Windows 10 üzerine
8 8

Bu konuda 1.112 mesaj var

Evet yaw o yokoldu gitti :D Komedi resmen. Neyse adam gibi işletim sistemine uğraşsınlar resim çekmek filan geçiniz bunları. Stabil olsun tüm yeni teknolojileri desteklesin şu masaüstüne de OK iz :D 

windows-95-100609567-large.jpg

Altan Yoklar beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

windows 10 iyice sapıtmaya başladı. kafasına göre dns değiştiriyor. Sürekli, izin verdiğim programların ağa erişmesini 2-3 restarttan sonra tekrar istiyor. Bu major updatelerden sonra iyice sapıttı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu cevap türünü hiç sevmiyorum ama ( çözüm yerine kaçış önermek ) dns'i modem üzerinden değiştirseniz ve bir daha işiniz kalmasa windowsla? 

TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim eskiden beri windows la pek sorunum  olmadı.Herkesin şikayet ettiği WinMe , vista da dahil.  Bu windows 10 ve update den de memnun kaldım. 

Cortana'ya güzel bir özellik gelmiş. Youtube 'da videoclip izlerken yan panelde şarkı sözlerini gösterebilioyor.

Edge'e gelen extensionlara baktım şimdi . Toplasan on tane var. Kimsenin ilgisini çekmiyor herhalde.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Modem tarihi eser olunca içindeki ayarlar da tarihi eser oluyor. :(

Bir de şu olay var. Hani bilgisayarı ilk kurduğunuzda torrent vb ilk defa açmaya çalıştığınızda size uyarı verir. Ev ağına bağlansın mı, güvenli mi bu zımbırtı falan diye. İşte bende o zımbırtı da 2-3 günde bir çıkıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

sana temiz bir format sonrası build 1607 kurma yolları gözükmüş bence :)

veya profil resetlemeyi de deneyebilirsin. yeni bir kullanıcı hesabı aç pcde, eskisini uçur.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@CandleGarden Aynen hocam. Eskiden internet kafelerde Deep Freeze diye bir uygulama olurdu, sürekli belli bir güne backup alırdı. Aynen o durumda şu an. :(

İşin ilginç yanı, logitech'in yazılımında bile erişim soruyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

aslında çoğumuz windows un yanında gelen hata bulma, sorun çözme araçlarını kullanmayı bilmiyoruz. Onlara biraz baksak sorunu daha kolay çözeceğiz. russovich 'in eğitim yazıları oluyor MS 'nin sitesinde.

Kesin bir yerlede hata oluyor, registry i backuptan alıyor gibi birşeyler var. System log larında  kayıdı vardır.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Uzun süreli windows 10 kullanımından sonra bugün bir bilgisayara windows 8.1 kurdum. Kaçasım geldi. Çok fenaymış bu sistem ve windows 10 a çok fena alışmışız. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

USB Disk Security kullanan var mı?

windows 10 usb'si yaptım bir tane ama usb'yi bilgisayara bağladığımda içindeki iki dosyayı sürekli siliyor.

autorun.inf

/sources/SetupError.exe

daha önce böyle bir şey başına gelen var mı?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Konusu geçtimi bilmiyorum ama durumumla alakalı yeni bir detay öğrendim win 10 üzerine. Normalde şimdiye kadar tabi kısıtlı kullanım ihtiyacım olmuyordu internet verisini, şimdi mobil net kullandığımdan win 10' un kafadan güncellemeleri iptal etme seçeneği zaten yokmuş gördüğüm kadarıyla. Biraz kurcalarken sonra farkettim ki bağlantı ayarlarında varmış bir ayar ücretlendirilebilir tarifeli bağlantılar için kısıtlama gibi bişi, bu açıldığında o zaman otomatik update falan yapmıyormuş.

Dün pazartesi olduğundan Allahtan vodafoneun 500mb 6 saatlik kullanım hediyesi vardıda ben bağlantı yapıp üstüne tel görüşmesi geldiğinde çatır çatır o arada 600mb güncelleme çekmiş arkadaş kotadan cumburlop olacaktı. En azından tespitte güzel bütün ayı netsiz geçirmek vardı evde :mrgreen:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Doğrudur işte insan lazım olunca keşfediyo ya :) Tabi update olayının zorunluluğu win 10' a has bişi bildiğim kadarıyla.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@wazzap

USB disc security o haltı her zaman yer. sen ayarlardan silmeden bana sor diye ayarla gec. silmek istediğinde sana sorsun. onun dışında epey işe yarar. hatta yanında AV olarak baidu AV pro'yu kur  kararlı ve hızlı çalışıyor. ondada her onune geleni karantinaya atma durumu var. karantindan elle çıkartmak gerekiyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

6 senelik notebook'da bugüne kadar hiç format atmamıştım. Win7'den direk Win10'a yükseltme yapmış o şekilde kullanıyorum. Çok yoğun bir kullanımım da yok, nete girip, torrent indiriyorum bir de FM oynuyordum.

2 hafta önce browserla trojan gibi birşey bulaştı (crack ararken bulaştırdım:( ) önce chrome'daki bütün uygulamalar, yer imleri gitti. Onları temizledim derken yeni yer imi kaydedemez oldum. ADW Cleaner, Spybot, CCleaner derken bu kez de Win 10'daki başlat çubuğu ve arama çalışmaz oldu. Win 10'da nasıl format atılır, key var mı onu dahi bilmiyorum:) Win 7'nin serial numberı dahi notebook altından silindi. Ayarlardan bilgisayarı sıfırla dedim, yeniden kurulum yaptı ama yine çalışmıyor başlat ve arama. 

Temiz bir kurulum yapmak için ne yapmam gerekiyor? Serial istiyor mu yoksa aynı notebook'a kuracağım için serial olmadan kurulum yapabiliyor muyum? 

Windows kurmaktan bu kadar uzak kalan şu garibana bir el atın :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yükseltme yaptığınız için herhangi bir keye ihtiyaç yok. ISO yu mediacreation tool ile indirip sonrasında temiz kurulum yapın. Şifre sorduğu yerde skip deyin. Kurulum bitip internete bağlandığı ilk anda aktivasyonu gerçekleştirecek kendisi otomatik olarak. 

Bu arada epey bir sürücü sorunlu olabilir biraz uğraştıracaktır ilk seferde. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
8 8

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok