İzlenesi film tavsiyeleri ...
12 12

Bu konuda 2.253 mesaj var

David Lynch filmlerinde o kadar da çok sembol metafor vb yok (bence).

Yönetmenin kendisi de söylüyor ne anlarsanız o diye.

İlginçtir LP de bugün facebukta David Lynch filmlerinden birşey anlamadığını belirtmiş (mullholland drive'dan).

.

Bir Zamanlar Anadolu'da başyapıttır gözümde.

Ekşide çok güzel okumalar var filmle ilgili (semboller değil).

katiliyorum... internette okurken bu simge olaylarina da denk geldim... bence zorlama oluyor onlar... bence herkes baska bisi anliyo o filmden... mesela bizim ilk seyredisimizde anladigimiz cogunlugun anladigina uydu... yani profesyonel film elestirmenlerinden bile ben bu filmden bisi anlamadim diyenler var... hadi biz ezik, kültürsüz halkiz da film elestirmeni de mi seyretmeyi bilmiyo yani... :lol:  ama film bi sekil de seyrettiriyo kendini... yani gurur meselesi yapip bitirmedim filmi harbiden nolcak diye merakla izledim

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

katiliyorum... internette okurken bu simge olaylarina da denk geldim... bence zorlama oluyor onlar... bence herkes baska bisi anliyo o filmden... mesela bizim ilk seyredisimizde anladigimiz cogunlugun anladigina uydu... yani profesyonel film elestirmenlerinden bile ben bu filmden bisi anlamadim diyenler var... hadi biz ezik, kültürsüz halkiz da film elestirmeni de mi seyretmeyi bilmiyo yani... :lol:  ama film bi sekil de seyrettiriyo kendini... yani gurur meselesi yapip bitirmedim filmi harbiden nolcak diye merakla izledim

O kadar değil. O rorschach test olur herkesin bakıp başka anlam çıkardığı.

Filmin ana hatlarına bakıldığında Narsistik bir kadının düşünce dünyasını anlattığı belli. Şimdi detaylarını hatırlamıyorum ama filmin genel kurgusunda herkesin başka anlamlar çıkaracağı bir belirsizlik yok. Bir kez hikaye çözülmeye başlandığında simgeler anlam kazanıyor , senaryonun bütünü ile tutarlı hale geliyor. Detaylara girildiğinde belki herkesin farklı yorumlayacağı simgeler vardır.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ya o değil de, ben şu gönderme lafına uyuz oluyorum.

yok yönetmen, şu sahneyle şuraya gönderme yaptı. yok bu senarist şu cümledeki beşinci kelimenin ikinci harfiyle şuna selam çaktı vs vs.

belki adamın haberi bile yok o gönderme yapılan şeyden ama bizim uzman yorumcularımız hemen orayı görüveriyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İzledim, fena değil. Filmin ilk yarısı, ikinci yarısı kadar sıkıcı olsaymış çekilmez olurmuş ama ilk yarının bitiminde "son" yazsalardı şaşırmazdım. İlk yarı o şekilde güzel, ancak ikinci yarıda aynı tat yakalanmamış.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende biraz geliştirirsem ilk yarısı güzel kurgu içeren, ikinci yarısı vasat üstü psikolojik geçen ortalamanın üstünde bir film :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende biraz geliştirirsem ilk yarısı güzel kurgu içeren, ikinci yarısı vasat üstü psikolojik geçen ortalamanın üstünde bir film :D

İzledim, fena değil. Filmin ilk yarısı, ikinci yarısı kadar sıkıcı olsaymış çekilmez olurmuş ama ilk yarının bitiminde "son" yazsalardı şaşırmazdım. İlk yarı o şekilde güzel, ancak ikinci yarıda aynı tat yakalanmamış.

Ben filmin iki yarisini da begenmistim... Ama evet, ilk yari gerilim gibi, ikinci yarida ise agladim... Bence ikinci yaridan baska bir film daha cikar

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

The Shallows

MV5BMjQ1ODk0NTAzOV5BMl5BanBnXkFtZTgwNTU5

http://www.imdb.com/title/tt4052882/

Mutlaka izlenmeli diyemem, köpekbalığı filmlerinden oldum olası hazzetmem, ne korkarım, ne gerilirim, genelde sıktığı için de hiç izlemem.

Açıkçası Blake abla hatrına izledim ve değdi diyebilirim. Bu kategoride yapılabilecek en iyi filmlerden biri olmuş heralde. Ryan Reynolds işi biliyor. 7/10.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

x-men apocalypse izlenir , fazla beklentiye girmeden izlenir. Benim gibi çizgiromanlarını okumayanlar biraz senaryoyu , karekterleri takip etmekte zorlanabilir.

Önceki filmlerle fazla tekrar var gibi geldi bana . Magneto ile Xavier in karşıkarşıya gelip anlaşması her filmde de tekrar edilmez ki.  Senaryoyu pek beğenmedim , fazla basit bir ilerleyişi var. 

Warcraft izlenir mi?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

TMNT: Out of Shadows güzel olmuş. İlkinide izlemiştim biraz kaplumbağalar cıvık havasında gibiydi ama bunda çizgi filmlerindekine daha yatkın hikayeye bağımlı falanda kalınmış. Güzeldi keyif aldım. Birazda küçüklüğümü tekrar anımsamış gibi oldum ne izlerdim tmntyi hastasıydım. :D

@@ResetButton Hocam X-men izlenir vs gibi yorumlar yapıp Warcraft izlenir mi diye sormak bile kabahat olur derim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

warcraft aslinda epeyce orjinal hikayede ama alakasiz olanalr da izliyo

ha bana verdigi tarz asiri uzun yeni baslicak bi tv serisinin 2 saatlik pilot giris bolumu gibi geldi

warcraft romanlar oynadigimiz warcraft 1-2-3 oyunlari ile daha alakali ve arka hikayeler falan gibi

world of warcraft filmi degil yani

world of craft bu anlatilanlar hiake olarak genel olarak barindiriyo o baska

amerikada pek is yapmadi ama dunya genelinde para kazandirdi kesin devam filmleri gelicektir.

xmenler bu arada bence guzel ana sorun su benim gibi cocklugunda biraz okumussaniz 1-2 cizgi filmi tvde gormusseniz.

cizgi romancilarin alisik oldugu degisik seri degisik zaman akislarina adapte olusunuz zor oluyo

kafa karistiriyo

dahada karistiracak cunku evrenin kullandigi tek ortak adam wolverwini de baskasi oynayacak ilerde

turkiyede bilmezdik bi gun 90larda bir cizgi roman hayrani arkadasim yurtdisindan falan alir posetler biriktirir bazi sayilari ikiser olarak alir birini okur digerini colection yapip degerlendirirdi falan

boyle 5-6 tane degisik orumcek adam serisi oldugunu bazilarini baslayip biten seriler oldugunu ne biliyim peter parkerin gazetciginin hikayesi oldugunu soylediginde pes edip birakmistim :D

zati bu geek isleri herkese gore degil

o delilere de cekilmiyo bu filmler oyle olsa hepsi batar

ben xmenleri seviyorum

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Now You See Me 2'de senaryoda baya batırmışlar. Gerçi ilk film de pek iyi değildi de, bu iyici zorlama olmuş.

Pan's Labyrinthi sonunda izledim ve çok beğendim. Her best foreign movies listesinde üst sırada ve bunu da hakediyor. Genelde hollywood fantastik filmleri 10 yaşında çocuklara göre yapıldığı için pek kan falan olmuyor tabi. Bu filmde baya kanlı sahneler de var. Baya güzeldi yani, tavsiye ederim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

warcraft ın ilk 20-30 dakikasını izledim, birşey anlamadım. Konuyu anlamak için oyunlarını oynayıp, evreni bilmek mi gerekiyor?

3d olarak övmüşler, bir de öyle denerim sonra.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Çok uzak bu fantastic evrenler bana . LOTR 'i bile pek sevmem.  Büyücüler ,canavarlar görünce göz ucuyla izledim , ondan konuyu kaçırdım belki . Başka zaman bir daha bakarım. 

Warcraft sarmayınca, The Shallows u açtım. Blake Lively 'i görünce hemen sardı tabii film.  Ortalamanın üzerinde bir film bence , senaryo yeterli , atmosfer güzel tutturulmuş, fimin süresi de uzun değil.  6.8 veriyorum. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

X-meni sinemada bi türlü denk getirememiştim hatta 2 kişilik bilet alıp da gidemedim falan tam bir parayla rezillik çekmiştim..

Neyse sonunda internette bulunca heycanlanıp hemen izledim 2 gün önce ama x-men sagasının tamamına hakim olmasamda çoğuna hakim bi karakter olmam muhtemelen filmi leş bulmamın temel nedenlerinden oldu.. Senaryo falan zaten oturmadığı gibi karakterler işlenişler falan sinema filmi gibi diilde televizyon dizisi gibiydi.. Sonu falan tam bir rezalet zaten..

Bu kadar yergiden sonra yine de x-men severler izlesin diyebilirim ama benim beklentimin baya altında kaldı.. :/

Warcraft kesinlikle izlenir.. Her ne kadar karakterleri biraz fazla şımarık bulsamda güzeldi..

Firienholt beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

x men i izledim bende, 3 kere uyuya kalmisim izlerken.. Civil wardan sonra buda cok bayik bir filmdi. Artik bu tur filmler izlemeyecegim bosuna zaman kaybi.

Firienholt beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Warcraft izledim, yine sarmadı. Yalnız o evreni hiç bilmiyorum, belki oyunlarını oynamış olsam etkilenirdim.

Star trek first contact ı izledim. Star trek in populer kültürde önemli yeri var, dizilerini izlemediğimden yine yine uzak kaldım olaya ama bir yerden girmek lazım o evrene .

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dün gece X-men' i izledim. Fena değildi hani ama işin dönüp dolanıp x-men serisi yeniden başladı mantığına dönmesi biraz garip. Ha bi önceki filmine göre gençlik konseptini saymazsan tanrı rolünde ki bi adam kurgusu fena değildi. Daha film bağlamayı düşünüyorlar anladığım ama eski serilerdeki olgun yaşları dönemine geçen evrede ki süreyi kapatıp dahada dallanıp budaklandırmamaları lazım. Artık paralel evren mantığı çıkacak biraz daha zorlarlarsa...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hafta sonu 2 film izledim

Chasing Amy - hmmm komikti ama benim puanim 6/10...

Lord of War - fena degildi gene ama cok holivud yani ben ki olum, kalim, savas ziril ziril aglayan tip olarak pek etkilenmedim... 7/10

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tatil dönemi ben de birkaç film izledim.

X-Men : Genel olarak akıcı izlettiriyor. Hani Batman Superman i zar zor bitirmiştim bu ondan çok daha iyi. 7 / 10

The Hudsucker Proxy : ikinci kez izliyorum. Yine ilk izleyişim gibi keyif aldım izlemediyseniz mutlaka izleyin 8/10

The Ides of March : R. Gossling, F. Clooney, P.S. Hoffman ve iyi bir senaryo. Daha ne olsun. 7.5/10

Vanilla Sky : Aslında eski bir film ben ancak izledim. İzlenir güzel 6.7/10

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
12 12

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok