STARFIELD
1 1

Bu konuda 179 mesaj var

11 hours ago, TiesTorN said:

her zamanki day1 oyun saçmalıkları...

işin kötü yanı oyunun bethesda gibi kabız bir firma tarafından yapılmış olması. muhtemelen 3-5 tane uyduruk patch çıkarıp bırakırlar, geri kalanı modder'ların elinden öper.

incelemedim ama %100 eminim 60 fps cap'lidir oyun, her bethesda oyununda olduğu gibi.

Xbox series x de 30fps mesela.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 minute ago, Atrin said:

Xbox series x de 30fps mesela.

konsollarda ne olduğu skimde değil, pc önemli :8 konsollar zayıflıklarından ötürü her oyunda cap'li zaten.

okuduğum kadarıyla pcde 60 fps cap yok ama biraz sorunlu gibi. kimisi vsync kapatmadan 60 fps geçilemiyor yazmış, kimisi geçiyorum ama alt tab yapınca 60 fps ye kilitleniyo falan yazmış. saçma sapan port sorunları işte.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun su haliyle modsuz oynanmaz... Topluluk iyi ama, durmaksizin guncellenen modlar var... Oynayacaksaniz onlari takip etmekte fayda var... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyuna başladım. İlk düşüncem "işte no mans sky ın olmasını umduğum oyun bu" oldu. Şu anda durduramıyorum kendimi yarın işe gidene kadar oynarım sanırım durmadan.

İmzamdaki ezzük sistemle 50 den aşağı düşmedi henüz siz fps izlemeye bende uzayı keşfetmeye devam diyorum. Oyun rüya gibi :)  Keşfedecek çok gezegen var zaar :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

6. saatteyim kalktığımdan beri oynuyorum.

Oyun cyberpunk ve no mans sky fiyaskolarının olması gerektiği gibi iyisi ve birleşimi olmuş.

Yaşayan dopdolu bir dünyası var ve serbestsiniz. Az önce görevde adamla konuşup ikna etmeme rağmen karar değiştirip öldürdüm adamı engellemedi. :)

Oyunun daha başında bir devasalık ve serbestlik hissi başlıyor direk.

Oyun bir nevi morrowind on space.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 saat önce, Squall said:

siz fps izlemeye bende uzayı keşfetmeye devam diyorum. 

:facepalm: neyse 

ne takip edecektik? sen bok gibi rezil grafiklerle fps düşünmeden oynayabilirsin. benim için görsellik ve optimizasyon önemli. şuan ki rezil grafiklerle bilgisayarıma yükleyip kendime hakaret edemem. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 saat önce, JardeL said:

Oyun su haliyle modsuz oynanmaz... Topluluk iyi ama, durmaksizin guncellenen modlar var... Oynayacaksaniz onlari takip etmekte fayda var... 

Xbox oyun klasörünü abuk subuk şifrelediği için modlama olmuyor. Bu durum halen aynıdır diye düşünüyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Vaktinde elden ring ide aynı şekilde yerden yere vurmuştunuz heni geçen yıl goty olan oyun varya :D  

Önyargılarınızla yaşamaya devam edin ne diyeyim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

:cici: yazık valla. 

Elden de grafik var ama FPS CAP de var. FPS CAP olayının saçma olduğunu söyledik halen de söylüyoruz. En iyi oyun seçilmesi en gerizekalıca FPS CAP olayının haklılığını sağlamıyor.

Ama bu oyunda ne var? bok ötesi çöp grafikler var. Ona rağmen optimizasyon bok ötesi. Neyini savunacağız? zaten çoğu kişi de benimle aynı fikirde. 
İmzamda ki sisteme ben bu oyunu yüklersem resmen hakaret etmiş olurum. 
Senin gözün piksellerde ki bok çuvallarını dolduracak kadar kötü grafiği kabul edebilir ama benim ki etmiyor :) Hele ki bom bok grafiklere rağmen 60fps zar zor alıyorsa oyun FullHD de direkt klasik Bethesta çöpü olmuş derim. 

Sen oynamaya devam et :)

jackjoker tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Edeceğim zaten merak etme yemek molası sadece.

zaten çoğu kişi de benimle aynı fikirde. 

Hehe evet :D

ikje5sb.jpg

tnschbu.jpg

Squall tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
40 dakika önce, JardeL said:

Oyunu acayim dedim, 117GB guncelleme cikti... :icon_think:

Güncelleme değil o dosyaları deşifre yapıyor.

Bugun bütün gün oynadım ben yorgun düştüm. Arada bayılmamak için yemek yedim sadece o kadar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunda low ile ultra arasında sadece uzaklık anlamında bir fark oluyor. Yeşillikler gözüküyor ya da gözükmüyor gibi düşünebilirsiniz. Texture vs. öyle normal oyunlardaki gibi ultra-low uçurumu yok asıl sorun bu.
Unofficial patch var fakat sadece oynun scriptlerini, görev ilerleyişlerini vs. gibi bugları çözüyor.

Edit: Tam bitirmeden göndere bastım. Neyse genel olarak ben de No Man's Sky havası aldım, patchlerle çok güzel olacak bi oyun.

omertocarlos tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dial-up ile girenler dikkat :P ... 

Photomode

B0oYM4r.jpgVMsEy1N.jpg

Screenshots

vTmgGS5.jpgMzjjYrW.jpg

cFPkxi6.jpgwPE0G37.jpg

m0BxAeX.jpgQS4rQzi.jpg

Ayarlarda sadece FSR2 ve Dynamic Resolution OFF yaptim geri kalan hicbir seye karismadim... 4K cozunurlukte Ultra veya High hepsi... 40 FPSnin altina hic dusmedi, o da sondan 2. eleman ile konusurken oldu... Normalde 50-60 FPS arasi gidip geliyor... Alelacele baktigim icin ayarlari inceleme firsatim olmadi ama su haliyle oynanisi etkileyecek bir durumla karsilasmadim...

@Squall

Evet, oyleymis :thumbs:https://www.reddit.com/r/Starfield/comments/16b4t2o/117gb_update_after_predownloading/ ] ...

TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

şöyle oyunları day-1 oynayanların gözümde beta tester'dan farkı yok. katkılarınız için sağolun, seneye pürüzsüz bir şekilde oynarız :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 minutes ago, Squall said:

Şöyle hiç ölmeyecekmiş gibi yaşayanlara hayranım.

bu nasıl mantık la :kayik:

1 sene içinde ölebiliriz diye her oyunu çıktığı gün mü oynamamız lazım :lol: sonuçta biz de çoğu oyunu oynuyoruz ama 1-2 sene gecikmeli olarak. ahirette en son hangi oyunu oynadın diye sınav mı yapıyorlar? "sen starfield oynamamışsın geç cehenneme"

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu akşam Can Sungur'un kanalını izliyordum, oyuna yeni başladı. Sonra bu negro kardeş gemiden indi. Can "Aha saat satan arkadaş geldi" dedi. Canlı sohbet'te "Abi ırkçı söylem kullanmayalım" falan diye yorumlar geldi, ortalık karıştı biraz...

5 dakika sonra, çatışma sahnesi bitince bu negro çıkardı saat hediye etti :D 

h736egp.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
11 hours ago, Najaz said:

5 dakika sonra, çatışma sahnesi bitince bu negro çıkardı saat hediye etti :D 

Spoiler vermesene arkadaşım. :mrgreen:

12 hours ago, jackjoker said:

bende çöp grafik ve çöp fps değerleri ile bozuk oyunları oynuyorum diyenlere hayranım :) 

Zevkler ve renkler tartışılmaz. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

%75 çözünürlük(VRS kapalı, dinamik çözünürlük kapalı) FSR 2 açık olarak Ultra ayarlarda RTX 4080 ile 3440x1440 60-70 arası genelde oyunun başlarında. 

HDR yok oyunda, buna da şaşırdım, SDR olarak da böyle bir oyunda ne gama ayarı var ne parlaklık ayarı var. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
14 saat önce, TiesTorN said:

bu nasıl mantık la :kayik:

1 sene içinde ölebiliriz diye her oyunu çıktığı gün mü oynamamız lazım :lol: sonuçta biz de çoğu oyunu oynuyoruz ama 1-2 sene gecikmeli olarak. ahirette en son hangi oyunu oynadın diye sınav mı yapıyorlar? "sen starfield oynamamışsın geç cehenneme"

İşte bu mantıkla zaten hayatının son yıllarında çıkan oyunları oynayamayacaksın.

HDR yok oyunda, buna da şaşırdım, SDR olarak da böyle bir oyunda ne gama ayarı var ne parlaklık ayarı var. 

HDR olmamasına bende çok şaşırdım ilginç. Alt f3 ile ayarlayın demişler ama ondada bende sadece keskinlik ayarı çıkıyor kontrast vs yok nedense..

Bugünde full starfield la geçiyor akşam işe gideceğim sonrada büyük ihtimalle sabahlarım gene.

Oyunda şimdiye kadar sevmediğim tekşey silah seslerinin çok cılız olması..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bakış açın o kadar saçma ki. Adam oyuna para verip hakkını almak istiyor. Para verdikten sonra çöp ile zaman geçirmek istemiyor. Bende öyle. Senin mantığından gidersek her mekanda sulu biraya tav olmak lazım ve bunu kabullenmek lazım. Sen kabullenebilirsin ben değil 😄

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok