Rise Of Tomb Raider - (xone, pc, ps4)
3 3

Bu konuda 173 mesaj var

denilene göre oyun ne kadar ram bulursa, o kadar rami optimize ederek kullanıyormuş.

ben 4gb ram ile hiç sorun yaşamadan oynuyorum, hatta bu son driver ile ortalama 3-5 fps arttı.

bir memory leak sorunu olsa hiç kapatmadan 4-5 saat oynamayamazdım heralde.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yahu konsollarin bellegi artti ama bu kadar da artmadi. Bir oyun dusunun ki 2.5gb ram kullaniyor ama ayni zamanda 10gb vram kullaniyor. Yok boyle bir dunya.

En yuksek kaplama ayarlarinda 3gb ekran kartinin yetmemesini anlarim ama 8gb ekran karti bile yetmiyorsa orada bir sikinti var demektir.

Iki ihtimal var, ya oyunda programlama hatasi var yada kasten 12gb ekran kartina bir mana kazandirma cabasi var. Bu durumu konsollarin 6gb bellegi ile aciklayamayiz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şu windowstan oyunu ucuza alma işinde bir yamuk yoksa, alıp bir deneyim bakalım 780Ti ile. İlk oyunu full %100 bitirmiştim. O kadar saracak mı bakalım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

daha bile fazla sarar.

o açıktan yararlanmak için windows 10 gerekiyor, misal şuan 8.1 ile yapamadım ben, ayrıca steam'de bulunan exclusive full screen mode bulunmuyormuş, windowed mode, full screen yapılıyormuş.

bu olaya bakmak için yıllar sonra windows'un metro arayüzüne girdim, dünyam yıkıldı ya bu ne rezalet bu ne app'cilik, mac kullanıcısı gibi hissettim kendimi bir üzüldüm.

ZvAnA beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bi de oyunu nerden aldığımıza göre özellikler değişmeye mi başladı? Neyse ki , baktım şimdi , bu exlusive fs mode olmasa da olur benim için . 4k render edip , 1080p de oynamaycağım zaten.

Oyunun pc sürümü, xbox one a göre baya iyiymiş. Bu nesil konsolları çuvalladı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Windows store dan alınan versiyon , Xbox One controller daki impulse triggers 'ı -ne demekse- kullanabiliyormuş. Steam versiyonu kullanamıyormuş. Bu da ilginç

780 gibi bir kartın ömrü zaten bitmek üzere şu aylarda. Şimdiye kadar kaç tane oyunda 1080p çözünürlük için 3gb belleğin yetmediği görüldü ki bunu diyenler yanılmış olsun? Tomb Raider'da texture boyutları yer yer 6gb'lara çıkıyor deniyor ki bu normal bir durum değil. Muhtemelen bir memory leak sorunu var ve ilerki güncellemeler ile düzelir diye umut ediyorum. O yüzden bu oyun çok doğru bir örnek değil şu an için.

780 ömrünün sonlarında mı? Ben onun AMD karşılığı denebilecek R290 'ı kullanıyorum. Yeni çıkan oyunlarda bile bütün ayarları max yapabiliyorum. Belki bir iki tane , sonucu pek değiştirmeyen ayarı max yerine high yaptığım oluyor. Pek ömrünün sonunda sayılmaz. 

Oculus Rift te yetmezse değiştiririm. AMD yeni kartları bu yılın ortalarında çıkacak, o zaman ancak.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu oyundaki kart muhabbeti nedir? Kartlar açılıyor, sat falan diyor, ne ayak

çevirmeye üşendim, idare ediver  :))

They are used with Expeditions in the main menu. Here you can replay levels with or without the stuff you've unlocked, try challenges like score attacks etc. The cards are used to adjust the difficulty for these challenges (and the score, naturally)So if you want to run around with unlimited ammo, you can do that, but you'll get a much lower score. Or you can start with no ammo, and get a much higher score. Stuff like that.  

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evet öyle bir durum var. Oyun sürekli Stardust bu bölümde 3000 puan yaptı, bak Vatal sadece 2 kere öldü, bak Ayşe teyzenin oğlu pilot olmuş falan diye alttan alttan gazı veriyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

700 serisi teknolojik ömrünü tamamlamak üzere evet. Size oyunlarda halen yetiyor olması ayrı bir şey, kartın güncelliğini yitirmesi başka birşey. 700 serileri Kepler çekirdeğini kullanıyor ve bildiğiniz üzere 900 ile Maxwell'e geçildi. Şu anda da bu sene içinde Pascal çekirdekli kartlar çıkacak Nvidia'dan. Çok muhtemeldir ki Kepler çekirdekli kartlar DX12 ve onun getireceği ekstralara sahip olamayacak. O yüzden teknolojik ömrünün sonlarına geliyoruz demek istedim. Ve şu ana kadar hiçbir oyunda 1080p çözünürlükte 780 serileri bir problem çıkarmadı. Bu bakımdan da 3gb full hd çözünürlük için gayet yeterli söylemi bana göre geçerliliğini koruyor demek istiyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

12 saat sonunda oyunu bitirdim. İlk oyunun tadında iyi bir oyun olmuş. Eleştirebileceğim tek nokta grafik dışında ilk oyunun üzerine pek bir şey eklenmemiş olması. Bu grafiklerin yanında animasyonlar biraz sırıtıyor. 

Karmaşık bir hikayesi yok fakat iyi işlenmiş. Önceki oyuna göre daha bir açık dünya oyunu olmuş. Yine birçok haritadan oluşuyor ve her haritada keşfedilecek mağaralar, mezarlar gibi çeşitli yerler var. Ayrıca basit yan görevler de eklemişler. Ana hikayenin akıcı aksiyonu yanında sıkıcı olsalar da oyun süresini uzatma adına tamamlanabilir. Bulmacaları biraz daha zorlayıcı olmalarını beklerdim.

Özellikle ilk oyunu sevenlerin kaçırmaması gereken bir yapım. İndirimler beklenmeden bile alınabilir  :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

almanlar copy protection teknolojisine el atınca işin tadı kaçtı.

Denuvo 'yu diyorsanız o galiba Avusturyalıların. :) Çok uzun ömürlü olacağını düşünmüyorum yine ama şimdiden etrafında mini bir sektör oluştu bile. $0.5 veya $1 'a aktivasyon satan yerler türedi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

12 saat sonunda oyunu bitirdim. İlk oyunun tadında iyi bir oyun olmuş.

Ben 11-12 saat oynadım daha %37 bitirmişim. 

Oyun ile ilgili olarak. İlk oyunun üstüne pek bir şey koyulmadığı fikrine katılıyorum. Görsel olarak birçok iyileştirme var. Bazen böyle mekana falan girdiğinizde sanat eseri gibi geliyor. Özellikle eski Bizans yapıları duvar resimleri heykeller falan harika. Baka kalıyorsunuz.

Ben gamepad ile oynadığımdan en kolay zorluğu seçmem gerekiyor aksi halde otomatik nişanlama çalışmıyor. Onsuz gamepad ile oynamak ise pek mümkün değil. Tabi zorluk en kolayda olunca düşman imparatorluk klonları gibi ateş ediyor. Mal düşmanlar burnumun dibinde (burnumuzun dibi Nevşin, burnumuzun dibi) olsalar da vuramıyorlar. Bu yüzden zorluğu ile ilgili bir şey söyleyemeyeceğim.

Yan görevlere mağaralara falan çok girmemek lazım. Çok basit ve sıkıcılar. Oyundan soğutuyorlar insanı. Önceki oyunda sanki daha iyiydi bulmacalar. Bu oyunda sadece bir mezarda su seviyesini falan ayarladığımız bir bulmaca vardı. O kısmen iyiydi, diğerleri çok yavan geldi bana.

Crafting falan saçma olmuş. Koşarken bir tuşa basarak bir saniyede konserve kutusundan el bombası falan yapıyor, ok hazırlıyorsunuz. Bu kadar basit olmamalıydı. Zaten her yer hazır ok, mermi falan dolu oluyor.

Firienholt beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Crossfire çalışmıyor oyunda maalesef, tek R9 290 ile de konsol şeklinde 2560x1440 olarak 30 FPS alınabiliyor başlarda ancak en yüksek ayarlarda double buffer açıkken.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben gamepad ile oynadığımdan en kolay zorluğu seçmem gerekiyor aksi halde otomatik nişanlama çalışmıyor. Onsuz gamepad ile oynamak ise pek mümkün değil. 

klavye + mouse ikilisine ne oldu?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Crossfire çalıştı son hotfix sürücüyü yükleyince 2560x1440 olarak başları 70-120 FPS arası değişiyor HIGH ayarlar ile.

Gamepad ile Xbox One'da en yüksek zorluğun bir altında sonuna kadar gelmiştim hem de 30 FPS kilidi ile ama son bölümler ciddi ciddi zor, oralarda kısmak zorunda kalmıştım.

Bu arada başlarda bile zorlanma varsa en kolayda gamepad ile sonlarını imkansız yapamazsınız, başka türlü deneyin olmazsa. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

her tps gamepad ile oynanacak diye bir kaide yok neticede, TR gibi nişan alıp vurmak gereken oyunlarda zor oluyor :) kendin de belirttiğin gibi... yazık olmuş bence oyuna easy mod falan.

Firienholt beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunun buyuk kismi atla zipla kos surun ile geciyor. Birseyleri vurmak belki oyunun %5'i bile degildir.

Her tps'i gamepad ile oynamiyorum. Ornegin MassEffect'i asla gamepad ile oynamam ama bazi oyun gamepad ile daha iyi oluyor. Zorlukla ilgili sikintim yok, baska zor oyunlardan onu cikartiyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

en zorun bir altını seçtim. Yazık olmasın oyuna. G13+mouse ikilisinden memnun kalmıştım önceki Tomb Raider da , bunda da işimi görür. 

Gamepad le oynadığım oyun çok sınırlıydı. Fifa ancak, onu da ben oynamıyorum zaten. Witcher 3 belki daha iyi olur gamepad le.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bunun ilk oyununda baya bir silah & ok vs. kullanmaca vardı, bunda daha çok atlama zıplama üzerine mi yoğunlaşmışlar? baya aksiyondu diğeri çünkü :)

not: gamepad DmC tarzı sabit kameralı hack and slash oyunlar ve 2d platform oyunları hariç hiç bir oyunda klavye + mouse ikilisinden daha iyi değil, kendimizi kandırmayalım...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok