Android telefonlar üzerine ...
5 5

Bu konuda 595 mesaj var

Huawei akıllı telefon pazarına düşük fiyatla girme ve böyle satma yönünde hareket eden bir firma. ürünlerinin fiyatları muadillerine göre düşük ve bu yüzden tercih ediliyor. Telekominikasyon da dev olabilirler ama bu, cep telefonu ve cep telefonu yazılımı yapmayı bildikleri anlamına gelmez. Bu konuda en güzel örnek Alcatel ve samsung'dur. Samsung'un üretim konusunda ki yetenekleri ve teknolojisi ortadayken, kullanıcı taleplerini yorumlama ve buna göre ürün üretme konusunda eğitilebilir gerizekalı seviyesinden ileri geçtiği görülmemiştir. Hep üründe bir saçmasapanlık, orta/uzun süre destek problemleri, donanımsal dayanım problemleri mevcut. Note 4-5 gibi markanın imajını taşıyacak ürünlerde bile olmadık hatalar ve eksiklerle insanları deli ediyor. Herhalde ölü, kullanılmayan yazılım üretme konusunda Samsung'dan daha yetenekli bir firma daha yoktur. Varsa  da, onun da Huawei veya koreli/çinli bir firma olacağı kesin.

QA&QC konusunda istersen Sony'ye laf etmeyelim. Adamlar 60'larda yerlerde sürünen Japon ürün imajını, Toshiba ve birkaç dev ile 80lerden itibaren "Japonsa al geç" noktasına taşıyan firmalardan biri. Sana bozuk ürünler denk gelmiş olabilir. Sony alınca bozulmayacağı garanti olmadığı gibi, Huawei'nin de bozulacağı garanti değildir. Ama sadece şu kullandığım modem ve maruz kaldığım Huawei ürünlerini görünce uzak durmam gerektiğini biliyorum.

Önemli olan üretici firmanın yaklaşımıdır, ürünün fiyatının hiçbir önemi yok. Noctua adam gibi bri firma olduğunu bana kanıtladı. Ürünün kaliteli olduğunu biliyorum ve sorun çıkarsa da, çözüleceğini biliyorum. Şimdi niye gidip başka bir marka soğutma ürünü alayım ?

Aynı şey her ürün için uygulanabilir. Eğer 6P alırsam ve elimde patlarsa, o zaman bir daha konuşuruz ;)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@allreadydead motorola çinlilere (lenovo) satılmadı mı?

Biz beğenelim , beğenmeyelim, Samsung dünyanın en büyük telefon üreticisi, Android tarafında kullanıcılar tarafından premium olarak değerlendirilen telefonlar üreten belki tek firma.

Bu bir aşama , Huawei gibi şirketlerde Samsung 'un , Sony'nin geçtiği aşamalardan geçiyorlar. Birkaç seneye ürün imajları gelişir.

Huawei Nexus P gelsin. Ben alırım. Buraya incelemesini yazarım. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Firmanın çöpe dönmesi için biraz zaman geçmesi gerekiyor.

Google yönetiminde sıçıp sıvayan Motorola X Style ve X Play ile çok iyi işleri iyi fiyata yaparken G ile alt segmenti kasıp kavuruyor Amerikada. Bir iki nesil sonra kaput olur Motorola.

Samsung'un büyük olmasının nedeni, alt segmente yayılmış olması. Premium falan da değil, Böyle bir algı varsa, Türkiye'de insanların AKP'ye oy vermesi gibi yanlış bir algıdan kaynaklanıyor. Daha geçen seneye kadar dandik plastikten telefon üretmeye çalışan firma bu, neresi premium ?

Premium Android telefonun adresi, Sony.

Neyse, 6P gerçekte kağıt üstünde iyi duruyor. Benim 3-4 yıllık kullanımıma dayanabilecek mi, ondan şüpheliyim. O yüzden Z5 veya X Style alabilirim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

samsung dünyanın en iyi telefon işlemcisi üreticisiymiş

http://9to5mac.com/2015/09/28/a9-samsung-tsmc-speed/

daha doğrusu 14nm arm işlemci üretebilen başka firma yok dünyada şu an.

samsung dışındaki firmalar en az 16nm üretim yapabiliyorlarmış şu an.

qualcomm (snapdragon 820 için), apple  gibi firmalar samsunga gidiyormuş 14nm işlemci ürettirmek için.

huawei kendi ürettiği kirin 950 16nm miş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bir başka ifadeyle,  samsungun günümüzde cep telefonu sektöründeki yeri hakkında ne dersiniz diye sorulsa,

14nm üretim teknolojisine sahip olması nedeniyle "qualcomm snapdragon 820, apple a9 ve a9x, samsung exynos 7420" nin üreticisidir diye cevaplamak uygun olur

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben yeni Samsung Galaxy Note 5 aldım. Gayet güzel telefon. hatta kalem olayı biraz önce hayatımı kurtardı :) ne güzel bir şeymiş bu melet. 

önceki Telefonum Lenovo Vibe Z2 Pro'idi. 

ancak yere düşürüp kamerasını parçaladım. Servise yolladım ama garanti dışı kalacağını biliyordum. Bildiğin telefonun kamerası kırıldı çünkü ve kullanıcı hatası. 

4 günde servis den çıktı ve herhangi bir para talepleri olmadı. Garantiden aleti değiştirmişler. Lenovo Türkiyeyi tebrik ediyorum. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

http://techreport.com/news/29151/android-6-0-marshmallow-rolls-out-to-nexus-devices-starting-today

Haber nexuscuları sevindirse de şuradaki yorum diğer android kullanıcıları adına cidden düşünülmesi gereken bir durum

Bence de androidin problemi bu. Bu arada x86 projesi en azıdan bir işe yaradı. Evdeki atıl durumdaki laptopa kurdum ve çocuk için bir oyuncak haline getirdim. En azından daha güncel windows xp ye göre :D

Stagefright has really only highlighted Android's problem. You're getting limited time shelf devices with android, and if there's a serious security issue some time after initial release, well good luck to you.

Android is literally a blight of the industry. There's no "apple magic optimization" that makes iphones work as well, or better, with half the resources, half the cpu cores, half the ram : windows phones do that just as well. It's just that android is a mess, literally fubar.

Buy a top shelf android tablet and it will last slightly less than ipads on idle. Install a couple of apps on it and it will deplete every couple of days, while ipads last a week onwards on idle without emptying the battery. Same with android phones (though the web is replete with friendly guides on how to disable everything, turning them into a Nokia 3410, to save battery life). What's up with that?

"Well, you've obviously been using older android devices, now these problems have been fixed", says the android user with brand new device - until he installs a few apps, uses it for more than six months, and his "fixed" android bogs down too. Then it'll be the next version that has "resolved" android's problem (when in fact, it's only the effect of having a brand new device untarnished by.... apps and usage).

At this point in time, if you're hell bent on buying android, you might just as well shop from a noname chinese manufacturer for a couple hundred bucks or so. You'll pretty much get the same specs and the same lack of support as from "prime" western manufacturers who price themselves at double the price and leave you hanging, with no crucial long term updates and no support, not even fixes for the crippling bugs their own rare "upgrades" introduce.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Buna rağmen neden tepki gosterilip boykot edilmiyor ve alınmaya devam ediyor bunu anlamak zor

En azından Ties ve ben burada sürekli söylüyoruz zaten. Nexus dışında herhangi bir seri alınacaksa bunlara hazırlıklı olun diye. Onu, alacak kişiler düşenecek.

TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Nexus 4 ve Nexus 5 resmi olarak ülkemizde satıldı ama geçen sene çıkan Nexus 6 hiç gelmedi. Bu sene çıkanlar da muhtemelen gelmeyecektir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İstikrar olsa da google ın en fazla 2.5 sene destekleme garantisi var ya da yanlış hatırlamıyorsam 18 aydan sonra garanti veremeyiz lafı filan vardı. yani nexus 5 in güncelleme alamayacağı bir zaman gelecek.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

18 ay (1.5 yıl) demişlerdi de, Nexus5 2 yıl oldu zaten çıkalı ama Android 6'yı aldı... Tahminim Android 7 gibi birşey çıktığında onu alamayacak, ama o zamana kadar da ömrü zaten dolmuş olacak. Sıkıntı yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu sene gelir bence. LG ve Huawei üretiyor. 

Xiaomi'nin şu Windows 10 yüklenebilen modeli satılıyor. Android 6 da alacakmış. GG yerlerden onu almak da bir çözüm olabilir. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Asus Zenfone 2 kadar iyi özelliklere sahip (işlemci, ram, ekran, vs.) ama 5" veya altında bir ebatta android telefon var mı? Tabi mümkünse 1000 lira civarı olması iyi olur :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
5 5

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok