internet yasaklarında yeni gelişme.
2 2

Bu konuda 381 mesaj var

On 12/24/2017 at 10:59 AM, infestor said:

superonline'da hala dns degistirerek girebiliyorum

artik giremiyorum.

imgur'un yaninda arenabg ve rarbg'ye de giremiyorum.

VPN'siz artik olmayacak galiba.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

VPS kiralayıp onun üzerine kurduğunz VPNlerin engellenme şansı yok internete girişi only whitelist haline getirmedikleri sürece. Onun harici piyasadaki çoğu bilindik VPN gider.

Tor kullanımı da buna benzer, internetin düzgün çalışmasına zarar vermeden engellemesi oldukça zor. Aşağıdaki linkte diğer ülkelerin Toru engellemek için yaptıkları var merak ediyorsanız bakabilirsiniz.

https://oldsite.andreafortuna.org/security/files/TOR/slides-28c3.pdf

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

iş ciddi ,bana yakında hepsi kapanacak gibi geliyor. Tabii özel olarak uğraşıp sürekli ip değiştirirlerse belki aşılır ama Türkiye için özel uğraşırlar mı?

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/btkdan-vpn-calismasi-40782554

Diğer başlıkta google yeni uygulamasının linkini verdim. Onu amazon dan basit bir hesap açıp, belki başta ücretsiz olandan , kurmak en temizi şimdilik. Bunların dezavantajı her servise izin vermemeleri.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Acaba söyle bir yöntem olabilir mi ?

Deneyeceğim ama boşuna da uğraşmak istemediğim için önce bir sorayım.

Bu yasaklar malum tadı kactı vpn vs derken..

goodbyedpi/dnscrpt ile pihole birleştirme sansımız var mı ?

Yani pihole dns sunucusunu locale yonlendirip localde de bizim goodbyedpi şifrelese Modemin dns e pihole atadığım zaman mantıken vpn sansurunden de otomatıkmen muaf oluyoruz?

Yani olur gibi geliyor ama tabi emin değilim.Olmaz öyle şey diyen olmaz ise bu hafta sonu kesin uğraşacağım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 3/27/2018 at 11:34 AM, sCoRPion_tr said:

En sonunda herkes kendi VPNini kurar kiraladığı servera mevzu o şekilde çözülür.

Tümden vpn leriyasaklama yolunagideb ilirler. Nasıl yaparlar bilmiyuorm ama mesela İran'da izin verilen vpn ler dışında çalışmıyor. Sanırım SSL gibi tüm şifreli iletişim yasak.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

tümden yasaklamaları için dediğin gibi tüm ssl trafiğini yasaklamaları gerekir ki dosya indirmek dahi binary data içerdiği için mümkün olmaz. onu da yapsalar sırf dns sorgulama paketlerinin içine data enjecte ederek çalışabilen vpn yazılımları var :DD

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Problemin gozden kacan baska bir boyutu olabilir.

Eger ki meclisten yasaklanan sitelere girmek suctur gibi bi yasa gecerse, yasaklari asarak kanunsuz birsey yapiyor durumuna dusulebilir.

Bu durumda neler olabilecegini hayal gucunuze birakiyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 saat önce, TheCrow said:

ben istedikkeri kadar yasaklasınlar aşılamıyacak şey yok dedim. kötü bişey demedim.

Iran da yasak, aşmak da suç. Yıllar önce klanda VPN ile WoW oynayan biri vardı, biri şikayet etse ceza alırım derdi. 

http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/btkdan-vpn-calismasi-40782554

Şu bittikten sonra bir KHK ile artık aşmak suç diyecekler gibime geliyor. Ha, benimkiler altı okka ben onu da aşarım diyorsan orası başka :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

sanal makine alıp ordan işlerini görürsün. oyun oynanmaz ayrı konu ama yasak delmiş de olmazsın (diye düşünüyorum)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok