Rise Of Tomb Raider - (xone, pc, ps4)
3 3

Bu konuda 173 mesaj var

Dx12 ile gsync çalışmıyordu,ayrıca ekran tazeleme hızını 120'den 144hz'e almıyordu oyunda ve ekran kartı ayarlarında en yükseğe alması seçili iken.

Yeni driverla gsync çalıştı ama hala almıyor tazeleme hızını en yükseğe.

Dx12'de Vxao çalışıyor mu bilmiyorum ama performans bayağı fazla artıyor. 40-70 arası takılan oyun (purehair On konumunda,high değil,bir de AA SMAA modunda. Diğer ayarlar max) 50-90'a yükseldi. İyiymiş bu Dx12.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende DX 12 benchmark aynı ayarlarla 54 FPS. Benchmark sonucuna göre bende dezavantajlı. Zaten kullanmam SLI yok çünkü. Ancak Hitman benchmarkında gördüğüm gibi DX 11 ile 25-30 FPS olan yer 50-55 FPS yapıyor olabilir bazı yerlerde bunda da ama şimdilik ben bir faydasını görmedim kendi sistemimde, hatta aksine SLI çalışmıyor, başka sorunları var falan. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende 2560x1440 144Hz çalışıyor oyun PG278Q ile. Gsync de devrede o yönden sorun yok bende de SLI'nın çalışmaması can sıkıcı. VXAO ile DX 11 devam ederim artık ikinci partiyi. Ayrıca 144Hz çalışsa ne çalışmasa ne, oda ayrı bir soru. :) 144 FPS görülemiyor zaten oyunda yüksek ayarlarla elimizdeki imkanlarla. :D

VXAO kapanıyor DX 12 seçilince, otomatik HBAO+'a dönüyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

DX12 yaması ve nvidia maxvell mimarisi için konuşacak olursam; İlk başta ciddi performans getirisi sağladığını bechmark' a bile gerek duymadan direk görüyorsunuz ama sonradan durduk yere ciddi frame düşmeleri, su yüzeylerindeki bulanıklık ve güneşli sahnelerdeki ışık hataları gibi olumsuzluklar oluşuyor. Kısacası bana stabil gelmedi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu patch ile genel performans artışı da olmuş yalnız. Ben de büyük ihtimal VXAO ile DX11'de oynarım kalanı. %100 yaparken de DX12 ile denemeler yaparım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

DX12 yaması ve nvidia maxvell mimarisi için konuşacak olursam; İlk başta ciddi performans getirisi sağladığını bechmark' a bile gerek duymadan direk görüyorsunuz ama sonradan durduk yere ciddi frame düşmeleri, su yüzeylerindeki bulanıklık ve güneşli sahnelerdeki ışık hataları gibi olumsuzluklar oluşuyor. Kısacası bana stabil gelmedi.

Ben tek kart kullanmadığım için hiç anlayamadım performans farkını ancak bahsedilen tarzdaki görüntü hataları dikkatimi çekti.

Ben Xbox One'da bitirmiştim zaten, bir tur da PC'de bitirdim, bir üçüncü defa daha yine bitiririm ama, bundan bir önceki oyundan itibaren beğendiğim bir seri.

PC'de oyun ama klavye, mouse ve tepki süresinin de daha kısa olması nedenleriyle baya daha kolay Xbox One'a göre, aynı zorluk seviyesinde. Xbox One'da hele sonları baya ciddi zorluyor oyunun PC'ye göre.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

DX12' de siz de şöyle bir durum yaşıyormusunuz acaba; Hdr nin tavan yaptığı bol ışıklı sahnelerde fps de ani bir düşme yaşanıyor şöyle 30 kadar iniyor ve bu noktadan sonra 30 da sürekli kalmaya devam ediyor. Ama masaüstüne gelip tekrar oyunu açtığınızda veya map' e bakıp oyuna döndüğünüzde oyun tekrardan olması gereken fps hızlarına dönüyor. Enteresan bir durum... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Reddit te birkaç test gördüm. Min lar artımış ciddi şekilde dx12 ile . ancak max frame de bazen yarıya kadar düşmüş.

bu düşüşün mantığı ne?

Carmack bugün AMD gpu için şöyle yazmış.

https://twitter.com/ID_AA_Carmack/status/708681449671495680

dx12 geldi. Detaylı testleri merak ediyorum. Amd sürücü tarafını da güçlendirmeye çalışıyor. önümüzdeki nesil VR açısından önemli.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ne VR'ı, benim hevesim çok kırıldı gerçekten.:(

Yıllardır çıktı çıkıyor, birşey geldiği yok hala doğru düzgün veya işte yeni yeni başlıyor, bu haliyle önümüzdeki nesil ile falandan ziyade belki Nvidia Volta zamanında olursa olur, bu kamplumbağa hızıyla.

Esas mesele DX 12'ye gelirsek CPU'ya yüklenen sahnelerde etkili, GPU yüklenen sahnelerde ise etkisi pek yok gibi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yavas geliyor ama iyi geliyor. Hem icerik hem donanim ayni anda gelisiyor. Cogu teknolojinin bu cihazlar piyasaya ciktiginda hali hazirda yapacak birseyler olacak. Atiyorum ps4 piyasya ciktiginda ortada oyun yoktu. Ps ve ps musterisi bu iceriksizligi kaldirir ama vr'lar bunu kaldiramazlardi.

Yavas olsun iyi olsun.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

AMD kartlarda dx12 daha iyi deniyor bu oyunda. En azından minimum fpsler daha stabil durumdaymış gibi ama techreport gibi siteler incelemeden son karar zor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de bir bölüm daha geçip 2-3 test yaptım. Şu oyuna 6 saat diyen gitsin kendini köprüden atsın. Doom oynar gibi Tomb Raider oynamış herhalde.

dx11hbao.JPG

DX11 HBAO+ ile

dx11vxao.JPG

DX11 VXAO ile

dx12hbao.JPG

DX12 HBAO+ ile

Grafiksel sorun çıkmazsa DX12 HBAO+ ile devam edeceğim. VXAO ile testte gözükmese de pek oynanır durumda değil. 30-50 arası gidip geliyor normal oyun içi. DX12 ile minimumlar çok yükseliyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben tam 31 saat oynamışım. Oyun zaten çok iyi de ayrıca steam fiyatıyla da iyi bir fiyat/performans oranı sağlıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Bloody DX11/12 arası görsel fark varmı yoksa durum sade fps ile mi ilgili ? Özellikle aramızdan birinin ağzından yorumsal olarak duymak daha faydalı olacak.

Bunun dışında oynayan arkadaşlar kesin bi önce ki tomb raiderıda oynamıştır. Daha önce Tomb Raider' ı pek sevmediğimi sölemiştim, eski oyunlarını kastediyorum. Bi önce ki Tomb Raider' ı ilk oyunmuş gibi kabül görüyorum ve şu ana kadar %70 civarı oldu galiba hala oynamaktayım, epeyde keyif alıyorum oynarken devam oyunu olarakta buda onun türünde mi ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Görsel olarak fark yok. Dx12 performans arttırmak üstüne çıkan bir standart.

Eski oyunla aynı sayılır. Araştırma,tomb vs.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun Steam'de ne kadar arkadaşlar? Ben pek Steam'den alışveriş yapmıyorum, hesaba login olmayalı da epey olmuştur. Windows Store'dan oyunu almayı denemiştim ama olmamıştı, iyi ki de olmamış zira Store'daki versiyonda bazı kısıtlamalar varmış sonradan öğrendim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Windows Store ilginç, Halo'yu sattı mesela ama Gears of War'u satmıyor, saçma sapan bir sistemi var bu şekilde.

Steam'den 89 TL'den almıştım diye hatırlıyorum, mağaza sayfasından görülebilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de bir bölüm daha geçip 2-3 test yaptım. Şu oyuna 6 saat diyen gitsin kendini köprüden atsın. Doom oynar gibi Tomb Raider oynamış herhalde.

dx11hbao.JPG

DX11 HBAO+ ile

dx11vxao.JPG

DX11 VXAO ile

dx12hbao.JPG

DX12 HBAO+ ile

Grafiksel sorun çıkmazsa DX12 HBAO+ ile devam edeceğim. VXAO ile testte gözükmese de pek oynanır durumda değil. 30-50 arası gidip geliyor normal oyun içi. DX12 ile minimumlar çok yükseliyor.

Minimumlarda GTX 980 ile böyle birşey olmadı bende, DX12 ile her türlü düşüş oldu, başka bir sıkıntı olmasın ?

Gerçi High ayarlar ile yaptım ben testi, onun da etkisi olabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben tam 31 saat oynamışım. Oyun zaten çok iyi de ayrıca steam fiyatıyla da iyi bir fiyat/performans oranı sağlıyor.

Diger oyun 8 saat falandi bu daha mi uzun digerinden?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni oyunda açık dünya öğeleri var dolayısıyla side-mission lar, challenge' lar oyun süresini oldukça uzatıyor. Ayrıca sevdiğim oyunları en zor zorluk seviyesinde oynadığım için bu da süreyi uzatan bir etken. Bir de bu süreye baba-yaga dlc si de dahil. Ama ilk oyunu da 15 saat kadar oynamışım. İlk oyunu 8 saatte bitiren biri için 16 saat oynama süresi var diyelim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İlk oyunu steam'e göre 29 saat oynamışım. Tabi %100 bitirdiğimi söyleyeyim. Multiplayer dışında ıvır zıvır achievment falan ne varsa yapmıştım. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok