İzlenesi film tavsiyeleri ...
12 12

Bu konuda 2.253 mesaj var

Kalitesi fena değil Web_dl 'nin ama ondan kısa süre sonra Blueray çıkıyor.Biraz beklenebilir yine.

London has fallen 'i izledim. Vasat ama aksiyon için izlenebilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Batman Superman Dawn of justice beklediğimi vermedi. 

Senaryo çekici gelmedi . Ben Afflect tahmin ettiğimden  daha kötü. Jesse Eisenberg 'in abartılı oyunculuğu en az onun kadar kötü. Wonder Woman biraz kurtarıyor durumu. 

Exrended değil de , directors cut gibi birşey izlenir bence. Üç saat izlemeye değecek birşey yok ortada.

Batman 'in aracında silahlarla ateş edip , araç patlatıyor, adam öldürüyor. Nasıl oluyor da oluyor?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben Batman'in bazı yönlerine bayıldım, bazı yönlerinin de oldukça "lame" olduğunu düşünüyorum.

Girişi muhteşem olmuş bence, Wayne ebevenylerinin cinayeti çok çok iyi anlatılmış. Özellikle de müzik kullanımı çok çok iyi.

Filmin ilk yarısı karakter analizine değinmiş ve bunu da iyi yapmış bence. Özellikle Batman'in bildiğimiz silah kullanmayan, suçlu da olsa insanlara zarar vermeyen yönünden nasıl uzaklaştığını ve bir tür kara polise nasıl dönüştüğünü gayet iyi anlatmış. Süperman'e beslediği öfkenin de nedenini bence gayet iyi göstermişler. Aynı şekilde Süperman'in içinde bulunduğu durumu da gayet iyi özetlemiş. Yok olan bir ırkın son temsilcisi olarak bambaşka bir dünyada ne işi var? Bu soruya gayet güzel yaklaşmış. Filmin ilk yarısı zaten bir Avrupa Sineması gibi iyi analizlerle dolu.

Ancak filmin zayıf kaldığı yönleri de yok değil.

Başlıca bir "kötü adam" sorunu var filmde. Başta kötü adamı Süperman olarak gösterip -Batman'in bakış açısından- aslında onun iyi bir adama dönüşmesi harbiden LAME olmuş. Yani bu mudur senaristlik? 2163982761 defa işlenmiş koonudan bunu mu çıkardınız? Ayrıca her ne kadar Lex Luthor'ı oynayan adamın oyunculuğunu beğensem de onun karakterine tam inememişler. Tamam, süperman'e karşı oluşturduğu nefret bi nebze belli ancak Batman? Ondan niye bu kadar nefret ediyor? Kriptonun'u sırf Batman'in bulacağını düşünüp de mi okyanusun dibinden çıkardı? Bu mudur yani olay? Belki kendisini kullanacaktı da Batman çaldı, diyen olabilir. İyi de o zaman niye bununla ilgili hiçbir çalışma yok, neden doğrudan uzay gemisinden bir canavar çıkarma olayına giriyor? Hatta oradan bir şey çıkarabileceğini nasıl öğrendi de, 2 saatte bir canavar yarattı?

DC Universe'i başlatacaksınız da böyle mi başlatıyorsunuz?

Hemen nükleer bomba atalım kafalarına... Yani ne desem bilemiyorum.

Cenaze töreni bile "God Bless America" kokuyor. LAME ötesi LAME.

Filmin ikinci yarısı da ilk yarısı gibi olsa bence epik bir film olabilirdi. 7/10

Executioner beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ya ben böyle yazdım da, çizgi-romanlara göre nasıl hiç bilmiyorum. Belki benim dediğim kısımların çoğu orada işleniyordur veya bazı temel sebepler oradan geliyordur. O yüzden yazının havada kalma olasılığı var. :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sponsor ayağına THY uçuşundaki sistemde Batman Vs Superman vardı... El kadar ekranda izlemedim tabiki :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Eye in the Sky izlenir. Ancak fazla zorlama.

Gerçekte kimsenin kafasını o kadar yoracağını sanmıyorum. Vurur geçer giderler. Hafif propaganda havası da var filmde . Yani bu kadar etik davranıyoruz , görüntüsü verme çabası.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Beto vs Süpo nası diyim ağır başlı bi film olmuş. Severleri yine izleyebilir olmuş, biraz sıkılıyo gibi olsamda hoşuma gitti izledim yine de bi seferde oturup.

Who am i güzel filmmiş bu arada. Hele sonlara doğru bi an ben bile kanmıştım :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben Batman'in bazı yönlerine bayıldım, bazı yönlerinin de oldukça "lame" olduğunu düşünüyorum.

Girişi muhteşem olmuş bence, Wayne ebevenylerinin cinayeti çok çok iyi anlatılmış. Özellikle de müzik kullanımı çok çok iyi.

Filmin ilk yarısı karakter analizine değinmiş ve bunu da iyi yapmış bence. Özellikle Batman'in bildiğimiz silah kullanmayan, suçlu da olsa insanlara zarar vermeyen yönünden nasıl uzaklaştığını ve bir tür kara polise nasıl dönüştüğünü gayet iyi anlatmış. Süperman'e beslediği öfkenin de nedenini bence gayet iyi göstermişler. Aynı şekilde Süperman'in içinde bulunduğu durumu da gayet iyi özetlemiş. Yok olan bir ırkın son temsilcisi olarak bambaşka bir dünyada ne işi var? Bu soruya gayet güzel yaklaşmış. Filmin ilk yarısı zaten bir Avrupa Sineması gibi iyi analizlerle dolu.

Ancak filmin zayıf kaldığı yönleri de yok değil.

Başlıca bir "kötü adam" sorunu var filmde. Başta kötü adamı Süperman olarak gösterip -Batman'in bakış açısından- aslında onun iyi bir adama dönüşmesi harbiden LAME olmuş. Yani bu mudur senaristlik? 2163982761 defa işlenmiş koonudan bunu mu çıkardınız? Ayrıca her ne kadar Lex Luthor'ı oynayan adamın oyunculuğunu beğensem de onun karakterine tam inememişler. Tamam, süperman'e karşı oluşturduğu nefret bi nebze belli ancak Batman? Ondan niye bu kadar nefret ediyor? Kriptonun'u sırf Batman'in bulacağını düşünüp de mi okyanusun dibinden çıkardı? Bu mudur yani olay? Belki kendisini kullanacaktı da Batman çaldı, diyen olabilir. İyi de o zaman niye bununla ilgili hiçbir çalışma yok, neden doğrudan uzay gemisinden bir canavar çıkarma olayına giriyor? Hatta oradan bir şey çıkarabileceğini nasıl öğrendi de, 2 saatte bir canavar yarattı?

DC Universe'i başlatacaksınız da böyle mi başlatıyorsunuz?

Hemen nükleer bomba atalım kafalarına... Yani ne desem bilemiyorum.

Cenaze töreni bile "God Bless America" kokuyor. LAME ötesi LAME.

Filmin ikinci yarısı da ilk yarısı gibi olsa bence epik bir film olabilirdi. 7/10

Film bir kaç çizgi romandan alıntıya sahip.

http://www.ign.com/articles/2016/03/31/10-coolest-batman-v-superman-dawn-of-justice-easter-eggs-references-and-trivia

Burada da yazılmış detaylıca ama karakterleri bana göre konuya iyi yedirmişler.

Superman'in kendi çizgi romanlarını pek okumam çünkü konuları bana çok hitap etmiyor. Ancak genellikle Lex Luthor'un ilk zamanları bu şekilde resmediliyor hep. Hırslı, çocuksu ve toy. Olgunlaştıkça daha iyi hale gelen bir Lex Luthor var ÇR'larda.(Ayrıca DC evreninde sayılı dahilerden biridir kendisi)

Doomsday olayı ise şöyle, LexCorp genelde Doomsday'ın tutulduğu kapsülü bulup onu ortaya çıkarırdı, burada tersini yapmışlar ve gemideki bilgileri inceleyerek buldu gibi göstermişler. O DNA ve yaratma olayı direk olarak Bizarro ve Superboy'dan arak.

Filmin sonları zaten direk olarak Death of a Superman Çizgi Romanına ait. Dark Knight Returns işi Batman vs Superman kavgası ile bitiyor.

Aslında film Çizgi roman okuyanlar için çok ince detaylara sahip ve enfes bir tat bırakıyor. Ancak genel izleyiciye daha az hitap ediyor ve bu çoğunluğun filmi sıkıcı ve kötü olarak görmesine sebep oluyor.

SEP beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Cincinnatti Kid 'i bir kez de blueray olarak izledim. Eski olmasına rağmen görüntü kalitesi çok iyi, film zaten benim favoritlerimden. İzlemediyseniz kaçırmayın. 

http://www.imdb.com/title/tt0059037/

Hustler 'da öyle , ama o siyah beyaz olduğundan belki sevilmeyebilir. 

http://www.imdb.com/title/tt0054997/

The Sting 'i tavsiye etmeme  bile gerek yok tabii.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Eleştirmen yorumları iyi değil. Gidenler beğeniyor, ilk seriyi sevdiyseniz bunu da seversiniz aynı kalitede diyorlar.

Artık eleştirmenlerin derdinin ceplerini doldurmak olduğunu düşünüyorum. Yeni Ghostbusters falan Bourne'dan daha iyi eleştirilere sahip.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Jason Bourne'u gördüm geçen akşam. Eski orijinal üçlemeden bir tık aşağıda kalmış bence. Kamera çok yoruyor insanı. Eskiden de hareketliydi kamera ama bu sefer iş çığırından çıkmış. Aksiyonun çoğunu habire titreyen, oradan oraya savrulan kamera yapıyor.

Vincent Cassel'i zaten severdim, bu filmde de üzmedi beni :thumbs:

Eski hikayenin gizemini pek koruyamamışlar. Hikayenin yeni yönü biraz sıkıcı bana kalırsa. Senaristler sıkıştıklarında işi aile ilişkilerine getiriyorlar. "İşin içine anasını babasını katarsın bir hikaye daha çıkar" yaklaşımı artık serinin zorlama bir yola girdiğini gösteriyor.

Kadın karakteri neden yenileme ihtiyacı hissettiler bilmiyorum. Eskisi çok iyi götürüyordu işi. Yeni hatunun oyunculuğu ve hikayeye dahil oluş biçimi çok dandik. 

Teknik konularda çocuk kandırıyorlar diyebilirim. "Nasıl olsa anlamıyorlar, bir iki süslü teknik terim kullanırız olur biter" diyip az da olsa işi bilenleri filmden soğutmayı başarmışlar. Bazı fiziksel olarak olasılıksız sahne de aynı etkiyi yapıyor. Örneğin SWAT aracının diğer arabaları hallaç pamuğu gibi yolun orasına burasına atarak ilerlemesi gibi. Sanırsın ki kutuplardaki buz kırma gemisi mübarek.

İzlenir mi? İzlenir. Eski lezzet yok ama onun yerine eski lezzetin aroması var. Jason Bourne hatırına. Bunun yerine eski üçlemeyi baştan izleyin daha iyi.

Benim notum 6.5/10.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

The Lobster'ı izleyin izlemediyseniz henüz. Çok farklı bir film. Benim hoşuma gitti, herkese hitap etmeyebilir.

http://www.imdb.com/title/tt3464902

dün aksam seyrettim... tesekkürler tavsiye icin cunku cok begendim.... o abzürtlük icerisinde yasiyoruz aslinda... kesinlikle 5 kere seyredecegim filmler icerisinde...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

The Lobster'ı izleyin izlemediyseniz henüz. Çok farklı bir film. Benim hoşuma gitti, herkese hitap etmeyebilir.

http://www.imdb.com/title/tt3464902

dün aksam seyrettim... tesekkürler tavsiye icin cunku cok begendim.... o abzürtlük icerisinde yasiyoruz aslinda... kesinlikle 5 kere seyredecegim filmler icerisinde...

Çok uzun zamandır benim diskte duruyor aslında. Hatta işyerinde çalışan bir arkadaşa arada film falan getiriyorum biraz maddi durumu kötü olduğundan evde indirme falan yapamıyor sadece telefon interneti mevcut. Flashdiskede sallamıştım, iş yerinde falan boşluk yakalarsam ufak ufak izliyim evde oldukmu kafa dayanmıyor böle ağır filmlere hem yaz sıcağı falan hemde bitkinlik hallerinden. :P

Yenilerden geçen akşam Jungle Book izledim, hani eh yani öle olcağını bilsem izlemeyebilirdim. Çoğu animasyonu severim normalde, pek sarmadı diyebilirim ama görsel olarak güzel çalışma çıkmış hak yememek lazım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Jason Bourne'u sonunda izleyebildim. Bence de öyle eski filmler gibi değil ve bazı sahnelerin abartıldığı doğru ancak yine de Jason Bourne'dan beklediğimiz şeyleri sanki çok normalmiş gibi yapması hoşuma gidiyor. Çok kısa süre içerisinde el çabukluğu, takip, çevre kontrolü gibi şeyleri sanki basit bir oyun gibi göstermeleri Jason Bourne karakteri için en çok sevdiğim şeylerden biri.

7,5/10

Biraz az yazmışım filmle ilgili. Filmde geçen yeni kızın oyunculuğunu oldukça sevdim. Soğuk ve istekli birisini gayet iyi oynamış. Hatta Kristen Stewart'ın en çok eleştirildiği "Mimiksiz oyunculuk mu olur?" lafını bu filmde gayet yerinde kullanmış.

Tommy L. Jones ise filmin en gereksiz oyuncusu sanırım. Hani onun yerine başkası koysalar hiç sırıtmazdı. Filmde oyunculuk olarak katkısı neredeyse sıfır.

wazzap tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tercihleri pek beğenmedim ama bulunsun, film seçeriz listeden.

https://www.theguardian.com/film/2016/aug/23/mulholland-drive-david-lynch-21st-century-top-films-bbc-poll?CMP=share_btn_tw

Top 100

1 Mulholland Drive (David Lynch, 2001)

2 In the Mood for Love (Wong Kar-wai, 2000)

3 There Will Be Blood (Paul Thomas Anderson, 2007)

4 Spirited Away (Hayao Miyazaki, 2001)

5 Boyhood (Richard Linklater, 2014)

6 Eternal Sunshine of the Spotless Mind (Michel Gondry, 2004)

7 The Tree of Life (Terrence Malick, 2011)

8 Yi Yi: A One and a Two (Edward Yang, 2000)

9 A Separation (Asghar Farhadi, 2011)

10 Inside Llewyn Davis (Joel and Ethan Coen, 2013)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu listelere hiç itibar etmiyorum artık.

Yani bir kere Mulholland Drive, genel olarak herkese hitap eden bir film kesinlikle değil. 2-3 kez izlemek lazım ki artık böyle şeylere vaktim yok.

Spirited Away: anime sevmiyorum, uyudum.

Boyhood: 12 yıllık bir süre içinde aynı aktör/çocuğun hayatını takip etmesi dışında hiçbir esprisi olmayan, iyi editlenmemiş, oldukça gereksiz uzatılmış bir film. Sıkılmıştım izlerken.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
12 12

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok