Bilgisayar masası önerileri
2 2

Bu konuda 419 mesaj var

ismi boyle naj o duvar dekoratif taslarini

dogal taslari boyle bi kirip yapiyorlar ondan boyle eski usul tugla gibi purussuz degil

gogle boyle yaz ara bulursun

bu isi yapan firmalarda ismi boyle geciyo

ben milletle bunlari konusurken kirma falan diyordum ama degilmis iste gercek ismi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 11/29/2016 at 11:05 PM, hakancez said:

Uzunca bir süredir aklımda olan bir şeyi bugün yapmaya karar verdim. Bilgisayar masamı yeniden düzenlemek. Ağırlıklı olarak yazılarımı yazdığım ara sırada oyun oynadığım sistemde bir süredir dev gibi bir masaüstü bilgisayar vardı ve geçen hafta bilgisayardan kurtulmaya karar verdim. Eskisi gibi notebook'uma geri döndüm. Evin içinde istediğim zaman istediğim yere gitmek benim için önemliymiş. Masa başında yazı yaz, sonra sigara içmeye çıkarken buluta salla oradan notebook'la aç gibi eziyetler yaşıyordum. Yeter dedim sonunda.... 

Ağırlıklı olarak DIY çözümler kullanmak istedim. Sonuçta amacım eğlenceli zaman geçirmek idi. Hazır bugün yağmur dolayısı ile evdeyken işe giriştim... 

post-32-0-25344100-1480447628_thumb.jpgpost-32-0-09937500-1480447519_thumb.jpgpost-32-0-51505500-1480447527_thumb.jpg

Ben notebook'umu da bir nevi masaüstü gibi kullandığım için herkes gibi bol bol kablo bulunuyor ortalıkta. Hoş notebook 18.4" olduğu için aslında aslında bir bilgisayar kasasından bile daha fazla yer kaplıyor :) Masa cam olduğu için kablo toplama aparatı takmak mümkün olmuyor. Bende kıskaç kullanarak topladığım kabloları kıskaçlara sabitledim. Kabloları toplamak için ise spiaral kablo toplayıcısı denen son derece ucuz -metresi 5TL olmalı- bir aparat kullandım. Gerekli yerlerde de çırt çırt kullanarak kabloları biraraya topladım. Sonuç gayet güzel oldu Bazı yerlerde her zaman kullanılmayan kablolar olması gerekiyordu örneğin telefon şarj kablosu gibi onları da kıskaçlara tutturdum.... 

Hazır elim değmişken ikinci telefonuma küçük bir stand yaptım. Yukarıdaki en sağdaki resimde gözüküyor. Eski bir kaset kapağını 3M vinyl ile kaplayınca çok güzel bir stand çıktı ortaya... 

post-32-0-52211300-1480447541_thumb.jpg

Bir süredir kullanmakta olduğum IKEA Markus koltuktan mutlu değildim. Her tarafından ses gelemeye başlamıştı. Ayrıca saçlarım uzun olduğu için ve her zaman toka kullandığımdan mütevellit arkası uzun koltuklar beni çok rahatsız ediyordu. Ayrıca özel bir yastık kullanmam gerektiği için oturma alanının büyük ve mümkünse düz olması gerekiyordu. Zamanında ofis için fazladan aldığım Adore mobilyanın basit koltuklarından birisini evime getirip kullanmaya başladım. Herkesin ergonomi beklentileri farklıdır ancak ben halimden mutluyum. Zamanına toptan 90 küsür TL karşılığı almıştım. Şimdiki fiyatı da çok yüksek değildir sanırım... 

post-32-0-37182500-1480447557_thumb.jpg

Masaüstünde çalışırken müzik dinlemediğim için Audioengine A5'lerimi yedeğe kaldırdım. Hoş aynı oda da bir çift daha var zaten. Basit bir pikap ile sade bir sistemim var, belki SM de görmüşsünüzdür. Bunun yerine elimde bulunan basit bir hoparlör sisitemini kullandım. Sadece youtube videoları vesaire seyrettiğim için ses kalitesi çok önemli değil. Bu hoparlörleri basit birer metal parçasından bükerek elde ettiğim L parçalarla rafa monte ettim ve kabloları tablonun arkasından geçirdim.... 

post-32-0-87194300-1480447569_thumb.jpg

Rafları temizleyip yeniden düzenledim. Ayrıca duvar tarafındaki raflara elimde bulunan alüminyum çubuktan bir parça kesip IKEA da satılan çengeller ile günlük kullanım kulaklıklarımı astım. Daha üst model kulaklıklar ise kutularında ayrı bir yerde duruyorlar...  Ayrıca mutfaklarda bir şeyler koymak kullanılan küçük plastik kaplardan alıp monte ettim. İçerisine de çok gerekli olan küçük malzemeleri attım. El altında harika bir çözüm oldu.... 

post-32-0-58653500-1480447580_thumb.jpg

Bu aralar tenkeyless bir klavye deniyorum. Bu deneyim hoşuma gitti. Bu şekilde devam eder miyim bilmiyorum ama bir süre devam edeceğim kullanmaya. Klavye ve mouse'un altına fazla beklentim olmamasına rağmen çok iyi sonuç aldığım bir mousepad ekledim. Bunlara extended mouse pad deniyor sanırım. Gearbest'ten 5 Dolara aldım. 

post-32-0-18674900-1480447592_thumb.jpg

Tabii ki herşeyi bir güzel temizledim, bol bol toz aldım... Bu arada dikey duran monitörün altındaki stand ta eski bir ayaklı lambaderin altı. Bunu da monitör standı olarak modifiye ettim. 

post-32-0-28664100-1480447601_thumb.jpg post-32-0-66150100-1480447610_thumb.jpg

Geçen hafta mutfağa LED şerit takarken elimde bayağı fazlalık kalmıştı. Hazır uğraşmışken masanın arkasına LED şerit döşedim. Yapıştıracak yer olmadığı için kablo toplamak için kullandığım kıskaçların ortasına sıcak silikon ile sabitledim. Satın aldığım şeritler RGB şerit olduğu için basit bir kontrol kartı ile renk değiştirebiliyorlar. Aslında oturup kendim de yapardım ama gözler sıkıntılı olduğu için uğraşasım yoktu. İmdada bir arkadaşım yetişti. Mutfağı yaparken tasarladığı kontrol devresi ve uygun bir uzaktan kumanda getirmişti. Hazır eli değmişken fazla fazla yapmış, bir tanesini de kendi odamda kullandım.

Kullanacağımdan değil aslında hazır elim değmişken bunu da yapayım dedim. Odadan çıkarken yakıp çalışmaya başladığımda kapatıyorum....

Bu arada konu masaydı. Benim masa eski bir yemek masası idi. Bunun üst tablasını kaldırıp cam ile kullanmaya uygun hale getirdim. Cam ise IKEA'dan alındı.... 

Yaştan mütevellit sıkıntılar ve zamansızlık gibi problemlere rağmen fena olmadı sonuç. Tabii genç arkadaşlarımız kimbilir neler yapıyorlardır. Benimkisi maksat muhabbet olsun tadında bir paylaşım olsun! 

not: Fotoğraflar akşam çekildiği için biraz kötüler. Kusura bakmayın. Hoş ayrıntılı görülecek kadar matah bir şey de yok doğruyu söylemek gerekirse....

Geçen hafta evdeki bilgisayarımda notebook'umu artık gerçekten mobil hale getirip ofisteki makinelerimden bir tanesini eve getirdim. Denemeler yaparken ultrawide screen tabir edilen monitörlerden bir tanesi de bir arkadaşımın israrı ile yeniden eve geldi. Geçtiğimiz zamanlarda Acer'ın benzer ama boyut anlamında daha küçük bir monitörünü denemiştim bu defa daha büyük bir monitör geldi.

34inçlik Asus'un gerçekten tasarımı da görüntüsü de çok hoş bir modeli idi. Dışarıdan bakılınca 21:9 monitörler gerçekten hoş gözüküyorlar. Ortada bir çerçeve olmadan kocaman bir ekranı kullanabilmek gerçekten çok güzel. 

Ancak benim gibi eski oyunları ve strateji oyunlarını oynamayı sevenler için ekran çok çok büyük. Ha böylesini seven de vardır belki. Oyunları windowed modda çalıştırmak bende biraz sorun yarattı örneğin. İmlecin dışarıya gitmesi vesaire gibi. Ben daha çok yazı ile iş yaptığımdan gerektiğinde bir ekranı yan çevirmek vesaire gibi alışkanlıklarda var tabii. Önceki setupta daha küçük bir monitör kullanıyordum dikey kullanım için. Bu defa ofisten kullandığım monitörün aynısını söküp getirdim. Şimdilik yatay kullanıyorum. Bu durum daha rahat gibi geldi bana ama istediğim zaman her iki monitörde pivot olduğu için canımın istediğini döndürebiliyorum...

Alıntı yaptığım eski halinde masanın üzerinde yedekleme diski falan da vardı. NAS'a geçince masayı daha da sadeleştirdim. Masanın üzerinde sadece telefon standı ile dac+kulaklık amplisi altında ise ikinci bir dac artı daha büyük bir kulaklık amplisi hariç hiçbir şey kalmadı. Temizlemesi filan daha kolay oluyor şimdi. Hoşuma gitti bu hali. 

1.jpg

2.jpg

Ortalık şenlensin diyerek eklemek istedim... 

Whooosh, Atrin, Squall and 1 other beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 8/1/2017 at 8:25 PM, RFID said:

Bu masalar çok güzeller de inanılmaz pahalılar.

Aklıma şöyle bir fikir geldi, normal cam masa alınıp, cama 4 tane delik açtırılıp altına TT'nin Core P5 kasası monte edilebilir.

d0bd0334_IMG_6472.jpeg

Seri-ilan-Resim_44333_8.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 hours ago, Najaz said:

@Whooosh Tempered cama sonradan delik açtırmak sıkıntı yaratmaz mı?

Elmas matkap ucu var bu iş için. Onunla açıyorlar.

cam_korkuluk3.jpg

Alternatif olarak yapıştırma olayı da var.

Whooosh tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mobilya yaptırma işini sevmem ama masa fazla karışık bir iş değil. Bir model beğenip siteler benzeri yerlerde istediğin malzemeden kendin yaptırma yoluna da gidilebilir. Hazır olanların boyutunu sevmiyorum her zaman, monitoru istediğim kadar uzağa koyamıyorum mesela. 

Bunlarda genelde hava soğutma kullanılmış. Ama mesela masanın ayaklarının büyük radyotörler olduğu daha sessiz su soğutma daha güzel çözüm olurdu. @Najaz da öyle bir soğutma vardı.

ResetButton tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

2 ay kadar bir süredir çalışma masam yok, sade, bacak bacak üstüne attığımda altındaki iskeletin herhangi bir yeri bacağıma çarpmayan, ahşap bir masa bulamadım. Bulduklarımın derinlikleri maksimum 70 cm, daha derin masalar yemek masası reyonunda bulunuyor onlarda da tek parça 200 cm civarında masa sayısı az. 4 ayağı üstünde duran bu tür bir masa bulamadım yani kabaca. Bugün üşenmeyip daha önce köpek kulübesi yapmak için aldığım masif panellerle masa yapmaya başladım, iskeleti bu gece bitti. Bütün malzemeler Koçtaş'ta bulunuyor, elimde olmayan ve daha önce almadığım dekupaj testereyi de bugün aldım, ilk defa kullanmanın tecrübesizliğiyle masa ayaklarında tam düz bırakamadığım yerleri 2 defa traşlamak zorunda kaldım ama oldu. Bugün için foto atamıyorum yorgunluktan ama istediğime yakın duran ve 3-4k tutan masayı oldukça ucuza mal edeceğim gibi duruyor. Benden haber bekleyin :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Masanın son halini buradan yayınlarım, henüz bitirmedim ama aşamalar, malzemeler vs. için blog'da başlığa ekledim herşeyi :

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
11 hours ago, ResetButton said:

Estetik fena değil ama rahat gibi görünmüyor. O koltuk olmaz. Benim arkama yaslanmam lazım.

sylwj764f5iz.jpg

Her haliyle kazulet gibi.. o çekmece yapısı da karpal tünel sendromu için birebir..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bilgisayar sandalye, koltuk artık ne denilirse onun oturma süngeri gayet yumuşak olan bir modelinden aldım.

Masayı ise IKEA'dan 150x75 tabla ve yükseklik ayarlı ayaklar ile hallettim.

Masa ve sandalye/koltuk yükseklikleri ergonomi ile bulduğum otomatik bir hesap makinesinden boyuma göre ayarlı, ancak o ölçülerle tam rahat edemedim ben, ona yakın, kendime uyan bir noktada bıraktım.

Priformis ağrısı, el, bilek ağrısı olmuyor artık, dirsek kısmı biraz sıkıntılı onu da yumuşak kolçak dolgusu kullanılmış bir sandalye alsam halledermişim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Masanın son halini blog'a ekledim :

Tümüne bakamayacaklar için de şu şekilde oldu :

IMG_7012.jpg

Tam kuruduktan sonra üzerine yerleştirmeye başlayacağım, kablo kanalı vs. sonrasında yapmayı planlıyorum.

OnLyTNT beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
16 saat önce, ResetButton said:

Herkeste böyle mi ? Bende sorunsuz görünüyor.

@ZvAnA o durum tamamen imgur ve i.redd.it (reddit'in resim sunucusu) adreslerinin engelli olmasından kaynaklanıyor. VPN ile sayfayı yenilerseniz o rakam ve harf karışımları resim haline gelecektir. Zaten onlar aslında "https://i.redd.it/i5r40nelfgkz.jpg" şeklinde linkler.

Bu iki resim sunucusunun engellenmesiyle reddit gezmek işkence oldu resmen.:icon_mad:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok