Akaryakıt 50 TL'ye doğru giderken...
3 3

Bu konuda 1.429 mesaj var

6 hours ago, jackjoker said:

haftaya zaten hem benzine hem mazota ciddi zam geliyor ki. 

yaklaşık 15 civarı benzine 17 civarı mazota zam var haftaya. 

yakında haberi çıkar. 

arkadaş sen felaket tellalı mısın :lol: bırak işte yavaş yavaş zam yapıyorlar, halk mutlu... dolar olmuş 4.10 nerdeyse, benzin ucuz bile döviz kuru karşısında, hakkı 7.5 lira...

senelerdir Atatürk havalimanındayım, TGS direkt torpille girilen bir kurum, ilk kez bu sene TGS çalışanlarının açık açık hükümete küfür ettiklerini duyuyorum... bakalım...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bence başlığı şimdiden 10 TL yapalım, yoksa zırt pırt başlığı değiştirmemiz gerekecek. Yüzde hesabı oldukça 1 TL artması gittikçe kolaylaşıyor :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 4/7/2018 at 2:04 PM, TiesTorN said:

bizim maaşlar da o kadar kolay artsa keşke...

maaş karşılığı çalıştığımız sürece fakirleşmeye devam edeceğiz kuşkusuz.

kendimiz bir iş bulup yapmalıyız, ne mal herifler, ne paralarla oynuyor... biz de anca başkalarını zengin ediyoruz.

işini tutturan adam için benzin 5 olmuş, 10 olmuş farketmiyor, hatta yükselse daha iyi benzinin fiyatı, pis fakirler trafik sıkışıklığı oluşturmaz dandik arabalarıyla yola çıkıp :lol:

SEP, jackjoker, TiesTorN and 1 other beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dolar 4.13, Brent 70 dolar. Kallavi bir zam gelir 1-2 güne.

Edit: Bu seviyede kalırsa 20-25 kuruş arası bekliyorum.

CandleGarden tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hurdacılardan falan 1 varil kapatıp güzelce temizleyip gitmişken yedekte almak farz oldu gibi artık :) Şaka bi yana bu seviyelerde kalırsa bencede 20-30 kr toplamda olmak üzere peş peşe aynı hafta 2 zam gelecek gibi hem benzine hem motorine.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

benzine 15 -17 arası

motorine 18 kuruş zam gelecek. 

şuan bekletiliyor. 

bekletilmesinin amacı doların durulmaması. durulmadığı için peş peşe zam yapmak yerine toplu zam yapmak istiyorlar. 

dolar 4,12 den zam yaparlarsa ve ertesi gün dolar artışını sürdürürse bir zam daha yapmak zorunda kalacaklar. dolar durulduğu vakit hediye paketini açacaklar.

şuan ki kurlara göre zam oranları yukarıda.

artmaya devam ederse dolar ve brent petrol o zaman bu rakamlar yaklaşık 1* ile 12 kuruş daha ekleyin. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dün aklımı alan bir durum oldu aslında, tabi konuyu bir an Türkiye' nin gerçekleriyle özdeşleştirince oldu bu durum. Bizim iş yerinde bir makineyi Kayseriden bir başkasına satış yaptık. Makine baya parçalı ve tonajlı 3 ton civarı; neyse tır göndermişler tabi İzmir Manisadan da başka malları falanda varmış öyle gidip geliyormuş falan. Şöförle bir muhabbet döndüydü, tırda 900lt x 2 depo mevcutmuş. Bir an gözüm pörtledi :icon_eek: Tabi haliyle bu adamlar bir uçtan bir uca dünyanın yükünü taşıyorlar ediyorlar, şimdi işin ekonomik boyutunda da geçen sene 4liradan mazot alan bu adamlar bu sene 5liradan alıyorsa adamın bir depo dolumunda ettiği farka bakmak tüm gerçeği özetliyor.

Taşımacının, Tarımcının niye kan ağladığını apaçık anlatabilecek bir örnek. Bizimkisi biraz keyfi çok zora sıkışırsın toplu taşıma vs yaparsın belki ama ticari manada yıkıcı olan bu durum; tabi bu işin sadece yakıt için olan durumu. Genel tabloda birde ihracat-ithalat mevzuları var ayrı mesele...

TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
23 minutes ago, pentaman said:

O değil de felaket haberlerini gülerek karşılar olduk :D

gülerek karşılamasak ne olacak ki abi ülkenin hali ortada, bir bokun değişmeyeceği de ortada... ben felaket haberlerini okudukça üzülmeyi bırak seviniyorum bile artık. şu alt tabakadaki pislikler boğazlarına kadar boka batıp durumu anlarlar belki diye...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
16 minutes ago, Hamso said:

Alt tabaka lpg yakiyor :D

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

olay sadece kişisel arabaların yaktığı yakıt değil ki, benzine gelen zam dolaylı yoldan tüm her şeyin fiyatını yükseltiyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hadi gözümüz aydın motorinle startı verdik yine.

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası (PÜİS) tarafından yapılan açıklamada, "12.04.2018 perşembe gününden geçerli olmak üzere motorin grubunda 17 kuruş fiyat artışı beklenmektedir. Benzin grubunda fiyat değişikliği beklenmiyor." denildi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

dediğim yine çıktı. sadece mazot da 1 kuruş sapma oldu. o da muhtemelen psikolojik etki nedeni ile oldu. neyse istasyonlar ayarlarını 1 kuruş optimize ederler. 

17 KURUŞ ZAM YAPILACAK

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası (PÜİS) tarafından yapılan açıklamada, "12.04.2018 Salı gününden geçerli olmak üzere Benzin grubunda 17 kuruş fiyat artışı beklenmektedir. 

https://www.sondakika.com/haber/haber-son-dakika-benzine-17-kurul-daha-zam-geliyor-10744442/

jackjoker tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Konu dışı ama sondakika iyi şaşırmış :D:D 2 hata var adamlar 12 Nisan için Salı günü demişler "Perşembe" olacak, 2. si linkte 17 kurul diye girdi yapmışlar. :lol:

Ekleme: Ve hatta JJ haberi sen kendin elle mi yazmak istedin noldu bilmiyorum ama cümlenin sonunda ki benzin grubunda fiyat değişikliği şu an beklenmiyor deniliyor; senin cümlede benzin grubunda 17 kuruş beklenmektedir yazılmış. İyice çorba olmuş :)

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 dakika önce, Deathknight said:

Konu dışı ama sondakika iyi şaşırmış :D:D 2 hata var adamlar 12 Nisan için Salı günü demişler "Perşembe" olacak, 2. si linkte 17 kurul diye girdi yapmışlar. :lol:

son dakika son dakikaya kalmamak için çok hızlı yazmak istemiş :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ulan ne büyük mutluluk ya koşa koşa geliyordum ben de haberi görünce... 

Motorin fiyatlarına 17 kuruş zam - http://www.cnnturk.com/ekonomi/turkiye/motorin-fiyatlarina-17-kurus-zam

Dolar 4.15

Euro 5.15

Altın 180

Bu halk hala mı akıllanmayacak? Ne olması gerekiyor artık daha fazla?  Akaryakıt fiyatları sadece bir gösterge, pompa zaten götümüze girmişti, şuan tamamen batıyoruz. 

Firienholt beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 dakika önce, stardust said:

Ulan ne büyük mutluluk ya koşa koşa geliyordum ben de haberi görünce... 

Motorin fiyatlarına 17 kuruş zam - http://www.cnnturk.com/ekonomi/turkiye/motorin-fiyatlarina-17-kurus-zam

Dolar 4.15

Euro 5.15

Altın 180

Bu halk hala mı akıllanmayacak? Ne olması gerekiyor artık daha fazla?  Akaryakıt fiyatları sadece bir gösterge, pompa zaten götümüze girmişti, şuan tamamen batıyoruz. 

Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya, dövizdeki atağın konjonktürel olduğunu vurgularken, faizlerin gelecek dönemde nisbi olarak aşağı düşeceğini söyledi. Çetinkaya, Türkiye ekonomisinin gücünü koruduğunu vurgulayarak, "Merkez Bankası olarak biz de gerektiği zaman gereken adımları atarız" dedi.

yukarıdakinin Türkçe Meali = halk bir bok ve bokun bombok olması umurumuzda değil. bizde şuan doların yükselmesi bazılarımız için yatırım aracı oluyor ve işimize geliyor. ne zaman yatırım tamamlanır o zaman Merkez Bankası olarak duruma el atarız şimdilik siz fakirler ses etmeyin kesin sesinizi. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bi ara bende düşünmedim değil aslında ama yaptığım yol depodan sonra 220km falandı zaten depo şu an 3/4,en yakın istasyona gitsem alacağı depo 12-13lt onda da 17kr için yapacağım kâr 2lira değecek bir durum yok :P Hoş araç leş gibi bahane etcektim gitmek için ama yorgunluk var. Bi ara yıkamaya denk gelir, yakıtıda artık depo ne zamana boşalırsa denk geldiğinde zaten Aytemizden yine ucuza kapatıyo oluyom.

O değilde petrol uçuşta, dolar desen yürüyor. Yarın benzine kesin zam gelir ayrıca diğer haftaya geçmeden sanırım 2. zamlarda hazırlıkta olabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bakın bu sefer beni kesin banlayacaksınız ama göze aldım

daha önce ki dediğim yine gerçekleşti.

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası(PÜİS) internet sitesinde yer alan duyuruda, "13.04.2018 Cuma gününden geçerli olmak üzere Motorin grubunda 13 kuruş fiyat artışı beklenmektedir.Benzin grubunda fiyat değişikliği beklenmiyor." denildi. 

Motorin fiyatları bugün itibariyle 17 kuruş artırılmıştı.

Böylece Motorine litre bazında 24 saat içinde 30 kuruş zam yapılmış oldu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

benzine gelecek zam toplu olacak. kulislerde aslında motorine de toplu yapma planları vardı ama halk baskısını biraz aşağıda tutmak için böldüler. 

benzine de zam geliyor. kambersiz düğün olmaz. 

hala ban yemedim neyse ki :P

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Artık zil takıp oynama zamanı gelmiştir . Bırakın o klavyeleri bırak bırak !  Al şimdi zilleri eline hobbaaa :kayik:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok