En son aldıklarınız
10 10

Bu konuda 5.001 mesaj var

İşin kötüsü bu scalper heriflerin Donanımhaber Telegram'ı var bir fırsat varsa 2 dkda sömürüyorlar.

Elemanlar 43" 4K Samsung TV almışlar geçen hafta 1250TL'den.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
19 minutes ago, Erwin said:

İşin kötüsü bu scalper heriflerin Donanımhaber Telegram'ı var bir fırsat varsa 2 dkda sömürüyorlar.

Elemanlar 43" 4K Samsung TV almışlar geçen hafta 1250TL'den.

ben şimdi açtım, bu konuyla ilgili itopya'dan bir yetkili ile görüşmek istiyorum dedim, geri dönüş yaptılar.

çalışma yapıyoruz, 1 hesap ve 1 kredi kartından birden fazla kampanyalı ürün satmıyoruz ama bu "2. elcilerde" (adamın tabiri) birden fazla kredi kartı var, bir yere kadar engel olabiliyoruz dedi ilgili kişi.

peki dedim "niye hiçbir yerde duyurmadan, 4000'lik ürünü pat diye 2000 lira yapıyorsunuz, insanın aklına art niyet geliyor, birileri içeriden haber mi alıyor" dedim.

o da dedi ki biz ihtiyaç sahipleri faydalansın istiyoruz, az stoğu olan ürünleri duyurunca asıl bu sefer "2. elciler" kapıyor, ihtiyaç sahibine kalmıyor dedi.

o zaman ben bu "2. elcilerden" ürünü alsam, olası bir garanti probleminde, faturayı ibraz edip sizden teknik destek alabilecek miyim dedim, hayır ürünü sattığımız kişi ile muhatap oluruz dedi.

dünyada kıtlık olursa ilk yamyam bu ülkeden çıkar, net.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
21 dakika önce, stardust said:

o zaman ben bu "2. elcilerden" ürünü alsam, olası bir garanti probleminde, faturayı ibraz edip sizden teknik destek alabilecek miyim dedim, hayır ürünü sattığımız kişi ile muhatap oluruz dedi.

dünyada kıtlık olursa ilk yamyam bu ülkeden çıkar, net.

sen cümleyi yanlış sunmuşsun. o dediğini bende satıcı ana bayiye söylesem dikkate almaz ve aldığınız kişi ile görüşün der. bende bayi olsam bende öyle derim.

sen niye adama bu şekilde soru soruyorsun ki? ikinci el de satın aldığında ürünün faturası ve garantisi ile alıyorsun. bir sorun yaşadığında artık faturayı bile ibraz etmiyorsun. seri numarasından garantisi varsa işleme alıyorlar. ürünü satarlarken kime sattıklarının önemi yok. adama tutup ben ikinci el aldım ama size getirsem ve faturayı ibraz etsem teknik destek alabilirmiyim diye sorsan adam ne bilecek senin dolandırıcı olmadığını ya da öylesine bir ürünü sahte fatura düzenleyip sunmadığını? gayet olması gereken cevabı vermişler.

çok ikinci el aldım. garanti ile sorun yaşadığım bir ürünüm hiç olmadı. fatura bile sunmadım. adam bakıyor ürünün seri numarasına. kendi sattığı ürünler içindeyse sokuyor garantiye. değilse sokmuyor bu kadar basit.

jackjoker tarafından düzenlendi
MilesTeg and stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
37 minutes ago, Coppermine said:

@stardust hayirli olsun, yakalayabildiniz demekki indirimi :) Benimkini haftaya Almanya'ya bizi ziyarete gelen gelen bir arkadas getirecek, siz benden önce kullandiniz :D

@Coppermine çok sağol, yakalayamadım çünkü düşmedi tekrar. dediğine gelip, donanımhaber konusunda birkaç tane almış çok kibar bir scalper arkadaştan 2150 liraya aldım. :lol:

açıkçası acil bir ihtiyacım yoktu fakat bu fiyatlara alabiliyorken, hazır niyetine girmişken almış olmak istedim. samsung evo serisiyle aynı performans ama yarı fiyat. sana da hayırlı olsun, güle güle kullanalım.

jackjoker and Coppermine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
43 dakika önce, stardust said:

@Coppermine çok sağol, yakalayamadım çünkü düşmedi tekrar. dediğine gelip, donanımhaber konusunda birkaç tane almış çok kibar bir scalper arkadaştan 2150 liraya aldım. :lol:

açıkçası acil bir ihtiyacım yoktu fakat bu fiyatlara alabiliyorken, hazır niyetine girmişken almış olmak istedim. samsung evo serisiyle aynı performans ama yarı fiyat. sana da hayırlı olsun, güle güle kullanalım.

150 TL fark hic birsey. Toplamda yine cok uyguna gelmis oldu. Heleki yurtdisi fiyatlarina bakildiginda. Dogru bir karar verdin bence de.

jackjoker and stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

logitech g303 mouse'umun sol click'i çift tıklamaya başlamıştı, orjinal içinde ne varsa aynısından alıp lehimledim (omron 20m click versiyonu)

sağ clickte sorun yoktu ama orjinal switchi bana çok yumuşak geliyordu hep, parmağım üstünde dururken istemsiz olarak sağ tuşa basıyordum sürekli bu da beni sinir ediyordu özellikle oyunlarda. daha sert bir switch arayışına girip aşağıdaki ürünü buldum;

https://www.aliexpress.com/item/4001353071369.html

mouse'un üstünde gelen omronlardan kaydadeğer miktarda daha sert olduğu yazılmış reddit gibi yerlerde. bundan alıp sağ click'e yerleştirdim, ilaç gibi geldi. istemsiz basmalarım %90 azaldı, sesi de çok güzel çata çuta :D böyle bir derdi olan varsa düşünebilir. ben anladım ki sert switch seviyorum. bir dahakine bi tık daha sert bi model tercih edebilirim ama şimdilik memnunum.

wazzap, quad and stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 minutes ago, stardust said:

logitech alma da bir dahaki sefere, ne alırsan al @TiesTorN

ne alakası var kekomastik... switch bu, ne alırsan al bozulacak bir süre sonra. bir daha mouse değiştireceğimi sanmıyorum zaten tek bozulan şey switch, mouse niye değiştireyim. switch değiştirir yoluma bakarım.

not: g303'ün ne olduğundan haberin yok heralde. dünya çapında en çok aranan mouselardan birisi üretimi bittikten sonra. logitech sırf bu modele hayvani talep var diye yenisini çıkardı ama bunun kadar beğenilmedi. elimdeki hint kumaşını neden atayım, çok memnunum.

Omfs beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Logitech G303 Daedalus Apex bende de var, buna halen mouse feet falan bulabilmek mümkün Aliexpress'ten. Baya hayranları olan, açılmamış kutuları hele ikinci elde ciddi fiyatlar talep edilebilen bir mouse. Shroud vardır meşhur bir oyuncu, neyse şimdi onun adını alan, tasarım sürecine onun da katkısı bulunan G303 Shroud Edition çıktı ancak bu bizdeki gibi değil, bir miktar daha büyük, ölçüleri değişik. G303 ciddi sınırlı kesime hitao eden bir mouse şekli nedeniyle, claw grip için aranan bir model hayranları tarafından.

Şu an en çok tutulan switch Kailh GM 8.0 gördüğüm kadarıyla, Cooler Master MM710 var bende onun Omron switchleri sevmiyorum (genel olarak sevmiyorum) onları değiştirmek için alacaktım ancak sonradan TTC Gold Switch Hyperx Pulsefire Haste alınca gerek kalmadı, onunla beraber bir de Steelseries Aerox 3 Wireless almıştım onun da switchleri TTC Gold. Bunların da hissiyatı iyi.

Yeni çıkan mouse modellerinin birçoğunda da Kailh GM 8.0 kullanılıyor. Bunlar da hem sertlik hem de tıklama ömrü olarak değişiyor, merak edenler YouTube'dan bakabilir, birçok video var konu ile ilgili. Mouse modding işleri de baya bir konu bu arada.

Yeri gelmişken, G303'ün kablosu baya kötü, çok kalın, esnek olmayan bir kablo, paracord iyi olur da ben de girmedim kullanmadığım için, kutuda duruyor benim.:)

Ben de seviyorum mouse'ları, şu an elimde olanlar Zowie EC2-B, Razer Viper, Razer Basilisk, Razer Tron, Logitech G303, Logitech G900, Hyperx Pulsefire Haste, Steelseries Aerox 3 Wireless, Cooler Master MM710.

Mousepad konusu da baya geniş yine.:)

An itibariyle Zowie GTF-X kullanıyorum, mousepadler de kaplamalı ve kaplamasız olarak ayrılıyor v.b. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
25 minutes ago, T800 said:

Şu an en çok tutulan switch Kailh GM 8.0 gördüğüm kadarıyla

evet bende 2 tane gm4.0 (linkini attığım kırmızı) 2 tane de gm8.0 almıştım. kırmızı olanın birisini sağ tuşa taktım işte yazdığım gibi. gm8.0'ın linkini de atayım madem konusu açıldı;

https://www.aliexpress.com/item/1005002247081277.html

gm8.0 hissiyatı için kırmızı olandan biraz daha yumuşak deniliyor ama ömür olarak 80 milyon click. sol click tekrar arıza çıkarmaya başladığında gm8.0'ı takıp geçeceğim. sol click'i daha önce yenilemiştim o zamanlar kailh markasından haberim yoktu, olsa hiç omron ile uğraşmaz direkt gm8.0 takar geçerdim.

dediğin gibi 2 tane de yeni feet aldım taktım, şu an mükemmel durumda mouse. ben palm grip ile claw grip arasında bir yerlerdeyim tutuş olarak, ellerim de küçük, benim için mükemmel bir mouse. anakartı falan yanmadığı sürece başka mouse'a bakacağımı sanmıyorum.

yalnız sağ click için bir dahakinde daha sert bir opsiyon arayışına girebilirim, benim orta parmaklar gerçekten ağır biraz. istemsiz basmayı %100 engelleyecek bir switch süper olur. sanıyorum omronun x2 sertlikte olan switchini alırım o gün geldiğinde, çok sert sevenler için özel üretilmiş bir switch. yanlış hatırlamıyorsam adı "double force" idi. ya da huano switchlere bakarım, bilmiyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Huano sert baya, Zowie Huano kullanıyor, Huano da çeşit çeşit, onlar da rengine göre ayrılıyor galiba. Omron 20M'lerin Japon olanları yanılmıyorsam, onlar daha sert galiba, yanlış olmasın çok hatırlayamadım, ancak 50M olanları beğenen pek görmedim.

Mouse modding işinden para kazanan elemanlar da var bu arada yurtdışında, paracord, switch modifiye edip göndererek. Lehim dumanı da zararlı değil mi bu arada ? 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 minutes ago, T800 said:

Lehim dumanı da zararlı değil mi bu arada ? 

zararlı tabi de... duman çıktığı esnada kafayı biraz kenara kaydırıyorum ben gerekirse 5-10sn nefes almıyorum :lol: havalandırması iyi olan bir yerde yapmak lazım bu işi zaten, balkon falan olur.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni yılda aldığım gitarımın yanında uyduruk bir kılıf vermişlerdi. Bayramda da eş dosta giderken gitarımı da devamlı taşımam gerekti ve farkına vardım ki adam gibi bir taşıma çantası lazım.

Gitar Cordoba Protege C1, klasik bir gitar. Cordoba'nın kendi orjinal bir çantasını alayım dedim ama sağda solda bir iki sağı solu pörtlemiş fotosunu görünce başka birşey bakayım dedim ve aşağıdaki Wagon 05 serisi V2 diye geçen çantayı 885 TL'ye aldım. Kesinlikle fiyatını hakeden çok kaliteli bir ürün. Cordoba'nın çantasına göre hem önde, arkada hatta omuz askılığında bile bir sürü gözü var, hem daha ucuz hem de açıkçası daha kaliteli duruyor.  Herhangi bir enstrümanı olan varsa ve bir taşıma çantası almayı düşünürse bu Wagon markasının modellerine mutlaka baksın,  kesinlikle tavsiye ederim.

05-ACG-BLK-13.jpg  5-org-zoom.jpg

ZvAnA tarafından düzenlendi
stardust, MilesTeg, wazzap and 2 others beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Güle güle kullan. :)

1990'larda ben de kendi çapımda çalıyordum, o zamanlardan hatırımda Admira Artista diye bir klasik gitar kaldı halen var mı bilmiyorum, gayet iyi diye hatırlıyorum o zamanlardan.

ZvAnA beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
10 10

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok