Star Wars VII: The Force Awakens
2 2

Bu konuda 152 mesaj var

Sanırım bizim yaştakilerin sıkıntısı bu. Bu tür filmler için "yaşlı" olmak. Çocukluğun naifliği kalmayınca hayata olduğu kadar eğlence unsurlarına da farklı bir gözle bakıyoruz. Öyle feleğin çemberinden geçtik falan demiyorum, en azından kendim için. Ama yine de yaşanmış yıllar birşeyleri değiştiriyor kaçınılmaz olarak.

Ciddi bir Star Wars filmi hiçbir zaman yapmayacaklar sanırım. Karanlık tarafın koyu karanlığını, aydınlık tarafın fark yaratan asaletini görmek istiyorum. Aile ilişkileriyle basite indirgenmiş bir çocuk filmi artık kesmiyor beni.

Star Wars'un da herşey gibi değişmesi, ilk izleyicileriyle birlikte büyüyüp olgunlaşması gerekiyor bence. Biz büyüdük, Star Wars büyümemiş.

SW de olay Anakin ve Skywalker ailesi üzerine gidiyor. Vader zaten sonradan karanlık tarafa geçmiş, sebebi de obi-wan'ın çocuklarıyla padme'yi öldürdüğüne inanması. Sonradan böyle olmadığını anlayınca zaten karanlık taraf işi yalan oluyor. İmparator'dan çıkar birşeyler ama o bile yancı rolündeydi filmde. 

SW'nin kendisinden değil ama şimdi çekilecek spin-off filmlerinde gerçek kötülük vs asil iyilik meselesi gündeme gelebilir. SW'nin büyümeye niyeti olduğunu sanmıyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

EU yok sayilacakti falan ama yine cikti Mara Jade karşımıza. Sith lerde hortlayacak bakin görürsünüz....

Bu hikayeden bir yere varilmaz. Illa ki EU yu devreye alacaklar. Aksi takdirde isyan eder SW fanlari

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

18 Aralık'ta izin alıp öğlen seansında sakin sakin izledim. Sonra çıkıp rahat rahat sözlüğe, forumlara girdim

Ben de elimde olsa 2D izlemeyi tercih ederdim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Film tipik bir JJ filmi, şu adam ne zaman karaktere derinlik katmayı öğrenecek halen bekliyoruz.

Rey'in Luke'un kızı çıkmama olasılığı %0 gibi bir şey.

- Babası gibi acayip bir mekanik.

- İyi bir pilot.

- Kaldığı gezegen ve aile muhabbeti resmen Episode 4 Luke'u.

- Force visionlar görmesi...

Harrison Ford'un zaten böyle bir şey yapacağını biliyordum da gene de çok koydu be efsanenin gitmesini görmek...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Film tipik bir JJ filmi, şu adam ne zaman karaktere derinlik katmayı öğrenecek halen bekliyoruz.

Rey'in Luke'un kızı çıkmama olasılığı %0 gibi bir şey.

- Babası gibi acayip bir mekanik.

- İyi bir pilot.

- Kaldığı gezegen ve aile muhabbeti resmen Episode 4 Luke'u.

- Force visionlar görmesi...

Harrison Ford'un zaten böyle bir şey yapacağını biliyordum da gene de çok koydu be efsanenin gitmesini görmek...

Benim tahminler biraz daha farklı :)

Deliller Luke'un kızı gibi gösterse de bence Rey, Han Solo ile Leia nın kızı, Kylo Ren'in ikizi. Özellikle direnişçilere katıldığında Leia ile sarıldıkları sahne düşündürücü

Definitive beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim tahminler biraz daha farklı :)

Deliller Luke'un kızı gibi gösterse de bence Rey, Han Solo ile Leia nın kızı, Kylo Ren'in ikizi. Özellikle direnişçilere katıldığında Leia ile sarıldıkları sahne düşündürücü

bence orası daha çok hala/yeğen sarılması gibi idi. Rey farketti Luke'un babası olduğunu Leia da force sensitive olduğu için hissedip anlaşır gibi oldular gibi geldi bana.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gece 00:00 seansında izledim. Çoluk çocuk yoktu, kalabalıkta değildi, tavsiye ederim.

Kylo Ren maskesini çıkarana kadar iyiydi, sonra bozdu.

Han Solo spoilerini ekşi'den yemiştim zaten ama filmi izlerken aklımdan çıkmıştı. Chewi bile doğal karşıladı arkadaş  :D.

Finn denen arkadaş batonlu stromtrooper a bile yeniliyor kalkıp Sith lorduna kafa tutuyor.

Rey kardeşimizde maşallah force çok ama eğitim olmadan mind trick yapma, force pull falan biraz abartı olmuş. Anakin yıllarca eğitim aldı, Luke Yoda'dan eğitim aldı, bu eğitimsiz haliyle sith'i yendi. 

Bu adamlar Death Star'da açık verdiler büyük silahlar küçük X-Wing'leri vuramadı, patladı. Death Star II aynı hata. Starkiller Base'de de X-Wing'lere karşı etkili bir silah koymayalım gelip gene patlatsınlar. Nedir bu Death Star'ların X-Wing'lerden çektikleri.

Phasma "ne ayaksın sen?" demek istiyorum.

R2-D2 çocuğum bütün film boyunca uyudun sonunda niye uyandın?

Luke bu sahneler için mi 35 kilo vermiş ya gerek yokmuş  :lol:.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Rey buyuk ihtimalle cocuklugunda, cole birakilmadan once, egitim aldi. Muhtemelen Luke'dan.

Film neredeyse IV'un remake'i gibiydi. Ana kahramanin kadin olmasi, Han Solo'nun olmesi gibi o donem de yapilmak istenmis ama ticari kaygilarla cesaret edilememis degisikliklerle ve modern teknolojinin izin verdigi gorsel derinlikle bastan baslamis gibiler. Tek fark kotu adam daha cok episode 3'teki genc Vader gibi. Kylo Ren maskeyi cikartinca karizmasi zayif, donusumunu tamamlamamis bir kotu karakter gorduk ama bu filmin sonunda yarali, babasini oldurmus ve secimini yapmis sekilde egitimini tamamlamaya gidiyor, ikinci filmde daha oturmus ve kendinden emin bir karakter olacak herhalde. Iyi bir filmdi ama daha onemlisi yeni uclemeye iyi bir baslangicti, bir sonraki filmin daha iyi olmasinin yolunu acti. Luke'u anca sonunda gorduk, egitimli bir jedi veya donusumunu ve egitimini tamamlamis bir sith gormedik. Bu daha baslangic tadinda bir filmdi ve eski serinin ruhunu gunumuze tasimakta basariliydi.

Force kullanimlarini sevdim, lazerin havada durmasi falan, gercekten karizmatik, etkileyici, bir nevi Matrix-vari.

Iyi bir yeni baslangic, keyifle izlenecek bir film.

Definitive and ssHds beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gece 00:00 seansında yarısı nerd yarısı ergen bir kitle ile alkışlar ıslıklarla başlayan bir film izledim. Bir iki kere daha izlemek lazım ama yeniden sinemaya gitmeye değer mi emin değilim. Herhalde evde izlerim.

Harrison Ford bir sonraki filme kadar gerçek hayatta ölür falan diye düşünerek Han Solo'nun postunu delmiş olmasınlar.  :mrgreen:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Filmin eksilerini lay lay lom etkisinden çıktıktan sonra düşündüm... Yazmayacak değiliz yani.

- Star Wars'ın sembolü olan Star Destroyer ortalıkta yok. 1-2 yakın çekim ve 3-5 saniyelik uzaktan görüntü dışında hiç yok hatta. 1 tane Star Destroyer gördük koca film.

- Aradan 30 sene geçmiş asiler halen kabile gibi geziyorlar, üs falan yok ortada. 20 tane X-Wing ile koca gezegene saldırıyorlar. Hoş First Order'ında 30-40 tane Tie Fighter var zaten. :))

- First Order base'ine parkta yürümekten daha rahat giriyorlar. (Hoş gerçi Star Wars tamam da yani bu kadarı da komedi olmuş.)

- Uzay savaşının pek olmaması filmi Episode 2 ile aynı kıvama getirdi benim için. O filmi pek sevmem.

- JJ Star Trek'i de Star Wars'u da uzaydan uzak filmlere dönüştürecek gibi duruyor.(Hele Star Trek Into Darkness o konuda rezalet.)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

En sonunda filmi Pazar gece seansında izledim. İngiltere'den aldığım Star Wars tişörtümü de giymeyi unutmadım :) 

1 - Akla gelebilecek her yerde spoiler var, facebook'ta star wars tan alakasız bir mesajda bile annesinin mesleği malum birisi "Bruce Willis aslında ölüymüş" ayarında, filmin ırzına geçen bir spoiler vermişti sürekli. İnsan böyle böyle kendi insanından soğuyor, mümkünse bu düşüncedeki şahıslar benimle aynı masaya oturmasınlar, aynı çatı altında kalmak zorunda kalmayalım, sevdiğim insanlara da yaklaşmasınlar. Hamamböcekleri için ne düşünüyorsam aşağı yukarı bunlar için de aynısını düşünüyorum.

2 - Filmi Mersin'de 3D olarak izledim, açıkçası 3D olunca biraz kayıp oluyor, eğer IMAX gibi bir şansınız yoksa 3D izlememenizi öneririm. Nasılsa en yüksek kalitede halini edinip arada sırada izleyeceğimiz için çok ta kasmamak makul aslında... 

3- Film güzeldi ama 12/10 luk bir numarasını da görmedim, yanımda iki tane "daha önce hiç star wars izlememiş" :icon_eek: kişi vardı, onlar filmi beğendi, demek ki biraz da beklenti ile alakalı bir durum.

Spoiler'lara gelince; 

- Ya bize sanki daha önce izlediğimiz filmin kolajını izlettiler, çok mu iddialı konuşuyorum bilmiyorum ama sanki ben de senaryo yazsam bunu çıkartırdım. Aynı muhabbetler aynı eksende dönüp duruyor, onun çocuğu bunun babasına bunun babası onun yeğenine, ahçı uşağa falan. Jar Jar Binks Sith Lord çıksa bile hikaye daha güzel gidecekti sanki. 

- Kylo Ren tam ergen çıktı, insan ister istemez Harrison Ford'dan çıka çıka bu mu çıktı diyor. Hoş Leia da hiç bir zaman öyle çok ahım şahım güzel bir hatun değildi ama bundan daha iyisi çıkardı gibi geliyor.  İşin kötüsü maske de gereksiz şekilde çakmaydı, çok daha iyisinin yapılabiliyor olması gerekiyordu bence. Yorumlar "Hayden Christensen'dan çok daha iyi ergen rolünde, pişince güzel olacak" şeklinde ama ben çok da bir şey anlamadım. En azından kendine güzel bir maske yapsa, çin malı bir şey kullanmasa olur bence. Snoke da henüz bir olayını göstermedi, ondan da çok etkilenmiş değilim ... Bu arada Snoke LOTR'da Gollum'un seslendirmesini yapan abiymiş, mevzu tehlikeli olabilir :) 

- Lightsaber ayağa düştü. Arkadaş adam düne kadar stormtrooper, üretim hatası olduğu için ordudan kaçıyor, eline ilk lightsaber aldığında sağlı sollu millete geçiriyor. Biz lightsaber'ı kalın metal kapıları eritir bir şey bilirdik, başka bir stormtrooper çıkarttığı bir zopa ile lightsaber a karşı koyabiliyor. Ordan Rey alıyor, sağlı sollu girişiyor, sith gibi bir şeyi biçebiliyor.Bahsettiğimiz de hurdacı bir sübyan, sıfır eğitim, Luke bile uzay gemisinde giderken yalandan eğitim almıştı, bunda o da yok. 

- Rey'e gelince... Çirkin be... Dahası bütün film boyu kapri ile geziyor, kendini çok da sevdirebilmiş bir karakter değil. Halbuki 1'de anakin çocuk hali ile gerçekten sizi filme sokuyordu. İşin sonunda Luke'un bebesi çıkacağa da benziyor, kılıcı alınca flashback tarzı şeyler görmeler falan... Natalie Portman'ı oynatabilen bir seride, daha yeni bir filmde böylesi bir hatun (ki nette kıyafetsiz fotoları da var, bi olayı yok, sonradan da bir şey çıkmaz gibi, neyse) oynatılabiliyor. Ah Walt Disney ah, 7+ film yapıyorsun böyle oluyoruz. 

- Adamlar eşşek gibi deathstar yapıyorlar. Hep bi "girip de bombalamalık" yer bırakıyorlar, birisi de "hacı buna bir önlem alalım" demiyor. Bilmemkaç yıllık Millenium Falcon, neymiş efendim ışık hızını aşarak kalkanları geçebiliyormuş, Cem Yılmaz'ın kalkanlar indi mi muhabbeti kadar komik. 

BB8 güzeldi, Han Solo ile Chewbacca'yı görmek güzeldi, film genel olarak çok sıkmadı, bunların hatrına 8/10 verdim ama bu kadar yıldan sonra gelen filmde "Batman Begins" ayarı bir karizma beklerdim. 

Her türlü kalan filmleri de izleriz paramızı alırlar ama şimdilik çok da etkilenmiş değilim.

(Dip not: Harrison Ford son bir kez dünyalığını yapmış, parasını saymaya evine gitmişe benziyor, açıkçası adamın bu filmler dışında IMDB'de 7'yi bulan / izlediğimiz bir filmi varsa bile ben bilmiyorum , bu saatten sonra aldığı para ile ister evinde Mojito'sunu içer, ister sanat filmlerinde bilabedel oynar)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ha bu arada  Daniel Craig ve Simon Pegg gibi bir sürü adam oynamış, farketmiyoruz bile.  (linkte spoiler var)  : http://www.thedailybeast.com/articles/2015/12/19/how-to-spot-all-the-star-wars-the-force-awakens-cameos-from-daniel-craig-to-radiohead.html

Ben Lost'taki bir elemanı falan farkettim, açıkçası dikkatimin dağılmasına falan da sebep olduydu. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

O Stormtrooper'ın ışın kılıcına karşı kullandığı baton Electro Staff tarzı bir teknolojiye sahip sanırım.

Şu elemanlar kullanıyordu Obi-Wan'a karşı:

star-wars-revenge-of-the-sith.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@BoRa

hocam kylo ren sith lordu değil. Hatta Snoke sith lord'u mu onu bile bilmiyoruz. Snoke büyük ihtimal öyledir ama Kylo Ren apprentice sadece. İlk eğitimi luke dan almış sonra dark side a geçmiş birisi. Sith falan öğreti bildiği yok. 

ama katılıyorum kylo ren maskeyi çıkartınca benim içinde tüm karizması gitti gibi oldu. gönderme güzeldi darth vader a benzemek için maske takıyor han solo laf sokuyor falan ama yinede. umarum 2. filmde daha dark daha agresif bir karakter görürüz.

Death Star ve XWing olayında haklısınız. Bu filmde tek fark olarak şunu koymuşlar heralde. Esasında tasarımda bir boşluk yok Star Base Killer'da. Han Solo ve ekibi girmese içeri ve bombaları patlatmasa bir açık yok dizaynda. Öyle patlatınca XWing in gireceği kadar yer açılıyor. Tabi geri kalan senaryo aynı tabi :)

Dün ikinci kere gittik arkadaşımla. Filme gitmeden önce dikkat edileceklere baktık ve ilginç bir detay var Rey ile ilgili.

Rey içinde Luke'un lightsaber ı olan kasaya yaklaşıp açınca force wision gördüğü sahnede bir sesler duyuyor. Çoğu Luke'un fakat arada süpriz iki kişi var. Ewan McGregor (Obi-Wan Kenobi)'un sesi ve Frank Oz (Yoda)'un sesi ve Eski Obi-Wan Alec Guinness'in sesi. McGregor(ObiWan) şunu şöylüyor "Rey.. these are your first steps.", Yoda: "it's energy" diyor araya sesler giriyor ve "surrounds us and binds us" , ve Eski Obi Wan'ı oynayan Alec Guinness 2000 de öldüğü için filmdeki eski sesini editleyerek "Rey" diyor sadece.

Bu sesler içinde Luke'un EP5'deki Noooo diye bağırışı. Vader ın nefes alışı vs de var ama önemli olan obi wan ve yoda'nın konuşmaları. Hadi yoda'nın eski sözü geçmişi gördü Rey fakat Obi Wan ın sözü "Rey.. these are your first steps" önemli. Demekki force yardımı ile hala iletişim kurabiliyor. 

Esas merak ettiğim Luke kurduğu Jedi Temple da eğitimleri Yoda, Obi Wan, Anakin in force ile gözüküp birlikte mi verdikleri. Öyle olsa efsane olurdu. Luke çok birşey bilmiyor çünkü jedi code hakkında. Neyse asıl yazmak istediğim yukarıdakilerdi :)

MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mobil de spoiler tusu yok mu... Neyse bir sekilde hallettim. Sith ler uzerine...

Benim anlayabildigim kadari ile yeni ucleme de eskiden alıştığımız sekilde bir sith ikilisi olmayacak. Dark side gucleri kullanabilen tipler olarak betimlenecekler.

EU da sith lere bir acilim gelmisti. Iki sith kuralini bir sekilde bypass ediyorlardi. Force sensitive tiplerden engizisyoncular yetistiriliyor ve bunlarin isi jedi lari yok edip force sensitive veletleri toplamakti. Sanirim en guncel hali cizgi film rebels de var. Orada da eski klon savaslari ile baglanti kurmak uzere seventh sister ortaya cikmisti mesela...

Anlasilan bu yoldan gitmek yerine mandalorian li organizasyon gibi knights of ken i kurup bunun kokenini eski trilogy e getirip oradan ilerleyecekler sanirim...

Bunun ticari bir karar oldugunu dusunuyorum. Eu da 6. Filmin sonrasinda devam eden donemde imparatorluk uzak yıldızlara cekilip toparlaniyor hatta çeşitli raidler isgaller yapiyorlardi.. Galaksinin buyuklugu sebebi ile imparatorlugun yikilis haberleri uzak gezegenlere ulasmadigi icin bu durumun kabul edilir tarafi var. Iron blokade gibi hikayelerde 6. Film sonrasi savas devam ediyor ancak first order in bir anda bu kadar hazırlıklı olarak olarak ortaya cikmasi simdilik baglanabilmis bir konu degil. Teorik olarak savas gemilerinden uniformalara kadar eski imparatorlugun devam ediyor olmasi lazim EU ya gore. Ancak bu durum ticaret açısından faydali olmayacagindan anlaşılan sıfırdan bir bakis acisi olusturulmus.

Anlasilan first order birliklerinin bir bolumu klonlar yerine normal vatandaslardan olusacak. Obur turlu camino vesaire gibi yeni gezegenler oryaya cikmasi lazim

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Fİlm olarak iyi, SW olarak kötü diyorsunuz fakat film olarak bakıldığında ortada senaryo yok arkadaşlar. 

Star Trek'e yaptığı gibi katliam yapmamış gerçi Abrams... senaryo yazmayıp Episode 4'ü yeni nesil için tekrar çekmişler, riske girmemiş yani, orjinallik yok filmde.

Karakterleri de düzgün tanıtmama huyu var Abrams'ın, o nedenle Kötü adamın motivasyonu inandırıcı gelmiyor, ergen diyoruz, Finn birden aydınlanma yaşıyor anlamsız, Rey hakkında elli tane soru işareti var gereksiz yere konulan.

Han Solo yürümeye başladığı an öleceği belliydi. Karakterleri buna hazırlamadılar, seyircinin de büyük çoğunluğu hazır değildi sahneyi analiz edemediği için fakat öleceği barizdi Han'ın. Bütün film boyunca kötü diye tanıttığın ve filmin kahramanlarıyla dövüştürmediğin kötü adam hop diye iyi tarafa geçmez zaten.

Ben uzay savaşı az olmuş ışın kılıcı az olmuş kısmında değilim, bunlar önemsiz şeyler. Filmde senaryo yok, kopuk bir film, ana sıkıntısı bu. Fan fiction gibi bir şey.

Sırf ekranda güzel duruyor, cool oluyor diye konulan sahneler ve birbirinden bağımsız replikler var, diyaloglar akıcı değil.

Finn ile storm trooper kılıç dövüşü yapıyorlar mesela, tamam bu normal, sw evreninde ışınkılıcının kesemediği metal var zaten mandolorianlar da kullanıyordu general grevious da kullanıyordu. Finn bu elemana yeniliyor, fakat gidiyor filmin baş kötüsü Kylo Ren ile birkaç dakika lightsaber dövüşüne giriyor, oha. Stormtrooper'a yenilen elemanı, Luke'dan ve Sith Lord'dan eğitim alan bir adam 2 saniyede keser be. Ayrıca jedilar gücü kullandığı için gelen hamleleri önceden sezerler, Finn'de force falan yok diye biliyorum, normal kılıç eğitimi alan adam Jedi karşısında duramaz o kadar uzun süre.

Kötü general bütün orduyu toplamış hitler vari konuşma yapıyor filmden çıkarsan hiçbir şey eksilmez bomboş bir nutuk sahnesi. Halka nutuk çekmiyorsun kendi askerine niye çekiyorsun zaten onlar seninle, ne gerek var. Bu tarz konuşmalar aslında filmdeki karaterlere değil seyirciye yapılan konuşmalardır, yine de çok anlamsız kalmış. Bildiğimizi tekrar ediyor.

Snoke Kylo Ren'e, There's been an awakening diyor, bir şeyden bahsedecek, vazgeçiyor eee hallettin mi şu işi falan diye başka muhabbete geçiyor. Tek bir konuşma içinde kopukluk nasıl olur lan? Nasıl bir mantık bu? Birbiriyle alakasız cümleler yan yana getirilmiş, tek bir konuşmaya dönüştürülmüş.

Filmin başındaki gezegene indikleri savaş sahnesinde çok iyi bir başlangıç yaptılar valla iyi bir film geliyor sandım ama sonrası olmadı pek. Görsel olarak kötü değil film, hatta episode 1-2-3'ten kat kat iyi. Ama mesela her star wars filminde efsane replikler çıkar, kullanırız, ep1 gibi kötü ötesi filmde bile güzel replikler var, bu filmde aklınızda kalan efsane bir replik var mı?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

filme tek başına bakıldığında eldrun a katılıyorum. Ama Verge'in ve diğerlerinin konu hakkında konuşulan videoları var.  O videolardan birinde çok önemli bir laf ediliyor. Eleştiren adam aynen Eldrun'ın söylediklerini söyleyip ama diyor, atladığımız nokta bunun bir 3lemenin ilk filmi olduğu. Bu yüzden JJ'e yani karakterleri anlatmayan adama verilebilirdi diyor. Bryan Johnson dibine kadar karakterleri irdeleyen ve bunu 10 saniye içinde, konuşma olmadan seyircinin suratına çarpabilen bir yönetmen diyor. Bryan, VIII'in yönetmeni olacak. Film muhtemelen 3 saate kadar uzayacak ve dibine kadar karakter detayı göreceğiz.

Aynen 5 te olduğu gibi.

Bunlar bana Spawn'ın çizgi filminden bir sahneyi hatırlatıyor. Spawn yerde yatıyor, delik deşik olmuş başında adı genelde cehennem ile anılan ama onlara da bağlı olmayan bir kiralık katil duruyor. başı her iki tarafla belada olan spawn, Seni kim gönderdi diyor. Kız, high heavens (türkçesi ?) diyor. Niye herhangi bir melek değil de, sen diyor spawn. Kız, "heaven wanna win this time" diyor...

Disney, kazanmak istiyor. Bunun için denenmiş ve başarılı olmuş yolu tercih etmesi normal. Lucas'ın 1-2-3 deki gibi yeni arayışlarını, başarısız olma durumunda, SW gibi bir marka bile kaldıramayabilir...

Denemeleri spin-off'lara bırakabilirler, yani öyle umuyorum. Sonuçta Rebels ve diğer adını hatırlayamadığım çizgi diziler gayet tuttu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Rey'in Saber Duel'in sonlarına doğru Force'la bağlantı kurduktan sonraki saldırısı aynı Episode 6'da Luke'un Vader'ın işini bitirdiğinde kullandığı stil.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aslında bugün gidecektik ama arkadaş bugün İstanbul' a eğitime gideceği için dün akşam gittik. Filmi güzel bir tecrübeyle deneyimlemek denk geldi. Mavişehirde açılan Mavibahçe AVM içinde en üst katında Imax salon açmışlar. Fiyat olarak 20liraydı biletleri; konu Star Wars olunca bu deneyim kaçmaz dedik. Akşam 22.00 seansına girdik. Hem filmin heyecanı hem imaxın seyir kalitesi birleşince ortaya çok güzel bir sonuç çıkmış oldu. Kamera çekimleri çok başarılı yapılmış adam gerçekten 3d için epey uğraşmış. Zaten şimdiye kadar gördüğüm 3d tekniklerinden çok daha farklı birşeyle yüzleşmiş gibi oldum. Tabi buna imaxın katkısı çok fazla sanal evren etkisi çok başarılı yansıtılıyor.

Filme dönersek fena değildi. Eski elemanları görmek güzeldi. Daha ağırlıklı olarak uzay filmiydi, yani SW' nin sevilen jedi ve sith öğelerinden daha rafine olmuş. Konseptte biraz EP I ' in dramıda vardı bence. EP IV' e benzeşme epey vardı doğru tespit olmuş. Kesintilerden bir extended versiyonu çıkartırlar. Yeni serinin ekmeğini yerler...

Han Solo' nun ölmesi kötü oldu ama adam artık geberir eder diye heralde filmde de öldürdüler. :D Yaşından ötürü bi hantallığı vardı zaten. Order Sith' den biraz farklı olarak baş amcanın felsefesini zaten şimdilik çok iyi bilmesekte, toy gençlerle kurulmuş bir kötülük düzeni algısı var. Başta kötü figüran oğlanımız zaten maske çıktıktan sonra bi prestij kaybı oldu. Kızda ki gücü sezdikten sonra korkmaya başlayıp bide üstüne aşalanınca zaten dökülmeye başladı tip. Bundan ötesinde benim tahminim yeni Vader olacak çocuk. Filmin sonunda ep III' de Anakin' in bedeninin alınıp robot zırhına konulması falan, burda da benzeşen durum var. Çocuk doğrandı epey bi ki zaten çocuğun alt yapıda da vader olma sevdası var. Kız bence de Luke' un kızı, zaten bi ara sahnede kız anılarını hatırlarken kendi küçüklüğünü gördüğünde arkaplanda elinden tutanın kıyafetinin sonda Lukela aynı olduğu rahatlıkla görülebilir. Kızın ayrıca bu belirsiz kişileri o yaşa kadar geri gelecekler diye beklemesi falan bunlara gösterge. Luke' un tipinin görülüp 2 çift laf etmemesi dandini olmuş. Tamam diğer filmlerde bi esprisi olacaktır ama en azından bi jedi hokkabazlığı görseydik master yoda misali eğlenceli bi trick falan olsaydı. Orada çalan müzik ve pelerin üzerindeyken sanki sith lord bekliyor havası veriyordu adeta :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok