Netflix Türkiye'ye gelmiş
4 4

Bu konuda 445 mesaj var

Ben de geçenlerde Google Play'den film kiraladım. IPad'de indirdim ve biraz seyrettim, görüntü HD değildi kesinlikle. Ancak sonra PC'de izlediğimde (akış ile) görüntü oldukça iyiydi, büyük ihtimal HD ya da Full HD olmalı. Telefonda belki çok anlaşılmaz, ama büyük bir tablette kötü görünüyor offline izleme.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Az once Netflix musteri hizmetleriyle bir konusayim, su House of Cards'i sorayim dedim :

Netflix Caesar

Thanks for contacting Netflix. This is Caesar, what can I help you with today?
You
Hi Caesar, I was wondering why I don't have the latest season of House of cards.
You
I know there are regional limitations on some content, but isn't that a Netflix show?
Netflix Caesar
Ah okay! Thanks for reaching out to us and bringing this to our attention, I'll go ahead and take a look at your account and see whats going on with that season.
Netflix Caesar
Alrighty I did check this out for you and whats going on with that 4th season is that Netflix is adjusting the streaming licenses for your region in Turkey. No worries this 4th season will get added there as we are working on it and have confirmation on this. What I will do for you is take your interest and feedback on this show so we can get it added ASAP Since Netflix is a feedback driven company meeting your preferences is our top priority, so I can assure you that your voice will be heard.
You
Alright, thanks

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

turkiyede kisitli bi kesime hitap ediyo.

altyaiyi gec bugun turkiyedeki cogunluk altyazili bile film izlemez

turk insani dublaj ister

dahasi chip bahsetigim cocugum cizgi filmini programini boyle izliyor derken

ana okuldan fransizca egitimi alan 3 yasinda beri simdi 6 yasinda ilk sinifta fransiz okulunda

turkceyi yabanci ders olarak aliyorlar yani

ingilizceyede yeni basliyor.

evde bizle ermenice turkce fransizca konusaibliyo ingilizce daha giris.

fransadan cocuk geldiginde falan konusup anlasiyorlar

ama tvdeki czigi filmi kablotvden sesini fransizca yaptim mi aglayacak oluyo cevir turkceye diye

turkiyedeki hangi cocuga sen netglizden film dizi cizgi cocuk programi izletebilirsin

7 yasinda dogru gelen 2009 dogumlu yegenimden turkiyede daha yuksek seviyede yabanci dil ogrenme imkani yok

disney filmleride dvdleri paso turkce dublajli bi kac eski okulla alakali ders gibi cocuk egitim seyler sarkilar var onlar fransica

keza yasli nesilde asla bakmaz altyaziya

90larin sonu turkiyede vcd devri varken orginal ingilizce film turkce altyazili filmler dukkanlarda patliyor perde cekim  bile olsa camur gibi dublajli filmler satiyordu

firmalar sonra hepsini dublajladilar filmlerin falan

amerikalarda gicik bildigim kadariyla dublaja

misal bizler anlelemeri senelerce netten bulup izlerden fansublar ingilzice altyazilari ile

amerikalar kendi tvlerinde verilmiyorsa bile cogunluk izlemiyordu

cocuktan bahsetmiyorum bu ara 20-40 yas arasi genc kesim

ingilizce altyazi ile japonca anime izlemekten gocunuyo full dublaj isitiyor

ustelikte amerikadaki cogu dublaj gercekten berbatlar otesi

biz turkiyede ozellikle yakin gecmise kadar oldukca basariliydik simdiyi bilmem

netflix turkiyeye acilmadi dunyaya acildi .dunyaya acilirken bizide kapsaladilar burayada ozel bisiler zamanla uye sayilari ve talepler dogruunutnda baska iylesmelerde olabilir.

ama burdaki forumdaki gibi kucuk bi azinlik disinda bi anlam ifade etmiyor

bizim turk milleti zati arabesk diziler filmler yerli agirlikli

oyle yabanci dizilere bakan eden de cok yok

oldugundada cogunluk dublaj istiyor

tiivibu falan gibi seyler cikmadan girip turkiyedek itvleri diziler alip koysalardi hah o zaman baska .

ama ne oyle olur hemde o tren kacti.

torrent konusuna gelincede

gencler aileleri ile yasiyor evde netten lapotop destop kendileri izliyor boyle netwrokten yok paylasimli aletten yok toerenti kendi indirebilen ktulu tv bagli sekilde seyler yapanlar genelde kendi evini kurmus bu isler meraklisi adamlar

ikisinin de talebi turkiye nufusuna kiyasla yok denecek oranda

world of warcraft oynuyorum.kesin binlerce turkte var oynuyorlar da havada civa

dunyanin en cok konusulan diller icinde turkce(her ne kadar turkiye turkcesi ozelinde olmasada)

ama bisiler edilmiyo

sebep genel top class ulkelerin disindayiz iki bir ortam pazar onyorulmuyo

ama bunun yani sira bi cep telefonu bisi olsa ooo etkimiz yuksek .amerikalaardan bile ilerde olabilir son cikan cep telefonulari satin alip degistirmelerde

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben izletiyorum çocuklara ingizilizce,problem yok. Çoğu konuşma olmayan çizgi filmler zaten. Bir çok animasyon filminde de Türkçe dublaj var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tabi ki herkesin kendi keyfidir, kimseye birşey diyemem ama benim için şu anda Netflix 10 numara ve birçok işimi görüyor. Özellikle smart dns ile USA üzerinden de seyredebildiğim için çok dolu bir içerik var. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tabi ki herkesin kendi keyfidir, kimseye birşey diyemem ama benim için şu anda Netflix 10 numara ve birçok işimi görüyor. Özellikle smart dns ile USA üzerinden de seyredebildiğim için çok dolu bir içerik var. 

Senin account mimlenmemis demek ki. Ben Unotelly, Unlocator + 10 tane VPN falan denedim, hepsinde hata aliyorum. Bugun US trial hesap actim bir tane, onunla denedim, yine yemedi. 

Bir de kendi VPS'im uzerinden deneyecegim, yine olmazsa Netflix benim icin bitmistir =) US icerigi olmadigi surece TR'deki icerige o kadar para verilmez. Izleyecegim sey az. BBC'nin belgeselleri falan var sevdigim mesela, onlarin hepsi 1080p bluray olarak NAS'da durdugu icin gidip stream etmenin de mantigi yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben bir ara sırf ne hata mesajı verecek diye başka mail adresi ve sanal kart denedim, hiç beklemiyordum ama oldu, ikinci bir aylık deneme sürümü aldım. (Kendimi inceden hırsız gibi hissettim :)

Ama farkettim ki o ay içerisinde baştan sona izlediğim tek bir bölüm dizi bile olmadı, çok da netflix kullanmayacağımı farkettim. (İlk aboneliğimde de Breaking Bad dizisini baştan sona tekrar izlemiştim, izlediğim başka bir şey olmadıydı) 

Fiyat makul olsa Spotify gibi "bulunsun iyidir" derim de, içeriği o kadar çok değerlendiremediğim düşünülürse bu rakamlara abonelikle uğraşmam gibi. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Eski içerik eklenmesi çok hızlı değil ama yeni içeriklerin neredeyse hepsi Türkçe altyazılı ve Türkçe dublajlı geliyor. Enpara %50 indirimi ile aylık 15TL'ye gayet iyi bence. Bir de bu ay ödemeleri TL olarak sabitlediler. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben vaktiyle Amerika üzerinden VPN ile üye olurken aylık 9.99 dolara üye oldum haliyle HD yayın ve aynı anda iki yerde izleyebilme hakkı için. Şimdi sabit TL yaptılarsa o ödeme planına mevcut üyelikten ayrılmadan geçme şansım var mı acaba? 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

VPN'i engellediklerinden ve House of Cards'in (kendi dizileri olmasina ragmen) son sezonu yok diye sinirlenip iptal etmistim en son.

Su anda icerik nasil? ABD gibi olmaz tabii ki, ama ben son kullandigimda Turkiye icerigi 15 TL'ye degmeyecek kadar kotuydu, izleyecek hicbir sey bulamiyordum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şu anda içerik ABD ile kıyaslanmaz ama ilk haline göre bir tık daha iyi diyebilirim. En azından House Of Cards'ın 4.sezonunu da eklediler  :P  İhsan'ın söylediği gibi eski dizilerin eklenmesi veya mevcutta gösterdikleri dizilerin bitmiş sezonlarının gelme hızı hala yavaş ama özellikle yeni Netflix dizileri artık bize de anında geliyor.

Bu arada az önceki sorumun cevabını da internette buldum, burada da paylaşayım. Hesap ayarlarınızdan üyeliğimi iptal et'i seçiyoruz. Emin misiniz dediğinde onayladıktan sonra bize belli bir tarihe kadar yayınları izleyebileceğimiz söyleniyor. O tarih geçtikten sonra hesap ayarlarına yeniden girip "restart membership" yaparsak; tabii bunu yaptığımızda herhangi bir VPN vs aktif olmamalı, bu durumda bağlı bulunduğumuz ülkenin para birimiyle üyeliğe devam edebiliyoruz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bugün alternatifi olarak gösterilen platformlardan BluTV'nin ücretsiz aboneliğini başlattım. Daha önce düşünmüştüm ama Apple TV uygulaması olmayan bir platformun bana faydası yoktu.

İlk izlenimim olumsuz, dizilerin başlamaması yahut takılması gibi problemleri çok sık yaşadım, aynı ayarlarda netflix de problem yoktu. Çeşitlilik "idare eder" seviyedeydi, neticede fiyatın yarı yarıya olduğunun da dikkate alınması lazım.

Belki anlık bir internet problemidir diye son puanımı vermiyorum ama paralı üyelik almış olsam da başıma bu gelse çok mutsuz olurdum. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Müzik konusunda Spotify ve Fizy kullanıyorum. Bu iki serviste olmayan bir şarkı ihtiyacım hemen hiç olmuyor. Netflix yada benzer bir platform bana dizi ve filmler konusunda başka ihtiyaç bırakmayacak halde olsa hiç düşünmeden alacağım ama öyle değiller gibi görünüyorlar. Bir ara Türkiye Netflix'e bir şans vermek istiyorum. Türkiye'de yayınlanan dizi ve filmlerin içeriğini üye olmadan arayıp görmek mümkün mü?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hah şöyle adam olsunlar. İlk deneme süresinde çok yetersizdi. Bu şekilde Türkçe altyazı olayını çözer, Amerika'daki içerikler de kısa sürede gelirse eleştirecek bir yönü kalmaz. O zaman düşünürüm Netflix'i.

@@kHanTW BluTV Dsmart aboneliğim varken bir iki kere kullanmaya çalıştım. Beş para etmez, adam gibi çalışmayan bir platform. Uzak durunuz. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

BluTV'den Smartspor izliyordum Formula 1 var diye. Baktılar herhalde talep çok oldu Smartspor'ları absürd bir sebeple kaldırdılar. :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İki sorum var benim,

1. Örneğin Netflix'in kendi dizisini başka ülkelerdeki yayınlarda -Netflix Almanya- ABD'de yayınlanır yayınlanmaz hemen dublaj ve altyazı seçeneği sunuyor mu? Eğer sunuyorlarsa aynı şekildeki hizmeti Türkiye'de de verecekler mi? Dublaj neyse de altyazı önemli.

2. Küresel fiyatlandırmaya geçmişler ki bizi de sanırım Avrupa ülkesi kategorisine sokuyorlar. Diğer ülkelerdeki gelir dağılımına nazaran aşağıda kalan ülkelerde benzer fiyatlandırma politikaları sunuyorlar mı?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Avrupa bölgesi değil direk TL fiyatı var bizde. HD yayın, aynı anda 2 yerde izleme ayda 27 TL, UHD yayın, aynı anda 4 yerde izleme 39 TL. Dublajı pek görmedim belki Türk dizilerinde vardır ama birçok yabancı dizide türkçe altyazı seçeneği var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

HD ile UHD arasındaki fark nasıl? 

Yalnız bunun spotify gibi tek çözüm olması mümkün değil. Çünkü dizilerin çoğu başka networkler tarafından üretiliyor. Üstelik yayın hakları nedeniyle içerik zenginleşemiyor, adamların kendi dizileri bile yoktu en son üye olduğumda. 

SD alınmaz ,demek ki en az 28₺ verilecek . İçerik zayıfken değmez , belki bir denemek  için bir aylık alırım 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İlk kademeye Türkiye için bir indirim yapmışlar ama diğer iki üst kademeyi direk dolar kuruyla çarpmışlar. En azından ikinci kademeye (hd yayın) de bir indirim yapsalar, 20TL mesela iyi olurmuş. Amerika içeriğine yakın olsa yine düşünebilirdim ama bu haliyle bence pahalı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dublaj yeni eklenen içeriğin %90'nında var. Facebookdan "Seslendirme kadroları" grubuna göz atarsanız,bu aralar paso Netflix'e yapılan dublaj bilgilerini veriyorlar. Kaliteli bir ekiple anlaşmışlar,dublajlar gayet iyi. 

Eski içeriğe de anladığım kadarıyla yavaş yavaş ekleyecekler dublajı. Türkçe altyazı bayağı şeyde var artık. Hatta ben son zamanlarad olmayan görmedim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
4 4

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok