Netflix Türkiye'ye gelmiş
4 4

Bu konuda 445 mesaj var

Şöyle bir detay vereyim. Bugün dünyadaki bir çok HD yayın yapan TV kanalı dışarıdan gelen projeler için MPEG2 codecinde 1080 görüntüler için 50Mbps bant genişliğini şart koşuyor. Fakat H264 ise 25Mbps bile kabul ediliyor.

4K H264 ise 200Mbps olması gerekiyor.

Yani bir belgesel çekip Discovery'nin kapısına dayandığınızda "hoop bakalım, kaç MBPS o elindeki videolar?" diyorlar. Siz burun kıvırır mısınız bilemem ama 1080p 25Mbps h264'ü adamlar "yayınlanabilir" oalrak  kabul ediyorlar.

https://tech.ebu.ch/docs/r/r118.pdf

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ya zaten özellikle benim için diye ibare kullandım ben. 108" lik perdede 9.1 kanal (5.1.4 dolby atmos) surround ile sinema keyfini yaşamak için mümkün olan en iyi kaliteyi istiyor insan. Yoksa pc'de ya da 47" televizyonumda izleyecek olsam bakmazdım bitrate'e.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dün uye oldum ve PS3 den açtım netflix i. 5+1 dijital decoderim de opticden ps3 e bagli idi.

Ses açısından sinema gibi hissettirdi, çok kanalli geldi ses.

Görüntü de ilk 15 sn çamurdu, sanırım bandwith testi yapti, sonrasinda HD uydu yayini nasil calisiyorsa görüntü düzeyi o konuma çıktı. Benim hoşuma gitti sistem.

20-30Mbit arasi gidip gelen fiberim vat.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dün uye oldum ve PS3 den açtım netflix i. 5+1 dijital decoderim de opticden ps3 e bagli idi.

Ses açısından sinema gibi hissettirdi, çok kanalli geldi ses.

Görüntü de ilk 15 sn çamurdu, sanırım bandwith testi yapti, sonrasinda HD uydu yayini nasil calisiyorsa görüntü düzeyi o konuma çıktı. Benim hoşuma gitti sistem.

20-30Mbit arasi gidip gelen fiberim vat.

Ilk basta cozunurluk dusuk oluyor sonra baglantina gore en iyi hale getiriyor.

Hamso beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mubi'yi denediniz mi bilemiyorum ama aradığınız filmler için çok güzel hizmet veriyorlar. Daha önce Sony televizyonlara 1 sene Mubi aboneliği bedava veriliyordu. Sonra bildiğim kadarıyla yaygınlaştı. Senelik ücreti 85 TL.

https://mubi.com/

Iste bu super bir servise benziyor  :icon_dance:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Vikings'in 2. sezonu torrent'ten 1080p izledim. Sonra Netflix'ten açtım arada gece-gündüz gibi bariz bir fark vardı. Açıkçası Netflix'in kendi encoding'i torrentlere göre çok iyi. Filmde fark az olabilir ama dizilerde çok fark ediyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Vikings'in 2. sezonu torrent'ten 1080p izledim. Sonra Netflix'ten açtım arada gece-gündüz gibi bariz bir fark vardı. Açıkçası Netflix'in kendi encoding'i torrentlere göre çok iyi. Filmde fark az olabilir ama dizilerde çok fark ediyor.

1080p ama webrip  mi ? onlar yanılmıyorsam iki kez decode -encode ediliyor. 

Kaynak Blueray , dizi başına 4gb gibiyse ve netflix ondan iyiyse  o zaman Netflix Rulezzz diyerek hemen üyeliğine yeniden başlatalım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

HDTV versiyonlari vs indiriyorsan yada webripleri onlar zaten cop kalite sadece cozunurlukle alakali degil.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Digital Ocean üzerinden kurduğum VPN ile bağlanıp Türkiye'de olmayan ingiltere netflix gösterilen bir filmi denedim, vpn kullandığımı yakaladı. Bu taktik de işe yaramadı. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Html5'in video stream altyapisinda client cihazin gercek ip adresini sunucuya bildiren bir sistem var. Netflix belki bunu kullanarak vpn kullandiginizi anliyor olabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bunu Apple TV'ye de eklerlerse, bir de saate göre otomatik indirme özelliği koyarlarsa tekrar abone olurum. Yarın şunu şunu izleyeceğim diye işaretleyeyim, gece indirsin. Ya da bir diziyi izliyorsam, bir sonraki birkaç bölümü o gece indirsin.

Bunlar çok zor özellikler değil, AKN gibi bela olan ülkemizde çok kişiyi rahatlatacak özellikler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Enpara kampanyası devam ederken kullanırım , sonra devam etmeyebilirim. Görüntü kalitesinden çok  memnun olduğum söylenemez. içerik yetersiz, VPN numarasını yutmadı. İzlemek isteyecğeim bazı dizilerin sadece ilk sezonu var.

HBO ve Cinemax'a , Amazon yolu ile üye olunabilecekmiş.

http://mashable.com/2016/12/01/amazon-channels-hbo-cinemax/#nAtka3OeuOq1

Buna üye olunablir mesela. HBO 'nun içeriği iyi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bugün telefonu kurcalarken blutv applikasyonunu biraz kurcaladım, resmen içindeki filmler benim çok daha izlemek istediğim şeyler, onu farkettim.

Netflix'i yoğun bir mesai ile bir ayda kurutmuşum :) 

Şu an hangisine abonelik alayım derken Netflix'i seçiyor olmamın sebebi son bir enpara harcaması yapıyor olmam, aynı anda iki üyelik birden de almak istememem. Ama bundan sonraki ay aboneliğimi blutv ile yapacağımı söyleyebilirim.

Bir de digiplay mi ne var, telefon hattımdan dolayı ona da aboneyim aslında ama hala başlatmadım, anladığım kadarı ile ekrandan izlemek için direk bir yöntemi (smart tv / apple tv) yok , öyle olucna aboneliği başlatmaya bile gerek görmedim :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Olaya sadece içerik olarak bakmayın. Türkçe altyazı,Türkçe dublaj çoğu filmde-dizide var Netflix'te. Diğerlerinde de hadi olduğunu varsayalım Stream kalitesi ve kotaya etkisi de önemli. Netflix orta kalitede bile düzgün bir kalitede,üstelik kota dostu bir yayın yapıyor. Test etmeden bunlar hakkında yorum yapmak yanlış olur. Netflix benim bütün ihtiyacımı karşılıyor şu anda. Extraları torrent ile hallediyorum zaten. TR'de olsa ve uygun olsa belki yanına bir Hulu düşünürdüm.

Definitive beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Bloody : Öyle de, şu an Netflix e baktığımda izlemek istediğim çok bir şey bulamadım , kurcalamam gerekiyor, filmler bitti, dizilerden bir şeyler bakıyorum.

BluTV'de ise izlemek istediğim bir sürü filmi ana sayfada gördüm... (Dağ gibi ikincisini izleyip ilkini izlemediğim bir filmi, festival filmlerini falan) Muhtemel onları da bir haftada bitiririm ama gene de içim kaldı. 

Yoksa Netflix deneyiminin BluTV'den kesinlikle daha iyi olduğu gerçeği ortada. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Filmbox diye bir şeyi kurcalama şansım oldu. Neresinden elle tutulur bir şey yazabilirim bilmiyorum.

- Film arşivi "komşuya misafirliğe gitmişsin de sıkılıyorsun, VCD'leri kurcalıyorsun" kıvamında. Neredeyse adı duyulmuş doğru dürüst film yok, imdb puanı 5-6 arasındaki "bir kaç" film var, bazı türlerde 3-5 film var falan. Türk filmi ya hiç yok, ya ben hiç göremedim. 

- Web uygulaması idare eder denebilir belki ama akıllı televizyon uygulaması "şehirler arası otobüslerin koltuk arkası televizyon uygulaması" kıvamında. Zaten izlenebilecek bir şey olmaması yeterince kötüydü, filmleri bulabilmek için bir satırın tamamındaki film ikonlarının üzerinden geçip sayfa sayısı kısmına gelip bir sonrakine tıklamak gerekiyor.

- Fİlmlerin eğer HD olanı ya da dublajlı olanı varsa ikisi yan yana duruyor, sen seçiyorsun. Öyle içerden dil değiştirmek, görüntü kalitesi değiştirmek, haşa bağlantı hızına göre görüntü kalitesinin değişmesi gibi şeyler yok.

- Afişlerden benim baktığım filminki (film amerikan filmi olmasına rağmen) fransızcaydı, google image search ten kapakları indirdikleri fikrine kapıldım.

- İzlediğim bir film "şaka yapmıyorum" son 10 dakikaya sahip değildi, tekrar girdim baktım, yoktu... (Hani eskiden VCD'lerdesığmayınca birazını kırparlardı ya, o hesap) . Resmen filmin sonunu izleyemedim, "film izle" sitelerinden o son dakikaları izlemeyi düşünüyorum.

Bu sisteme kim para verir diye biraz baktım, gördüğüm kadarı ile deneme sürümü için kredi kartı bilgilerini verenler üyeliklerini kapatsalar bile ücret çekimine maruz kalıp deliriyorlarmış

Yorumum "itinayla kaçmak gerekir" şeklinde 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende blutv ye denemek icin uye oldum. Kotu Kedi Serafettini izlemek icin.

Goruntu kalitesi sanirim 360p idi. (50 mbit baglanti)

Hicbir kalite ayarida yoktu ayrica oynaticinin. 

Seroyu izledim ve uyeligi iptal ettim. :)

kHanTW beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
4 4

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok