İzlenesi film tavsiyeleri ...
12 12

Bu konuda 2.253 mesaj var

@@allreadydead İyi o zaman hocam, sadece star wars fanlarına yapsınlar filmleri. Başkalarının izlemesine gerek yok.

:) Gereksiz duygusallık olmuş bu.

Bu filmin tek amacı gönderme zaten. Ele aldığı konu, konunun zamanı hep gönderme için yapılmış. Tabiiki bazı göndermeler olacak ve bunları ne anlama geldiğini bildiğiniz zaman film anlam kazanacak.

Peki sadece fanların bileceği şeyler mi bunlar ? Değil, yolda sokakta kime sorsan Death Star'ı bilir. Ceday abinin patlattığını da bilir. Ama nasıl öyle bariz bir açık olduğunu ve cedayın onu bildiğni sorsan "film icabi" der. film icabı olmadığını anlatıyor işte Rogue One. 

Herkes izleyebilir ama herkesin alacağı tad farklı olacaktır. SW evrenine daha aşina olan birinin daha fazla tad alması, bence böyle "franchise" filmlerin doğru yapıldığını gösteriyor. Aynı şey Marvel, DC, Star Trek, Stargate vs için de geçerli. Rasgele bir konu, rasgele karakterler değil, bu evrene ait karakter ve kurallar görmek, hem ilgili seyirciyi mutlu ediyor, hem yeni gelenleri de alıştırıyor ki, bir daha gelsinler.

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben filmi genel olarak beğendim. Bu tip "X evreni" filmlerinde izleyici o evrene ne kadar hakimse o kadar keyif alıyor filmden. Yine de daha önce hiç SW izlememiş adam da normal aksiyonlu bilimkurgu filmi gibi izleyip keyif alabilir. Sadece SW fanlarının merak ettiği soruları cevaplayan bir "boşluk doldurma filmi" değil yani.

Tarkin CGI'sı süperdi ama Prenses'i yapamamışlar.

Ayrıca Star Wars'da zaten Empire 2.Dünya Savaşı Almanya'sı. Asiler de müttefikler işte. Asilerin çoğunun ağır İngiliz aksanlı oyuncular olması bu sebepten hep.

Prenses CGI değil ki, kızın kendisi öyle. Sesi eski sahnelerden almışlar. Tarkin de komple CGI değil, oynayan bir adam var, ama yüzüne CGI ile giydirme yapmışlar. Normal makyajla yapamayacakları şeyi yapmaya çalışmışlar işte. Biraz da "biz bunu bile yapabiliyoruz" dercesine adamı bol bol yakından göstermişler, işte o olmamış.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Motion Capture olduğu doğru.

Yakından gösterme olayını ise artık becerebilmeleri lazım. Sonuçta 10 sene önceki Karayip Korsanları'nda Davy Jones ve tayfası baya bir detaylıydı ve de sırıtmıyordu.

Allied güzel olmuş bu arada, böyle filmlerin çoğalması lazım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@allreadydead Duygusallık değil hocam o. Sizin de belirttiğiniz gibi, bazı şeyleri bilmiyorsanız filmden zevk almamak normal. Ben de zevk almadım filmden. O dediğiniz şeylerin çoğuna dikkat bile etmedim açıkçası.

Bu film mantıken Tropic Thunder'a benzemiş, sizin deyiminizle. Göndermeleri bilmiyorsanız ondan da zevk alamazsınız. http://www.imdb.com/title/tt0942385/

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Filmin kendi serisine gönderi yapması gayet doğal. Bu filmde kopukluğa sebep oluyor mu, hayır. Hani bu filme giden adamın beklentisi belli zaten. Filmin sonunun başka türlü bitmesi de beklenemez. Anlattığı hikaye zaten ortada.

Bu film için yan bir film yada Prequel falan denemez. Film hikayedeki boşluğu dolduruyor ve evet, en azından orijinal Star Wars üçlemesi izlenmesi gerektiriyor.

Başka bir film için olsa dedikleriniz doğru ama Star Wars'ı dünyada bilmeyen çok az insan vardır. Oradaki karakterleri az çok konuyu bilen bir insan zaten yabancılık çekmeyeceği için Disney bunu pek dert etmemiştir. Zaten yaptığı gişe ve aldığı eleştiriler sonrası bu açık bir şekilde görünüyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Motion Capture olduğu doğru.

Yakından gösterme olayını ise artık becerebilmeleri lazım. Sonuçta 10 sene önceki Karayip Korsanları'nda Davy Jones ve tayfası baya bir detaylıydı ve de sırıtmıyordu.

Davy Jones'un durumu biraz farklı çünkü kıyaslanacak biri yok ortada. Adamın yüzü ahtapot zaten, gerçekte öyle biri olmadığı sürece neyle kıyaslanacak? Oradaki en güzel nokta Bill Nighy'nin muazzam mimikleri ve onun Davy Jones'a çok başarılı şekilde aktarılması. Buradaki noktaysa zaten yıllarca oyunculuk yapmış, onlarca filmi olan gerçek bir karakteri (Peter Cushing), eski filmlerini referans alıp onun mimiklerini ve sesini taklit edebilecek bir başka oyuncu (Guy Henry) kullanarak yeniden yaratmak. Zor olan kısım bu. Ve birçok noktada hayatta olan o oyuncunun yeteneklerine bağlı kalmak zorundasınız.

Her ne kadar hem Davy Jones'un hem de Tarkin ve Leia'nın arkasındaki kişi John Knoll olsa da Tarkin'i izlerken ben de biraz yadırgadım. Sanırım gerçek Tarkin'e çok alıştık, eskisini görmesek belki bu hali yine inandırıcı gelirdi.

Bu arada, Leia da CGI (yüzü yani). Her iki karakter için de gövde olarak kullanılacak başka bir oyuncu var ama Tarkin için yüzünü de kullanabilecek biri kullanılmış.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben mimikleri falan geçtim hani detaylar konusunda örnek verdim. Hani ahtapot surat ama "yapay" gibi değil "gerçek" gibi duruyordu. Tarkin ve Leia'da hafiften bir sırıtma mevcut o konuda, hani sanki renderlar sıkıntılı gibi gerçeklik hissini azaltıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Erwin İzledim zaten Star Wars'u konumuz o değil. Fanı olmadığım için o "ince" göndermeleri görmedim. Sonuç olarak da sizin "Ooo, çok iyi yapmışlar o kısmı" dediğiniz yerleri ben sadece "Hmm aksiyon olmuş iyice" diye baktım.

Neyse, benim beğenip beğenmemem filmin gişe başarısını etkilemez zaten.

Ama şurası da bir gerçek; fanı olmayan normal bir izleyici için sıradan bir aksiyon filmi bu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@wazzap daha güncel bir örnek deadpool'dur. Gönderme sayısı muazzam filmde. Bunları bilince daha bir komik ve izlenir oluyor film. Miller street falan gibi tabelaları filmde yakalamak mümkün değil ama bariz olanlar gayet eğlendiriyor. 

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Assassin's Creed ben beğendim, zaten oyunlarını oynayıpta bunu izleyen beğenmemezlik etmez sanırım. Konuyla ilgisi olmayıp direk filmi izleyen birisi belki bocalayabilir, hoş son oynunu oynamamıştım şu animus cihazı değişmiş ya da adamın aynı anda neler gözlemlediğini canlı görelim gibisinden mi yapmak istemişler artık bilemedim. :)

Rogue One çok güzel ve doyurucu bir ara film olmuş, böle filmler bol bol gelsin ya. Force Awakens ' dan daha çok beğendim ben. Darth Vader' i araya iliştirmeleri hoş olmuş bi ara sadece isimleri geçiyo diye hiç göstermicekler gibisinden bir algı vermişti. Görüldüğünden itibaren ki süslemeleri hoş olmuş hele gemiye bordalama sahnesi çok iyidi sesini duyup siyah zırhın içinde kırmızı ışın kılıcının açılışını görünce içimizde ki Sith bi oh yeah çekti :D

epi beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Life fena değildi, sinemada izlenecekse tavsiye edilir evde izlenince aynı etkiliyi vermeyebilir ama iyi bir iş çıkarmışlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ilk dakikasından, son dakikasına adrenalin

nerve-movie-poster-47x63-in-2016-henry-j

Bence de son derece vasat bir filmi Nerve. Hatta izlenmeyesi filmler başlığına yazılsa daha iyidir. Şahsi fikrimdir tabii, beğenene birşey diyemem.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bence de son derece vasat bir filmi Nerve. Hatta izlenmeyesi filmler başlığına yazılsa daha iyidir. Şahsi fikrimdir tabii, beğenene birşey diyemem.

saygı duyuyorum hocam. Ama günümüz youtube veya snapchat'inin geleceğini betimlemiş adeta ve sıkılmadan bir solukta izledim .

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Fantastic Beasts and where to find them - Hayri pıtırcık serilemesinden sayılabilir, Potter henüz eğitimine başlamadan 70 yıl öncesinde geçiyor. Başrolde oynayan çocuk tam angut tiplemesi gibi :zuh: Kızda biraz saftrik, görsel olarak fena değil film eğlendiriyor fantastik kurgu işleri falan her türlü izlediğimiz filmler ki film olarakta ortalamanın üstünde denebilir.

Morgan - Konu kurgu fena değilde olmamış be daha sürükleyici bişiler çıkartılabilirmiş, biraz fazla kasıntıydı. Yine de bilimkurgusal yönüyle merakta bırakıp azcık üf püf densede izlettiriyor, biraz şey klasmanında kalan filmlerden tvde ilk kez diyip sora ay başı oynatılan yavan filmler varya öle gibim gibim. :mrgreen:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

saygı duyuyorum hocam. Ama günümüz youtube veya snapchat'inin geleceğini betimlemiş adeta ve sıkılmadan bir solukta izledim .

Bende izlemiştim bunu evet çok iyi bir film denmez ama izlenmicek kadarda çöp değildi, sonu hayal kırıcılığıydı onun dışında film için düşünülmüş olan oyun mantığı ve işleyişi hoş sayılır.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de bugün Life filmine gittim. 

MV5BMzAwMmQxNTctYjVmYi00MDdlLWEzMWUtOTE5

Gravity filmi ile Alien filminin karması gibi olmuş, fena değil... Hani kaçırmayın mutlaka gidin diyemem ama sinemada buna denk gelirseniz de paranıza acımazsınız . Benim puanım 7/10

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de bugün Life filmine gittim. 

MV5BMzAwMmQxNTctYjVmYi00MDdlLWEzMWUtOTE5

Gravity filmi ile Alien filminin karması gibi olmuş, fena değil... Hani kaçırmayın mutlaka gidin diyemem ama sinemada buna denk gelirseniz de paranıza acımazsınız . Benim puanım 7/10

Merak ediyorum, kaçırmam tahminen. Hatta yarın Cinemaximum'un indirimli günü, erken bir saatte gitsem mi ki :icon_think:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
12 12

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok