Online, yurtdışı alışveriş ve yasal sorunlar üzerine
1 1

Bu konuda 85 mesaj var

Yurtiçinden çok şikayet var evet ama hangi kargo güzel ki, Aras'la çalışacak falan diyorlar. Onda daha beter şikayetler var. Şikayetler bir yana Yurtiçi'yle kişisel ilişkime gelirsek ben bugüne kadar hiç problem yaşamadım Yurtiçi'yle. Hep eve getirdiler zamanında, ne birşey kayboldu ne de kuryeleriyle problem yaşadım. Şubeden şubeye farkediyor tabi o da ayrı birşey.

Firienholt beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bizim okula geç saatte teslimatları dışında pek yamuğunu görmedim Yurtiçi Kargo'nun. Sabah dağıtıma çıkan şey saat 17-18 gibi okula getiriliyordu. Ancak sonraki sabah okula gidince alabiliyorduk. Çok acil bir şey olduğunda ise arıyorduk dağıtıma çıkarmasınlar diye, öğle arasında falan gidip alıyorduk. Aras Kargo da çok farklı olmayacaktır, geçen gün yine bir siparişim oldu Aras Kargo ile teslim edildi, 17:15'e kadar falan bekledim de geldi ancak.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Özet geçeyim, TR sınırları içerisinde deveye "neren eğri" diye sorulmaz...Yani Yurtiçi, Aras, Sürat al birini vur ötekine... Aras' ı tercih etmemin tek sebebi o acentenin elemanlarının bize karşı iyi olması. Yurtiçi kargoyu bırakalı yıllar oldu, daha önce de defalarca dile getirmiştim.

Şöyle örnek vereyim: Yurtiçi kargo' nun 200 m ötede şubesi var, bizim şirkete yakın. Bizim ve diğer grup şirketin dağıtım işleri için hergün geliyorlar ve HB' den gelen kargoları teslim etmiyorlar....Benim alışverişim çok nadir olur malum siteden ama diğer arkadaşların defalarca paketlerini teslim etmediler. Bir etkisi var mıdır bilemiyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Senede belki 100 kez Yurtici'ni kullaniyorum, "subelerin bolge paylasimi" sebepli birkac aksaklik disinda bir sikinti yasamadim hatirladigim kadariyla... Aras daha kuruma gelmeden "geldik kapaliydi, gelip subeden alin" diye zorladi 2 defa, UPS gitti alakasiz bir adrese teslim etti filan... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Genelde şube bazlı problemler oluyor aslında.. ki mal hepsiburada baya geç kalmış..

Bulundugum yerde yaklasık 5 yıldır oturuyorum ve yurtiçi kargonun buradaki şubesiyle akıl almaz sorunlar yaşadım.. (7 ayrı kargomun habersizce (AYNI ANDA) 6 gün şubede bekletilmesi,kargo dağıtımı diye birşey olmadığı gibi, telefonlar zaten açılmıyor ve şubeye gidince de sırada en az 40 dakika beklenmesi ve bu bekleme sonrası kargoyu yine teslim alamama! vs vs gibi)

Tabi şikayet edebildiğim her yere , satıcılara, sitelere hele ki hepsiburadaya defalarca ettim..

Netekim son 6 aydır (4 yıl süren acılardan sonra) sanırım acente el değiştirdiği için işlemesi gerektiği gibi işlemeye başladı (düzeldi) ..

Şu saatten sonra aralarındaki ekonomik ortaklığı bozmuş olmaları çok da mikimde olmamasına rağmen neden bu kadar uzun bi msg attım bilmiyorum ( zaten 2 saatte falan yazdım)..

Fisherking beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aras Kargo'nun İstanbul içi kargoyu Bakırköy'e 2 günde getirmesi gibi bir alışkanlığı var, o yüzden benim için pek de güzel bir gelişme değil. Yurtiçi kargo şubesindekiler tanıyorlar nispeten güzel de iş yapıyorlardı burada.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yurtici den bende memnumun. Aras in bize bakan subesi felaket. Olay tamamen subeden subeden subeye değişiyor dediginiz gibi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Çalıştığım yerdeki Yurtiçi Kargo gayet iyi fakat oturduğum yerde çok kötüler. Bir çok kez şubeye gidip kargoyu almak zorunda kaldım. Şubedeki elemanların tavırlarıda sanki annelerine küfretmişim gibi oldu hep. Bir gün sinirli bir anıma gelirse kafalarına atıcam kargoyu. Şube hiç bir şekilde telefonlarıda açmıyor. İlla gitmem gerekiyor. Daha sonra oturduğum yere daha yakın şube açtılar. Sevindim eski şubeden kurtuldum diye fakat adamların sistemi o kadar kötü ki son 10 kargom hep ilk eski şubeye gitti ve ordan yeni şubeye yönlendirdiler. Kafadan 1 gün kaybettirdiler hep. Yahu bunu sistemden düzenlemek ne kadar zor olabilir ? Sürekli eski ve uzak olan şubeye gidiyor. 

En son fiyat güncellemelerinden sonra tüm kargo firmaları pahalılandı fakat yurtiçi kargo ile zarfta birşey yolladım 18tl tuttu. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yurt İçi Kargo ile eşimin şirketi kurumsal anlaşma ile çalıştığı için her gün kargo almaya geliyorlar. Bu yüzden teslimatlarda da paket şubeye geldiği gün elime ulaşıyor. Aras Kargo ve Sürat Kargo ile bir ürün geldiğinde ise en az 2 gün sonra dağıtıma çıkıyor. Ben o nedenle takip edip şubeye ulaştığında gidip ürünümü şubeden alıyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Garanti Bankasi Business kartlara yurtdisi 3 taksit imkani tanimis;

Bonus Business veya Miles&Smiles Business kredi kartları ile yapılacak tüm yurt dısı 50 USD ve üzeri harcamalarında 3 taksit fırsatından yararlanabilirsiniz. Kampanyaya katılmak için ilk harcamadan önce TICARIYD yazıp yurt içinden 3340'a, yurt dısından +905327523340'a SMS gönderilmeli veya BonusFlaş uygulamasından “Hemen Katıl” butonunu tıklanmalıdır.

Kampanya 27 Temmuz – 31 Mart 2017 tarihleri arasında geçerlidir.

Yurtdisi taksit yasagi bireysellere gecerli o zaman sadece...  :icon_think:

https://www.garanti.com.tr/tr/kampanya/2016/temmuz/bonusbusiness-yurtdisi.page] ...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben tam anlayamadım olayı. Yurtdışından iphone u aldım geldim. Havaalanında da kimse beni durdurmadı. 2 yıl içinde bir IMEI kaydetmediysem IMEI kaydı yapamıcak mıyım ? Yapsam bile ekstra vergi mi olucak ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim anladığım 2 yılda 1 , tek cihaz sokulabiliyor IMEI kaydı oluyor. Eğer 2 yıl dolmadan gene tek simli cihaz kendi adınıza getirirseniz bu cihazınız vergiye tabi. Bu söylediklerim dışında kendi cihazınız harici 2. kullanıma tabi simli cihazların Türkiye IMEI kaydı olmayacak ve kullanım dışı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aldığım Edifier gümrüğe takılmış. "Buraya gelip alacaksınız" diyorlar. Ben kapıda gürmük ücreti ödeyeceğim sanıoyordum.  

Ankara'da gürmükten böyle ürün alan var mı? Ne kadar sürüyor? 

ResetButton tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 minutes ago, ResetButton said:

Aldığım Edifier gümrüğe takılmış. "Buraya gelip alacaksınız" diyorlar. Ben kapıda gürmük ücreti ödeyeceğim sanıoyordum.  

Ankara'da gürmükten böyle ürün alan var mı? Ne kadar sürüyor? 

En az yarım gün alıyor. Kaç kapı çaldım, kaç kişiyle konuşup imza veya evrak aldım hatırlamıyorum. Sadece tek bir bina içinde de geçmiyor olay. Depoya da gitmek gerekiyor. 

Ana binanın önünde gümrükten anlayan genç arkadaşlar vardı, onlara danıştım da yönlendirmeleriyle nispeten daha kısa sürdü olay.

Ürünün fiyat araştırmasını yapıp ona göre fiyat belirleyecekler. Tahmini bir ücret belirleyip ona göre tedarikli gitmek lazım. Bazı ücretleri havale ile isteyebiliyorlar. Cep telefonu bankacılığı kullanmak gerekebilir.

Kolay gelsin, yorucu ve can sıkıcı bir süreç. Bu arada Ankara gümrük benim bahsettiğim olay mahalli. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Almasam ne olur ? uğraşamam o kadar şeyle. 

PTT kapıya getiriyor diye aldım. Gümrüğe gitmem gerekebileceğini bilsem almazdım.

ResetButton tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende PTT kapıya getiriyor diye biliyorum. Neden takılmış acaba.

22 euro haberini yazmak için gelmiştim ama stardust benden önce davranmış :) 22 euro nedir ya 20 euro 25 euro tamamda 22 euro ne. Allahın cezaları sakız mı alcaz vergisiz artık sadece. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

PTT kapıya getiriyor fakat fiyat ile ilgili şüphelendiği bir durum varsa sizi çağırabiliyor. Giderken kredi kartı ekstresi ve faturası varsa onları da yanınızda götürün.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
11 hours ago, sCoRPion_tr said:

PTT kapıya getiriyor fakat fiyat ile ilgili şüphelendiği bir durum varsa sizi çağırabiliyor. Giderken kredi kartı ekstresi ve faturası varsa onları da yanınızda götürün.

Neye göre şüpheleniyorlar bilgi var mı? ona göre davranalım. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1000$ ürünün üzerinde 10$ yazıyorsa ondan şüpheleniyorlar genelde. O nedenle söyledim giderken kart ekstresi ve faturayı götürün yanınızda diye.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok