Windows 10 üzerine
8 8

Bu konuda 1.112 mesaj var

Windowsunda oldum olası o durumuna kılımdır, yeni bir os çıkartıyorsun ama geriye dönük uyumluluk olmuyor şaka gibi resmen.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hallettim kurulumu rahat oldu. Tamamen sil dememe rağmen Windows.old isimli bir klasöre eski kişisel dosyalarımın hepsini atmış. Onu da silmenin yöntemini nette anlatmışlar. Henüz yapmadım, geç saat olunca bulaşmak istemedim şimdilik. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Onla ilgili erişim izni vs birşeylerle çok uğraşmak gerekebiliyor. En temiz çözümü disk temizlemeye girip orada bir sistem dosyalarını temizle diye button vardı. Ona basınca daha önceki kurulu işletim sistemi dosyaları seçeneği kliklenebiliyor zaten boyuttan anlarsınız GB' lara varan farkla ben burdayım diyor belli ediyor. Onu silince sıkıntı kalmıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Onla ilgili erişim izni vs birşeylerle çok uğraşmak gerekebiliyor. En temiz çözümü disk temizlemeye girip orada bir sistem dosyalarını temizle diye button vardı. Ona basınca daha önceki kurulu işletim sistemi dosyaları seçeneği kliklenebiliyor zaten boyuttan anlarsınız GB' lara varan farkla ben burdayım diyor belli ediyor. Onu silince sıkıntı kalmıyor.

Bu şekilde yaptım. 300 gb gibi bir rakam yazınca kendini kabak gibi belli ediyor zaten.

5 sene sonra PC format yeyince kendine geldi :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şu kilit ekranını nasıl kaldırıyorduk format attım temizden win10 kurdum. Güç ayarlarından bekleme süresi ekrana 10 dk ve uyku modunuda hiçbirzaman işaretledim belirli bir süre sonra pasaport koymamama rağmen idle durumda bıraktığımda örneğin 20 dk sonra kilit ekranına geliyor tıklayarak login oluyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şu kilit ekranını nasıl kaldırıyorduk format attım temizden win10 kurdum. Güç ayarlarından bekleme süresi ekrana 10 dk ve uyku modunuda hiçbirzaman işaretledim belirli bir süre sonra pasaport koymamama rağmen idle durumda bıraktığımda örneğin 20 dk sonra kilit ekranına geliyor tıklayarak login oluyorum.

Bu işini görebilir galiba 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Obi baya bir kurcaladım bu videodan önce screen saver settings sekmesinde on resume, display logon screen sekmesi varmış ordan kapanıyormuş, kafayı yedirtti resme çok gıcık birşeydi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

"gamemode.dll"

Şaka değilse dosya adı bile tüylerimi tiken tiken etti... Gerçi eskisi gibi değil bu tip konularda MS, sağlam test yapıyorlar da ilk etapta saç ağartır bu tip şeyler genelde...

Bu arada update tam anlamıyla insanların hayatının içine etmeye devam ediyor. Olmadık anlarda sistemi ele geçirme vakalarına son sürat devam. Geçen iki dakka bir şeye bakmak için yan masaya geçtim, kaşla göz arasında update sistemi bloke etti. O sırada acil bir işim olsaydı kırardım bilgisayarı kesin. Evde de "bana sor" dedim, demez olaydım. Duvarları yıkasım geliyor her "you need some updates" yazısı çıktığında. Çünkü çıkmadığı zaman yok...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bu update mevzusu tek sizi rahatsız ediyor herhalde :icon_think:  beni daha 1 kere bile etkilemedi bu durum, her zaman sessizce arkada ne yapacaksa yapar sonra tek bir notification çıkar "update yüklendi müsait bi anda restart edin" diye, sadece bu kadar... sonra da istediğim zaman restart ederim bir daha uyarmaz.

Definitive beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@OnLyTNT Hocam bu bilgisayarda şu saatlerde meşgulum beni bızıklama onun dışında kalan zamanlarda gör işini diye bir ayar var update'de onu kurcaladın mı hiç ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Valla ben hiçbir ayar bile yapmadım bir kere bile rahatsız etmedi.. salı günleri ms in rutn update günüdür zaten ama o gün bile rahatsz etmedi daha beni windows..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Win update saatli bomba gibi, her an %100 CPu veya disk yeme ihtimali var. Bugün ofisteki bilgsayara oldu mesela. updated olmasına rağmen win update servisi devamlı diski meşgul ediyordu. En sonunda kapattım sonra uğraşırım diye.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Win update saatli bomba gibi, her an %100 CPu veya disk yeme ihtimali var. Bugün ofisteki bilgsayara oldu mesela. updated olmasına rağmen win update servisi devamlı diski meşgul ediyordu. En sonunda kapattım sonra uğraşırım diye.

çağdışı kalmış bilgisayarlar için maalesef doğru, bizim iş yerinde de bazen çıldırtabiliyor yavaşlatma bakımından. ama evlerimizde kullandığımız ssdli sistemlerde pek farkedilmiyor update yapıp yapmadığı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

search butonu çalışmıyor, end task diyorum yine çalışmıyor ara sıra bazen çalışıyor birde arka planda wmi provider host belası devamlı çalışıp cpu nun yüzde 5 ini yemekte, böyle saçma sapan hatalar olmasa sevecektim 10'u

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

çağdışı kalmış bilgisayarlar için maalesef doğru, bizim iş yerinde de bazen çıldırtabiliyor yavaşlatma bakımından. ama evlerimizde kullandığımız ssdli sistemlerde pek farkedilmiyor update yapıp yapmadığı.

SSD'li bilgisayarda pek farketmiyor ama o sırada zaten update yapmasına gerek yok sistemin. Tüm updateler yapılmış halde ve saatlerce update yaparmışçasına sistemi meşgul ediyor. Kısaca normal bir durum değil bu.

Ayrıca sistem Core i5 4670K, 16 GB RAM. 

Windows'la ilgili forumlara bakıldığında win update ve benzeri servislerle ilgili inanılmaz çok CPU ve gereksiz disk kullanımı ile ilgili post var. 

OnLyTNT beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim ve başında oturduğum bilgisayarın boş vakti diye bir şey yok. İşteysem iş yapıyorum, işim bitince kapatıyorum. Evdeysem bilgisayarı açar açmaz update de update diyor başka bir şey demiyor. Update inidirirken internetin içine ediyor, update yaparken bilgisayarın içine. Update sırasında ve sonrasında da restart etmesi sonucunda iki dklık zevkin içine ediyor. Yine evde de işim bitince kapatıyorum, bu esnada updatei yapsın, zaten güncelle ve kapat diye bir seçenek var. Bu çok faydalı seçeneği kullanmama rağmen inatla güncellemeyi gözüme sokuyor. Son büyük güncellemeden önce bana sormadan kılını kıpırdatma diyebiliyorduk. O güncellemeden sonra onu da elimizden aldılar. Zaten her güncellemede kullanıcıların elinden bir şeyler alıyorlar sağolsunlar. Bu durumdan etkilenmemeniz durumun var olduğu gerçeğini değiştirmiyor maalesef. Herkesin kullanım şekilleri ve şartları farklı.

Geçen günkü olayda biraz mesaiye kalmıştım zaten, iki dk başından ayrılmamla güncelleme bilgisyara el koydu. Kapattım monitörü çıktım ofisten.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@OnLyTNT Aynı sorundan ben de muzdaribim. Özellikle AKN'yi aşıp bantgenişliği 3 Mbit'e düştükten sonra, W10 güncellemeleri tüm internet bağlantısını felç ediyor.

Dizüstünde ciddi ciddi Linux'a geçiş yapmayı düşünmeye başladım. Thinkpad T440s kullanıyorum, Lenovo'nun Linux desteğini çok övüyorlar. Önümüzdeki ay uygun zaman bulabilirsem Ubuntu kuracağım bilgisayara. Dizüstünü ağırlıkla internet içeriği tüketmek ve ofis uygulamaları için kullanıyorum zaten. W10'da yapıp da Ubuntu'da yapamayacağım bir şey olmayacaktır herhalde.

Oyun için kullandığım masaüstü bilgisayarımda Windows Update hizmeti tamamen kapalı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

windows defender sık sık kafasına göre tarama yapıyor, defenderı kapattım ama taramayı kapatamadım, uzun sürmüyor ama mesela oyundayken başlıyor taramaya hddden cayır cayır sesler geliyor oyunda kasılmaya başlıyor, yok mu çaresi?

real time protection seçeneğini mi kapatmak lazım? o seçenekte "eğer kapatırsanız biz tekrar otomatikman açarız" gibi bir ifade yer alıyor

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evet bir de o sıkıntı var. Tam olarak defender mi sebep oluyor bilemiyorum. Uyuyan diski kafasına göre harekete geçiriyor ara ara, gürültü yapıyor.

İşyerinde Findoz' a bağlıyım da evde bilemiyorum iyice düşünmem lazım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Najaz Ben üniversitedeki tüm işlemlerim için Ubuntu 16.04 kurulu olan 2011 model Dell N5010 kullanıyorum. Daha keşke windows olsa dediğim durum olmadı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
8 8

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok