En son aldıklarınız
10 10

Bu konuda 4.995 mesaj var

7 dakika önce, stardust said:

teşekkürler haber için, ihtiyaç var çünkü HP EX950 bozuk çıktı, iade ediyorum onu, hatta aynısından alsam mı diye düşünüyorum. Dışardaydım şimdi döndüm fiyat yine 5000 küsüre çıkmış. İnşallah yine düşer de bu sefer kaçırmam.

ps: piyasasına bakıyorum da 2000 çok çok iyi bir fiyat onun için ya, keşke görmüşken alsaydın. en kötü 2500'e bana satardın :D:D

Denk gelirsem alirim, kar koymaya da hacet yok, maksat is görülsün, en kötü ihtiyaci olan baska birine veririz forumda :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 hours ago, sgi said:

oo donanımhaber'de mi paylaşılmış, geçmiş olsun tabii ki kalmaması normal.

kötü oldu ya. 2000 lira nere 5820 lira nere...

@Coppermine daha önceden almamış olsa o fiyata göndermezler derdim ama... neyse artık nasip kısmet.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@stardust az biraz farkla donanimhaberdekilerden de alabilirsiniz isterseniz, 2.100-2.250 TL ye filan satanlar olacakmis :)

Coppermine tarafından düzenlendi
harf hatasi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 4/19/2022 at 0:45 PM, stardust said:

ek32wi4.jpg

Balımı seveyim, satın alırken önbellek 128MB yazmasına rağmen bana 256MB olan versiyon geldi :D

@Coppermine

2000 liraya zaten ihtiyaç olmasa bile alınır, yani itopya'yı anlamıyorum ki, 2500'e bile satsa hemen satar, kendi açtığı ilan mesajında reklamını da yapmıyor, ilginç yani.

şimdi şu yukarıdaki hard diski aldım, pişmanım valla bunu da mı iade etsem diye düşünüyorum.

Torrentleri buna atayım dedim, sürekli çalışıyor şuan. benim WD meğer sıfır sessiz bir hard-disk'miş. bu Toshiba'nın sesi çok belirgin, hiç ben hard disk sesi duymuyordum, unutmuşum. 

bitmiştir hard disk olayı ya, solid state'ler bu kadar uygun fiyatlara inmişken cidden tır tır ses dinlemeye hard disk alınmaz bu saatten sonra, yani toshiba da çok uygun fiyattı, o yüzden iade etmem, en kötü fotoğraflarımızı, videolarımızı yedekler içinde sistemden kaldırırım ama bu kesinlikle aldığım son hard disk olmuştur, bundan sonra sata SSD ya da M.2 NVMe...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, stardust said:

@Coppermine

2000 liraya zaten ihtiyaç olmasa bile alınır, yani itopya'yı anlamıyorum ki, 2500'e bile satsa hemen satar, kendi açtığı ilan mesajında reklamını da yapmıyor, ilginç yani.

şimdi şu yukarıdaki hard diski aldım, pişmanım valla bunu da mı iade etsem diye düşünüyorum.

Torrentleri buna atayım dedim, sürekli çalışıyor şuan. benim WD meğer sıfır sessiz bir hard-disk'miş. bu Toshiba'nın sesi çok belirgin, hiç ben hard disk sesi duymuyordum, unutmuşum. 

bitmiştir hard disk olayı ya, solid state'ler bu kadar uygun fiyatlara inmişken cidden tır tır ses dinlemeye hard disk alınmaz bu saatten sonra, yani toshiba da çok uygun fiyattı, o yüzden iade etmem, en kötü fotoğraflarımızı, videolarımızı yedekler içinde sistemden kaldırırım ama bu kesinlikle aldığım son hard disk olmuştur, bundan sonra sata SSD ya da M.2 NVMe...

Cihan, NAS diskleri sesli çalışır. Zaten bunu büyük NAS cihazlarında ve /veya kurumsal depolama cihazlarında kullanıyorlar. Server odasına koyduklarından sesin bir önemi kalmıyor haliyle. diğer mevcut disklerden kat kat dayanıklıdır. tek kötü özelliği sesli olmaları. Bence iade etme. İleride NAS cihazı alırsan yedek slotuna takarsın. 

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, stardust said:

şunu fiyatı da uygunmuş, benim gibi nostalji yaşayıp hard disk sesi dinlemek isteyenler için:

https://www.itopya.com/wd-4tb-purple-256mb-35-sata-30-guvenlik-harddisk_u16792

Mor seri sürekli yazma işi yapmaya yönelik güvenlik kamera sistemleri için tasarlanmış olan seri. Bizim gibi kullanıcılar için artısı eksisi ne olur iyi değerlendirmek lazım.  Ama sitenin güvenlik sistemi için düşünebilirim cidden.

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 4/19/2022 at 1:13 PM, stardust said:

rin3mma.jpg

bu da geldi. @TiesTorN 'un aklına uyup aldık bakalım, umarım elimde patlamaz. :lol:

yargısız infaz olmasın diye gittim bu akşam başka bir anakartta da denedim, sistemi kitledi, çıkardıktan sonra da kendine gelemedi... 

boot olmadığı için clear cmos yapıp, ryzen 1700 sistemi çok tatlı bir O/C yaptığım ayarları da sıfırlamak zorunda kaldım... fan profilleri resetlendi...

ben demiştim dememe gerek var mı bilmiyorum...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 dakika önce, stardust said:

yargısız infaz olmasın diye gittim bu akşam başka bir anakartta da denedim, sistemi kitledi, çıkardıktan sonra da kendine gelemedi... 

boot olmadığı için clear cmos yapıp, ryzen 1700 sistemi çok tatlı bir O/C yaptığım ayarları da sıfırlamak zorunda kaldım... fan profilleri resetlendi...

geçmiş olsun. Nvme lerde böyle bir risk hep var. şanssızlık olmuş. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
15 hours ago, jackjoker said:

geçmiş olsun. Nvme lerde böyle bir risk hep var. şanssızlık olmuş. 

şansızlık değil Evren. Cenabetlik. Ties'in aldığı malı alırsan bu tip durumlarla karşılaştığında şaşırmayacaksın :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
11 saat önce, stardust said:

Bir ay kadar önce, dizüstü bilgisayarım için bu modelle Sandisk Extreme Pro arasında kalmıştım. Sandisk 100 TL daha pahalıydı. Tamam HP de büyük marka ama konu flash depolama olduğu zaman Sandisk'ten şaşmamak lazım dedim ve Extreme Pro'yu aldım. Şu yazdıklarını okuyunca iyi ki de öyle yapmışım dedim.

Sandisk'i WD satın almıştı bu arada. Extreme Pro serisi de WD Black serisinin birebir aynısı; benim aldığım modelin WD'deki karşılığı Black SN750 olarak geçiyor. Sanırım WD, Sandisk gibi güçlü bir markayı öldürmek istemediği için aynı ürünleri iki farklı marka altında satmaya devam ediyor.

jackjoker, stardust and Omfs beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Razer Doubleshot PBT Keycaps: Razer Blackwidow V2 Yellow Switch TKL klavye kullanıyorum uzun süredir, bunun tuşları haliyle ABS idi ve yıllar içinde de yıprandı, çok kullanılan W-A-S-D gibi tuşlar dümdüz, parlak hale gelmişti, yeniden ABS plastik tuşlu klavye almaktansa bu setten aldım, içinden hem Razer tarafından da kullanılan costar tipi hem de optik klavyeler için ayrı ayrı stabilizer çıkıyor, elimde klavye switchleri için gres yağı olmadığından stabilizerları ve switchleri yağlama imkanı olmadı ancak klavyenin tuş hissi gayet iyi oldu.

Hyperx Pulsefire Haste: Çok iyi mouse, fiyatı da göz önüne alınınca mükemmel. Benim el boyu orta seviyede sayılır ancak geniş, claw palm karışımı kullanıyorum, bu şekilde gayet iyi. Kablosu gördüğüm en iyi stok kablo paracord benzeri stok mouse kabloları arasında.

Steelseries Aerox 3 Wireless: Bu da kötü bir mouse değil, fiyatına göre gayet iyi özellikleri var ilk versiyonu bulursanız, ancak mouse feet ilk versiyonda iyi değil, bunları Esports Tiger Ice ile değiştirdim. Şarjı fena değil, USB'den quick charge ile hızlı şarj olabiliyor, bu da iyi bence alınacak fiyata göre tabii.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 hours ago, Najaz said:

Bir ay kadar önce, dizüstü bilgisayarım için bu modelle Sandisk Extreme Pro arasında kalmıştım. Sandisk 100 TL daha pahalıydı. Tamam HP de büyük marka ama konu flash depolama olduğu zaman Sandisk'ten şaşmamak lazım dedim ve Extreme Pro'yu aldım. Şu yazdıklarını okuyunca iyi ki de öyle yapmışım dedim.

ya abicim siz şaka mısınız :lol: star ayrı sen ayrı... elektronik cihaz bu, kutudan bozuk çıkabilir yani. dünyanın en pahalı markasını da alsanız başınıza gelebilir bu durum. söz konusu hp model dünya çapında çok beğenilen ve çok tutulan bir model, birisi bozuk çıkmış diye nedir bu ilkokul muhabbetleri...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Depo diski arayan WD Harici disk alıp içindekini söküp PC'ye taksın. Ben 10 TB aldım 2100'e. 10TB normal internal disk 3500 civarıydı. İçinden çıkan disk aynısı. :D

Omfs beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bazı yeni taşınabilir disklerin bağlantı arayüzleri normal SATA bağlantısından farklı olabiliyor. USB girişinde sorun olduğu için PC'ye takalım deyip kutusundan çıkardığımız bi diski kullanamamıştık PC'de.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Modeli araştırınca bir sürü kaynak bulunuyor Reddit vs yerlerden.

Bu biraz da sinir bozucu çünkü üreticinin sizi kazıkladığını görüyorsunuz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
15 saat önce, T800 said:

elimde klavye switchleri için gres yağı olmadığından stabilizerları ve switchleri yağlama imkanı olmadı ancak klavyenin tuş hissi gayet iyi oldu. 

Gres yağı iyi olur mu zaten emin olamadım. Zaten toza duyarlı mekanik switchler. Birden fazla basmanın en büyük nedeni toz. Gres switch'in içine giren tozları iyice tutabilir. Bence %99 isopropil alkol ya da devreler için olan kontak spreyler kullanmak daha iyi olur gibi.

Bu arada iyi ki son nvme ssdlerimi yılbaşından önce almışım. Amazondan bir adet 2TB ve 1 adet 1TB Samsung 970 Evo plus almıştım. 2TB'lığı 2190 lira, 1TB'lığı 1270 liraya almışım. Şu zamları gördükçe birçok şeyi tam zamanında almışım diyorum. sanırım keşke daha önce alsaydım dediğim tek şey iphone 13 oldu. Eşime alacaktım, dedim doğum günü mayısta o zaman alırım. Şimdi bilmem kaç bin liralık farkla alacaz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
50 minutes ago, ZvAnA said:

Gres yağı iyi olur mu zaten emin olamadım. Zaten toza duyarlı mekanik switchler. Birden fazla basmanın en büyük nedeni toz. Gres switch'in içine giren tozları iyice tutabilir. Bence %99 isopropil alkol ya da devreler için olan kontak spreyler kullanmak daha iyi olur gibi.

Bu arada iyi ki son nvme ssdlerimi yılbaşından önce almışım. Amazondan bir adet 2TB ve 1 adet 1TB Samsung 970 Evo plus almıştım. 2TB'lığı 2190 lira, 1TB'lığı 1270 liraya almışım. Şu zamları gördükçe birçok şeyi tam zamanında almışım diyorum. sanırım keşke daha önce alsaydım dediğim tek şey iphone 13 oldu. Eşime alacaktım, dedim doğum günü mayısta o zaman alırım. Şimdi bilmem kaç bin liralık farkla alacaz.

ben sprey kolonya sıkıp hemen saç kurutma makinesi ile kurutuyorum çift basma olunca, eski razer klavyede ile de yapardım. bilmiyorum sonradan paslanır mı ama bu k70'de de yaptım 1-2 kez sorun olmadı. isopropil eczanede vardır heralde ama üşendim, eyüp sabri tunceri bastım :lol:

NVMe'ler daha geçen kara cuma bile o kadar uygundu ki amazon'da, o an ne gerek var diye düşünüyordum, şuan keşke alsaymışım diyorum.

iPhone 13 256GB aldım ben de eşime doğum gününde amerika'dan. 9 bin küsür liraya gelmişti kasım'da, 2000 lira da pasaport kayıt ücreti verdim. eski iphone X'ini de 4500 liradan sattım sonra, hemen satmasam daha iyiymiş onu gerçi :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Krytox 205G diye bir yağ var, hem switchler hem de stabilizer için kullanılıyor, gres yağı olarak geçiyor ama burada bulmak mümkün değil. Yurtdışından da malum kur, vergi v.b. anlamı yok.

Burada temsilcisini buldum ancak onlar da sanırım sanayiye yönelik ürünler getiriyor tam anlayamadım.

Gres yağı derken böyle bir şey yani.

ZvAnA beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 4/21/2022 at 3:36 PM, Coppermine said:

@stardust halen ihtiyaç varsa, https://www.itopya.com/corsair-1920gb-force-mp510-nvme-m2-ssd-3480mb-okuma-2700mb-yazma_u8176 ara ara fiyatı 1.999 TL ye düşüyor. 

artık amazon.de'ye bakmaya başladım, aynı ürün satıcı amazon olarak gelse 150 euro civarı bir fiyatı, ordan size alacağım. sizin burda türkiye'de aldığınız ürüne talip olacağım :D ama oraya da gelmiyor.

amazon.de ilginç, hiç stok yok adam gibi bir 2tb m.2 nvme için.

hatta bazı ürünleri Almanya'ya daha pahalıya satıyor, fakat amazon.com.tr üstünde Türkiye'den sipariş verirsen ordan buraya daha uygun fiyata yolluyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
10 10

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok