Windows 10 üzerine
8 8

Bu konuda 1.112 mesaj var

Problem SLI ile alakalıymış, disable edince sorun kalmıyormuş ancak uğraşamam tabii, 8.1'e geri döndüm, artı olarak sürücü yüklemelerinde falan da yamukluklar oluyor bir miktar, hepsi için değil tabii.

Yine Creative sürücüleri falan da bu aydan itibaren gelecek, Eylül-Ekim gibi sorunlar düzelmiş olur bir miktar, ondan sonra bir denemek lazım tekrar. Şimdilik sorunlu benim için. Oynadığım zaten genellikle Battlefield 4. O da düzgün çalışmazsa olmaz.

Hatta DX12 oyunlar gelmeye başladığında falan bile geçilebilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim de bekledigim sonuc buydu; DX12 oyunlar cikmaya basladigi zaman masaustunde W10'a gecis yapmanin dogru olacagi ortaya cikti. Dizustunde zaten W8.1 yetiyor da artiyor bile, duzgun calisan bir seyi kurcalamaya hic gerek yok.

Sagol Tolga abi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Xonar kullanıcıları uni xonar suruculerini kullansınlar diyecem bu arada. Ayrıca ms bu aktivasyon sisteminde çok açık vermiş oldu malesef. Ama diğer yandan duşununce kimse artık tayvan ve diğer uzak doğu KMS lerini meşgul etmeyecek bu gidişle

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de dün gece kurulumu yaptım.

X-Fi'ın 8.1 sürücülerini yükleyince ses geldi ama Creative Audio Console açılmadı. Şu elemanın custom sürücülerini kurdum;

http://danielkawakami.blogspot.com/

Şu ana kadar bir sorun çıkarmadı bu sürücü.

Nvidia sürücülerinde de Geforce Experience splash screen sonrası açılmıyor bende, çözebilen var mı?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben beğendimde eksikleri var, anlamadığım zaten yeni çıkan bi os geriye dönük olana niye tam uyumlu olamaz. Üstelik kendi markası :S

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

-Cortana güzel olmuş. Zamanı gelmiş bir fikirdi zaten. O textbox ı ufak hesap için , arama yapmak için de kullanıyorum. "onedrive da , şu dosyaları bul" denince buluyor . Güzel . Bu sürekli gelişir zaten.  

Sunrise, wunderlist ,skype gibi servislerle bağlantılı değil. Bunlar zaten microsoft 'un . Eklenir umarım. 

Denemelerimde , cortana , doğru tanımada Google now kadar iyiydi. 

-Virtual desktop yetersiz . expose gibi birşey lazım. Desktoplar arasında geçişte yeni animasyonlar seçebilmek de lazım. üçüncü üreticilerden gelir belki . 

-Action menu gayet iyi. Bugüne kadar olmaması hata zaten. 

-Bir tabletde denemem lazım. Edge browser 'ı deneyen var mı Tablet de. yetersiz olduğu şikayetleri var.

-ilk çıkacak DX12 oyunu hangisi ? Sadece performans avantajı mı var, yoksa grafikler açısından bir gelişim var mı?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Edge browser tablette iyi. Masaüstünde kullanmıyorum, Firefox'a devam. Tablette iyi olmasının sebebi Internet Explorer'ın tablet versiyonuyla karşılaştırılması. Ona göre daha iyi yani. Tablet arayüzü için Chrome, Firefox filan çıkarsa o zaman iş değişir belki.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şu reeder tableti windows 10 a güncellemenin yollarını arıyorum şu ara. Kapasite düşük ve WIMimage olduğu için sistem biraz zorlayacak gibi. DH de bununla ilgilenmişler var mı merak ettim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Valla olurda tabletler içinde bir rom falan düşerse yakında bende samsung tab 3' e kurarım muhtemelen. Androidde lüzümsuz bir kasıklanma içerisine girişiyor alet. Dün gece evde benim desktopada atsam mı atmasam mı diye içimden çok geçti aslında ama yinede frenledim. Laptopta zaten az şey kurulu ona rağmen tek tük problemi görmüşken win 7' den atlama yapacak olan desktopum ve üzerinde zibille kurulu uygulaması falan muhakkak daha fazla problemli olcağını hayal ettim. Şimdilik masaüstünde es geçtim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Nvidia sürücülerinde de Geforce Experience splash screen sonrası açılmıyor bende, çözebilen var mı?

aynı sorun 8.1'de de var, experience'ın son sürümü sorunlu... windows region'ı US seçersen düzeliyormuş...

Hamza beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

aynı sorun 8.1'de de var, experience'ın son sürümü sorunlu... windows region'ı US seçersen düzeliyormuş...

7'de de açılmıyor

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada benim W7.1'e güncelleme ikonu gelmediğini bir kaç kere söylemiştim. Ama microsoft'un sitesine falan girince "seni sıraya aldık, sana da W10 upgrade vereceğiz" mealinde bir pop-up çıkıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada ekran kartı veya gpu için WDDM 2.0 sürücü yoksa DX 11.x de çakılıp kalıyorsunuz windows 10 da. WDDM 2.0 uyumlu sürücü varsa o zaman DX 12 aktif halde oluyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bu devirde hala creative ses kartı kullanan var  :cici: ilk cicimi patlatıyım dedim :D

xfi_advanced_guide_ext_box.JPG

Bu devirde yukarıdaki i/o portları veren bir kart varsa söyleyin de biz de bırakalım creative'i. :))  

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Zvana'daki X-Fi Elite Pro, benim kullandığım X-Fi Titanium HD gibi ses kartları evladiyelik kartlar; ölene kadar (yani kartlar ölene kadar :D ) pekala kullanılır.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

xfi_advanced_guide_ext_box.JPG

Bu devirde yukarıdaki i/o portları veren bir kart varsa söyleyin de biz de bırakalım creative'i. :))  

aha :) o kadar çok ki buraya koysam herhalde 23645243 satır eder :) ciddiyim. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

asus xonar her şekilde iyidir creative den. 
aslında ses kartı başlı başına bir derya.

ne istediğinize göre değişir.

eğer profosyonel bir çözüm istiyorsanız Steinberg den tutun da Focusrite a kadar bir çok marka var. hepside bir çok giriş çıkış imkanı veren analog dijital çıkışları bulunan hatta birden fazla alet takmanıza olanak veren, her kanalın ayrı ayrı seslerini ayarlayabildiğiniz ses kartları. 
usb üzerinden çalışırlar bunlarda. 
şahsen tavanda ki hoperlor den ses gelmeli takıntısı yoksa gayet kullanılabilir. 
ben kullanıyorum çok da memnunum.

Steinberg

4x D-PRE, 24-bit/192 kHz desteği ve MIDI I/O ile 6-giriş / 4-çıkış USB 2.0

jackjoker tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende hem Xonar (Essence ST), hem de X-Fi Titanium HD mevcut. Oyunları genellikle kulaklıkla oynuyoruz ve kulaklıkta 3B pozisyonel ses üretiminde Creative'in CMSS 3D Headphone çözümü ile Xonar'ın Dolby Headhpone çözümü arasında dağlar kadar fark var. Diğer kullanım senaryoları için bir şey diyemeyeceğim ama oyuncuysanız ve kulaklıkla pozisyonel ses elde etmek istiyorsanız Creative o açıdan hala 1 numara.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

CMSS 3D çok yapay bir sonuç veriyor. Güncel oyunların tamamı yazılımsal pozisyonlandırma kullandığı için ses kartının DAC, AMP vs gibi olaylar dışında bir etkisi kalmadı. Sadece az dip gürültüsü olsun yeter bu zamandan sonra bana mesela. O bağlamda Xonar DG iyi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
8 8

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok