Akaryakıt 50 TL'ye doğru giderken...
3 3

Bu konuda 1.429 mesaj var

3 saat önce, Deathknight said:

Tek akaryakıtta olsa iyi önceki senelere kıstas bakınca herşeyin fiyatı müthiş şekilde uçmuş durumda. Paramızın gerçekten hiç bir kıymeti kalmamış gibi artık. Tabi kide enflasyon vs vs illa ki bir farklılık olacak ancak 2016' dan 2017' ye geçtiğimizde ki 100lira parayla 2017' den 2018' e geçtiğimizde ki fark çok büyük. 100lirayla şimdi bi markete girip çıktığında insana bi afallama geliyor.

Akaryakıtta tabi benzer durumda 100liraya geçen sene yarım depo dolan araç bu sene dolum yaptığında yarım depoya gelemiyor ibre gibi benzeşmeler çok tabi.

tl deÄer kaybetmiyor dolar deÄerleniyor ile ilgili görsel sonucu

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

geçen sene 2. el, hatta hurda bir tanker alıp içini akaryakıt doldursak alet şimdiye kadar çoktan parasını çıkarmıştı.

takasbank'dan çok acil akaryakıta oranlı fon çıkarsınlar istiyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
14 dakika önce, TiesTorN said:

https://www.change.org/p/akaryakıt-zamlarına-son

şunu olabildiğince yayın bence, face'te falan paylaşın...

isterse 3 milyar imza toplansın ne işe yarayacak? daha kısa bir süre önce ötv de zam olmayacak denilip daha söylenen cümle soğumadan ötv ye zam yapılan bir ülke burası. daha yönetenler kendi kendilerini takmıyorlar bir web sitesini mi takacaklar? geçiniz bu işleri. 

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu iş imzayla falan biraz zor ama toplum birlik gücü şeklinde yansıtmaya çalışılması lazım. Hala uyuyan bir milletimiz var maalesef, döviz kurları ortada gelen zamlar vs ortada gündemde adam akıllı ülkenin halini anlatabilen ne bi basın var ne bişey. Bana artık komik geliyor akaryakıta zam geldi diye haberlere çıkıyor, sanki komedi şovu gibi geçip gidiyor. Belki ufak ama bireysel olarakta tepkiyi göstermek gerek, benim ki biraz şans eseri oldu mesela ama artık çok zorda kalmadıkça aracı kullanma gereğim kalmıyor. Öyle aman aman çok zor gidilemeyecek bir yerler değilsede üşenmeyip metroyla falan gidiyorum. Bunu toplu kitle şeklinde boykot gibi yansıtmak gerek asıl mevzu orda. Akaryakıta zam gelince tek senin ulaşımına değil, yediğin içtiğine de dolaylı yoldan geliyor denebilir ama zoraki temelleri saymazsak millet olarakta tepkimizi gösterecek yöntemler yapılması lazım. Bu senle benle 1 2 kişiyle tabi ki olmaz ama bunu toplu olarak nasıl uygulattırabilirsin oda ayrı mesele...

Garip bi ülkemiz var, herşeye rağmen bi öfkeyle gazını aldıktan sonra amannnn ben nasılsa her seferinde 50liralık 100liralık alıyorum yaaa diyen bir kafa altyapısı olduğu müddetçe bunlar önlenemicek haliyle.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
7 hours ago, jackjoker said:

ben onu zaten 5 ay önce imzalamıştım.:cici: 5 ay da ne değişti? 5 ay daha kalsa ne değişecek? hiç bir şey. 

yeterince imza yok... internetteki adil kullanım olayının da bu şekilde bir imza kampanyasının çığ gibi büyümesi sonucunda değiştiğini hatırlatırım mesela...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
29 dakika önce, jackjoker said:

Asıl etki, ülkede ki tüm araçlar sadece 3 gün istasyona gitmesin o zaman olur. Anında yakıt da ki vergiyi çekerler. 

:thumbs:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
29 minutes ago, jackjoker said:

Asıl etki, ülkede ki tüm araçlar sadece 3 gün istasyona gitmesin o zaman olur. Anında yakıt da ki vergiyi çekerler. 

doğru ama asıl olmayacak şey bu. tr'de böyle bir şeyi yapmak imkansız ama imza toplamak imkansız değil.

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ties, change.org ile bir şey değiştiren oldu mu ülkede? Sessiz kalmak da çözüm değil, biz de farkındayız ama bu zamların önüne geçmenin tek yolu @jackjoker'in de dediği gibi fiziki eylem yapmak. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
24 minutes ago, wazzap said:

Ties, change.org ile bir şey değiştiren oldu mu ülkede? Sessiz kalmak da çözüm değil, biz de farkındayız ama bu zamların önüne geçmenin tek yolu @jackjoker'in de dediği gibi fiziki eylem yapmak. 

yazılan mesajları okumadan yorum yapmayalım :baba: yukarıda yazdım örneği.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Onun onunla alakası hiç de yok yalnız. Change.org'dan değil fiziksel olarak eylem yapılarak edinildi o hak ki; 2018 sonunda göreceğin anyayı konyayı. 

Ayrıca bir kaç tane vekile falan da gidildi diye biliyorum. Yani change.org ile olacak iş değil bu.

wazzap tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, wazzap said:

Onun onunla alakası hiç de yok yalnız. Change.org'dan değil fiziksel olarak eylem yapılarak edinildi o hak ki; 2018 sonunda göreceğin anyayı konyayı. 

Ayrıca bir kaç tane vekile falan da gidildi diye biliyorum. Yani change.org ile olacak iş değil bu.

ok

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Döviz kurlarında 5 kuruşluk düşüşler oldu, Puis otomatik indirim uygulamasını yapacak mı ?:icon_whistle::mrgreen:

Çevir kazı yanmasın, kısa çaplı etkiyle güne müdehale ediliyor neymiş efenim Türkiye %7,3 büyümüşüz...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Change.org'da ufak tefek şeyler için farkındalık yaratıp bir şeyleri değiştirebilrsin ama yakıt fiyatları çok ayrı ve major bir konu. change.org'la olacak iş değil. Benzin 3 TL olduğunda seneler önce her seferinde herkes kontak kapatıyoruz abi muhabbeti yapılıyor sonra ise herkes paşa paşa benzini alıyordu :)

Kontak kapatılacağını, aracı yürütecek alternatif kaynaklara yönelmek ve bulmaya kafa harcasak aslında iyi bir şey bile olabilir. Petrol lordlarınında da elinde vermiş oluruz fakat işte vizyon lazım. O da buralarda (ortadoğu) yok gördüğüm kadarıyla.

Türkiye %7 büyürken, gelir dağılımındaki eşitsizlikte arttı, büyümeyle ilgili tüm olumlu şeyler para babalarına gitti, bize yine bişey kalmadı...

pentaman beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dolar 4,05 oldu. Zam gelir yakında hazırlıklı olalım forumca.

Konuya yeni mesaj geldiğini görenleri korkutayım dedim :) 

Atrin tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Zaten 7 TL yakın zamanlı hedef olmuş, artışta ki ivme de hızlandı.Gittikçe daha güçlü Türkiye olacağımız için direk  9,99 yapalım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
3 3

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok