Netflix Türkiye'ye gelmiş
4 4

Bu konuda 445 mesaj var

@@ResetButton Enteresan... Apple TV uygulaması Nisan ayında gelecekmiş, bir bakmak lazım. Daha da kötüsü Doğan grubunun bir uygulaması olduğu için insan ücretsiz deneme ayına bile korkuyor. İşin sonunda çıkmak için faks çekmek gereken, müşteri hizmetlerinde üye olmanın 1 dakika ayrılmanın 43 dakika olduğu bir sistem çıkabilir. (Ön ödemeli sistem var, abonelik iptalini netten yapabilirsiniz falan demişler ama gene de inanmak zor)

Ama diğer taraftan avantajlarına bakarsak ; 

- Fiyat olarak bariz rekabetçi. (Biraz okudum, 4 değişik cihazda ve aynı anda tek bir cihazda çalışabilir diyor, bu anlamda netflix'ten kötü, evde aynı anda iki tv'de kullanılacaksa iki abonelik gerekebilir.) Netflix fiyatları 8 Euro-12 Euro arasında gezerken bunun 7 lira olması gerçekten fikir değiştirtir. Türklerin psikolojik sınırlarını fena çözmemişler.

- Dahası kesinlikle "ayrılmak isteyene şu kadara  da veririz, yıllık alırsanız bilmemne yaparız, philips bilmemne tv alana şu kadar abonelik bedava, yemek sepetinde şanslı 5 kullanıcıya 3 aylık abonelik" gibi kampanyalar yapacaklar, ayrılmak isteyene ekstra indirim yapacaklar, netflix'te olmayan esnekliği kullanacaklar.

- Türkçe içerik var iyi kötü, artırma şansları da var. Adult içerik var sanırım (Yetişkin diye bir başlık gördüm), sansürden dolayı insanların bu tip içeriğe ulaşması zor, ordan da ekstra para karşılığı abonelik yapıp para kazanacaklardır. 

Apple TV için uygulamalarını geliştirememişler, Nisan ayı diyorlar, o sırada deneme ayını kullanırım, ona ve kampanyalara göre değerlendirebilirim. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bu blutv doğan grubunun olunca baktım. Zaten epeydir varolan dandik dsmart blu'yu, blutv olarak yeniden pazarlıyorlar. Arşivine iyi bakmak lazım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Hamso Daha hiç bir şeye kurulamıyor, telefon, tablet ve web sitesi. Herhalde Netflix'in rüzgarını yakalamak istedikleri için erken çıktılar ortaya, yoksa daha oturmuş bir sistem değil, web sayfaları bile yavaş açılan sistemden film kalitesi beklemek fazla hayalci olur. 

Ama muhtemelen zamanla çözerler. 

Hamso beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi biraz daha baktım. Arşivi iyi. izlemek isteyebileceğiniz , blueray 'ı birkaç ay önce çıkmış güncel filmler var.Mesela Southpaw, Nighjtcrawler, Hobbit serisi var. Hatta House of cards gibi netflix serisi de var.

Altyazı veya dublaj baktımlarımın hepsinde vardı, bu çok önemli.  Arayüz , Netflix 'ten biraz fazla etkilenmiş.

Bitrate biraz düşük tutulmuş. Tv kanallarının sayısı az. Alyazı kapatılamıyor dublaj olmayan dizilerde. 5.1 desteği yok. 

Aylık ₺6.9 olması Netflix 'e şans vermiyor baştan. 

Fiyat bu kadar düşük olunca, iTunes'da film kiralama servisinin de işiniz bozuyor. 5₺ e film kiralayacağına, buna üye olur. 

Benim almamın önündeki tek engel, sansür. Yerli servis olunca , herhalde, tv kanallarındaki sansür burdaki filmlere de uygulanıyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@ResetButton , Ha, sansür varsa gol olur... Bir şey de tam olsun şu memlekette.  Bazı Türk filmlerini öyle TV kanallarından izlediğimde seslerin görüntülerin sansürlenmesinden hiç bir tadı tuzu kalmıyor. :/ Filmler sansürlü ise parasına değmez, youtube dan izler geçeriz en kötü.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Filmlere ,dizilere bile sansür uygulanan serviste, yetişkin içerik sağlamanın anlamı nedir, onu da anlamadım zaten. Onu arayan adam ,sansürsüz olanını bulur zaten, niye sansürlü yetişkin film izlesin?

Edit:

Hulu veya HBO 'a üye olan var mı Türkiye'den?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Netflix USA içeriğine halen ulaşılabiliyor. Unotelly DNS kullanarak ben girebiliyorum, zenmate'i iptal ettim çalışmayınca. Açıkçası D-Smart'ın ya da diğerlerinin çapsız portal yayınlarına üye olmayı düşünmem bile. Hakan'ın dediği gibi çıkmak istesen bunlar faks isterler sizden. O derece iğrenç işler yani. Orjinali varken kopyasına para vermeye gerek duymuyorum. Ha ne zaman USA içeriğine erişemem o zaman Netflix'i de kapatırım eğer TR içeriği güncellenmezse.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben Unotelly ile Hulu'ya da erişebiliyorum. Gerçi üye olmayı denemedim ama üyelik sayfasına giriyorum, istesem üye olabilirim yani. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben Unotelly ile Hulu'ya da erişebiliyorum. Gerçi üye olmayı denemedim ama üyelik sayfasına giriyorum, istesem üye olabilirim yani. 

Unotelly bende calismamaya basladi, unblocker kullaniyorsun demeye basladi Netflix.

Herhalde ozel vpn'den baska care kalmadi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Netflix'ten sonra Google Play Movies de Türkiye 'ye açılmış. 

Film kiralanabiliyor. Fiyatları iTunes ile aynı. 

https://play.google.com/store/movies?hl=en

Geçtiğimiz hafta sonu denedim Google Play'i. İlgilenen varsa yerli filmler de var. Satın alma veya kiralama yapabiliyorsunuz. Ben The Intern kiraladım. SD 3,99 TL idi, 4,99 TL'ye HD’yi tercih ettim. 30 gün içinde izlemeye başlayıp, 48 saat süreyle izleyebiliyorsunuz. Baktığım filmlerde genelde altyazı vardı. Türkçe altyazı yoksa da özellikle belirtiliyor.

Önemli bir avantajı da filmi indirebiliyorsunuz. 121 dk film, 1,8 gb idi. Tabletten indirdiğim filmin bir kısmını tabletten, kalanını Chromecast ile tv’den izledim. Sözde HD izlenen streaming yapan sitelerle karşılaştırınca gözüm bayram etti.

Torent ile uğraşacak vakti veya isteği olmayanlar, ya da 3-5 TL de olsa izlediğimiz film için bir şey ödeyeyim diye düşünen Android sahipleri için iyi bir imkan bence. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

netflix bulaşılacak gibi değil şuan türkiyede olan içeriğiyle... arkadaşımın hesabıyla kullanıyordum renew etmedi aboneliğini. ben başlattım 1 aylık bedava üyeliği seyrettiğim dizilerin bölümlerini bitiririm bu ay içinde. 1 ay sonunda da işim olmaz gibi duruyor. en azındn bu içerik ve bu fiyatlandırmayla. (vpn falan uğraşmak istemiyorum bu sistemde.)

bir de bu içerik neye göre kısıtlanıyor anlamış değilim. mesala kendi dizileri olan "better call saul" un 2.sezonu türkiyede yok. niye yok?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@kronus Bence artık Netflix'in ucunu bırakmak lazım :)

Bugun biraz arastirdiktan sonra iptal ettim uyeligi.

(Aslinda ugrasip kendi smart dns'imi kurmak istiyorum, ama vakit olmayacak gibi.)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben smart dns ile USA üzerinden izlemeye devam ediyorum. Herkesin kendine göre düşüncesi vardır tabi ama ayda 15 dolara (10 dolar netflix, 5 dolar smart dns) yüzlerce içeriği izleme şansını ben beğeniyorum açıkçası.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Geçtiğimiz hafta sonu denedim Google Play'i. İlgilenen varsa yerli filmler de var. Satın alma veya kiralama yapabiliyorsunuz. Ben The Intern kiraladım. SD 3,99 TL idi, 4,99 TL'ye HD’yi tercih ettim. 30 gün içinde izlemeye başlayıp, 48 saat süreyle izleyebiliyorsunuz. Baktığım filmlerde genelde altyazı vardı. Türkçe altyazı yoksa da özellikle belirtiliyor.

Önemli bir avantajı da filmi indirebiliyorsunuz. 121 dk film, 1,8 gb idi. Tabletten indirdiğim filmin bir kısmını tabletten, kalanını Chromecast ile tv’den izledim. Sözde HD izlenen streaming yapan sitelerle karşılaştırınca gözüm bayram etti.

Torent ile uğraşacak vakti veya isteği olmayanlar, ya da 3-5 TL de olsa izlediğimiz film için bir şey ödeyeyim diye düşünen Android sahipleri için iyi bir imkan bence. 

121dk lik HD film için 1,8 gb çok kötü değil mi? Web-dl ler 5gb civarında oluyor.  Tablette belki fark edilmez ama biraz büyük monitorde bile kötü görünür gibi geliyor bana.

Netflix ise, şu haliyle alınacak gibi değil. Kendi dizileri bile yok. House of Cards'ın yeni sezonunu izlemek için almıştım, onu bile eklemediler , iptal ettim .

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

121dk lik HD film için 1,8 gb çok kötü değil mi? Web-dl ler 5gb civarında oluyor.  Tablette belki fark edilmez ama biraz büyük monitorde bile kötü görünür gibi geliyor bana.

Netflix ise, şu haliyle alınacak gibi değil. Kendi dizileri bile yok. House of Cards'ın yeni sezonunu izlemek için almıştım, onu bile eklemediler , iptal ettim .

Unutlmazfilmler, 720p izle gibi sitelerden Eagleget ile filmi indirdiğimde 300-1000 MB tutuyordu filmlerin boyutları. Googel Fimlerden kiraladığım filmin neredeyse tamamına yakınını tabletten TV'ye aktarımla izledim. 42" TV'de doyurucuydu görüntü. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
4 4

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok