Windows 10 üzerine
8 8

Bu konuda 1.112 mesaj var

Görünüşe göre forumda epey karışmış, hafta sonu ve bugün birçok arkadaşım aradı sordu şöyle oluyor vs diye, dedim bana şimdi mi soruyorsun diye. insanların hevesi kursağında kalmış gibi benim tanıdıklar 8.1/7ye dönme derdinde. iyikide yüklememişim hala sanalda kurulu. saçma sapan CPU kullanım değerleri var, gereksiz yere tabletimsi bir windows havası var, 10141den itibaren eklenen özellikler sistemin CPU  ve RAM performans ihtiyacını artırmış... beklemeden 10a geçmek isteyen ve elinde yedeği olmayan kullanıcılar sanalda denesin  şuanki halini görsün ondan sonra geçsin.  ben ekim-kasım civarı çıkacak büyük güncelleme paketini bekliyorum. ana sistemimde 120lik SSD'de deneme yaparak kurcalamak istiyorum. 8de bu sistem çok işime yaramıştı herhalde bu seferde işimi görecek kadar gözümü açar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Edge browser tablette iyi. Masaüstünde kullanmıyorum, Firefox'a devam. Tablette iyi olmasının sebebi Internet Explorer'ın tablet versiyonuyla karşılaştırılması. Ona göre daha iyi yani. Tablet arayüzü için Chrome, Firefox filan çıkarsa o zaman iş değişir belki.

var zaten. chromeun menüsünde tablet modunda aç var

http://www.tomsguide.com/faq/id-2334113/run-chrome-metro-mode-surface-pro.html

windows 10da henüz çıkmıyosa bilemiycem. default browser yapmamak için direniyorum şuan. sebebi de arada devasa ram ve/veya cpu kullanması (genelde flash nedeniyle)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

evdeki korsan 8.1 de ''henüz hazır değil. iş ortakları ile çalışıyoruz'' '' ''yinede geçmek isterseniz tıkla (önerilmez)'' diyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

sağ tıklamayla açılan menuler de bir görsel tutarsızlık var. Bazıları tabletler için uygun bir tasarımla açılıyor , bazıları eski tasarımla. 

Bence geçmemek için bir neden yok. Sorunsuz çalışıyor bende. Sürücü sorunu yoksa , geçin gitsin. 

Cortana , Bing için çok iyi olacak. Birkaç gündür kullandığım halde ,alıştım. Eskiden google 'a yönlendirdiğim basit hesapları, aramaları Cortanaya yazıyorum. Bing 'in pazar payı artar bunla. Ek olarak cortana , reminder, calendar da kullanıyor.  Bunu kullanan , cep telefonuna da cortana yı yükleyebilir. En azından uyumlu uygulamaları yükler. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Device manager in window metricleri ve duruşu içler acısı zaten. Ama geçiş ürünü olmasına bağlıyorum. Bir sonraki versiyon full metro-like görünüm olacak ahanda buraya yazdım.

Bu arada farkettim ki sosyal medya ve oyun kullanmıyorsanız telefonla gelen standart yazılımlar o kadar yeterli ki. Windows 10 mobile gelse artık da telefonu da güncellesek.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dün akşam ben de W10'a geçtim. Güncellemeden sonra sistemin açılış hızı ve bilgisayarın tepkileri W8.1'e göre belirgin şekilde yavaşladı. Uygulamalar eskisi gibi normal çalışıyor, oyunlarda da sıkıntı göremedim. Temiz kurulum yapmadım henüz, ondandır diye düşünüyorum ama temiz kurulumu da en erken haftasonu yapabileceğim. Ancak ilk geçişte, SSD olmasına rağmen, yavaşlamaya pek anlam veremedim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bende bugün w-8.1 den w10 'a geçiş yaptım. Alet hızlandı.  w8.1 de de gayet iyiydi ama bu daha iyi. görsel olarak da daha hoş göründü , orjinal başlat menü ise yüzümü güldürdü. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim Windows ikonuna hadi güncelle demedikçe zorla güncellemeyi düşünmüyorum. Aslında kurulum yapacağım MSI Notebook için Windows 10 sürücüleri yayınlanmadan hiç güncelleyesim yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

4 haftadır kasa üzerinde çalışırken pc çalışmadı haliyle. Daha önce rezerve etmiştim ama bu ne zaman windows 10 için hazır diyor. Gerçi geçmeyeceğim şimdilik. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

şu anda dx 12 oyunu var mı? Veya yakında çıkacak? 

ilginç bir bilgi okumuştum. Cortana 'ya aslında oyundaki holografik kadın animasyonu koyulacakmış. Arap ülkelerinde sorun olur diye düşünerek , şu anda kullanılan basit çemberimsi animasyon koyulmuş. 

cortanahero+copy.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bendeki win7 ilaçlı ama teklif gelmiş indiriyorum şu anda ilaçlı olarak devammı edicek yine ? ücretsiz veriyormuş falan ama tam anlamadım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Reeder tableti windows 10 a güncelledim. tüm gereksiz recovery partisyonlar da kaldırıldı. Alet kendine geldi resmen. 8 gb boş yer var hdd de ve tablet modu iyi çalışıyor. Sadece rotasyon çalışmadı onun için de bir yama varmış sanırım

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

4 haftadır kasa üzerinde çalışırken pc çalışmadı haliyle. Daha önce rezerve etmiştim ama bu ne zaman windows 10 için hazır diyor. Gerçi geçmeyeceğim şimdilik. 

Onu beklersen bitmez. Dürtmek lazım. Bu programı indirip çalıştır ve yükselt diyip kurmak en mantıklısı.

http://windows.microsoft.com/en-us/windows-10/media-creation-tool-install

Donanımhaberdekiler kafayı yemiş..W10 konusu 29 temmuzdan beri 143. sayfaya ulaşmış :)

http://forum.donanimhaber.com/m_108566413/tm.htm

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Onu beklersen bitmez. Dürtmek lazım. Bu programı indirip çalıştır ve yükselt diyip kurmak en mantıklısı.

http://windows.microsoft.com/en-us/windows-10/media-creation-tool-install

Donanımhaberdekiler kafayı yemiş..W10 konusu 29 temmuzdan beri 143. sayfaya ulaşmış :)

http://forum.donanimhaber.com/m_108566413/tm.htm

Eyvallah. Ama dürtmeyim ben en iyisi. Creative sürücüleri falan da hazır değilmiş. Ayrıca bir sürü program kullanıyorum. Uyum sorunu falan yaşarız falan şimdilik kalsın. Acelem yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dün gece beni de şeytan dürttü, hem masaüstünde hem dizüstünde W10 güncellemesi yaptım.

Şöyle bir şey farkettim. Masaüstü sistemi birkaç gün açık bırakmıştım, bu esnada arkaplanda W10 dosyaları indirililmiş ve güncelleme uyarısı dosyaların indirmesi bittikten sonra geldi. Yani sistem güncelleme uyarısı vermek için, dosyaların indirilmesini bekliyor olabilir.

Dizüstünde farkli bir durum oldu. Guncelleme uyarisi cikmamasina ragmen, Windows Update altinda W10 guncellemesi hazir seklinde bildirim cikti. Bu sekilde 2.66 GB veri indirdikten sonra dizustunu de guncelledim.

Bazi arkadaslarin bahsettigi yavaslama durumu bende olmadi. Her iki sistem de en az W8.1 kadar cabuk tepki veriyor ve hizli calisiyor. Bir tek dizustunde touchpad surucusunu tekrar kurmak zorunda kaldim, o da cihaza ozgu bir durum zaten. Masaustundeyse AMD'nin yayinladigi ve WDM 2.0 destegi iceren 15.7.1 surucu paketini kurmak gerekti.

Zvana hocam, X-Fi Titanium HD'nin W8.1 suruculeri W10'da calisiyor, sadece Creative'in kontrol paneli gibi ek uygulamalarda sorun cikti. Onu da danielK'nin hazirladigi surucu paketinin 3.5 surumuyle cozdum. Sen de bu paketi deneyebilirsin elindeki ses karti icin.

Simdilik her sey yolunda. 30 TL'lik W8 guncellemesi sayesinde 200 dolarlik W10 sahibi olmus olduk. Dizustu zaten W8.1 Pro ile gelmisti, ona da bedava W10 kurduk. Microsoft'un bana 400 dolarlik kiyaği oldu yani :)

Bu arada, birkac mesaj once verilen urun anahtari goruntuleme yazilimiyla, her iki sistemde de urun anahtarini gorup kaydettim. Sifirdan temiz kurulum yapacak olursak lazim olacak bu anahtarlar.

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dün gece beni de şeytan dürttü, hem masaüstünde hem dizüstünde W10 güncellemesi yaptım.

Şöyle bir şey farkettim. Masaüstü sistemi birkaç gün açık bırakmıştım, bu esnada arkaplanda W10 dosyaları indirililmiş ve güncelleme uyarısı dosyaların indirmesi bittikten sonra geldi. Yani sistem güncelleme uyarısı vermek için, dosyaların indirilmesini bekliyor olabilir.

Dizüstünde farkli bir durum oldu. Guncelleme uyarisi cikmamasina ragmen, Windows Update altinda W10 guncellemesi hazir seklinde bildirim cikti. Bu sekilde 2.66 GB veri indirdikten sonra dizustunu de guncelledim.

Bazi arkadaslarin bahsettigi yavaslama durumu bende olmadi. Her iki sistem de en az W8.1 kadar cabuk tepki veriyor ve hizli calisiyor. Bir tek dizustunde touchpad surucusunu tekrar kurmak zorunda kaldim, o da cihaza ozgu bir durum zaten. Masaustundeyse AMD'nin yayinladigi ve WDM 2.0 destegi iceren 15.7.1 surucu paketini kurmak gerekti.

Zvana hocam, X-Fi Titanium HD'nin W8.1 suruculeri W10'da calisiyor, sadece Creative'in kontrol paneli gibi ek uygulamalarda sorun cikti. Onu da danielK'nin hazirladigi surucu paketinin 3.5 surumuyle cozdum. Sen de bu paketi deneyebilirsin elindeki ses karti icin.

Simdilik her sey yolunda. 30 TL'lik W8 guncellemesi sayesinde 200 dolarlik W10 sahibi olmus olduk. Dizustu zaten W8.1 Pro ile gelmisti, ona da bedava W10 kurduk. Microsoft'un bana 400 dolarlik kiyaği oldu yani :)

Bu arada, birkac mesaj once verilen urun anahtari goruntuleme yazilimiyla, her iki sistemde de urun anahtarini gorup kaydettim. Sifirdan temiz kurulum yapacak olursak lazim olacak bu anahtarlar.

Anahtar olmadan kurulum ve aktivasyon oluyor hocam. Tablet modu harika çalışıyor bu arada.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dün benim emektar masaüstü w7'de microsoft hazır olunca w10 kuralımdan, hacı istersen güncelleyelim w10'a, sistem hazır moduna geçmiş. Tamam hadi gazlayalım diye tıklasam w10'a akacam gidicem. Ama üşeniyorum şimdilik biraz daha beklesin, acelem yok..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
8 8

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok