Z170 Sisteme Geçiş... ProZ Rev 3.0
1 1

Bu konuda 61 mesaj var

Birkaç gün önce Z170 sisteme geçişimi ve yeni su soğutma düzenimi tamamlamıştım. Sizlerle fotoğraflarını şimdi paylaşabiliyorum.

EDIT: Video ekledim.  :D

20151028_113259.jpg 20151028_113358.jpg 20151028_113403.jpg

20151028_113408.jpg 20151028_113412.jpg 20151028_113435.jpg

20151028_113417.jpg 20151028_113427.jpg

20151028_114053.jpg 20151028_114117.jpg

20151028_113320.jpg 20151028_113339.jpg

20151028_113505.jpg 20151028_113627.jpg 20151028_113605.jpg

20151028_113637.jpg 20151028_113646.jpg

20151028_113443.jpg 20151028_113700.jpg

20151028_113348.jpg 20151028_114309.jpg 20151028_114342.jpg

20151028_114351.jpg

20151028_114404.jpg 20151028_114433.jpg

20151028_113557.jpg

KaraSinek and ObiWan beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hayırlı olsun Korhan, güzel günlerde...

Benim de gözüm bir süredir Z170'te ama iş durumundaki belirsizlik yüzünden cesaret edemiyorum. Hazır elimdekiler para ederken elden çıkartıp yeni platforma taşınmakta fayda var.

Artık en az 2K 27" monitör lazım bu sistemle :icon_dance:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hayırlı olsun, çok güzel bir kasa olmuş, keşke benim olsa :). Şu pompalı sistemleri nasıl kuruyorsunuz bir rehber hazırlasanız @@ZvAnA bizde sebeplensek şöle kasalarımız olsa.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@wazzap;

Teşekkürler. Evet fanlar Enermax cluster 12cm'lik fanlar. Bir de 5.25'lik yuvaların orada gözükmeyen radyatörde iki adet 14cm'lik akasa viper fanlar var. :mrgreen:

@@MilesTeg;

Teşekkürler Çağlar. Açıkçası benim de Z170'e geçişim biraz da p67 chipsetli eski anakartımın zaman zaman sapıtması nedeniyle oldu. Birçok konuda da eksik kalıyordu artık. O yüzden mecbur kaldım biraz da. Aslında yazın Z97 sisteme geçecektim bu nedenden dolayı ama sonra baktım Z170'lerde piyasaya girdi girecek o zaman beklemeye aldım.

Monitör konusunda da gözüm bazı monitörlerin üzerinde ama şimdilik sadece takip edebiliyorum. Monitöre bütçe ayırana kadar öncelikle evde sinema sisteminin hoparlörlerini terfi ettirmeyi düşünüyorum. 

@@RFID;

Sağol hocam. Aslında DHW'de bu konuda çok fazla paylaşımım var. DHW'deki açtığım konular tam yeni başlayanlar için herşeyi içeriyordu. Kablo sarmasından, kasa boyamaya, su soğutma kurulumundan, overclock'a bir çok konuda rehber niteliğindeydi o başlıklar. Ama DHW uçunca hepsi gitti. Forumda paylaşılan kopyalanmış yedekte bu başlıkların en önemlileri de yok maalesef. Ama CHW'de de paylaşımlarda bulunmaya, tecrübelerimi diğer arkadaşlara aktarmaya çalışıyorum. Komple bir rehber hazırlayabileceğimi sanmıyorum. Eskisi gibi boş zamanlarım yok artık. Ama yine de geçen sene açtığım kişisel blogumda tüm çalışmalarımı ayrıntılı olarak fotoğraflı anlatımlarla vermeye çalıştım. Oradaki ayrıntılar, ilgilenen arkadaşlara oldukça yararlı olacaktır diye düşünüyorum.

http://korhansukuroglu.blogspot.com.tr/ bu konular üzerinde yaptığım çalışmaları ve bazı kişisel donanım incelemerini içeriyor. Sayfanın sağ taraftındaki tarihler üzerinden geriye doğru gidilirse 2014'ten bu yana yayınlanmış onlarca anlatıma ulaşabilirsin. Bu yayınlarda kasa modlama çalışmalarında kullandığım araç gereçlerden, hangi su soğutma parçasını niçin tercih ettiğime ve bunların montaj aşamalarını detaylıca bulabilirsin. Her türlü soru için de her zaman buradayız zaten. :thumbs:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@mehmetclk teşekkürler hocam. Bir de kasa içine yaptığım aydınlatmalar devredeyken gece çekimlerini yapacağım bir ara. O zaman da farklı güzel görüntüler ortaya çıkıyor.  :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@ZvAnA keske dhw icerigini download edebilseydik yada arsiv chw ye getirilseydi harika olurdu, neyseki blogun var sen varsin, bu ise girismeden bir musait genis zamanda bloguna giricem tesekkurler. Akabinde isi kaparsam senle detaylar uzerine yazisiriz. (:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben sıfırdan kuracağım yakında, blog gibi birşey yaparım görülür oradan, ben de ilk defa kuracağımdan ayrıntılı yazarım ama açıkça söylemek gerekirse kimseye rehber olacağını zannetmiyorum ancak merak giderilir işte, bir avuç insanın yeltenebileceği veya yelteneceği birşey işin doğrusu.

İkinci EK PE 360 ve fittingleri bekliyorum, ay başı gibi de hortum ve sıvı işini halletmeyi düşünüyorum.

İki adet 38mm kalınlığında 360mm radyatör ile işe girişip olmazsa sonradan genişletme yoluna gitmeyi düşünüyorum artık işi de daha fazla uzatmadan.

Korhan sen de güle gülle kullan.:)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Korhan abim ellerine sağlık, muhteşem olmuş. Forumda böyle konuları / resimleri gördükçe PC toplama gazım geliyor, sonra vazgeçiyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Korhan, şöyle bir şey yapalım mı senin için uygun olursa?

Ben de ufak tefek bulaşmıştım biliyorsun su soğutma işine, senin de yardımlarınla. Senin blog'unda benim burada yazdığım mesajları, fotoğrafları da makale haline getirip yayınlasak? Belki Tolga abi de aynı şekilde yayınlamak ister. Senin blog'u hafiften bir su soğutma - mod sitesi haline getirelim yani :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Abi nasıl isterseniz olur da ben tamamen o blogu dhw'deki paylaşımlar güme gidince en azından bir yerde paylaşımlarım sağlam kalsın diye açtım. Yani çok fazla anlamıyorum blog ve web sayfası işlerinden. Yardımcı olursanız neden olmasın. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@ZvAnA

Desene aynı süreçlerden geçmişiz :) Birebir aynı düşüncelerle ertelemiştim yeni platforma geçişi. Şimdi de başka sebeplerle beklemede bakalım.

Tekrar hayırlı olsun Korhan, güzel günlerde kullan :alkis:

ZvAnA beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Korhan, şöyle bir şey yapalım mı senin için uygun olursa?

Ben de ufak tefek bulaşmıştım biliyorsun su soğutma işine, senin de yardımlarınla. Senin blog'unda benim burada yazdığım mesajları, fotoğrafları da makale haline getirip yayınlasak? Belki Tolga abi de aynı şekilde yayınlamak ister. Senin blog'u hafiften bir su soğutma - mod sitesi haline getirelim yani :)

Aynı şeyi burda da yapabilirsiniz biliyorsunuz... :8  ortam şenlenmiş olur hem biraz iyi olur.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ya ben blogu aynen buraya geçiririm hiç sorun değil de, buraya fotoğraf eklemek tam bir dert. Yani kendi tamam direk image'ları thumbnail olarak küçültüyor, güzel birşey ama, o image'ı görsel editörde full çözünürlükte gösterdiğinden fotoğrafları düzenlemek işkenceye dönüşüyor. Image'ları görsel editörde görsel olarak kendisini değil de linkini yazı olarak gösterecek bir ayar falan var mı?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ya ben blogu aynen buraya geçiririm hiç sorun değil de, buraya fotoğraf eklemek tam bir dert. Yani kendi tamam direk image'ları thumbnail olarak küçültüyor, güzel birşey ama, o image'ı görsel editörde full çözünürlükte gösterdiğinden fotoğrafları düzenlemek işkenceye dönüşüyor. Image'ları görsel editörde görsel olarak kendisini değil de linkini yazı olarak gösterecek bir ayar falan var mı?

@@Deathknight emmiye sormak lazım bunu :D hatta direkt forum önerilerinde belirtmek lazım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Burada yayinlayacaksak calismalari, forumdan ayri bir bolum lazim. Forumdan yine link atilir konulara ama forum mesaji seklinde degil de, daha derli toplu bir gorsel arayuz altinda, bir tur mikrosite tadinda ayri bir bolum olsa hic fena olmaz..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Forum içi IPB' nin teknik limitleri var bazı durumları aşılamıyor. Ek kod yazmak lazım ya da ipb.gallery gibi eklentilerini aktifleştirmek gerek. Dilenirse o yola gidilebilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de geçmeyi düşünüyorum yalnız bir sorum var hiçbir yerde bulamadım. Corsair H100(i değil)su soğutucu acaba Skylake ile kullanılabilir mi? Boşa onu da değiştirmek istemiyorum.

Edit: Buldum galiba, Z170'in soğutucu bağlantı noktaları eski anakartlar ile aynıymış.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok