Rise Of Tomb Raider - (xone, pc, ps4)
3 3

Bu konuda 173 mesaj var

Silah & ok kullanmaca aynen devam. :) Oyunu bugün biraz oynadım, görsellik (hem teknoloji hem artwork anlamında) gayet başarılı, bazı yerlerde manzara insanı içine çekiyor. Kar mekaniği (iz bırakma, derin kara girince yavaşlama vs.) hoş düşünülmüş, hikaye ve oynanış da keyifli. Etrafta bir şeylere bakınıp okuyarak Lara 'nın rusçasını, yunancasını vs. geliştirmesi, bu sayede duvarlarda bir şeyler okuyabilmesi falan hep ilginç şeyler. Çoğunlukla önceki oyunun devamı niteliğinde tabii, çok bir değişiklik yok. Önceki oyunu da sevmiştim, bunu da beğendim.

Yalnız karakter animasyonları resmen kazma gibi, özellikle oyunun başında o grafiklere o amatörce hareketler yakışmadı, güldürdü. Daha sonra gözüm alıştı sanırım. Başka oyunlarda varsa dikkat etmedim ama bir de Twitch yayıncıları için "broadcasting frame" olayı gördüm ilk defa, ekranın etrafına hafif bir çerçeve yapıp "play-time, bulunan inci boncuk" vs. bilgiler ekliyor, sanırım bu da yakında standart olur.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

not: gamepad DmC tarzı sabit kameralı hack and slash oyunlar ve 2d platform oyunları hariç hiç bir oyunda klavye + mouse ikilisinden daha iyi değil, kendimizi kandırmayalım...

.

:thumbs: 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Windows Store'da satılan sürüm "Full Screen Exclusive" modda çalışmıyormuş sanırım. Herhangi bir performans kaybına neden oluyor mu bu durum? Yazılanlara göre Crossfire için şartmış full screen exclusive modu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Olur. Fullscreen window gibi olur. Sadece bezeller görünmez. Exclusive fullscreen de ayrı bir framebuffer içerisine alınacak desktoptan bağımsız. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

düzgün kodlanmış oyunlarda windowed fullscreen (ya da borderless full screen) herhangi bir performans kaybına sebebiyet vermiyor... ama crossfire çalışmaz evet o ayrı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

demo yok bir şey yok malum yerler de yok (f* word denuvo) ee satın al beğenmezsen kaçtığıyla otur aşağı. özellikle eskiden argümanı "demosu var!" olan anti-korsancılar ne düşünüyor bu konuda?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Windows Store'da satılan sürüm "Full Screen Exclusive" modda çalışmıyormuş sanırım. Herhangi bir performans kaybına neden oluyor mu bu durum? Yazılanlara göre Crossfire için şartmış full screen exclusive modu.

Crossfire çalışmıyor fullscreen modda, tek R9 290 ile double buffering Vsync de açık vaziyette oyunun başları 30 FPS'de kalıyor en üst seviye ayarlar ile 2K çözünürlükte.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Very High ile direkt 30 FPS çalışıyor oyun bende 2560x1440 çözünürlükte ve imzadaki AMD R9 290 Crossfire ekran kartlı sistemde, ayarlardan sadece Texture ayarını High'a alıp, HBAO+ ayarını da Crystal Dynamics'in kendi çözümüne döndürünce FPS coşuyor, baştaki tomb'da 100 FPS üzerine çıktığı yerler oluyor, genelde 80-90 civarlarında, karlı bölüme de yeni geldim aşırı bir yavaşlama falan olmadı en başlarda, devamına bakacağım.

Oyun hatalı kodlanmış olabilir Very High ayarı ile ilgili olarak ya da bazı yerlerde de yakınma konusu olan Nvidia "teknolojileri" eklentilerinin oyun kodunu sekteye uğratmasından da kaynaklanabilir.

Nvidia'nın Assasin's Creed ve Batman: Arkham Knight oyunlarına "katkıları" da malum son zamanlarda.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Xbox One'da ilerlemiştim ama burada bitireceğim sanırım. Optimizasyon vs çok iyi. Grafik hafızası yetmediği için texture very high'a alınmıyor. Diğer ayarlardan da sadece o saçla ilgili olanı very high değil de "on" olarak ayarlayınca 70-100 arası gidiyor fps. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende 1500 MHz GTX 980 SLI ile Very High ayarlarında karlı yerlerde çok geniş alanlarda 65 FPS falan oluyor, onun dışında 80-100 FPS ve üzeri genelde ki çözünürlük bende 1080p de değil 2560x1440. 4GB hafızanın da hepsi kullanılıyor Afterburner'dan takip ediyorum.

Gıcık olduğum nokta mekan değişirken falan kısa bir süre FPS düşüyor, akabinde yine normal noktalara geliyor, ben ilerledim de iyi kötü, bir sıkıntı olmadı bende başka GTX 980 SLI ile, R9 290 crossfire ile de 2K yine High ayarlarda oynanabiliyor oyun.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ti daha geçmedi elime,imzaya yazdım sadece. 980le oynuyorum. Zaten biri galiba memory leak hatası var demişti. Düzeltildi mi bilmiyorum. Ama 4gb en üstün bir altına yetiyor textureda. En üste alınca uyarı veriyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunu %71 ile bitirdim. Gene kaliteli bir iş çıkarmışlar; ancak ilk oyunu, oynanış bakımından daha çok beğenmiştim. Daha derli toplu bir deneyim sunuyordu, harita tasarımı daha ilginçti, aldığımız teçhizatlar oynanışı daha çok etkiliyordu.

Yapay zeka ve vuruş hissi de, ilk oyunun üzerine pek gelişmemiş. En yüksek zorlukta bile, düşmanlar gamepad'e odaklı davranıyor, geç tepki veriyor.

Gamepad'le oynamama rağmen zorlanmadım, mouse'la oynamanızı önermem.

Tomb'lar, ilk oyuna göre geliştirilmiş.

Mekanlar ise, başarılı olmuş:

-Spoiler-

Doğu Roma ve Sovyet yapılarının olduğu bölümler, oyunun hoşuma giden kısımları oldu. Bu yapıları bir arada görmek, tarih ilgisi olan arkadaşları cezbedecektir.

-Spoiler-

Vram kullanımı problemli. Very high texture ile, ilk bölümde 3 GB vram kullanırken, ikinci bölümde 6 GB vram'i dolduruyor. Geri kalan bölümler de, 4.5 - 6 GB arası devam etti.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

DX 12 ile 53 FPS olmadan 91 FPS benchmark skoru benim sistemim aynı ayarla ki Very High ayarlar, sadece texture ayarı High yapılmış vaziyette. DX 12 ile bir sorun var sanıyorum, belki de SLI aktive olmuyor DX 12 ile, bilemiyorum. Çözünürlük bu arada 1080p değil, 2K.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu garip tepkine hiçbir anlam veremedim.:)

Neyse, esas itibariyle SLI'da sorun var, kapatıp bir karşılaştırmada yapayım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok