyor bilgisayar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Referans 780ti ve 1080 ekran ile Nvidia Experience'ın verdiği otomatik ayarlarda gpu kullanımı %95-98 arasında kalarak 60fps sabit gayet oynanıyor. Herhangi bir performans sorunu şimdilik görmedim. Grafik ayarları da en yükseğin bir altı gibi oluyor. Ekran kartı OC'suz ve en güncel sürücü yüklü.

iyiymiş o zaman. En yükseğin bir altı yine de hoşuma gitmedi :) . En üste getirip, biraz "drawing distance " kısılabilir. İncelemede , en çok onun etkilediği söyleniyordu. 

Bir de düşüşler , karların olduğu bölümde çok oluyormuş. Siz henüz belki oraya gelmediniz. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu bahsettiğim en yükseğin bir altı, bütün ayarlarda en üst seviyenin bir altı değil aslında. Çoğu seçenek en yüksek seviyede.

Örneğin kaplamaları en yüksek seviyeye almak için 1080p'de 3gb ekran kartı kurtarmıyor. 3gb ekran kartınız varsa bir alt seviyeyi seçmek zorundasınız. Kaplamaları VeryHigh yerine High'a getirince de kaplamalar çamur falan olmuyor.

3-4 ayar fps'i etkiliyor. AA, gölge, lod ve HBAO+, diğer ayarlar fps'i pek etkilemiyor. AA için SSAAx2 seçerseniz oyun monitörünüzün çözünürlüğünün 2 katı çözünürlükte render edilip sonra monitörünüzün çözünürlüğüne düşürüldüğü için SSAAx2 ve SSAAx4 fps'i yamultuyor. Ama FXAA ile fps'i bozmadan kabul edilebilir görüntü kalitesiyle oynayabiliyorsunuz.

Gölge etkiliyor, hem fps'i hem de görüntü kalitesini dramatik şekilde etkiliyor ama bir alt seviyede oynanmaz hale gelmiyor.

LOD ayarını en yüksekte tutmakta fayda var. Uzaktaki objelerin detaysız olması kabul edilecek birşey değil.

AO için HBAO+ şart değil. Normal AO (SSAO) gayet başarılı sonuç veriyor.

Şu da bir seçenek, siz de benim gibi gamepad ile oynayacaksanız 60fps çok çok elzem değil. Herşeyi kökleyip 30fps'e kitleyerek gayet güzel oynayabilirsiniz.

Bahsi geçen karlı bölüme geldim. Öncesinde 60'ın altına inmeyen oyun o bölümde 40'lara düştü. Ama bu kar ile alakalı değil zaten oyun karlı bir sahnede başlıyor. Bu bahsi geçen bölümde daha önce görmediğimiz kadar bina ve AI var. İlerleyen sürücü ve yazılımlarla toparlarlar sanırım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Whooosh kaplamalar en üst düzeye 4gb çıkabiliyor mu? Öyleyse, 290 alırken ,nvidia tavsiye edenler 4gb ın fark yaratmayacağını söylüyorlardı, diğer taraf haklı çıkmış oluyor.

Amd dn birkaç gün içinde yeni sürücü gelecekmiş, alınır bu.

Yeni Lara yı sevmedim. Önceki oyundaki iyiydi. Boşuna değiştirmişler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Nvidia uzun bir süredir en üst seviyede 3 GB kart üretmiyor, fark yaratmaz diyenler o anı kastetmiştir, bundan iki, iki buçuk yıl sonra fark yaratmaz demek istememişlerdir, bu süre uzun bir süre PC için.

Bunu kastetmiş olan varsa da hata etmiş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tolga abi, Reset'in bahsettiği şey GTX 970'deki 3.5 GB + 0.5 GB hadisesinde öne sürülen şey herhalde. "Zaten oyunlar 3 GB üzerini pek kullanmıyor, o yüzden o yavaş çalışan 0.5 GB'lık kısım önemsiz" gibi şeyler söylenmişti diye hatırlıyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Normalde oyun motorlarinin bir tavan vram kullanimi var ve cogunlukta 2, 2.5 gb'i gecmiyor. Gecebilenler ise vram miktarina bakip o miktarin %80-90'ini kullanacak sekilde kendini ayarliyor. Bir elin parmagini gecmeyen oyunlar sistemdeki vram boyutuna bakmadan yuksek vram kullanabiliyor.

Isin ozu iki tarafta hakli.

Benim ekran karti 3gb oldugundan 3gb'i gectigini biliyorum ama ne kadar gectigini bilmiyorum. Bu oyunun Nvidia destekli oldugunu dusunursek 3.5'u gececegini zannetmiyorum ama gormek gerekli.

Kaplamalari en yuksek ayarda sectigimde vram 3gb'a dayaniyor ve ayni anda sistem bellegi kullanimi +4gb artiyor. Muhtemelen kaplamalarin hepsini sistem bellegine kopyaliyor ihtiyaca gore oradan vram'e kopyalaya kopyalaya kullaniyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İnternette bakındım da 6gb'a kadar çıktığını söyleyenler var. Bu normal değil, muhtemelen memory leak benzeri bir sorun var oyunda.

https://forums.geforce.com/default/topic/913599/geforce-900-series/rise-of-tomb-raider-using-all-of-vram-on-6gb-980ti/

https://www.gamefaqs.com/boards/916373-pc/73222018

Buradaki eleman ise benim bahsettiğim vram dolunca sistem belleğinin kullanılması durumuna değinmiş.

http://www.dsogaming.com/pc-performance-analyses/rise-of-the-tomb-raider-pc-performance-analysis/

Ayrıca oyun Nvidia kartlarda AMD kartlardan 400mb daha fazla vram kullanıyormuş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tolga abi, Reset'in bahsettiği şey GTX 970'deki 3.5 GB + 0.5 GB hadisesinde öne sürülen şey herhalde. "Zaten oyunlar 3 GB üzerini pek kullanmıyor, o yüzden o yavaş çalışan 0.5 GB'lık kısım önemsiz" gibi şeyler söylenmişti diye hatırlıyorum.

AMD R290 'nın ilk zamanlarında , Nvidia tarafında 780 vardı rakibi. O 3gb dı. 3gb-4gb arasında , kartın mantıklı ömrü süresince fark olmayacağını söylüyordu bir kesim. Onlar yanıldı gibi görünüyor. 

290 alanlar doğru tercih yapmış oldu.

AMD tarafında bir sürücü sorunu var şu anda. Düzelir herhalde.

http://kotaku.com/rise-of-the-tomb-raider-pc-benchmarks-steep-demands-1756350619?utm_campaign=Socialflow_Kotaku_Twitter&utm_source=Kotaku_Twitter&utm_medium=Socialflow

@@AranelSurion , öyle alalım ama sonra disable etmesinler oyunu? Windows Store dan alınan oyunların updateleri nasıl oluyor?

Edit : Ukrayna Hilton otelin adresini verdim. Kabul etti. 

umarım ingilizcedir

ülke uygulamadan değil de, windows ayarlarından değiştiriliyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

780 gibi bir kartın ömrü zaten bitmek üzere şu aylarda. Şimdiye kadar kaç tane oyunda 1080p çözünürlük için 3gb belleğin yetmediği görüldü ki bunu diyenler yanılmış olsun? Tomb Raider'da texture boyutları yer yer 6gb'lara çıkıyor deniyor ki bu normal bir durum değil. Muhtemelen bir memory leak sorunu var ve ilerki güncellemeler ile düzelir diye umut ediyorum. O yüzden bu oyun çok doğru bir örnek değil şu an için.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

6gb neden normal olmasın? günümüz konsolları 8gb bellekli neticede, eskisi gibi ufacık alana sıkıştırmak zorunda değiller. yüksek çözünürlüklü texture'lar çok büyük alanlarda vram kullanımını pekala fırlatabilir...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Olmaz.

8gb cihazin toplam bellek orani. Bunun bir kismi isletim sistemine gidiyor. Kalanin hepsini de vram olarak kullanamazlar.

Konsollar 8gb diye, bilgisayarda 6gb vram kullanamaz oyun.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1080p gibi bir çözünürlükte ben hiçbir oyunda 6gb texture boyutu görmedim açıkçası. Bu dediğin belki 4k çözünürlükte geçerli olabilir bazı durumlarda ancak.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Olmaz.

8gb cihazin toplam bellek orani. Bunun bir kismi isletim sistemine gidiyor. Kalanin hepsini de vram olarak kullanamazlar.

Konsollar 8gb diye, bilgisayarda 6gb vram kullanamaz oyun.

çok kesin ve net, peki abi. :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok