Windows 10 üzerine
8 8

Bu konuda 1.112 mesaj var

Evrensel uygulama diye ötüp duruyordu Microsoft, o da kolpa çıktı. Evrensel uygulamayı bize "hem telefonda, hem tablette, hem masaüstünde çalışan, hepsinde kullanılabilen uygulama" şeklinde tanıttılar. Hatta bazı uygulamalar sadece telefonda vardı mesela (6Tag gibi), evrensel uygulama olacakları duyulunca bunların masaüstüne de gelecek olması çok sevindirdi insanları. Şimdi de diyorlar ki "Evrensel uygulama olayı sadece uygulamanın geliştirildiği araçlarla alakalı, geliştirici canı istemezse diğer platformlara çıkartmaz uygulamayı, sadece bir platformla sınırlar". E bunun neresi evrensel şimdi? Geliştirirken kullanılan araçlardan bana ne, ben elime geçen ürüne bakıyorum. Tablette adam gibi bir Instagram uygulaması yok. Rudy Huyn'un keyfi gelecek de, 6Tag Windows 10'a çıkacak... Bunun tanıtımını böyle yapmışlarsa o zaman en azından iki platformda (bir de işin Xbox yanı var) olmayan uygulamayı evrensel diye tanıtmasınlar. Microsoft'un insanları gazlayıp gazlayıp ondan sonra "ya öyle dedik de, aslında öyle değildi o" diye işin içinden sıyrılmasına kıl oluyorum.

ionian beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evrensel uygulama diye ötüp duruyordu Microsoft, o da kolpa çıktı. Evrensel uygulamayı bize "hem telefonda, hem tablette, hem masaüstünde çalışan, hepsinde kullanılabilen uygulama" şeklinde tanıttılar. Hatta bazı uygulamalar sadece telefonda vardı mesela (6Tag gibi), evrensel uygulama olacakları duyulunca bunların masaüstüne de gelecek olması çok sevindirdi insanları. Şimdi de diyorlar ki "Evrensel uygulama olayı sadece uygulamanın geliştirildiği araçlarla alakalı, geliştirici canı istemezse diğer platformlara çıkartmaz uygulamayı, sadece bir platformla sınırlar". E bunun neresi evrensel şimdi? Geliştirirken kullanılan araçlardan bana ne, ben elime geçen ürüne bakıyorum. Tablette adam gibi bir Instagram uygulaması yok. Rudy Huyn'un keyfi gelecek de, 6Tag Windows 10'a çıkacak... Bunun tanıtımını böyle yapmışlarsa o zaman en azından iki platformda (bir de işin Xbox yanı var) olmayan uygulamayı evrensel diye tanıtmasınlar. Microsoft'un insanları gazlayıp gazlayıp ondan sonra "ya öyle dedik de, aslında öyle değildi o" diye işin içinden sıyrılmasına kıl oluyorum.

Ninja pazarlama taktiği. Ben böyle bir şey olmayacağını biliyorum ama programcılıkla ilgilisi olmayan vatandaş bilemez. Bildiğin şark kurnazlığı işte...

Bir "hello world" yazarsın çalışır hepsinde :P.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Win 10 genel olarak iyide işin phone kısmını bilmiyorum şimdilik. Bi şekilde telefonlara dağıtımı yapıldığında tecrübe edicez. Bide yapmayı düşündüğüm xiaomi mi 4 gazıyla biraz daha hızlandırabilirim onu tabi ama okuduğum kadarıyla Miui arayüzün daha iyi olduğunu söyleyenler falanda var. Ben gerçi desktop+laptop+phone uyumluluğu için istiyorum daha çok onedrivela bağlı kal vs gibisinden.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Windows 10 ikinci güncellemeden sonra benim intel hd 4600 saçmalamaya başladı. günde 8 9 kez alakasız zamanlarda yanıt vermeyi durdurdu hatası alıyorum. Başına gelen var mı. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ayni sorun bende de oldu Densha, grafik karti suruculerini guncelleyince sorun cozuldu.

Yalniz soyle bir sikintili durum var. Kullandigim dizustu icin Lenovo'nun yayinladigi en guncel grafik karti surucusu Ocak 2015 tarihli. Intel'in sitesinden indirdigim surucu paketi de, "ureticinin cikardigi suruculeri kullanmalisiniz" diyerek kurulmayi reddediyor. Bu yuzden surucu paketini bir klasore acip, aygit yoneticisi altindan elle kurulum yapmak gerekiyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bu gece bf4 oynarken pc dondu biraz bekledim sonra reset atmak zorunda kaldim windows coktu acilista siyah ekran geliyor f8 ile boot secimi yapinca aciyor ama yine donuyor. Windowsu tekrar yukluyorum suanda gece gece tamir edemedim bir turlu

post-10-0-40350000-1450487154_thumb.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dün gece bende ilk kez bi saçmalık yaşadım. Desktopta win 7' den win 10 ' a geçiş yapmıştım. Sistemde AVR olarak eset 4 vardı, win 10 desteklemiyor diye gitti eset 9 güncelleme yaptı kendisi. Sora forumda yine paylaşılan şu bitdefenderın keyi gelince eseti kaldırıp onu denemek istedim. Uninstall yaparken pcde sadece açık işlevler dışında pc yanıt vermeyi kesti uninstallda bi yerde takıldı kaldı ilerlemedi. Bi süre sonra bu can sıkıcı bi hal aldı bende reset çektim pcye. Bu seferde windows geliyor kullanıcı şifremi giriyorum başlatılıyor diyor öle kalıyor.

3 kez falan böle denerken bi türlü geçemedim. Gecede saat 2 falan uğraşmak istemedim o saatte, başlatılıyor diyorken pcyi açık bıraktım. Sabah kalktım baktım ilk şifre giren ekranda duruyo; demek ki bi ara açılmış kendi kendine yeniden başlatmada yapmış. Öle saçma bi uğraşım oldu biraz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İntelin en son beta sürücüsünü yükledim bakalım sonuç ne olacak. Bu sürücüyü de elle yükleme meselesine ayrıca kıl oldum. ne var yani intel de adam gibi universal sürücü çıkartsa piyasaya neden üreticiye mahkum olmak zorundayız yani. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Windows update' den bu kadar şikayet edilmesine biraz şüpheli bakıyordum ama insan yaşamayınca bazen bazı şeyleri göremiyor :D.

Eve gelmişim, yemeği yedim, iki dk oyun oynayayım dedim. Oyuna girdim, takımı kurduk başladık. Küt windows update. Oha be oha, öküz oğlu öküz. Tüm ekranı kaplıyor, herşeyi kapatıyor.

iki saat bekle, ardı ardına restartlar.

Yaptığım işin ortasına edilmesine fena halde kızdım, bayağı sövdüm. Bir proje üstünde çalışıyor olsaydım katil olurdum herhalde.

Gpedit açıp, oradan kapattım. Rezllik yahu...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bir pencere çıkardı aslında. Tam hatırlamıyorum ama güncelleme planladı vs.. gibi bir şeyler yazıyordu. Şimdi başlat bir de kapat düğmesi vardı. Kapat düğmesine bastım işime koyuldum, iki dk. sonra aynen bu anlattığım şekilde update resmen el koydu bilgisayara.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Valla ben sikildim bu W10 dan. Eski laptop lari adim adim eski isletim sistemlerine geri almaya basladim. Ozellikle Win7 den sikayetim yoktu yavas yavas dertsiz basa dert mi aldik moduna giriyorum

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

o baştaki harfleri "ı" yaparsan daha iyi olcak sanırım  :))

neyse... şaka bi yana, win 10'da bu kadar dert edilen şey neymiş onu çok merak ettim. hiç öyle 7'ye 8'e falan döneyim gibi bir düşüncem olmadı kurduğumdan beri -ki 8.1 kullanmaya alışıp da en çok yadırgayanlardan biriydim win10 için, ona rağmen...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Updateler çok dert değil,en azından ne zaman restart edeyim diye soruyor. Ama şu driver update işini opsiyonel hale getirmeleri ve bunu menülerin,registry'nin dandik yerlerine koymak yerine açık ve basit bir yere koymaları lazım. Mesela Nvidia'nın son driverı rezalet ötesi,Witcher 3 performansını yerlerde süründürüyor. Eski versiyon kullanacağım. Hani şu anda yapmıyor ama yaparsa bu otomatik update benim için kendini kullanılmaz bir işletim sistemi yapar.

Bırak istediğim driverı ben bulup yükleyeyim,daha doğrusu bunun seçeneğini ver bana. Bilmeyen adam yine otomatik yükletsin.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende öyle nette de birçok kişi de öyle,hatta uzun süredir Nvidia driverları eski amd ile yarışır halde. Arada çıkan 2-3 düzgün sürücü var. Onlarla takılıyorum.

Veya 980ti performansı darbe de yese düzgün performans çalıştırabiliyor witcher 3'ü. O da olabilir. 980'de durum öyle değil.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

EPIC SHIT!!!!!

http://techreport.com/news/29611/win10-will-be-the-only-windows-supported-on-next-gen-hardware

Skylake kullanıcıları windows 10 a yükseltmez ise diğer OSlerde alacakları kritik güncellemelerin akıbetinden MS kendini sorumlu tutmayacakmış. Skerler.

Adamlar CPU ya göre destek vermeye başladılar. 

Kurtulmak lazım windowstan bir an evvel. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

EPIC SHIT!!!!!

http://techreport.com/news/29611/win10-will-be-the-only-windows-supported-on-next-gen-hardware

Skylake kullanıcıları windows 10 a yükseltmez ise diğer OSlerde alacakları kritik güncellemelerin akıbetinden MS kendini sorumlu tutmayacakmış. Skerler.

Adamlar CPU ya göre destek vermeye başladılar. 

Kurtulmak lazım windowstan bir an evvel. 

.net'i bile açtılar ama directx'i open source yapmadı şerefsizler ki linuxa port olsun güzelce. oyun yapımcılarında da kabahat var, dx bağımlılığından kurtulsanıza arkadaş, opengl'in ne eksiği var?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Eski forumda sanki grafikle ilgili konuşmaya çok yetkin birkaç kişi vardı, isim hatırlamıyorum ama buradalarsa yazarlar sanırım. Duyduğum/okuduğum kadarıyla OpenGL, pek çok sebepten oyun firmaları için iyi bir seçenek olmuyormuş, özellikle de AAA oyun firmaları zaten Windows ve konsollar dışında bir platformu zaten pek önemsemiyorlar, onlar için cross-platform olup olmadığı, gelecekte nerede çalışıp çalışmayacağı pek bir şey ifade etmiyor olmalı. Steam 'ın bu Linux desteği mevzusunda başta çok hevesli girişmesine rağmen başının çok ağrıdığını okumuştum.

Hatta bunun vendorların suçu olduğunu düşünenler de var: http://www.extremetech.com/gaming/182343-why-we-cant-have-nice-things-valve-programmer-discusses-wretched-state-of-opengl Tek sebebi bu değilse bile, haksız bir eleştiri gibi gelmiyor bana.

--

Win10 konusunda, linkte o kadar da kötü bir şey göremedim. Haswell ve öncesi için değişen bir şey yok, Skylake kullanıcıları için de Temmuz 2017 'ye kadar destek vereceklermiş, daha sonra Skylake-compatible herhangi bir update, Haswell ve öncesinde sıkıntıya sebep olacaksa, Haswell tercih edilecekmiş, bana ölme eşeğim ölme senaryosu gibi geldi. Win10 'e geçişi hızlandırmak için ortaya atıyor olabilirler.

TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
8 8

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok