En son aldıklarınız
10 10

Bu konuda 5.014 mesaj var

Tonguç valla onu ben de sordum, 300 lira fazla fiyatı olan aliminyum ayaktan aslında daha sağlam olduğunu, aliminyumu ofis kullanımında daha şık gözüktüğü için talep olmasıından dolayı ürettiklerini, yoksa bu "Polipropilen" denen malzemeye tamamen güvendiklerini söylediler.

2007 senesinden beri üretiyorlar bu koltuğu, herhalde negatif bir geri dönüş olsa 2 bin liralık koltukta kullanmaya devam etmezlerdi. En nihayetinde ise garantisi var, herhangi bir sıkıntıda değişim olcak olursa üstünde fark verir aliminyumu da alırsın ama gerek olmayacak, zaten sadece ayakların malzemesi değişiyor o durumda da, tekerler yine aynı malzeme, sert zemin tekerleri.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Polipropilen

çok düşümdüm, hazır bu kadar veriyorken 300 daha versem de bunu alsam mı diye ama gerek görmedim, ama isteyen olursa var, yalnız dikkat edin bu kumaş değil deri, ayak aliminyum olsun döşeme kumaş olsun derseniz stokta sadece gri renk var, siyah için 4 ila 6 hafta beklersiniz deniyor:

https://shop.nurus.com.tr/tr/urunler/calisma-koltuklari/me-too-fluid-motion-plus-siyah-deri/

@@Narcissus

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

iyiymiş bunlar yahu. ben odamdaki sandalyeyi değştireceğim diyince annem gidip abudik ithal markaya nerdeyse bu parayı verip birşey almış mobilyaya uygun diye. sağlam birşey olsada pek rahat değil. almışken böyle birşey alıp senelerce rahatça kullanmak lazım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@stardust hayırlı olsun abicim. Nurus'tan dandik mal çıkmaz. Ama ona göre de para alırlar. Güle güle kullan.

Ben çok önceden seninkinin bir önceki modelini alıyordum ama evde artık iyice geriye yaslanan bir koltuk arıyorum. O sıra da dxracerlar falan çıkınca vazgeçmiştim. Evde ikea marcus güzel ama artık sallanan ve geriye iyice yatan bir mekanizma istiyorum. O yüzden Marcusu ofise getirip yerine istediğim özelliklerde bir koltuk almam lazım. Lakin benim istediğim modeli gerizekalı adore bir türlü getiremedi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tonguç valla onu ben de sordum, 300 lira fazla fiyatı olan aliminyum ayaktan aslında daha sağlam olduğunu, aliminyumu ofis kullanımında daha şık gözüktüğü için talep olmasıından dolayı ürettiklerini, yoksa bu "Polipropilen" denen malzemeye tamamen güvendiklerini söylediler.

2007 senesinden beri üretiyorlar bu koltuğu, herhalde negatif bir geri dönüş olsa 2 bin liralık koltukta kullanmaya devam etmezlerdi. En nihayetinde ise garantisi var, herhangi bir sıkıntıda değişim olcak olursa üstünde fark verir aliminyumu da alırsın ama gerek olmayacak, zaten sadece ayakların malzemesi değişiyor o durumda da, tekerler yine aynı malzeme, sert zemin tekerleri.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Polipropilen

çok düşümdüm, hazır bu kadar veriyorken 300 daha versem de bunu alsam mı diye ama gerek görmedim, ama isteyen olursa var, yalnız dikkat edin bu kumaş değil deri, ayak aliminyum olsun döşeme kumaş olsun derseniz stokta sadece gri renk var, siyah için 4 ila 6 hafta beklersiniz deniyor:

https://shop.nurus.com.tr/tr/urunler/calisma-koltuklari/me-too-fluid-motion-plus-siyah-deri/

@@Narcissus

adamlar sana bu cocuk nasıl olsa anlamaz biz bilimsel bi ifade kullanalım bu da heyecanlansın demişler...  :lol:

Ya yok güle güle kullan adamlar o kadar büyümüş vardır garantisi falan da ben 110 kilo adamım eğerim bükerim onu muhtemelen... ama şunu söyliim.. polipropilen dediği şey kinderden çıkan oyuncaklarda bile olan bildiğin plastik yapısı zaten...    :baba: 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

adamlar sana bu cocuk nasıl olsa anlamaz biz bilimsel bi ifade kullanalım bu da heyecanlansın demişler... :lol:

Ya yok güle güle kullan adamlar o kadar büyümüş vardır garantisi falan da ben 110 kilo adamım eğerim bükerim onu muhtemelen... ama şunu söyliim.. polipropilen dediği şey kinderden çıkan oyuncaklarda bile olan bildiğin plastik yapısı zaten... :baba:

Polipropilen güzel malzeme, ağ örgü yapıldığında karın duvarında yama olarak kullanıyorum ben. Güle güle kullan stardust

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

FT03-MINI kasama taktığım GTX 1060 grafik kartının GPU'su kapalı kasada 80 derecelere çıkınca, GPU'ya su soğutma sistemi uygulayayım dedim. 2. elde uygun fiyata bir AC Accelero Hybrid soğutucu buldum. Ürün bugün elime ulaştı, ben de akşam eve gelir gelmez montaja giriştim.

2cmvvpl.jpg

Ancak ufak bir sorun çıktı. Bloğun üst kısmında yer alan fan ünitesi kasaya sığmadı. Bu nedenle üniteyi bloktan ayırıp, sadece bloğu karta monte ettim. Bu şekilde zor da olsa sistemi kasaya sığdırabildik. Sistemin radyatörü, kasanın en alt kısmına monte ediliyor. Radyatörün hemen altında da, 140 mm'lik Air Penetrator fan mevcut.

2hict4x.jpg

3347tiv.jpg

2s0fupj.jpg

Gigabyte bu kartta VRM'leri kartın en üstüne yerleştirmiş, üzerlerine de basit bir heatsink iliştirmiş. Bu heatsinkleri soğutmak için de bir çözüm düşünmem gerekecek sanırım.

2ue486d.jpg

Gelelim sıcaklık değerlerine. Kasanın kapakları kapalıyken, FPS'i 75'e sabitlediğim durumda BF3'te GPU sıcaklığı en fazla 35 dereceye çıktı. FPS sınırı olmadığında, Rise of Tomb Raider'da en fazla 42-43 dereceyi görebildim.

Ürünün pompası çok sessiz, çalıştığını anlamak için kulağınızı bloğa iyice yaklaştırmanız gerekiyor. Accelero Hybrid sayesinde kasa içindeki fan sayısını 4'ten 2'ye düşürdüm. Şu an sadece CPU soğutucusu üzerinde bir fan var; bir de kasanın en altında, Accelero Hybrid'in radyatörünü soğutmakla görevli ve 800 devirde fısıltıyla çalışan bir Air Penetrator fan mevcut. Sistemin tamamı, tam yükteyken sessiz sakin çalışıyor :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Vrm'ler için bir hava sirkülasyonu yaratabilirsin umarım. Acaba daha büyük bir heatsink uydurulup pasif soğutma yapılabilir mi, öyle birşey olabilirse süper olur. Kasanın oraya bakan kapak nasıl bilmiyorum ama belki ufak bir mod ile ince olan fanlardan biri kapağa iliştirilebilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@ZvAnA Korhan hocam şimdi şöyle bir şeyi farkettim. Gigabyte'ın çift fanlı heatsink'inin resmi aşağıdaki gibi:

yE0EZL.jpg

Kırmızı çerçeve ile işaretlediğim bölümün tam altında VRM heatsink'i bulunuyor. Üstteki heatsink'in yapısı itibariyle, hemen üstte bulunan fanın üflediği hava zaten VRM heatsink'ine ulaşmıyor. Yani Gigabyte VRM'ler için pasif soğutmayı yeterli gördü diye düşündüm bu detayı farkedince. Birkaç gün böyle kullanayım bakalım, herhangi bir stabilite sorunu olacak mı...

Bu arada GPU'da hızaşırtmayla nihayet 2 GHz görebildim :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

27 sinde "Süper hızlı"  olarak sipariş ettiğim bu mouse tam " ışık hızında"  şaka gibi 1 Nisan Cumartesi elime geçebildi. Ama o da ne ?  Mouse bozuk !!  :facepalm:

Tuşlar basıyor sıkıntı yok ama mouse hareket etmiyor . 3 ayrı pc 'de denedim  ( 2x win10  1x win7 ) 

Bastım kalayı hb 'ya ayıplı mal diye.  iade işlemi başlattım para iadesi için. Gidip vatandan alırım 30TL fazla veririm hiç olmazsa muhatabım elimin altında eve çok yakın.

Bir daha HB 'den alacaksam birşey beni biri tokatlasın , hala alıcam diyorsam varsın ne halim varsa göriyim :)

edit. Mouse tam benim elime göre o konuda mükemmel oturdu , hatta çalışmadı diye sırf buna üzüldüm. Kaymak gibi de kayıyor namıssız. :)

Artık V7MA  alırım aynı formatta T70 ile . v2-75903_medium.jpg

Emektar A4-B750Fmouse 'um eskidiğinden  yerine yeni model ağabeyini sipariş ettim .  Bloody T7 :

http://www.hepsiburada.com/bloody-t7-multi-core-metal-ayak-gumus-siyah-optik-oyuncu-mouse-p-BD802419

Bilgisayar_4177553.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@ZvAnA  teşekkür ederim. Hakikaten can sıkıcı , dün fareyi kargolayıp iade işlemi için gönderdim ve para iadesi istedim.  n11 .com  dan Bloody V7m alacağım daha uygun fiyata ki bir de 11TL indirimim var 96TL ye gelecek mouse. Artı ,  70cm x 30cm Razer mouse pad sipariş ettim 17,5TL ye tam benim masaya göre. İyi olacak gibi.

http://urun.n11.com/diger-ipad-tablet-aksesuarlari/razer-goliathus-oyuncu-mouse-pad-oyun-gaming-dikdortgen-yesil-P174698242

İnşallah para iadesi yapar hepsiburada yoksa elimde 2 tane mouse olacak gereksiz yere :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@wazzap  muhtemelen değil ama kullanıcı yorumları  (hepsiburada)  gayet olumlu olunca bu fiyata denemeye karar verdim :)

edit. bir gelsin deneyip yorumlarımı ayrıca yazayım ..

TatanQa tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ofisimi oturduğum mahalleye taşıdım. Normalde Cankaya daydi evden metro ile gidip geliyordum ama son dönemlerde eve yakin olmam gerektiğinden taşıdım. Rahat günlük mobilyalar almak için mobilyaciya gidince fiyatları görünce şoka girdim. Mobilyalar anormal pahalilasmis. Ben normalde Dogtas ile çalışıyorum daha dogrusu seviyorum diyeyim. 2 sene oncesine gore 2 kat artış var malzeme kalitesi de düşmüş. Bunun üzerine İKEA ya gittim. Normalde aldığım seyleri kaldiramadigim icin pek istemiyordum. Ama yeni bir hizmet var depoda adamlara listeyi veriyorsunuz 50TL karsiliginda hazirliyorlar. Ben cocuklara rica edince mallari kasadan gecirip nakliyeye de benim icin veriverdiler.

Özellikle Ektrop koltuk cok guzelmis. Göreceli makul bir paraya son derece rahat bir urun. Poang zaten benim favorim. Bir de Billy kitaplik blogu aldım. Gercekten odedigim paraya gore cok hosuma gitti diyebilirim...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ne güzel ya ben de ofisimi evime yakın taşıyabilsem keşke :D

Ben amiyane tabiri ile bokunu cikarttim isin. Terligimi giyince 10 sn suruyor ise gitmem artik

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ofis aslinda ev boyutunda olunca salonu muzik sistemime ayırdım. Stereo Mecmuasi ninda ofisi oldu artik. Hersey İkea dan tabii ki...

post-32-0-88893200-1491307028_thumb.jpeg

post-32-0-40314200-1491307065_thumb.jpeg

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@wazzap  muhtemelen değil ama kullanıcı yorumları  (hepsiburada)  gayet olumlu olunca bu fiyata denemeye karar verdim :)

edit. bir gelsin deneyip yorumlarımı ayrıca yazayım ..

Speed edition bu yalniz basta cok garip gelebilir.

Cunku mouse un skatezleride metal ve son derece kaygan. Ama pes etme bir sure sonra daha guzel geliyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
10 10

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok