Ucuz oyun avcısı
5 5

Bu konuda 2.067 mesaj var

Aslında Grim Dawn diye bir konu açıp bu mesajları oraya taşısak güzel olur. Oyun bence bir konuyu hakediyor. Yönetici yetkisine sahip arkadaşlar bir ilgilenirseniz lütfen :)

Victor Vran'ı, Van Helsing'i bende oynadım. Victor Vran'ı sevmiştim ama birşeyler eksik o oyunda. Van Helsing'in ise sadece ilkini oynadım, onunda lore'u falan güzel ama öyle saatler geçirilecek bir oyun değil. POE'yi biraz oynadım ilk çıktığında o da yürüdü gitti, tam manasıyla f2p olupta bu kadar geniş bir oyun olması gerçekten takdir edilesi.

Grim Dawn piyasadaki en güzel Diablo alternatiflerinden biri olmuş. Oyun içerisinde bazı seçimler de yapabiliyorsunuz, mesela bağlanmış bu bir büyücü diye yakalanmış kadını yakıp yada kurtarmak sizin elinizde, kurtarıyim diyince gerçekten büyücü çıkıp herkesi öldürebilir, yada gerçekten masum birini yakın diyor olabilirsiniz. Bir kere seçim yaptıktan sonra geri dönüş olmuyor birde öbürünü deniyim diyemiyorsunuz yani. İlerlleyişe çok etkisi olmasada böyle şeylerin olması gerçekten güzel. Birde biraz sinematiklere ağırlık verselermiş daha öncede belirttiğim gibi tam olacakmış. Ben bu tarz oyunlarda hatta genel olarak oyunlarda elimde balta, orakla falan dalıp biçmeyi daha çok seviyorum. Bunda da o tarz bir karakterle gidiyorum, bir elimde kalkan bir elimde warhammer dağıtıyorum milleti.

Executioner tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Executioner ARPG lerin eski kitlesi yok maalesef. Hoş eskiye göre daha çok oyun var aslında. Çok eskilerde ben Diablo 1 2  sonra da Sacred i hatırlıyorum. Şu an community si olan aktif durumda çok oyun var. Fenomen haline gelen PoE, oynayan azalsa da Torchlight 2, yine aynı şekilde D3, Grim Dawn araya diğer bağımsız yapımlar mesela Helsing serisi vs çok oyun var. Ama çevremde oynayan kalmadı. 

hakancez tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evet Grim Dawn aksam itibari ile bitti. Tabii ki bir ust zorlukta yeniden oynayacagim. Yapilacak yan questler vesaireler var tabii...

Oyun daha önce yazıldığı gibi Titan Quest ile benzer yapida ancak eklemeler bol ve bunlar oyunu cok zenginlestirmis. 

Bir Diablo fani olarak D2 yi oynayip keyif alan bundan da keyif alir. D2 den biraz daha karmasik ama PoE kadar degil. 

D3 de olduğu gibi varolan ezber build ler ile bu oyunda duvara toslanir. Cunku resist olayi dmg turu gibi konular cok onemli. Resist olayi hem yaratiklar hemde oyuncu icin cok onemli. Zannedersem 10 resist turu var ondan biraz daha az dmg tipi var. Dmg i diger dmg tipine ceviren itemlar ile all rounder build ler yapilabiliyor. Ekipmana takilan taslar, build cesitliligi derken oturup Theory crafting yapiyorsunuz. Senelerdir ozlemini duydugunuz sey...

Mekanlar guzel tasarlanmis, yaratik cesitliligi cok iyi. Daha once yazdik @Executionerile benzer gorusteyiz. MP sikintili' sinematiklerin eksikligi oyunun eksileri. Lore u okuyarak öğrenebiliyoruz keske bunlar seslendirilseymis... Faction sistemi muthis dusunulmus. Zaten böyle kucuk detaylar oyunu zenginleştiriyor.

Oyunun skill sistemi ve devotion sistemi enfes. TQ oynayanlar zaten asinalardir skill sistemine.. PoE kadar karisik degil...

Tum bunlarin sonunda oyunun build olusturma kismi harika olmus tabii.. ilk once sana karakter ozelligi secilip uzerine ikinci bir ozellik daha seciliyor. Hem yakin dovusvu ayni zamanda buyu atan bir karakter yapmak mumkun. Burada onemli olan sey bir hangi tarafa agirlik vereceğimize karar vermek. 

Ben tamamen kendi kendime atesli silah kullanan bunlari da arcane ozellikleri ile destekleyen bir char yaptim. 

Yaptim ama bu ogrenme sureci kolay değil. Oyun öğrenme işini oyuncuya birakiyor ve rpg oynamayan bir adam isin icinden cikamaz. Oyunun tutorial bolumu ve oyun ici yardim yeterli değil. Mesela cift tabanca kullanmak icin bazi itemlar varmis. Isi cozene kadar canim cikti.

Oyunun core pakedi uzun zaman idare eder. Ucuzlayinca ek paket alinir ve oynanir. 10 kusur lira bu oyun icin bedava...

MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
7 hours ago, TatanQa said:

This War of Mine  6,20TL . Diğer tüm DLC 'ler de 25.80TL . Oynamadım inceledim ve yorumları okudum çok olumlu deniyor , aramızda oynayan var mı ?

http://store.steampowered.com/app/282070/This_War_of_Mine/

Bana sorarsaniz muhtesem bir oyun. Savasi daha dogrusu karanlik tarafini cok iyi anlatan bir oyun. Belki oyundan cok interaktif bir deneyim demek lazim. Gecmiste yazip cizmistik sanki oyun hakkinda ama yanlis hatirliyor da olabilirim..

Oyun Saraybosna kusatmasindan esinlenmiş. Zamanında ic harp sirasinda Bosnak güçlerin yaninda savaşmak icin tanıdığım bir cok insan Yugoslavyaya gittiği icin belki de ben cok etkilenmiş olabilirim. 

O insanlarin anlattığı hikayeleri cok guzel resmetmisler oyunda...

Oyundaki DLC lerin bir bölümü oyuna ek icerikten ziyade hayir kurumlarina bağış amaci tasiyor. Farkli dönemlerde ozellikle savastan etkilenen çocuklar icin kampanyalar duzenlemisti yapimci firma...

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@TatanQa

Ben aldım o oyunu ama çok iç karartıcı bir oyun. İçim zaten yeteri kadar kararık, oynayasım gelmedi, kaldı öyle.

Bir de kontroller gamepad'e göre ayarlanmış, onu da belirtmek lazım. Klavye+fare ile de oynanıyor ama gamepad ile daha akıcı olur.

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
10 hours ago, TatanQa said:

This War of Mine  6,20TL . Diğer tüm DLC 'ler de 25.80TL . Oynamadım inceledim ve yorumları okudum çok olumlu deniyor , aramızda oynayan var mı ?

http://store.steampowered.com/app/282070/This_War_of_Mine/

@hakancez 'in de dediği gibi çok başarılı bir oyun bence de. Oyun dünyasının büyük kısmı savaşın adam öldürme, taktik, silah geliştirme vs. gibi kısımlarına eğildiği için bu oyunun yaklaşımı insanı önce bir afallatıyor. Savaşın ortasında kalmış bir grup sivilin dayanışma halinde hayatta kalma çabasını yönetiyorsunuz. Atmosfer ve müzikler zaten sizi hüp diye çekiyor içine. Özellikle en son gelen DLC ile eklenen yeni storyde bir babanın küçük kızını savaşın etkilerinden uzak tutmak ve hastalığını iyileştirmek için verdiği savaşa ortak oluyorsunuz. Kız babaları için ekstra etkili bir konu, kaldıramayacaklar denemesin bile...

Bir çok mod geliştirdiler oyunla ilgili. Oyunun çehresini değiştirmek isteyenler faydalanabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dead Cells %25 indirimle 26 TL, çok ilgi gören bir oyun olduğundan daha fazla indirime kolay kolay gireceğini düşünmüyorum ve bu fiyatını fazlasıyla hakediyor. Erken erişimde şu an ama gayet zengin bir içerik var, muhtemelen tam sürümü çıktığında fiyatı daha pahalı olacaktır. 26 TL'yi fazlasıyla hakediyor.

http://store.steampowered.com/app/588650/Dead_Cells/

Executioner tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Origin indirimde !!!

Battlefield 1 Premium Pass => 14.99€ (Hemen yapıştırıyorum )   // Revolution 29.99€

Edit. Az önce origin üzerinden aldım  71TL çekti sanal kartımdan vallahi bedava bir DLC parasına.. :zuh:

Edit2.  Bugün doğumgünüm kendime hediye almış oldum , ayrıca @Narcissus   beleş linkini de steam 'e yapıştırdım  hediye x2 oldu .. Teşekkürler ! :mrgreen:

TatanQa tarafından düzenlendi
Squall beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

yine bir baba-oğul dayanışması yaşanmış burda...

revolution alınca ana oyun + tüm paketler mi oluyor ?

ps:

asıl Mass Effect™: Andromeda 20 euro'ya düşmüş. gerçi euro 5 lira olduğu için yine 100 lira ama, alsak mı bunu artık, seneye 10 euro olmasını mı beklesek, gerçi seneye euro da 10 lira falan olabilir :icon_rolleyes:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, stardust said:

yine bir baba-oğul dayanışması yaşanmış burda...

revolution alınca ana oyun + tüm paketler mi oluyor ?

ps:

asıl Mass Effect™: Andromeda 20 euro'ya düşmüş. gerçi euro 5 lira olduğu için yine 100 lira ama, alsak mı bunu artık, seneye 10 euro olmasını mı beklesek, gerçi seneye euro da 10 lira falan olabilir :icon_rolleyes:

Evet revolution  :  Standart + Premium Pass şeklinde

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

zırt pırt indirim yapıyor yahu, hiç heyecanı kalmadı bu işin.

gerçi anno 2205 çok güzel fiyata düşmüş ilgilenen varsa.

ps:

steam.PNG

dombili gabe yine paranın ... koydu :lol: siz daha oturun oyun oynayın.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 minutes ago, brujah said:

gears of war 4

windows store da 56 tl

10 saat deneme veriyordu. biraz oynadım bence fiyatına değer diyip aldım.

gold only diil mi o fiyat.. diilse çok iyi, almayanın olmaması lazım ilk gearsı falan sevip.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
5 5

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok