Windows 10 üzerine
8 8

Bu konuda 1.112 mesaj var

Insider beles oldugu icin onda cikiyordur yalnizca..

Full sürümde de çıkıyor. 

Onedrive klasörüne girdiğimde yukarda onedrive dan alan almak için bilgi , link vs çıkıyor.  Savunurlar bunu birşekide ama reklam sonuçta.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Onedrive im kapalı benim. Sevmiyorum kullanmıyorum ne google drive ne dropbox ne onedrive. hiçbirinin clientini de yüklemem sistemde durmasını da istemem. Orası depoysa depoluğunu bilecek.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Today, ISOs for build 15063 have made an appearance on Microsoft's servers ahead of their official release. Steve Truman (@KPRP42) shared the direct download links with us for two of the build 15063 ISOs that are now available from Microsoft.com:

https://www.instapaper.com/text?u=https%3A%2F%2Fwww.neowin.net%2Fnews%2Fisos-for-windows-10-creators-update-build-15063-can-now-be-downloaded-from-microsoft

Nisal içinde update geliyor

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

MS'un alanındaki rakipsizliği malesef bu denli bencil ve agresif işler yapmasına sebep oluyor. kazandıkları parayıda aptalca satın almalar yapıp eritiyorlar. çok değil 2-3 yıl içinde bir linux türevine temelli geçip kalma planım var. değişen dünyada eskisi gibi alternatifsizlik yok heleki biraz bu işlere merak saldıysan. Şu creators update zımbırtısı bir süredir download olurken bir şekilde hata alıyor. ben hala yükleyemedim varmı? yükleyen.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Windows 7 Pro OEM'in piyasadan çekilmesinin ardından son 1 aydır ürettiğimiz machine vision makinalarında kullanabileceğimiz işletim sistemi araştırması içindeydim. Win 10 Pro ile gelen bloatware ve gereksiz Universal App'ler ve servisler görüntü işleme yaptığımız endüstriyel makinelerde intihar sebebi olacağı için Windows 10 IoT Enterprise (ya da Win 10 Enterprise LTBS) sürümü lisansı peşindeyim 2 haftadır. Konuşmadığım MS yetkilisi, TR distribütörü kalmadı ama kimse embedded lisanslamayı nasıl yapabileceğimle ilgili birşey bilmiyor. Sanırım yurtdışındaki bir Microsoft Authorized Embedded Distributor ile iletişime geçmekten başka şansım kalmıyor... Teşekkürler Türkiye!!!

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Windows 7 ve 8.1 Embedded sürümlerin satışı muhtemelen hala devam ediyor. Onları araştırsanız.

Embedded bir işletim sistemini (WES7 ve 8.1 de dahil) lisanslayabilecek hiç bir distribütör ve hatta konu hakkında bilgisi olan bir microsoft yetkilisi yok...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu da ilginç tabi.

Alternatif arayışı şart diyecem de komple programlama ve konfigürasyon değiştirmek kadar amele bişi olamaz.

Bunun basit bir yöntemi olmalı. Minimal bir windows 7 kernelini verebilmeli MS ki siz işinizi görün. Cidden çok ilginç

SkyWarrior tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Alternatif aramak mümkün değil, kullandığımız görüntü işleme yazılımı windows altında çalışıyor ve birden fazla çeşit makineden bahsediyoruz. Bütün yazılımları linux'a port etmek (bundan sonraki makine revizyonları için bile) en az 2 senelik ar-ge gerektirecektir...

fak yu mikroşoft tr!

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yurtdışından destek almayı deneyebilirsiniz gibi geliyor bana. Ya da belki de böyle embedded sistemleri kuran başka bir firmadan direk yol yordam sorarak olabilir.

Olay MS TR den ziyade TR de bence. TR de oldunuz mu hiç birşey olması gerektiği gibi değil genelde.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

https://www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10ISO

Şuradan direk isoları indirin kurun derim. Ben isoyu indirdim. Akşam evde koyarım yükler.

bu sayfayı chrome ile izlerken F12 tuşuna basıp pencerenin sol tarafından tablet/mobil moduna geçildiği zaman bütün sürümlerin direk indirme linklerine ulaşılabiliyor ek bir araç kullanmaya gerek kalmıyor

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim gönderdiğim yerde araç olmadan iniyor zaten sadece sürüm seçiyorsunuz sonra iso linkini veriyor. Linkler kodda gizli muhtemelen dev modda görünmesi normal.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dün akşam güncellemeyi yaptım. 30 dk kadar sürdü sonrasında çok temiz bir yükleme oldu. Göze çarpan ilk şeyler

1- Wİndows Defender daha düzgün bir arayüze sahip artık ve sistem ile daha entegre

2- Speaker Virtualization teknolojileri embedded hale gelmiş. Virtual 7.1 kulaklık vs kullanan vardırsa artık o yazılımlara gerek yok. Windowsun kendi virtualizationu veya Dolby Atmos seçenekler arasında

3- Gece gündüz modu. Millet ek yazılım kullanıyordu ancak artık entegre bir gece gündüz modu var.

4- Arayüz daha tutarlı. Birkaç kabukluk vardı göze çarpan onlar da ortadan kalkmış.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Akşam ben de güncelledim. Comodo Firewall kullanıyorsanız Explorer içinde hiçbir font görülmüyor, sadece simgeleri ve menü düğmelerini görebiliyorsunuz. Comodo Firewall'u kaldırınca sorun düzeldi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
8 8

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok