Kasko icin hangi sigorta sirketi?..
0

Kasko   37 oy

1. 1. Kasko icin hangi sigorta sirketini kullaniyorsunuz?

• AK Sigorta
      3
    • Allianz
      5
    • Anadolu
      5
    • AXA
      3
    • Eureko
      2
    • Groupama
      4
    • HDI
      1
    • Mapfre
      0
    • Sompo Japan
      6
    • Diğer
      5
    • Kasko yaptırmıyorum
      3

Please sign in or register to vote in this poll.

Bu konuda 114 mesaj var

Ayın 30'unda da kasko bitiyor. Geçen yıl 780 liraya yaptırmıştım. 2016'da iki kazaya karıştım biri Mart'ta diğeri de Aralık'ta. İkisinde de %100 kusur bana yüklendi. Bu yüzden bin lira altı zaten beklemiyordum. Yine en uygun fiyatı 1350 lirayla Ethica Sigorta (Axa 2060 lira) veriyor ama iş kasko olunca bilemedim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ben 15 senede çözemedim onun beyninin işleyiş yapısını, siz 15dk'da çözebilecekmisiniz bakalım.

akıllı uslu, sakin sakin kullansan bile istanbul'da kaskosuz dolaşmak akıl işi değil ki arabası en mülayim adamı bile agresif kullanmaya sevk edecek türde.

Allah korusun tabii ki kimse öyle bir şey olsun istemez ama bir gün pahalı bir arabaya gömecek, trafik sigortasının tüm limitini kullanacak, kendi arabasının anahtarını bırakacak, üstüne de para verecek, ondan sonra anlayacak kasko ne işe yarıyor.

Definitive beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İstanbul'da arabaya kasko yaptırmamak pek akıl karı değil, katılıyorum. Kendi adıma basit hesap; kasko 780 tl, birinci kaza %100 kusur bana arabamın tamir masrafı 1450 tl, ikinci kaza %100 kusur bana arabamın tamir masrafı 3800 tl, bir de mini onarım vardı o da 600 tl.

780 < 5850

Ties, kasko yaptır. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kasko yaptırmıyorum. Benim araca kasko yapmıyorlar :D Parasıyla bile :D

Araç pert miydi ?

Tiestorn, cesaretin beni korkutuyor :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

benim aracın da 4500tl kaskosu ki anadolu sigorta falan 6000 istiyor, en ucuz grupama verdi, Allah'tan %50 hasarsızlık var da, o fiyat yarıya inince yine çok acıtmıyor. 

porsche 718 alacaktım zaten bu kasko mevzusu da etkili oldu vazgeçmemde. Ne kadar tutacak kaskosu dedim "9-10 gibi bekleyebiliriz, aşşağısını zorlarım" dedi benim eleman, ben de saf saf "aa iyiymiş %50 hasarsızlıkla 4500'ü geçmez o zaman" dedim, cevap olarak "yok abi ben zaten senin hasarsızlığı dikkate alarak fiyat verdim" deyince bize de sağol kardeş kalsın demek düştü. 

ties aslında sen eski civic'deki hasarsızlığı buna geçirseydin ya, aklına gelmedi mi ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

eski araç annemin üzerine olduğu için ben sanki hayatımda ilk defa araba kullanıyormuşum muamelesi görüyorum :lol: 10 yıldır boşuna sürmüşüz...

çok da cesaret sayılmaz neticede çok ağır bi kaza olmadıkça 3500 tl yi geçmesi mümkün değil tamir masrafının -o da ben hatalı olursam, olmazsam karşı taraf ödeyecek zaten. 1 yıl boyunca haftada 1 kere çıkan bir araba ile "belki kaza yapılabilir" düşüncesiyle 3500 tl vermek bana çok saçma geldi, inşallah haksız çıkmam :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Araç pert miydi ?

Araç pert değil. 512 tl lik  bir hasar kaydı var sadece aracın başka bir vukuatı da yok sadece ön çamurlukta bir ufak sürtme olmuş o da düzeltilmiş bitmiş zamanında ama araç 2000 model ve hangi firmaya sorduysam bu model araca kasko yapmıyoruz deyip geri çevirdiler. Aracın rayiç bedeli kasko yapılabilite sınırının altında kalıyormuş

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İlk aracim mazda3, 2013 nisan tarihinde, yaş 29 ve ilk araç diye 2200TL kasko ödetmişlerdi.

2014 de 800e mi ne düşmüştü.

Çok salak salak sistemler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@ @@stardust

3500 tl vercekseniz buyrun verin yaptırayım. 3500ün altına kasko yapan yok benim araca.

Bir tavsiye; trafik sigortanızı hangi şirketten yaptırdıysanız trafik poliçenizin üzerine ekstra imm (ihtiyari mali mesuliyet) teminatı satın alın. böylece karşı tarafa vereceğiniz zararlarda daha yüksek bir limit almış olursunuz. Trafik sigortası max 30.000 tl civarında limit sağlıyor, ancak trafikte 30.000 tl üzeri çok fazla araç var. 

JardeL beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kasko - 1900 TL

Trafik - 587 TL

Kasko yine Eureko'dan, fiyat duser diye beklerken artmis nasil isse anlamadim... IMM'ye bir bakacagim ne kadarmis diye... Trafik de guya inecekti 400TLlere...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Geçen yıl 125'lik scooter kullandığım otomobilden daha pahalıya sigorta edilmişti; bu yıl ise nerede ise otomobil ile aynı fiyat; son 2 yıl yıllık vergi için ise otomobile daha az ödüyorum; ne mantık ama; bu hesaplar neye göre yapılıyor acaba???

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Geçen yıl 125'lik scooter kullandığım otomobilden daha pahalıya sigorta edilmişti; bu yıl ise nerede ise otomobil ile aynı fiyat; son 2 yıl yıllık vergi için ise otomobile daha az ödüyorum; ne mantık ama; bu hesaplar neye göre yapılıyor acaba???

Poliçe prim hesabı, şirketlerin ödedikleri hasar durumuna, hasar frekanslarına ve sektörde nasıl konum almak istediklerine bağlı olarak değişiyor. Ülkemizde hukuk sisteminin altyapısının sağlam olmaması sebebiyle sigorta şirketleri geriye dönük 10 yılındaki hasarlarından da sorumlu oluyorlar. Buna göre karşılık ayırma dediğimiz finansman ayrımı yapıyorlar, buda doğal olarak fiyatlara yansıyor. 

Hep söylüyorum, bu fiyatlardaki sorun şirketlerde değil devlette. Devlet hukuk altyapısını düzeltmediği, poliçelerden aldığı kesintileri düşürmediği sürece bu fiyatlar bu şekilde devam edecek. Devlet elindeki güçle şirketlere tek fiyat uygulamasına gitmeye zorluyor ama bu sürekli olamaz, çünkü bu şekilde kimse para kazanamaz. Buda %70 i yabancı yatırımcı olan sigorta sektöründe yatırımcıyı kaçırmaktan başka bir işe yaramayacak. Devletin bu riski alacağını sanmıyorum. Tek fiyat uygulaması sürekli olmayacaktır diye tahmin ediyorum. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kasko - 1900 TL

Trafik - 587 TL

Kasko yine Eureko'dan, fiyat duser diye beklerken artmis nasil isse anlamadim... IMM'ye bir bakacagim ne kadarmis diye... Trafik de guya inecekti 400TLlere...

ÖTV farkı etkilemiştir hocam. Geçen yıl benim kasko Sompo'dan 1220 TL tutmuştu, bu sene 3. yılım, Sompo'da 1350, Ethica'da 1260 TL çıktı. Trafik sigortasında bu yıl düşüş yaşadım, 512'den 410'a düştü RAY sigorta. 

ÖTV'den dolayı aracın değeri artmış görünüyor, o yüzden kaskomun düşmeyeceğini söyledi sigortacım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kaskoda Ihtiyari Mali Mesuliyeti 150.000TL yaptirdim, @@srk uyarmisti birkac ay evvel... Digerleri normal mi bilmiyorum...

NpO48a.jpg

Son durum; Eureko Kasko - 1857TL ve Mapfre Trafik - 600 TL ... Guya hasarsizlik indirimi var vs. ... 

@@cherqes

Sordum o konuyu, ilgili degil kasko firmalarindan kaynakli dedi sigortacim, bilemiyorum... 

[Edit] : Ya bu arada https://teklif.sbm.org.tr/trm-teklif/public/trafikTeklifYenileme/sorgu.sbmadresinden teklif almaya calisiyorum surekli hata veriyor;

Şu anda birey / kurum bilgileriniz KPS'den/VEDOP'tan sorgulanamamaktadır. Lütfen daha sonra yeniden deneyiniz. KOD:5005 

seklinde...

@@srk bilgin var mi nasil bakabilirim tekliflere?.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

benim o mali mesuliyet 200.000 TL. Kasko poliçesinin fiyatını 30 tl arttırdı sadece.

Yolda kızılay dağıtmış gibi gördüğümüz range rover'lar 1 milyon lira artık, hele arkadan motorlu bi porsche'ye falan girsen duramayıp, kaskoyu tamamen kullansan, üstüne kendi arabanın anahtarını versen anca kurtulursun heralde.

standart olarak yaptıkları 100.000 liralık mali mesuliyet kesinlikle yeterli değil bence artık.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

150 bin tl teminat da yeterli gelir bence, tam hasar halinde aracın hurda bedeli vs düşerek hesaplanıyor, Lüks aracın hurda bedeli de yüksek çıkacağı için size kalan rakam trafik ile birlikte 180.000 tl oluyor. O yüzden yeterli olur ama yinede 1 milyonluk araçların arkalarına çok yaklaşmamakta fayda var tabi :) 

@@JardeL teklif sorgu sisteminde anlık sorun olabilir farklı zamanlarda denerseniz fiyat verecektir. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

sigorta şirketinde çalışmamın avantajı olarak direkt şirketimden çalışan indirimli halde en dolu poliçeyi alabiliyorum üstelik ihtiyari mali mesuliyeti de 2.5 milyon TL civarı ekleterek. :) Bir diğer güzel yanı da olası bir hasarda dosyama bir iş arkadaşım bakacak, tabiiki torpil vs kesinlikle yapmayacaktır ama süreci kısaltmamı sağlayacağı kesin.

Bu arada işini bilen bir aracıyı (acente yada broker) bende kesinlikle tavsiye ederim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bugün itibariyle trafik sigortalarında devletin müdahalesi ile ciddi bir iyileşme oldu. Ancak daha öncede dediğim gibi seçime yapılmış bir hamle olduğu için süreklilik göstermeyecektir diye tahmin ediyorum. 

Henüz trafik sigortasının yaptırmayanlar varsa bugün acentelerinden yeni fiyatlarını öğrenebilirler. Daha önce yaptıranlara maalesef herhangi bir iade vs olmayacak. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok