Star Wars VII: The Force Awakens
2 2

Bu konuda 152 mesaj var

Kylo Ren'i oynayan eleman Girls dizisinde cok iyi oynuyordu. Diziyi tek basina izlettiriyordu. Bir tek SW'da canlandirdigi karaktere gore (kim oynasa zaten begenilmeyecek :) ) degerlendirmemek lazim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Açıkçası maskeyi çıkarınca benim için karizması gitti karakterin fakat bu ergenlik hareketleri falan bana batmadı çünkü çocuk zaten erken bir dark side. Anakin'de böyle idi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aynı fikirdeyim aslında, Anakin Skywalker' ı da öle ergen haraketlerini görmüştük bolcana ama belli bir şekli karizması tripleri vardı. Bu eleman o açığı dolduramamış Disney grubunun içinde rol verdikleri bir sürü oyuncu var daha onlardan birini seçselermiş ya da o maske hiç çıkmasaymış.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Açıkçası maskeyi çıkarınca benim için karizması gitti karakterin fakat bu ergenlik hareketleri falan bana batmadı çünkü çocuk zaten erken bir dark side. Anakin'de böyle idi.

Evet bahsettiğim şey bu.. Ki han solo ve leiadan böyle evok tipli bi herif nasıl cıkarttınız anlamak zor ..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Darth olayı yine olur hocam.

Hatta Kylo babası Han Solo' yu şişledikten sonra bu sınavınıda verdiği için artık tamamen dark side kısmına geçebilecek, bunla ilgili olarak efendisinin karşısına çıkıp muhtemel bir title alması gerekiyor. Burda şüphesiz yine Darth ismi verilir, bi sora ki filmlerde zaten şu an diğerleri tarafından bilinmez olan Snoke' da asıl Darth kimliğiyle meydana çıkacaktır. Ben aslında Kylo' nun doğrandıktan sonra Darth Vadervari bi formda bile çıkabileceğiyle ilgili tahmin yürütüyorum. Anakin' in Obiyle dövüşünden sonra ki sahne gibi bi durumu oldu çünkü filmin sonunda...

Hem filmden hemde yazılan çizilenlerden anlaşıldığı kadarı ile Snoke gücü farklı şekilde öğrenmiş bir kişi. EU'ya bakarak son Sith usta çırak ikilisi Sidious ve Vader'a gelen kadar uzun bir süre öncesine kadar tüm Sith'leri biliyoruz. Tartışmalara göre bir ihtimal Darth Plagueis olma ihtimali var deniyor ancak ben hiç zannetmiyorum. 

Kylo ise Knights Of Ren'in anlatılana göre lideri oluyor ki, bunlar EU'daki Mandalorian'lara benziyorlar birazcık. Mandalorian'lar zamanında Sith'lerle müttefiklik yapmışlardı. Benim tahminim Ren'leri Rebels'deki Inquisitors benzeri bir oluşuma benzetecekler. Bir anda elinde kılıçla gördüğümüz Seventh Sister gibi Ren'lerde hortladılar. Inquisitors'ü iyi kötü belirli bir mantığa oturtmak mümkün her ne kadar çok zorlama olsa da. Ancak şimdi işler daha karışık. 

Disney muhtemelen bu ayrıntılara pek girmeden yürüyecektir. New EU bu gidişle çok sıkıntılı ilerler...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sonu LOST'a benzeyecek, ben şimdiden söyleyeyim :icon_think:

Onu iyi dedin, sanki bu mevzudan çıkamazlar bu şekli ile :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hem filmden hemde yazılan çizilenlerden anlaşıldığı kadarı ile Snoke gücü farklı şekilde öğrenmiş bir kişi. EU'ya bakarak son Sith usta çırak ikilisi Sidious ve Vader'a gelen kadar uzun bir süre öncesine kadar tüm Sith'leri biliyoruz. Tartışmalara göre bir ihtimal Darth Plagueis olma ihtimali var deniyor ancak ben hiç zannetmiyorum. 

Kylo ise Knights Of Ren'in anlatılana göre lideri oluyor ki, bunlar EU'daki Mandalorian'lara benziyorlar birazcık. Mandalorian'lar zamanında Sith'lerle müttefiklik yapmışlardı. Benim tahminim Ren'leri Rebels'deki Inquisitors benzeri bir oluşuma benzetecekler. Bir anda elinde kılıçla gördüğümüz Seventh Sister gibi Ren'lerde hortladılar. Inquisitors'ü iyi kötü belirli bir mantığa oturtmak mümkün her ne kadar çok zorlama olsa da. Ancak şimdi işler daha karışık. 

Disney muhtemelen bu ayrıntılara pek girmeden yürüyecektir. New EU bu gidişle çok sıkıntılı ilerler...

EU'da Inquisitor mantığı net, üzerinde az zaman harcanmış, amaca yönelik geliştirilmiş, seri üretim güç kullanıcıları bunlar. Bir nevi yumurtası için üretilen ayağı toprağa bile basmamış tavuklar gibi görüyorum ben onları...

En ünlü örnekleri Mara Jade'dir. Sadece amacı doğrultusunda belli özellikler geliştirilmiş, kalanı güdük bırakılmış ama aslında çok kudretli bir güç kullanıcısı.

Star Wars Rebels 2. sezondan örnek veriyorum ama bu diziyi seyredecek olabilir diye şıpoylır'a aldım:

Dizinin ilk sezonunda Kanan Jarrus'u görüyoruz. Jedi Knight mertebesine erişemeden imparatorluk Jedi Order'ı sildiğinde tam olmamış durumda, eksikleri var.

ilk inquisitor ona kılıç dövüşü ve güç kullanımı olarak çok sorun yaratıyor. Ama çok daha oturmuş bir teknik ve kavramaya sahip Ahsoka 2. sezonunun sonunda bırakın 1 inquisitor'u, 2 tanesi resmen şamar oğlanı gibi dövüyor. Hem de öyle eze eze dövüyor ki, 2 inquisitor da yenemeyeceğini bildiği halde, diğerlerinin gelmesini beklediklerinden istemeye istemeye dövüşüyor ve tonla dayak yiyorlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bu sefer filme ağır pr yaptılar, viral hatta, o yüzden biraz soğudum diyebilirim sinemaya gitmeyip malum yerler edisyonunu beklerim, bimde bile sw çıkıyor karşına yeter ya.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

LoL :lol: O Değilde yeni 3' leme bitsede şöle 9 episodeyi arka arkaya dayasak bi gün.

Şimdi en son kontrol etmedim birde son hobbit 3' ün çıktıysa mesela öle LOTR dahil extendedlarını arka arkaya dizmek lazım özledik.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Biz Ankara'da onu DHW takımı olarak yaptıydık, çok uzun sürüyor extended 3 leme, 9 lama nası olur ben de bilmiyorum :)

SkyWarrior beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Biz Ankara'da onu DHW takımı olarak yaptıydık, çok uzun sürüyor extended 3 leme, 9 lama nası olur ben de bilmiyorum :)

Haftasonu geceli gündüzlü yaparız bu sefer diycem ama artık başımız bağlandı, hatuna evdeki bir sürü kıllı adamın hesabını nasıl veririm bilmiyorum :mrgreen:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tek hatun meselesi değil o kadar bol zamanı yaratabilmek bile mucize oluyor artık. Epeydir özlediğim haftasonu en azından 1 günü ful evde kapanıp oyun oynama fantezimi bile özlemiştim, bu pazar oturup deliler gibi diablo oynayarak kendimi mest ettim. :)

ObiWan beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Epilasyon yaptırırız o problem değil de, biz de yaşlandık, 9 film boyu (yaklaşık 18 saat) ışın kılıcı çekemeyecek olabiliriz. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de sonunda bu pazar günü imax' de izleme imkanı buldum.

imax' e ilk kez giden birisi olarak (malum İzmir' e yeni geldi) imax' i gerçekten başarılı buldum.

Yalnız film benim için eh işte idi. Beklentilerim daha yüksekti ve bana göre saçma olaylar soğuttu açıkcası.

Götü boklu daha ilk savaşına çıkmış, bir şekilde o savaşta da yanış tarafta olduğunu anlayan StormTrooper nasıl oluyor da LightSaber ve force eğitim almış bir Sith' e (Apprentice bile olsa) 3 dakika dayanabiliyor?

Gene aynı şekilde hiç eğitim almamış, force ile uzaktan yakından alakası olmayan (yok hafızası sıfırlanmış olabilir falan demeyin) Rey, birden içinden geçen bir ilah ile el hareketi dahi yapmadan mind trick atabiliyor, Ren ile saçma şekilde gelişen LightSaber savaşında tam yenilirken (Hadi Ren' in kesmek istememesini anlarım Dark side' a falan geçirmek istemesinden vs.) "-Sana eğitmen lazım, force' un yollarını göstercem" repliğinden sonra, Rey' in "-AAaaa force muu" diyip aydınlanıp Ren' in ağzına sıçması da çabası.

Bi Millennium Falcon ilk uçarken tüylerim diken diken oldu, onda da gemiyi hiç uçurmamış Rey' in 38572398523 senelik uzman pilotmuş gibi performans sergilemesi de çabası. Hiç force falan demeyin burda da.

Bana kalırsa son derece zorlama bir senaryo olmuş. Han' da resmen kadın dırdırından öldü yani garibim. [:)]

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

hocam fantastik, bilim kurgu izleyen kıllı adamların hesabını vermek, romantik komedi/aşk filmi izleyen aynı miktardaki tamamen kılsız kadınların hesabını vermekten kolay olur bence ;)

MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Genel olarak oyuncak kalitesi kotu SW 7 de. Hasbro oyuncaklari hem pahali hemde 2000 lere gore kalite boyama ve artikulasyon olarak cok kotu. Şahsen ben tek bir tane bile alacağımı dusunmuyorum. Figurler araclar pek basarili değil..

Daha pahali figur ve heykeller olarak ise simdilik duyurulan ozel bir sey göremedim. Pek talep gorecegini de zannetmiyorum...

Yeni film eski filmlerin ozellikle de ilk 3 lemenin oyuncak figur ve aksesuarlarinda saglam bir talep patlamasi yaratti. Fanatikler yeni film aksesuarlari icin ayirdiklari butceleri eski serilere harciyormus gibi gözüküyor...

Isin oyuncak tarafındaki yansimasi bu...

Ekleme en buyuk hype millenium falcon da yasaniyor. Gecenlerde arkadasim devasa bir oyuncagini almis fotolarini atti. Bende gaza gelmedim degil...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok