Rise Of Tomb Raider - (xone, pc, ps4)
3 3

Bu konuda 173 mesaj var

Az önce ilk oyununu bitirdim bir süredir oynuyordum zaten. Bi ara artık rise of TR' yede başlarık. Güzel oyunmuş, küçükken haliyle ilk eski serilerle tanışmıştık bir şekilde bana itici gelmişti. Laubali geliyordu, he bu oyun içinde de survivalistken yavaş yavaş gelişimlerle geliştik ama ileriki oyunlarında cıvıtık dalga geçen süper hatun konumuna gelmiceğini varsayarak iyi işler çıkacağını hayal etmek istiyorum şimdilik.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Minimumlarda GTX 980 ile böyle birşey olmadı bende, DX12 ile her türlü düşüş oldu, başka bir sıkıntı olmasın ?

Gerçi High ayarlar ile yaptım ben testi, onun da etkisi olabilir.

Benchmark testinde değil ama oyun içinde düşük performans aldığım yerlerde karşılaştırdım. DX12'nin performans getirisi var bende de. Oyunun 55fps'e düştüğü yerlerde DX12 açıkken sabit 60fps alabildim.

Bu arada DX12 ile crash problemi yaşayanlar Steam Overlay'i kapatsın.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun fena değil de hikaye, karakterler falan (Lara dahil ama estetik açıdan değil) bok gibi direkt. :(

Bu tarz etraftan item topla, silahlarını, üstünü başını upgrade et sürekli, yeni özellikler kazan vs. tarzı oyunları seviyorum ama yine de, oynatıyor o yüzden kendini şu an için her türlü. 80 lira fiyat da fena değildi çıktığında. Ama genel olarak ortalamayı geçemeyecek gibi benim için.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

R9 290 crossfire ile denerim, GTX 980 SLI'yı geçerse async. computing ile ilginç olur, bu arada tabii Pascal öncesi async. computing yazıda da yazdığı gibi Nvidia'da ilginç olacak sonuçlar, hem GTX 980 SLI hem de R9 290 crossfire sonuçlarını vermeye çalışırım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

GTX 980 SLI ile 102 FPS, R9 290 Crossfire ile 82 FPS oldu DX 12 altında, Very High ayarlar, ancak texture elle high yapılmış biçimde.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Async açık kapalı herhangi bir fark var mı

Bu arada stok soğutma r9 290larda çok ciddi throttling olduğunu duşunuyorum. Water cooling olsa durum ne olurdu demekten alıkoyamıuorum

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Throttling illaki vardır ama DX 12 ile tam tespit etme imkanı yok. Async açık kapalı diye bir ayar da bakmadım, düz DX 12 seçip yaptım testleri.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

XB1'da bile bence konsol için "yeterli" idi kalite. PC'ye yaklaşmış burda evet. Ama çözünürlük ne o da önemli. İçindeki 480x ayarında bir chipse 480x PC'de de veriyor zaten Tomb Raider'da bu kaliteyi. Çok şaşırtıcı değil yani.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim görüşüm de o şekilde, şimdi ben GTX 1070 SLI kullanıyorken ne diye RX 480 içeren PC bozması gibi bir ürün daha alayım ? Cell, Power PC, custom işlemciler falan eskiden fantastik geliyordu ama artık bu konsollar orta, düşük PC gibi, birşey ifade etmiyor bana.

Emre'nin bahsettiği Last of Us falan gibi çok sevdiğim, seveceğim exc. birşeyler olması lazım ki ben düşüneyim bunu almayı, Xbox One falan bu yönden baya kayıp bana göre.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Konsolun olayi farkli. Icinde bildigin PC de olsa konsol konsoldur. Donanimini PC ile kiyaslamak bana dogru gelmiyor.

Soyle ornek verecegim. Bir firma yaslilar icin teknolojik urunler uzerinde calisiyor. Ornegin bir ev telefonu yapiyorlar, gorunusu ve kullanisi ayni normal ev telefonu gibi ama dahili kamerasi ve internet baglantisi var. Boylece teknoloji ile hic alakali olmayan yasli insanlar teknolojinin nimetlerinden faydalanabiliyor.

Ee simdi neden bu adamlar dogrudan bir tablet yaa dokunmatik telefon yapmiyorlar ki? diyemeyiz.

Iyi bir bilgisayariniz varsa "ben bu oyunu ayni kalitede bilgisayarimda da oynuyorum" diyorsaniz zaten konsol almayin. O konsol sizin icin degil.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aslında Lara'yı severim, oyunun grafikleri ve atmosferi falan da fena değil ama İlk oyun gibi sürükleyici gelmedi bana ne yazık ki.. Bunu da buradan bi belirtiim PSye cıkmasına sevinenler için :)  

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ilk oyun kadar iyi degil bencede..

Her oyun open world olmak zorunda mi ? Her oyunda sagdan soldan kil tuy yun toplamak zorunda miyiz?..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Onlar Minecraft'ın oyun dünyasına kazandırdığı şeyler hacım. Veletler sağdan soldan kıl tüy toplamayı seviyorlar. Benim mesela içim bayılıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yaw bu oyun çıkınca herkes elinde tuzlukla gitti. Deus Ex in yüzüne ben ve hungiden başka bakan yok ne iş yaw.

Oyun pahalı, Rise of the Tomb Raider'ı uygun satmıştı Steam ilk çıktığında, Deus Ex'te olmadı öyle birşey. Geçen özel versiyonunu gördüm PC için 350 TL mi neydi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

oyunu 20 yıl sonra yeni bitirebildim :lol: 2k çözünürlükte 980 ti'mi üzdü biraz... güzeldi ama yine de serinin ilk oyunu kadar sarmadı.

baba yaga dlc'sini de bitirmeye çalıştım ama olmadı 5dk da bi crash yediği için, sildim gitti...

Altan Yoklar beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok