OS X 11 ve iOS 9.0.2 geldi
2 2

Bu konuda 82 mesaj var

@Narcissus evet yeni aldım dün geldi hatta. bugün elime ne aldıysam ya bozuldu yada sorun çıkardı. saatimin kayışı falan koptu. ipad miniye aldığım kap smartlock yapmıyor hadi onu geçtim orijinal lightning kablosu ile kılıf varken şarj edemiyorum. kutusunu vs herşeyi attım geri yollamakta sıkıntı olucak şimdi. neyse şimdi ios 10 a downgrade yaparken hata verdi ipad onla uğraşıyorum :D

neyse konu dağılmasın, ios 11 yeni update gelene kadar bence beklenmeli. 6S'de ve ipad mini 4'te takılmalar benim gözüme çok çarpıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

IOS 11 yükleyecekler bir daha düşünsün. Pil inanılmaz çabuk gidiyor iPhone 6S'te. Sadece bana özel değil internette bir çok kişi aynı konudan müzdarip. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

11.0.3 işe beraber çoğu sorun çözüldü aslında. Özellikle 11.0.1’de pil durduk yere bitiyordu. Şimdi toparladı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu sürüm 6, 6S gibi nispeten eski cihazlar için yeni bir şey getirdi mi? 8 veya X için belki bir çok şey vardır ama o tarafı beni çok ilgilendirmiyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim bir sıkıntım yok 6S ile, şarj benim her türlü çabuk biter zaten, günde iki defa şarj ederim sık sık, şarj meselesi varsa da dikkatimi çekmedi, ağırlaşma olur diye bekliyordum o da olmadı.

CandleGarden beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Valla bende ağırlaşmada var. Menü geçişleri program açıp kaparken vs bir kasılma oluyor arada. Aynı şey ipad mini 4'te de oluyor. ipad i ios 10 a döndürmeye çalıştım ama hep hata verdi döndüremedim. o yüzden iphone u ios10'a düşürmekle uğraşmadım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

iPad Pro çok güzel bir hale geldi 11'le beraber, biraz da iyiliklerinden bahsedeyim :) Özellikle dosyalar özelliği güzel oldu, bir de dock olayı çok kullanışlı hale geldi iPad pro'da. Tabi daha küçük ekranlarda ne tür bir getirisi olur bilemiyorum ancak 12.9" üzerinde oldukça kullanışlı oldu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ios 11 den pek bir şikayetim yok ama bu konudaki ilk msgımda da belirttiğim üzre... 563 yıl sonra gelen temporary dosyaları kaldırma ve Files olayından başka genel kullanıcı için bir artısı yok..

11.3 e geldiğimize göre artık gözüme çarpan eksileri ise söyle sıralayabilirim..: 

- Control Center ın tipi bok gibi oldu.. Herkes cellular geldi yaşasın diyo ama hangi yıldayız abi internet gitmesin diye cellularını kapatan kaldı mı yahu.. 

Anca yurtdışına gittiğinde roaming falan olmasın diye kapatırsın onu da bi zahmet settingse girip yapıver... 

- Wifi ve bluetooth control centerdan off duruma gelmiyor yalnızca disconnect oluyor o anki bağlantıdan.. yani aslında arkaplanda çalışmaya devam ediyorlar.. 

- Airdrop un coıntrol centerdan cıkarılması ise kendi ekosistemini önplana atması gerekirken ne ayak anlamadım..  Tekrar söyliim control centerın tipi tam bir windows mobile menusu cakması olmus su haliyle, bu kötü birşey değil ama dizayn ios 10da daha güzeldi.. işlevselliği arttırmak için tipini bozmaları gerekmezdi.. 

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sabah 7.30'ta telefonu şarjdan çıkardım. Şu an (saat 11.44) %60'a indi. Ne yaptım diye sorsarsanız 5dk instagram facebook baktım sabah tuvalette, sonra arabada maksimum taş çatlasın 10dk google maps kullandım başka hiç telefonu açmadım. çok merak ediyorum %40 şarj neye gitti.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 saat önce, Atrin said:

Sabah 7.30'ta telefonu şarjdan çıkardım. Şu an (saat 11.44) %60'a indi. Ne yaptım diye sorsarsanız 5dk instagram facebook baktım sabah tuvalette, sonra arabada maksimum taş çatlasın 10dk google maps kullandım başka hiç telefonu açmadım. çok merak ediyorum %40 şarj neye gitti.

google maps, instagram ve facebook bende de aşırı pil kullanımına sebep oluyor iOS 11'in ilk sürümünden beri, uygulama sebepli olabilir mi acaba?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende de ilk zamanlar ios 11 'de aşırı pil kullanımı vardı. Hatta ekranı bile açmadığım halde %100'den %60lara düşüyordu birkaç saate. Sonra ik tane patch çıktı.şimdi sorun yok görünüyor. 

ipad 'de kullanıyorum, fazla bir getirisi olmadı gibi. split screen in gelişmesi iyi olmuş bir tek. Mesela twitter ile telegramı yanyana açabiliyorsun.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aha ios dan yani Apple dan ilk tokadımı yedim... 

iOS 11.1 kullanıyorum ve tee 2011 de almış olduğum yılların eskitemediği Final Fight oyunum halen telefonumda durmaktaydı ve Final Fightla ilgili şöyle bir durum var  Capcom 2015 yılında anlamadığım bi nedenle bütün app storelardan kaldırdı.. Ama tabi bende PCde app olarak yedeği olduğu için itunes ile kurabiliyordum silsem bile... Fakat iOS 11 e geçişle birlikte güncellenen itunes kardeşimiz (12.7 sürümünden itibaren sanırım) artık telefona app yüklemeyi ve hatta bütünen app store ile olan bütün ilişkisini kesti...  

Ve bütün bu olumsuz gelişmelerin ışığında bugün epey büyük bir uygulamayı indirirken (3.1GB ) beyinsiz ios telefonda yeterli boş alan olmadığından yer açmak adına gözüm gibi baktığım Final Fightımı tamamen kendi insiyatifiyle offload ederek dünyadaki son final fight ı silmiş durumda.. kesinlikle app storedan indiremiyorum ve dediğim gibi itunesdan da kurulum artık yok ki zaten çook eski setupı da silinmişti... 

Tabi sinirlenip apple supporta geri arayın destek msgı bıraktım ve arayan arkadaşla yarım saat süren ve final fight bu bizim küçüklüğümüzdeki haggar falan diil mi ya olayından epey bir  duygusala bağlayan app i nasıl geri alabiliriz beyin fırtınasına giriştik... lakin ne yazık ki capcoma mail atmak dışında bir opsiyonumuzun kalmadığına kanaat getirip konuşmayı sonlandırdık... 

Evet son iosdaki son Final Fight da düştü... artık mutlu musun apple.. :burn:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

iOS 11 ile beraber bazı yazılımların güncellenmesi gerekiyor. Güncellenmeden çalışmıyorlar. Ama geliştirici uzun süredir bir güncelleştirme yayınlamadı. Ne yapmak lazım? Sık kullandığım yazılımları kullanamaz hale geldim. Bir önceki iOS sürümüne geri dönmeye değer mi?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
29 minutes ago, rammstein said:

iOS 11 ile beraber bazı yazılımların güncellenmesi gerekiyor. Güncellenmeden çalışmıyorlar. Ama geliştirici uzun süredir bir güncelleştirme yayınlamadı. Ne yapmak lazım? Sık kullandığım yazılımları kullanamaz hale geldim. Bir önceki iOS sürümüne geri dönmeye değer mi?

Değip değmeceğinin cvbını senden baska biri nasıl verebilir ki.. :cici:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
10 minutes ago, Narcissus said:

Değip değmeceğinin cvbını senden baska biri nasıl verebilir ki.. :cici:

Bir önceki sürüme dönüşte problem yaşayanları gördüğüm için sorayım dedim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, Narcissus said:

Standart yaygin tenkit bu olsada ben o app icin olurum, o app benim bu telefonu kullanma nedenim diyosan yapmalisin mesela..

Tabi ki olabilir de 11 için o kadar ölümcül hatalar veren uygulamalar olmadı bende hiç. Ki banka uygulamaları bir süre ayak uyduramadı, buna rağmen problem yaşamadım. 

Bu tür uygulama bazlı problem yaşanıyorsa komple sistem de değiştirilebilir. Bu kadar hayati uygulamam olmadı hiç gerçi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Iste tam da bu nedenle geriye donus isleminin degip degmeyecegi kisinin kendi bilecegi is.. :) 

Ha bence 2017de windows xp de kalmaya zorlamaktan cok farkli degil ama kisisel nedenler yaratilabilir iste..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok