internet yasaklarında yeni gelişme.
2 2

Bu konuda 381 mesaj var

Tütün ve alkol piyasası düzenleme kurulu yasaklatmış Gearbest'i. Kesin birşey söylemek zor ama ya elektronik sigara yüzündendir, ya da evde bira yapma kitleri yüzündendir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aliexpress 'in kapanması da an meselesi bence. 

Şu başlıkta hakancez 'in yaklaşımı daha akla yakın neden bence. 

https://www.cursedhardware.com/topic/2403-yabancı-alışveriş-siteleri-mercek-altına/

Mesele sadece bira yapım kiti veya e-sigara olsaydı gümrükte durdurulabilirdi, internette yüzlerce benzeri olan siteyi kapatmaya ne gerek var?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 6/3/2017 at 7:25 PM, ResetButton said:

Aliexpress 'in kapanması da an meselesi bence. 

Şu başlıkta hakancez 'in yaklaşımı daha akla yakın neden bence. 

https://www.cursedhardware.com/topic/2403-yabancı-alışveriş-siteleri-mercek-altına/

Mesele sadece bira yapım kiti veya e-sigara olsaydı gümrükte durdurulabilirdi, internette yüzlerce benzeri olan siteyi kapatmaya ne gerek var?

Sanirim o yaziyi birkac ay once yazmistim. O zaman çeşitli alisveris sitelerinin kapatılacağını üstü kapalı sekilde belirtmiştim. Biraz gecikmiş uygulama. Ancak devami da gelecek maalesef. Bazı şeyleri maalesef açık açık umuma açık şekilde yazamıyoruz tabii ki...

Cok kucuk bir örnek vereyim. Diyelim ki x sektorunde faaliyet gösteren bir firmasiniz ve sektor birliginiz ile ilgili mustesarlikla gorusuyorsunuz. Kafaniza daha yeni ek OTV yemissiniz. Sikayet ediyorsunuz ve verginin kalkmayacagini biliyorsunuz. Ama isler durma noktasina gelmis. Yurtdisi sitelerden memlekete urun akıyor.. Yetkililerde bunun farkinda. Diyorlar ki, disinizi birkac ay sikin, o siteler ile alakali duzenlemeler olacak....

Tabii ki de oluyor....

hakancez tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kullandığı dns i kontrol edebilecek olan var mı? Eskiden DNS değişikliği ile çalışan siteler çalışmıyor artık.  Google DNS 'ten OpenDNS'e geçtim , ancak opendns 'in sayfası Opendns kullanmıyorsunuz diye hata veriyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ooniprobe diye bir uygulama var Android'de. Açık kaynaklı, sade bir uygulama. Masaüstü versiyonu da vardır belki. Mevcut bağlantıyı test edip popüler sitelerden hangilerine erişilemiyor, arada "middlebox" var mı filan inceliyor. Bu işlerin uzmanı olmadığım için sonuçlar ne kadar gerçekçidir bilmiyorum. Mesela sansür testi için bağlandığı siteler daha çok batı dünyasının ayıplayacağı, bizde ise önemsenmeyen veya girilmesi teşvik edilen siteler (Nazizm veya radikal İslam propagandası filan). O yüzden bizde sonuçlar çok tutarlı olmayabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dün youtube ve google play gitti birkaç ISP 'de . Bir hasar değerlendirmesi yapalım. Bir değişiklik mi var? @pentaman imgur 'deki resimlere ulaşmadığını söylüyor. Kendi DNS 'imi kullanıyorum, sorun yoktu.

ResetButton tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Opera VPN'li Browser yükledim. Firefox'da açılmayan sayfaları(wiki falan) oradan açıyorum. Ayrıca süper, kurduğunuz gibi yerimine varana dek parolalar dahil kendi içine kopyalıyor. Hoşuma gitti bu özelliği. Sanki eski browserı hiç kapamamışsın gibi.

Erwin tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

imgur 'a artık DNS değişikliği ile bağlanamıyor. Siteye göre vpn 'i devreye alma işlevi Zenmate de vardı, ancak gördüğüm kadarı ile o da bağlanıyor görünüyor ama aslında bağlanmıyor. Aynı sorunu yaşayan var mı Zenmate ile? Eksi de sorundan bahseden yok. 

sürekli VPN çalıştırmak da dezavantajlı .

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Engelledikleri kadar engellediler zaten. Birçok VPN servisinin web sitesi açılmıyor, IP'leri engelli. Private Internet Access kullanıyorum, onun tüm IP'leri engelli. L2TP ile bağlanılabiliyor ancak.

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şuan gearbest yasaklı imiş. Şirketten sorunsuz giriş yapabiliyorum. Alışveriş yaptığımda bir sıkıntı olur mu acaba?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 01.07.2017 at 20:00, ResetButton said:

Ben Pi-Hole kullanıyorum , Upstream DNS Servers olarak google ayarlı. Ben de blocklu imgur . 

Kablonet kullanıp ulaşabilen var mı?

şurda da artık dns değişikliği ile girilemiyor yazılmış.

https://eksisozluk.com/imgur--2237118?p=36

Ben Ankara'da Kablonet ile imgur'a hiçbir şekilde erişemiyorum (VPN hariç). Pek çok DNS adresi denedim, hiçbiri sonuç vermedi. Fakat İstanbul'da yine Kablonet kullanıcısı bir arkadaşım Google DNS ile sorunsuz girebiliyor.

Anlamadım ne iş. Reddit çekilmez hale geliyor böyle olunca.

Yeri gelmişken, iOS 7.1.2'de çalışabilecek bir VPN (mümkünse ücretsiz) önerisi var mıdır? Eski bir iPad'im var, reddit'te gezinmek için DNS fayda etmediğinden böyle bir çözüme ihtiyacım var ancak sürüm eski diye çoğu VPN'i kullanamıyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bitcoin niye engelleniyor? Elinde bitcoin olan ne yapacak?

imgur niye yasak onu da anlamadım zaten. Resim sitesi engellemek için neden bu kadar çaba?

Zenmate 'in smartlocations iyiydi. Onu evde Raspberry Pi ile yapmanın yolu yok mu? Sürekli vpn açık tutmak sorun çıkarıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
10 saat önce, ResetButton said:

Bitcoin niye engelleniyor? Elinde bitcoin olan ne yapacak?

imgur niye yasak onu da anlamadım zaten. Resim sitesi engellemek için neden bu kadar çaba?

Zenmate 'in smartlocations iyiydi. Onu evde Raspberry Pi ile yapmanın yolu yok mu? Sürekli vpn açık tutmak sorun çıkarıyor.

Bitcoin ve türevlerini muhtemelen kontrol edemedikleri için yasaklıyorlar. Bu konuda hükümetimizin takıntısı var malum.

imgur'u da muhtemelen işgüzarın birinin gördüğü bir resim yüzünden yasaklamışlardır. Hatta bir yerde bu konuda mahkeme kararının olmadığını okumuştum. O nedenle işgüzarlık daha yüksek ihtimal diye düşünüyorum. Ne diyeceğimi bilemiyorum açıkcası.

Sürekli VPN kullanmak benim de işime gelmiyor zira Steam ve benzeri servisler VPN kullanımına çok iyi bakmıyorlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Çin'de 2018 itibari ile bütün VPN ler yasaklanacakmış. Business 'e ayrıcalık veriyorlar, son kullanıcının VPN servisleri hedefte.

China Will Block All VPNs by February 2018
It will be up to the state-run telecommunications companies to ensure all VPNs are blocked, but even if they don't succeed, using a VPN will be a lot harder in China next year.

https://www.pcmag.com/news/354858/china-will-block-all-vpns-by-february-2018

ResetButton tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Haftasonu farkettim, superonline zenmate'i engelliyor, open dns veya google dns'de kullanınca engelleme devam ediyor. 

gearbest açık ama? 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok