Fallout 4
2 2

Bu konuda 103 mesaj var

nasıl ya... skyrim'i oynamadan silmemin tek sebebi bu oyunda da mı varmış? hangi devirdeyiz arkadaş, piyasada 120+ hz altı monitör bulmanın zor olduğu bu dönemde 60 fps üstünde sorunlu çalışan oyun motoru mu olurmuş... gerizekalılar.

böyle bir oyuna 5 TL bile vermem.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@MilesTeg doğru tahmin etmiş, Power Armor olayına çok takılmayın, lore açısından tuhaf geliyorsa anlarım ancak oynanış/denge açısından çok da kötü etkilemiyor. İlk başta bir "ne oldum" diyorsunuz, ancak kullanımı için gerekli Fusion Core en azından başlarda nadir ve pahalı, PA kalıcı olmuyor yani, mecburen çıkarıp güvenli bir yere bırakıyorsunuz. Erkenden veriyor olmaları iki sebepten hoş, hem oyunun "Power Armor 'u kapıyım da" tabusu yerine yeni bir şeyler geçirme şansı olmuş, hem de en başta aldığınız PA 'yı oyunun her aşamasında geliştirip, özelleştirdiğiniz için oyunun zaten güçlü "crafting" ve özelleştirme sistemine ek bir seçenek katmış oluyor, oyun başı aldığınız PA ile oyun sonu PA arasında ciddi fark mevcut. FO4 zaten "kasaba yapayım elektrik direkleri döşeyeyim, ev düzeyim, silahımı modlayayım alev çıkartsın, zırhıma cep dikeyim" olayına çok çok fazla eğilmiş, bu işlerden zevk alıyorsanız süper, sevmiyorsanız kötü.

Benim asıl merakım oyunun ilk saatlerinden PA, Minigun, Fat Boy vs. efsanevi bir sürü şeyi topladım, başlarında sayılırım oyunun, acaba sonrasına yeni neler eklediler de oyun başı bunların hepsini elde edebiliyoruz, yeni bir şeyler olmazsa sırf bunları upgrade/craft sıkabilir çünkü.

Bir de oyunu Witcher 3 ile karşılaştırmayı çok hatalı buluyorum, ikisi de kendini RPG diye pazarlıyor, onun dışında benzerlikleri olmayan bambaşka iki dünya, combat mekanikleri olsun, hikaye işlenişi olsun, seviye alma/özelleştirme/karar mekanizması vs. olsun W3 ve FO4 apayrı iki yaklaşım. Ben ikisini de çok beğenip keyifle oynuyorum.

BONUS: http://i.imgur.com/k7TFTKx.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Power Armor'ı çıkartıp yolun ortasına attım ben. Bir de onu saklayacak yer mi aramak lazımdı yani. :icon_think:  İstesem bulamam bir daha. :D

MilesTeg and SEP beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

nasıl ya... skyrim'i oynamadan silmemin tek sebebi bu oyunda da mı varmış? hangi devirdeyiz arkadaş, piyasada 120+ hz altı monitör bulmanın zor olduğu bu dönemde 60 fps üstünde sorunlu çalışan oyun motoru mu olurmuş... gerizekalılar.

böyle bir oyuna 5 TL bile vermem.

o kadar laf söyledin metacritic puanlarına. bak adamlar haklıymış. :))

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

o kadar laf söyledin metacritic puanlarına. bak adamlar haklıymış. :))

yok ben zaten genelde user score'a daha fazla önem veririm ama, yine de oyun çıkar çıkmaz havalarda uçuşan 0'lara çok bakmamak lazım o da bir gerçek :D

60 fps üstünde sorunlu çalışan bir oyun için ben de 0 verirdim o ayrı. oyun motoru dediğimiz şey neticede oyundan alınan tüm zevki etkileyen en önemli faktörlerden biri. vezir de eder rezil de...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ya oyunu oynamadığımdan söylemeyeyim diyorum ama oyun hakikaten fail yani. en azından detaylı kullanıcı incelemerinde hiç kimse beğenmiyor. özellikle eskiden olan çoğu şeyin basitleştirilmiş olmasına tahammül edemiyor insanlar.

"biz fallout'u böyle bir oyun diye sevmedik; bu 2. sınıf bir post-apocaliptic oyun olmuş" diyen çok insan var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Fallout sozkonusu olunca Lore cok muhim. Isterse dünyanın en iyi fps sini yapsalar lore sakatlandi mi o oyun hayretmez. Konu yoksa niye oynayayim ki. Tahminen ilerleyen aylarda oyun fanlar tarafindan cok saglam sekilde mod lanir. O zaman zevki cikar.

Benim takip ettigim kadari ile ve yakin çevremden oyunun delilerinin yorumlarina bakarak eski fanlar cok kizgin Beshedaya...

MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim arkadaş Fallout 3 ve sonrasının hastası, 1-2' yi oynamamıştı, bunu da acayip beğendi sabahlara kadar oynuyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dün biraz daha oynama fırsatı yakaladım. İkinci sürüm izlenimlerim de şöyle:

Oyun son derece "plastik". Sadece görsel olarak değil, oynanış olarak da lezzetsiz ve yetersiz geldi bana. Görsellik pırıl pırıl, tertemiz, tozsuz, sevimli. Wasteland dışında herşey olabilir yani. Sadece kırık dökük binalarla, eskimiş arabalarla olmuyor bu iş. Bir önceki yorumumda da söylediğim gibi sanki oyunu Fallout Lore'undan haberi olmayan, "pileysiteyşın"ında oynasın diye küçük veletler için yapmışlar da sonradan PC'ye portlamışlar gibi bir durum söz konusu. Yeni başlayanlar için güzel bir oyun ancak geçmişe sadık kalamamış, yeni birşeyler yapayım derken de eline yüzüne bulaştırmışlar. Tamam oyun güzel bir oyun kabul ediyorum, ancak Fallout değil. Eski hikayelere evrim geçirtme modasının son kurbanı bence. En büyük endişem de Star Wars 7'nin de aynı akıbete uğraması. Bakalım onda ne gibi sürprizler bekliyor bizi. Gerçi benzer bir durum olsa fanlar linç ederler adamları o da ayrı bir konu :)

Kısacası F4 bu şekilde de oynanır ama Fallout dünyasından çok ödün verildiğini de kabul etmek gerekiyor. Oynanış açısından üreticinin bir sonraki eklentide tıpkı New Vegas'ta yaptığı gibi güzel değişiklikler yapması olası. Görsellik ve atmosfer konusunda birilerinin tam da şu an harıl harıl çalışıp texture packler hazırladığına eminim. Bir de öyle denemek lazım oyunu.

Yeni bir Fallout nesli geliyor gibi. Onlar da kendi lore'larını oluşturup orijinal Fallout'la karşılaştıracak ve beğenmyecekler belki de.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ya oyunu oynamadığımdan söylemeyeyim diyorum ama oyun hakikaten fail yani. en azından detaylı kullanıcı incelemerinde hiç kimse beğenmiyor. özellikle eskiden olan çoğu şeyin basitleştirilmiş olmasına tahammül edemiyor insanlar.

"biz fallout'u böyle bir oyun diye sevmedik; bu 2. sınıf bir post-apocaliptic oyun olmuş" diyen çok insan var.

Bunda konsolların ve eskisi gibi oyunların başında fazla zaman geçirmek istemeyenlerin etkisi büyük.

Firienholt beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@MilesTeg güzel düşünmüşler. Sadece Atatürk ve baseball topunu pek bağdaştıramadım. :)

Sanırım rastgele bir seçim yapmışlar. İmzayı başka birşeyin üzerine atmak da çok abes olurdu, şimdi en azından imzaya uygun bir zeminde görüyoruz o güzel ismi :)

Habere göre 10 Kasım'da satışa çıkması yüzünden böyle bir jest yapmışlar deniyor. Sebebi ne olursa olsun kendi ülkesinde tarihten, anılardan ve kalplerden kazınmaya çalışılan böylesine büyük bir insanın "oyun" denen şeyin içinde karşımıza çıkması bile dünya üzerindeki etkisinin ne denli büyük olduğunu gösteriyor bence.

ZvAnA beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bence 10 Kasım diye olmamıştır o. Oyun yapımcı firmalarında çalışma şansı yakalayan bir Türkün işidir bence. Beyzbol topu olmasi enteresan olsada genede güzel.

MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun için çok buglu deniyor ancak *tahtaya vur* ben çok rastlamadım, yalnız "stay" demediğime emin olduğum halde şimdiye kadar 2 companionum yanımdan kayboldu, ne Sanctuary ne de bulduğum yerlerde görünmediler, respawnlamak durumunda kaldım. Şimdiye kadar bir Bethesda oyununda olsun konsolu açmadım diyecektim, olmadı.

Bu da bana şunu merak ettiriyor: bu oyunu konsollarda oynayanlar, terminal ekranı da olmadığında göre, nasıl kazasız belasız bitiriyorlar yahu?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun yapımcı firmalarında çalışma şansı yakalayan bir Türkün işidir bence. Beyzbol topu olmasi enteresan olsada genede güzel.

O durumda ekip başından izin alınmıştır mutlaka, o açıdan dediğiniz gibi güzel.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok