En son aldıklarınız
10 10

Bu konuda 5.001 mesaj var

36 minutes ago, RFID said:

Telefon konusunda seninle aynı fikirdeyim. Artık bende ucuz yollu telefon kullanma taraftarıyım. Bugüne kadar hep top telefonlar alıyordum artık vazgeçmiş bulunuyorum. Bilgisayar olayında da sanırım bu uygulamaya geçiceğim ama biraz zaman alacak. İçimde hala istediğim battlestationı kurup kullanma zevkine erişemedim. Onu kurup biraz zevkimi alacağım daha sonra çok daha ekonomik girişimlerde bulunmak istiyorum.

Telefon konusunda seçim tamamen kişisel bana gore. Ust modelleri secenlerinde kendilerine gore bir gerekçeleri vardır. Ben kendimi bildim bileli makul fiyatlı telefonlar kullaniyorum. Ah keşke daha iyisi olsun dediğim bir zamanı hatırlamıyorum. Makul fiyatlı telefon kullanmak şahsen beni rahatlatıyor. Cebimden düşme korkusu, aman çizilir mi derdim olmuyor. İşin komik tarafi böyle olunca telefonlarda kullanım ömürlerinin sonuna kadar tertemiz kalıyor. 

Bu sene eşimin telefonunu yenilememizde gerekiyordu. Onunda zihniyeti benim gibi. Ben iPhone alalim diye cok israr ettim ama kendisi makul fiyatlı bir telefon arti iPad kombinasyonunun kendisini daha mutlu ettiğini soyledi. Yaklasik 800TL telefon arti 1400TL ipad 2 kombosunu tercih etti. Eh nereden baksaniz 1500-2.000TL civarinda daha az harcama demek bu... Onun da birinci önceliği sarj.  Evde iken tum islerini tableti ile hallettigi icin telefonunun sarji neredeyse 3 gun gidiyor.

Bu konularda sanırım kişisel beklenti ve ihtiyaçlar on plana cikiyor... 

hakancez tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 dakika önce, hakancez said:

Telefon konusunda seçim tamamen kişisel bana gore. Ust modelleri secenlerinde kendilerine gore bir gerekçeleri vardır. Ben kendimi bildim bileli makul fiyatlı telefonlar kullaniyorum. Ah keşke daha iyisi olsun dediğim bir zamanı hatırlamıyorum. Makul fiyatlı telefon kullanmak şahsen beni rahatlatıyor. Cebimden düşme korkusu, aman çizilir mi derdim olmuyor. İşin komik tarafi böyle olunca telefonlarda kullanım ömürlerinin sonuna kadar tertemiz kalıyor. 

Bu sene eşimin telefonunu yenilememizde gerekiyordu. Onunda zihniyeti benim gibi. Ben iPhone alalim diye cok israr ettim ama kendisi makul fiyatlı bir telefon arti iPad kombinasyonunun kendisini daha mutlu ettiğini soyledi. Yaklasik 800TL telefon arti 1400TL ipad 2 kombosunu tercih etti. Onun da birinci önceliği sarj.  Evde iken tum islerini tableti ile hallettigi icin telefonunun sarji neredeyse 3 gun gidiyor.

Bu konularda sanırım kişisel beklenti ve ihtiyaçlar on plana cikiyor... 

Telefonlarda zaten aman aman bir değişiklik yok devrim niteliğinde. Anakart mevzusu gibi seçiminde  kullanılmayacak özellikleri oluyor. Ben mesela hayatta fotoğraf çekmeyi sevmem veya telefondan oyun oynamayı. Benim için pil konusu, işlemcisi güzel olsun yeterli oluyor seçimlerimde.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hepsiburada'nın KDV indirimi kampanyasından şu monitörü aldım:

Samsung LC24FG70FQMXUF 23.5" 1ms (2xHDMI+Display) Full HD Curved VA IPS Monitör

Monitör 24" 1080p. Kavisli paneli VA tipinde, 1 ms ve 144 Hz tazeleme hızı var. Freesync destekli. VA panel olmasından ötürü kontrast oranı epey yüksek; ölçümlerde 1:3000 değerine çok yaklaşıldığı görülmüş. Ayrıca IPS panellerde görülen, karanlıkta parlama olayı bu panelde yok. 178 derece görüş açısı sunuyor. Epey ergonomik bir standı var ama benim gibi Ergotron tarzı farklı bir stand kullanmak veya monitörü duvara sabitlemek isteyenler için VESA uyumluluğu da mevcut. 1 DP, 2 de HDMI girişi var. Güç adaptörü harici, bu sebeple 3 kg. gibi hafif sayılabilecek bir ağırlığı var.

Bu devirde 1080p bir monitöre bu parayı ödemek abes gelebilir ancak bana özel şöyle bir durum var. mini-ITX kasama ancak GTX 1060 sığdırabiliyorum, bu kartın 1080p üstü çözünürlüklerde performansı pek iç açıcı değil. GTX 1070, 1080 gibi kartların "mini" sürümleri için de kapıyı 2000 TL'den açıyorlar. Yani güncel oyunlarda, 144 Hz paneli anlamlı kılacak 100 FPS ve üzeri performans değerlerine ancak 1080p'de ulaşabiliyor GTX 1060.

İşin diğer boyutu da, ASUS, BenQ gibi üreticilerin TN panelli 144 Hz monitörlerinin fiyatlarının hala 1400-1500 TL seviyesinde olması. G-Sync desteği de isterseniz fiyatlar bir anda ikiye katlanıyor neredeyse. Uzunca bir süre 2. elde böyle bir monitör takip ediyordum, bu iş için de 1000 TL kadar para ayırmıştım. Şimdi TN panelden kat be kat üstün olan VA panelli bir 144 Hz monitörün sıfırını 1500 TL'ye, üstelik 5 taksitle satın alabiliyor olmak cazip geldi. Freesync desteği de işin bonusu oldu. İleride bakarsınız AMD Fury'de olduğu gibi Vega'nın Nano'sunu falan çıkartır, biz de Freesync'ı deneme fırsatını yakalamış oluruz :)

Her neyse. Monitör gelsin bir kurcalayalım :) Bakalım 144 Hz methedildiği kadar var mıymış... Bu benim ilk 144 Hz deneyimim olacak. Ek olarak, IPS paneldeki geniş görüş açılarına ve renk doğruluğuna o kadar alışmıştım ki, 144 Hz bile olsa TN panelli bir monitör kullanmak attan inip eşeğe binmek gibi olacaktı. TN panelli monitör fiyatına VA panelli 144 Hz monitör aldık, umarım "too good to be true" durumu yaşamayız.

Technopat'ta monitörün incelemesi yayınlanmıştı geçenlerde:

Daha detaylı inceleme de şurada:

https://pcmonitors.info/reviews/samsung-c24fg70/

Najaz tarafından düzenlendi
emre666 beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
11 dakika önce, Najaz said:

@emre666 75 Hz'de çalışan DELL 2312HM IPS ister miydin? :)

http://www.vatanbilgisayar.com/23-vs239hr-genis-ekran-led-ips-monitor.html

şuanda kullandığım bu. oyunu sadece konsolda oynuyorum. hani çözünürlük, hz. olarak değilde renklerin kalitesi, parlaklık vs. olarak uprage yapayim diyorumda çözünürlük hz. yi kenara bırakırsak gözle görünür fark olurmu bilemiyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Konsolu 37 ekran Sony'ye mi bağlıyordun? :)

Senin ilacın 27" 2K veya 4K IPS o zaman sevgili Emre. Madem oyun oynamıyorsun, 60 Hz'lik bir panel de işini görür,

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

konsolu linkini verdiğim monitöre bağlayıp oynuyorum. hdmi den bağlayınca 60 hz. nin üzerine çıkamıyormuş bildiğim kadarıyla. konsolların hali ortada zaten 60 fps yi geçemiyorlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, RFID said:

@Najaz Bu monitörde freesync HDMI üzerinden olabiliyormu?

Üstte verdiğim incelemede şöyle bir ifade geçiyor:

"AMD FreeSync uses VESA Adaptive-Sync. This is a capability integrated into some DP 1.2a and HDMI 1.4a port controllers, such as those found on the DP and HDMI ports of the C24FG70."

Buradan anladığım kadarıyla HDMI üzerinden de Freesync kullanılabiliyor monitörde.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 saat önce, Najaz said:

Üstte verdiğim incelemede şöyle bir ifade geçiyor:

"AMD FreeSync uses VESA Adaptive-Sync. This is a capability integrated into some DP 1.2a and HDMI 1.4a port controllers, such as those found on the DP and HDMI ports of the C24FG70."

Buradan anladığım kadarıyla HDMI üzerinden de Freesync kullanılabiliyor monitörde.

Teşekkürler. Monitör genel anlamda güzel gerçekten. Tek sıkıntısı fotoğraf düzenleme ile ilgili.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

photo_2017-05-03_18-48-44.jpgphoto_2017-05-03_18-47-57.jpg

H440'a oranla daha sade ve kompakt bir tasarım ama oldukça şık ve kullanışlı duruyor. Zaten 60 euro gibi bedava bir fiyata aldığım düşünülürse bundan iyisi bağdat'da şeftali olarak düşünebiliriz.

Ryzen sistemi haftasonu dev silverstone'dan bu miniğin içine geçireceğim :)

ZvAnA, Whooosh, SEP and 2 others beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
7 hours ago, allreadydead said:

Rocksmith USB Cable alıp gitarıma dönüş yaptım... yapma niyetindeyim :P

Geçen ay ben de aldım kabloyu Amazon'dan. Buralarda satıldığı fiyatın yarısına geldi hatta. Yalnız kablo USB 3.0 portlarıyla çalışmıyor, USB 2 ile uyumluymuş sadece, o porta takınca çalıştı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@OnLyTNT link şu:

https://www.amazon.com/gp/product/B00I0701P4

Daha ucuzu vardır belki ama Amazon'un kendisi gönderiyor diye onu seçmiştim.

Kabloyu önce USB 3.0 portuna taktım, sistem bir türlü tanımadı. Sonra internette biraz dolaşınca kablonun sadece USB 2.0 uyumlu olduğunu gördüm. 2.0 portuna takınca normal şekilde çalıştı. Rocksmith 2014 Remastered ile oynuyorum (çalıyorum mu deseydim, bilemedim :)). Oyun sırasında küçük bir lag oldu bende, lag yüzünden bazen nota kaçırdığım da oluyor ama alışma meselesi sanırım. Onun dışında  gayet güzel.

Lightning McQueen tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sistemi dağıttım yine :)

7q34BP.jpg

İşlemcinin üzerindeki Silverstone NT06-PRO soğutucuyu, Silverstone TD03-LITE sıvı soğutma sistemiyle değiştireceğim. Ufacık kasanın içine iki ayrı radyatör sığdırmaya çalışacağım, bakalım becerebilecek miyim? :)

Aşağıdaki resimde de görebileceğiniz üzere, iki radyatörün arasına bir fan monte edecek şekilde kuracağım sistemi. Fanı sandviç yapmış olacağız yani. Ortada kalan fan, Silverstone AP121; 120 mm'lik Air Penetrator fan. Kasanın altında da, doğrudan radyatöre üfleyen 140 mm'lik bir Silverstone AP141 Air Penetrator fan daha var.

V0WnpV.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Corsair RM650x amazonda indirime girmişti, siparişi bastım. Sahibinden'e geçen sene aldığım rm650'yi koydum rmx aldığım fiyata, satıldı. Ücretsiz mini upgrade yaptım. :lol: 

aralarında biraz fark var; rm'nin +12v hattı full japon kapasitör değil, rmx'te hepsini japon yapmışlar ve garanti süresini 5 yıl yerine 10 yıla çıkarmışlar doğal olarak. verimlilik ve ripple da bir tık daha iyi.

eksi yönü ise, kabloları örgülü yapmışlar, daha sert olmuş, takması daha zor, hele pci-ex  kablosu çok sıkıntı. Örgü avantaj değil dezavantaj yaratmış.

wazzap and stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
10 10

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok