En son aldıklarınız
10 10

Bu konuda 5.002 mesaj var

Yukarıdaki FT03-MINI kasaya kuracağım mini-ITX sistemde arz-ı endam etmesi için şu grafik kartını aldım:

ASUS DUAL-RX460-O2G DVI HDMI DP 2GD5 EKRAN KARTI

@@JardeL 'in haber verdiği "sevgililer11" indirim koduyla birlikte 461 TL'ye geldi; kargo da ücretsiz. Amazon.de fiyatından bile (486 TL) daha ucuza gelmiş oluyor böylece.

2. elde GTX 750ti kartlara bile 400-450 lira istendiğini düşünürsek, aynı performansı veren, daha az güç tüketen ve daha az ısınan (28 nm vs. 14 nm), daha güncel bir mimariye sahip bu kart için epey uygun bir fiyat.

İşin bir de Hackintosh tarafı var. Bizzat deneyip teyit etmeden kesin konuşmak istemiyorum ama Apple'ın RX 460'taki GPU olan Polaris 11 için sürücü desteği vereceği yazılıp çiziliyor. NVIDIA cephesindeyse Maxwell'den sonraki kartları Hackintosh kurulumlarında kullanamıyorsunuz.

Ekleme: Daha az güç tüketen, diye yazmıştım. Aşağıdaki tabloya göre yalan oldu o mevzu :D Neyse arada pek fark yok en azından.

powerload.png

Ekleme 2: Rabbim verdikçe veriyor :D TechReport'un RX460 incelemesine üstünkörü bakmışım, yazıyı daha detaylı inceleyince RX 460'ın, özellikle DX12 ve Vulkan API'leri kullanıldığında GTX 750ti ile arayı epey açtığını gördüm.

dvfps.png

"Benim gibi bir hataya düşüp günlerce GTX 750ti falan kovalamayın; RX 460'ı alıp geçin" deme arifensindeyim, gelen kartta herhangi bir sıkıntı çıkmazsa :D

Ekleme 3: Shader açtığımız günler geri geldi!

RX 460'da kullanılan Baffin GPU'sunda 896 shader işlemci bulunuyor. Basit bir BIOS güncellemesiyle, kapalı halde bulunan shader işlemcilerini de aktif hale getirebiliyoruz ve 1024 shader işlemciyle toplamda %12,5 kadar bir performans artışı elde ediyoruz :D Böylece grafik kartımız, NVIDIA GTX 1050 ile arasındaki farkı biraz daha kapatıyor.

AMD Radeon RX 460 Unlocking from 896 to 1024 Stream Processors

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

https://www.amazon.com/Sentinel-Mega-Man-Action-Figure/dp/B01EFDGMYA

Fiyat Türkiye şartları için pahalı ancak figüre bayıldım, her türlü poz rahatça verilebiliyor, boyası, renk tonları 10 numara 5 yıldız, malzeme kalitesi de gayet tatmin edici. İçinden bir de havada asılı pozlar için plastik stand çıkıyor.

Made by a small team of six fans, Mega Man 2.5D is finally out, and you can download it for free. 

http://mashable.com/2017/02/01/mega-man-fan-game/?utm_cid=mash-com-Tw-main-link#znZ9ZE2CA5qI

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Made by a small team of six fans, Mega Man 2.5D is finally out, and you can download it for free. 

http://mashable.com/2017/02/01/mega-man-fan-game/?utm_cid=mash-com-Tw-main-link#znZ9ZE2CA5qI

Güzelmiş de Capcom dur der bence buna, ilk Mega Man oyunları Legacy collection olarak hala Steam'den falan satılıyor çünkü.

http://store.steampowered.com/app/363440/

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sandisk SSD Plus 480GB aldım. Yazma hızı biraz düşük ama Steam için kullanılacağından çok sorun olmasa gerek.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

n11'den aldığım ASUS RX 460 kart geldi. Gelir gelmez taktım kasaya :D

r6nkBz.jpg

LZmz7J.jpg

yNgad0.jpg

jXmOJG.jpg

Kartı taktıktan sonra hemen shader açma işine giriştim. Yukarıdaki mesajda verdiğim bağlantıda, bu model için modlanmış BIOS bulunuyor. BIOS güncelledikten sonra 1024 shader aktif hale geldi. Ancak şöyle bir durum gözlemledim. Shader açtıktan sonra GPU tam yükte 1224 MHz hızına ulaşamıyor, 1150-1200 Mhz bandında dalgalanıyor GPU frekansı. Kartta ek güç girişi olmadığı ve tüm gücü PCIe yuvasından altığı için 75 Watt sınırına takıldığını zannediyorum; bu sınırı aşmamak adına 1024 shader'la birlikte ufak bir miktar throttle yapılıyor GPU'ya. GPU'nun çektiği gücü GPU-Z altında takip ettiğimde böyle bir sonuca ulaştım.

Kart çift fanlı soğutucusunun da etkisiyle çok sessiz çalışıyor. Yük altındayken bile fanlar 1800 d/d'yı geçmedi; GPU sıcaklığı da en fazla 60 dereceyi gördü. Bu değerler kasanın kapakları kapalıyken alınmış değerler. Tabii bunda, FT03-MINI kasanın soğutma performansı da önemli rol oynuyor. Kasanın alt kısmında yer alan 140 mm'lik Air Penetrator fan, kasanın içinde bir hava tüneli yaratıyor ve sıcak havanın yükselmesi prensibinin de yardımıyla kasa içindeki sıcak hava üst taraftan kolayca tahliye ediliyor.

Silverstone FT03-MINI ve ASUS RX 460'la ilgili detaylı bir incelemeyle hackintosh kurulum tecrübelerini içeren ayrı bir yazı da yolda, bizi izlemeye devam edin :)

TatanQa, antibit, wazzap and 1 other beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Vallahi ben bayıldım kasaya çok şık olmuş , zaten bilirsiniz modifiye kasaları severim , taşınabilir pc 'mle mutluyum :)  . Yanlız bu haftasonu ön paneli matkaplayıp ön fanı daha efektif hale getireceğim. Resimleri yapabilirsem paylaşırım

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@emre666 Kasa Silverstone FT03-MINI. mini-ITX kasalar arasında "bence" en güzel olanı bu :) Linus'un aşağıdaki videosunu izledikten sonra bu kasayı takibe almıştım. Uzun zamandır aklımın bir köşesinde duruyordu böyle bir sistem toplamak. Sistemin diğer bileşenlerini de yazayım yeri gelmişken. Öyle ufak tefek durduğuna bakmayın, hatırı sayılır bir işlem gücü taşıyor kalbinde :)

Intel Core i7-4770K işlemci
Gigabyte GA-H97N-WIFI anakart
Kingston HyperX Predator 2133MHz 16 GB RAM
Team XS3 120 GB SSD
Apple Broadcom BCM94360CD Wi-Fi kartı
Silverstone NT06-PRO işlemci Soğutucu
Silverstone ST45SF 450 Watt 80plus Bronze SFX güç kaynağı

Ben bu mini-ITX olayına iyi alıştım diyebilirim; SoniCube'dan sonra topladığım 2. mini-ITX sistem bu. Bundan sonra da öyle devasa kasalara sistem toplamam büyük ihtimalle. Oyun sistemi olarak kullandığım, FT03'ün atası Fortress FT02 kasa (o da ayrı bir sanat eseridir) bunun neredeyse 3 misli yer işgal ediyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hediye olarak şu çantanın haki renk olanını aldım. Laptop bölmesi olan, yeri geldiğinde tatillerde ufak tefek şeyleri alabilecek boyutta bir şeye ihtiyaç vardı, bunu çok sevdim ama mağazada pahalıydı, ben de gittigidiyor'dan kampanya mampanya bir şekil aldım. 

259948184_tn50_0.jpg?1486134259

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Bloody, yurtdışı fiyatına bakmadım ama 240 GB taşınabilir SSD için bu fiyat bana gayet makul gözüktü. Alet de gayet güzel bir şeye benziyor, oldukça ileri bir görüntü çiziyor. Güle güle kullanın...

Vay be floppy den geldiğimiz noktaya bak :icon_eek: . Bu cihazı daha önce görmemiştim, heyecanlandırdı beni gerçekten...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim arkadaşta bunun 64GB'ını var, görünce "O ne yeaaa" demiştim ama gerçekten büyük dosyaları taşıma için gayet pratik.

Bu arada aldığım 480GB Sandisk SSD'yi test ettim. Yukarıdaki ikisi dışında aşağıdakiler hakkında bir fikrim yok, iyi midir sizce değerler? Steam klasörü olması için aldım.

bAhPBO.png

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Xbox One'da eski bir ssd'yi box'a koyup external olarak kullanıyorum yoğun oynadığım oyunlar için. Bunu da PS4'e yeni gelecek external desteği için kullanacağım. Ama sonuçta istenildiği an başka işlevlere de açık. Ben baktım iyice. Buna en yakın fiyatlı 250tl'ye kullanılmış bir Kingston SSD var. Bir de 2 tane adata SSD var 300TL'ye. Bunlar external değil tabi. Bir de üstüne 2,5 usb 3 box lazım (gerçi o bende var ama,risk almak da,uğraşmak da istemedim)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Xbox One'da eski bir ssd'yi box'a koyup external olarak kullanıyorum yoğun oynadığım oyunlar için. Bunu da PS4'e yeni gelecek external desteği için kullanacağım. Ama sonuçta istenildiği an başka işlevlere de açık. Ben baktım iyice. Buna en yakın fiyatlı 250tl'ye kullanılmış bir Kingston SSD var. Bir de 2 tane adata SSD var 300TL'ye. Bunlar external değil tabi. Bir de üstüne 2,5 usb 3 box lazım (gerçi o bende var ama,risk almak da,uğraşmak da istemedim)

ssd çok fark ediyormu xbox one da ? yani kesin olmalı ''zınk zınk yüklüyor'' durumu var mı yoksa lüks tüketim mi oluyor ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Lüks tüketim. O yüzden 240 yeterli. Hatta ben 2 oyun oynarım,sığdırırım diyen için 128 de olur. Ama ssd düzgün performans vermesi için bir kısım boş olması lazım,kasar o. Rahat olmak için 240 iyidir. Boşa yatırım da değil,git ilerde hız gerektiren 4k filmleri oynatmak için media playera veya tvye tak vs.

Ama kafa iyice rahat olsun dersen 2,5 ssd al boxa tak.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@wazzap ın mesajından sonra hız testi yapmak benim de aklıma geldi nihayet. Sistem diski olarak kullanmak için Sandisk SSD Plus 120 gb almıştım. Sonuç aşağıda.

YHwMBN.png

Sandisk SSD Plus 120GB 530MB-400MB/s

Sandisk SSD Plus 480GB 530MB-445MB/s

Acaba sistem diski olarak kullanıldığı için mi böyle bir fark var? Yoksa ben mi bir yerlerde yanlış yapıyorum? Diski, optik sürücü yuvasına takılı kızakla kullanıyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@Najaz

süper gözüküyor güzel günlerde kullanın, ufak kasada silversone tek seçenek bence de. benim sistem artık yandığında diyelim; kafamda tj08 ile birşeyler yapmak var. ters yerleşime bayılıyorum doğrusu..

a8f7211c_6249785498_fe5efbc6be_b.jpeg

e02612e8_DSC_4982sml.jpeg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
10 10

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok