Kasko icin hangi sigorta sirketi?..
0

Kasko   31 members have voted

1. 1. Kasko icin hangi sigorta sirketini kullaniyorsunuz?

• AK Sigorta
      3
    • Allianz
      5
    • Anadolu
      4
    • AXA
      2
    • Eureko
      2
    • Groupama
      3
    • HDI
      1
    • Mapfre
      0
    • Sompo Japan
      6
    • DiÄ?er
      5

Please sign in or register to vote in this poll.

89 posts in this topic

Sigortam.net den niye muhatap bulasın ki... Poliçeyi düzenleyen sigorta şirketi senin muhatabın. Ama o poliçede yazanın ne olduğunu bilmiyorsan geçmiş olsun, kapı kapı dolaşırsın. Hakkını doğru şekilde aramak için ne satın aldığını bileceksin. 

Dediklerin hukukun hızlı ve doğru işlediği ideal bir dünyada geçerli tabii ki. Gel gör ki yaşadığımız yer bir ortadoğu ülkesi olan Türkiye. 

Bahsettiğim şey bir kriz durumunda sigorta şirketinin sizi ezberlenmiş cevaplarla geçiştirdiği durumda acentenin devreye girip, ağırlığını kullanması. Veya nasıl tutanak tutarsan hasar ödeme sürecinin uzamayacağını söylemesi, eksperlere gerekli baskıyı kurması, ikame araç konusunda sözleşmedeki satır aralarına sığınan sigorta şirketine bastırıp, daha hızlı ve düzgün araç sağlaması, özel sağlık sigortası yaptırırken hangi bilgiyi forma girmek gerekir gibi "insider" bilgileri sağlaması. Bunlar sözleşmede yazmaz, sözleşmede yazandan 1 gr fazlasını istemiyorum diyorsanız da o sizin bileceğiniz iş. Ama zaten stresli olunan durumlarda böyle bir destek iyi oluyor. 

Kazasız belasız günler dilerim, bunlarla uğraşmazsınız umarım. 

Fiyatlar arasindaki ucuruma bak;

KASKO

Ziraat - 1600 TL

Neova - 1900 TL

Anadolu - 3500 TL

Ergo - 6000 TL

Nippon - 7800 TL

Trafik Sigortasi asagi yukari hepsi ayni 640 TL - 700 TL arasi... 

Edited by JardeL

1 hour ago, JardeL said:

Fiyatlar arasindaki ucuruma bak;

KASKO

Ziraat - 1600 TL

Neova - 1900 TL

Anadolu - 3500 TL

Ergo - 6000 TL

Nippon - 7800 TL

Trafik Sigortasi asagi yukari hepsi ayni 640 TL - 700 TL arasi... 

nippon yolda kalma durumunda blowjob hizmeti mi veriyor nedir?! :D

Thustu and Atrin like this

o aracın riskini almak istemiyor işte bu kadar basit. hayır ben sigorta yapmam demek yerine böyle absürd fiyatlar çıkartıyorlar.

2019 senesinde artık a ya da b şirket diye düşünmenize gerek yok. okuma yazma biliyorsanız, poliçede yazanları okuyabiliyor, hasar temininde hakkınızı arayacak kadar da yazabiliyorsanız bütün sigortalar aynı.

aynı poliçeye başka firmada daha çok para ödemek kadar saçma bir şey yok, en ucuzunu yaptırın gitsin.

2017 model astra k cdti icin

• 458 gayme sigorta
  • 1255 gayme kasko (gecen yil 1000 liraydi. yani bu yil %25 daha fazla para odedim buna)

odedim 2020 yili icin. aracta hasarsizlik var (son level: %60). ama bi boka yaramadi. kaskolar gene kazik. trafikte default gecirdikleri icin onu konusmuyorum bile.

Edited by infestor

Kaskoya aksesuar/ekipman teminati ekleten oldu mu?.. Aracta ek paket mevcut, onlari ekletecegim ama Allianz'in uygulamasinda sadece "Xenon Far, Radyo Teyp Calar, LPG, DVD/VCD ve Celik Jant secenekleri mevcut... Bende mesela panoramik cam tavan, koltuk isitma vb. mevcut... Bunlari isletme sansimiz yok mu?.. Beyana dayali bir sistem policede yazana gore... Allianz'i aradim, biz bilmiyoruz dedi MH temsilcisi :D ... 

16 hours ago, JardeL said:

Kaskoya aksesuar/ekipman teminati ekleten oldu mu?.. Aracta ek paket mevcut, onlari ekletecegim ama Allianz'in uygulamasinda sadece "Xenon Far, Radyo Teyp Calar, LPG, DVD/VCD ve Celik Jant secenekleri mevcut... Bende mesela panoramik cam tavan, koltuk isitma vb. mevcut... Bunlari isletme sansimiz yok mu?.. Beyana dayali bir sistem policede yazana gore... Allianz'i aradim, biz bilmiyoruz dedi MH temsilcisi :D ... 

Doğru marka ve modelle  kasko yapıldıysa aracın standart donanımlarını ekletmek gerekmiyor diye biliyorum. Bu tip konularda sigorta şirketinin çağrı merkezi yerine çalıştığınız acentayı arayıp onlardan bilgi ve yardım istemek daha hızlı çözüm verebiliyor.

JardeL likes this

Benim şöyle bir deneyimim oldu. Bir önceki aracım Opel Astra için normalde orjinal GM opsiyonu olmayan ama modele uygun daha büyük multimedya ekran+geri görüş sistemini aracı alırken taktırmıştım. Gayet opsiyon olarak fiyat teklifinde sunulmuştu ve alırken takıldığı için bir sorun olmadığını düşünmüştüm. Ama 2 yıl sonra aracıma park halinde çarpmaları sonucu servise gittiğinde sigorta şirketi (Sompo Japan) fabrika çıkış opsiyon donanımı olmadığı için plaka üstü kamerayı ödememişti ve bunun alırken sigortaya işlenmesini gerektiğini bildirmişti. O yüzden daha iyi bilen sigortacı bulun derim ve dışarıdan kaza veya hırsızlık sonucu hasar olabilecek opsiyonları işletmenizi tavsiye ederim.

JardeL likes this

On 10/12/2019 at 6:57 PM, infestor said:

2017 model astra k cdti icin

• 458 gayme sigorta
  • 1255 gayme kasko (gecen yil 1000 liraydi. yani bu yil %25 daha fazla para odedim buna)

odedim 2020 yili icin. aracta hasarsizlik var (son level: %60). ama bi boka yaramadi. kaskolar gene kazik. trafikte default gecirdikleri icin onu konusmuyorum bile.

2021 icin kasko+sigorta ucretlerim:

462,18 sigorta

1.344,10 kasko

ikisi de ethica

hasarsizligi bozdurdum. buna ragmen cok sokmadilar yine :icon_dance:

Edited by infestor
Mono likes this

On 08/04/2021 at 5:34 PM, JardeL said:

Bendeki tüm aksessuarlar kaskoya eklenmişti.

c5 için ethica 380 lira trafik sig. teklifi verdi. sigortacı aradı. kestirdik tabi. daha ucuza bulabileceğimi sanmıyorum.

125 cc motora bile 225 tl vermişim:zuh:

On 5/11/2021 at 0:16 AM, Mr.Smith said:

c5 için ethica 380 lira trafik sig. teklifi verdi. sigortacı aradı. kestirdik tabi. daha ucuza bulabileceğimi sanmıyorum.

125 cc motora bile 225 tl vermişim:zuh:

380tl sigortada alt sınırları zorlamış 😝

Mr.Smith likes this