Star Wars VII: The Force Awakens
2 2

Bu konuda 152 mesaj var

Eski adıyla tepe cinemax yeni adıyla bilkent center cinemaximumda hehralde 2D dir diye düşünüuyorum. Afişlerinde 3D ibaresi görmedim. 

3 boyut onlarda. artık 3D ibaresi koymuyorlar ki. standart 3D oynatıyorlar. ne lanet bişi çıktı bu 3 boyut. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Karanlık ve yeteri kadar net olmuyor maalesef standart 3D, IMAX 3D hiç izlemediğim için bilemiyorum. Niye Avatar gibi 3D çekemiyorlar onu da anlamıyorum. O işte acayip bir şeydi, 3D ve 2D olarak izledim, 3D kesinlikle daha iyiydi.

ssHds beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

IMAX 3D bir kere izledim ve o karanlık izleme hissi yoktu diye hatırlıyorum. IMAX cidden güzel fakat genede 3D ye karşıyım. Amerikada falan çok mu seviliyor bu 3D'de tüm neredeyse tüm filmleri böyle çıkartıyorlar? 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Karanlık ve yeteri kadar net olmuyor maalesef standart 3D, IMAX 3D hiç izlemediğim için bilemiyorum. Niye Avatar gibi 3D çekemiyorlar onu da anlamıyorum. O işte acayip bir şeydi, 3D ve 2D olarak izledim, 3D kesinlikle daha iyiydi.

En son , Edge of Tomorrow 'u , Imax 'te 3D olarak izledim. Çok çok kötüydü. Çok karanlıktı . Üstüne bir de bulanıktı görüntü.

Imax 'in ilk zamanlarında, imax 'in kendi 3d filmlerini defalarca izlemiştim. Hepsi muhteşemdi. Bunların alakası yok onlarla. Nedenini bilmiyorum. 

Heryerdeki projector uygun değil diye okudum. Mesela 3d de , projectorün parlaklığını arttırmak gerekiyormuş. Lambanın ömrünü azalttığından , sinemalar 2d filmler ile aynı ayarda kullanıyormuş.

Bu 3d film işi, sonunda Oculus Rift, GearVR gibi cihazlarla çözülecek en güzel.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

70mm gostereceklerse IMAX'e gidilebilir, 3D vs oldugu icin degil lakin:

http://makingstarwars.net/2015/08/star-wars-the-force-awakens-imax-presentation-details/
http://www.cinemablend.com/new/Why-Star-Wars-Fans-Won-t-Able-Watch-Force-Awakens-Way-J-J-Abrams-Wants-91497.html

Burasi icin soyleyecek olursam Disney'in zorlamasi vardir, sinema salonlarinin kar payini maksimuma cekelim derdi vardir yoktur bilemem ama Avatar haric (dogal olarak) herhangi bir filmin 2D'sinin bu kadar nadir gosterildigini hatirlamiyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Youtube'da birisi Rey için Luke'un kızı değilse onun dna'sından üretilmiş bir versiyonu olabilir diyordu, mantıklı geldi.

Kızı olmadı, klonu oldu, o da olumlu (swh)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Imax' te ben gerçekten farklı bi deneyim yaşadım. Belki Star Wars' ın çekimleride buna etkendi ama çok güzeldi gerçekten. Misal bundan sonra 3D film izlemeye gideceksem kesinlikle imaxde izlerim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

George Lucas vermiş veriştirmiş. Kendi hikayesi çok farklıymış ve kendisi de aslında yeni 3leme üzerinde çalışıyormuş. Disney satın alınca bütün hikayeleri çöpe atıp yenisini oluşturmuş ve Lucas'a elletmemiş. "Retro" VII'den çok farlı olurdu benim yaklaşımım diyor Lucas. Yeni mekanlar, yeni gemiler, yeni karakterler, herşey yeni olurdu diyor da diyor

http://www.theverge.com/2015/12/31/10693122/george-lucas-star-wars-white-slavers-interview

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ya satmayacaksın, ya da öyle maddeler koyacaksın ki senin aklındakilere yakın bir şey ortaya çıkacak. 1-2-3 için çöp diyemesem de 7 üçünden iyiydi. Ha tabi 7 neredeyse 4 ile aynı formül, ondan iyi diyene de itirazım olmaz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Lucas cenesini kapatip otursun asagi. EU da uzak galaksilerdr unutulup Zombilesen stormtrooper lara kadar her turlu sacmalik var. Zaten ufak ufak tadi kaciyordu SW nin. Disney kibrit suyu dikti iste...

Tarihte goruldugu uzere basarili serileri bir noktada birakacaksin tadi kacmadan. Sonunda rezillik oluyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bugün İstinye Park IMAX'te izledim. 

Öncelikle, hani velet desem, değiller ama film başlar başlamaz ıslık çalma, el çırpma nedir yahu? Bununla birlikte;

Han Solo'nun çıktığı sahnede alkışla, Han Solo ölünce "aaaa" de, ıslık çal. Ben mi takıyorum, yoksa cidden aptallar mı bilmiyorum. 

Neyse, asıl spoiler kısımlar: 

• Han Solo'yu görmek güzeldi. Filmin başında uzaktan "hurda"yı görünce Falcon olduğunu anlayıp sevinmiştim :) 
  • Şimdi, Stormtrooper'ın elindeki dandik şey ile ışın kılıcına karşı koymasını anlarım da, Finn o adamla dövüşürken o kadar zorlandı ama Ren'e karşı baya iyi dövüştü. Bir Jedi'ın bu kadar zorlanması normal değil bana göre. Hani, tamam yaralı falan ama gücü kullanarak bile bir saniyede dağıtması lazım onu. O kısım çok saçmaydı. 
  • Rey Luke'un çocuğu olabilir. Yalnız Rey ve Ren'in isimlerinin benzer olması tesadüf mü :) 
  • Film fena değildi, iyiydi. Ama üstte yazdığım saçmalıklar olmasa daha iyi olurdu. Bir de bu tek ışınla gezegen yok etme falan bana komik geliyor :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ren ismi değil bu arada. Galiba Ren şövalyelerinin isimleri öyle. :) Kylo Ren, Luke Ren Chewbacca Ren falan :))

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aynen Ren bir tarikat gibi birşey. Knights Of Ren diye geçiyor. Heralde bıçkın delikanlımızın karanlık taraf ismi Darth ... olarak farklı olur.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aynen Ren bir tarikat gibi birşey. Knights Of Ren diye geçiyor. Heralde bıçkın delikanlımızın karanlık taraf ismi Darth ... olarak farklı olur.

Yeni serilerde Darth olayi olmayacak gibi...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Darth olayı yine olur hocam.

Hatta Kylo babası Han Solo' yu şişledikten sonra bu sınavınıda verdiği için artık tamamen dark side kısmına geçebilecek, bunla ilgili olarak efendisinin karşısına çıkıp muhtemel bir title alması gerekiyor. Burda şüphesiz yine Darth ismi verilir, bi sora ki filmlerde zaten şu an diğerleri tarafından bilinmez olan Snoke' da asıl Darth kimliğiyle meydana çıkacaktır. Ben aslında Kylo' nun doğrandıktan sonra Darth Vadervari bi formda bile çıkabileceğiyle ilgili tahmin yürütüyorum. Anakin' in Obiyle dövüşünden sonra ki sahne gibi bi durumu oldu çünkü filmin sonunda...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kylo Ren'in ikinci filmde egitimini tamamlamis Sith Lord'u olarak donusune Darth Vader benzeri bir maske yakisir, daha cok oyuncak satarlar.

YlACFVB.jpg

"Babami kesen ben..."

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sith tarikatından olursa Darth ismi alır. Force'un dark side'ının kullanan herkes Sith değildir. Benim gördüğüm Sith'lere ek olarak Ren diye bir şey çıkarıyorlar. Sith aşağı Sith yukarı olmasın diye.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok