AMD Radeon RX Vega ve Dandirik RX 500 Serisi :P (2017-2018)
1 1

Bu konuda 656 mesaj var

Turkiyede bu indirimler geçerli olmaz diye tahmin ediyorum.

Bu yeni grafik yongaları Vega yani ozellikle APU formunda da yer alacak diye biliyorum. Bunlar notebooklarda da kullanilacak sonucta. Bu guc değerleri ile o is sanırım ya hayal olacak yada bunlarin super kirpilmis versiyonları mi entegre edilecek acaba. 

2 tane RX 480 bu kadar enerji harcamiyor yahu...

Benimde aklima asil Vega ertelenip Fury i allayip pullayip pazara sürdüler sorusu geliyor. Hazir mining olayinin b*ku cikmisken nasil olsa satarız diye mi dusunduler anlamadım ben...

hakancez tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tile based rendering ilerde sürücülere eklenecek gibi birşeyler yazıyor reddit 'te. 

Bir benchmarkları görelim ,  1080-1080Ti arasında fiyat avantajı ile girerse yine mantığı var. Bir süre sonra daha hızlı moedller ekleyemezler mi? Burda herkesin gördüğünü onlar görmüyor olamaz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mümkünü yok bu kart 1080'den hızlı olup daha ucuza olsun. Öyle bir şey olsa, iki tane test sistemini yanyana koyup fark görüyor musunuz, diye sormazlardı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Selamlar,

@Najaz, evet gercekten cok guzel fiyata gitti. O yuzden yillardir cok severek kullandigim ekran kartini satabildim. Bu mining manyakligindan once 750TL ye zor satardim o karti. 4K monitor de 30Hz de kullaniyorum su anda. Acaba GT 1030 falan mi alsam diye dusundum bir sure ya da 1050 falan mi alsam diye. Su anda beklemedeyim ne alacagima karar veremedim acikcasi. Belki bir Vega alip Nvidia Volta lari mi beklesem diyorum. Benim olayim daha cok bir adet 4K 144Hz cok LED li HDR monitorleri gorup onlardan bir adet alip uzun yillar kullanmak. Alacagim monitore gorede ekran karti secmek olacak sanirim. Belki Vega alip monitor olayini 2018 e sarkacagi icin bekleyebilirim gibi geliyor tamamen o anki dusunceme kalacak sanirim :). 60Hz den 120-144Hz e 4K monitor olayi cok heyecanlandiriyor beni. Ustune birde HDR local dim falan bakalim nasil olacak :). 

Bu FreeSync timing controller (ya da scaler) larin performansini cok kotu buluyorum. Sirf bu yuzden G-Sync e gecmeyi dusunuyorum 200 dolar premium verip. Yeni XBox ta FreeSync destekleyecek falan diye bir olay vardi sanirim PS4 te olmadigi icin oda umrumda degil. FreeSync e baglayan bir sey kalmiyor beni o yuzden. 

Saygilar

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sendeki Samsung 4K monitörün 28UE590D olan Freesync içermeyen versiyonundan vardı bende ve o monitörde single oyunlar yine oynanabiliyordu da multiplay FPS oyunlar ızdırap vericiydi, 4K ne kadar sevsem de kullanamıştım bir müddet sonra.

Artı olarak R9 290X gibi bir kartla 4K yine efsanevi bir deney, orası da ayrı.:)

Ben o monitörü üçlü R9 290 crossfire ile kullanıyordum.

Bu arada bu kartlar bu kadar para ediyor mu ya ? Elimde iki adet R9 290 var halen.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 saat önce, ResetButton said:

Tile based rendering ilerde sürücülere eklenecek gibi birşeyler yazıyor reddit 'te. 

Bir benchmarkları görelim ,  1080-1080Ti arasında fiyat avantajı ile girerse yine mantığı var. Bir süre sonra daha hızlı moedller ekleyemezler mi? Burda herkesin gördüğünü onlar görmüyor olamaz.

Tile based mevzusu sürücülerle ne derece gelebilir görmek gerek. Tamamen yazılımsal da olabilir ama bir zamanlar "Amd tessellation'ı sürücüden bir şey bir şey yapıp yükseltecek" demişlerdi ve saçma sapan bir tess factor ayarı gelmişti. Ona benzemez inşallah.

Fiyat avantajı olacak bir durum henüz yok. Bundle mevzusu belli sayıda insanı ilgilendirir, ama çoğunluğa etkisi olmaz. Zaten bu seviyede gpu gücüne insanlar 1 yılı aşkın süredir sahip. Hatta 980ti'ın oclu modelleri sayesinde 2 yıldır sahip dersek garip olmaz. Bu adamlara Vega satmak zor. Üstüne 1080ti'ı da alan aldı ve almaya devam edecek. Yıl sonu - yıl başı gibi Volta'lar da kendini gösterir. Yani Amd hızlı modeller eklese bile -ki çok zor görünüyor- Nvidia'nın elinde Pascal'ın daha güçlüsü ve onun da ötesi var. Bu maliyet ve bu performansla Amd neler yapacak merak konusu cidden. Fiji gpulu kartlar daha iyi durumdayken yalan olmuştu 2 yıl önce.

@wazzap

Evet, muhtemelen belirgin şekilde yavaş. Düz RX Vega 64'ten hızlı olan Frontier Edition bile 1080'in %15-20 kadar gerisinde kalıyordu. Şimdi ondan %5-10 geride olacak olan 64 modeli 1080'in %25 kadar gerisinde olur. Hadi sürücü falan geliştirdiler, optimizasyon kastılar diyelim. Yine zor. Fark yine %10-15 seviyesinde olacak. Tabi bu 1080 fe modeli. Bunun üzerine 11 ghz + customlar var. Su soğutmalı Vega bile 1080'in 11 ghz modelleriyle başa çıkamayabilir. 56 modeli ise 1070'le rekabete girişsin, başka bir şey istemez.

mamad tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
18 minutes ago, T800 said:

Sendeki Samsung 4K monitörün 28UE590D olan Freesync içermeyen versiyonundan vardı bende ve o monitörde single oyunlar yine oynanabiliyordu da multiplay FPS oyunlar ızdırap vericiydi, 4K ne kadar sevsem de kullanamıştım bir müddet sonra.

Artı olarak R9 290X gibi bir kartla 4K yine efsanevi bir deney, orası da ayrı.:)

Ben o monitörü üçlü R9 290 crossfire ile kullanıyordum.

Bu arada bu kartlar bu kadar para ediyor mu ya ? Elimde iki adet R9 290 var halen.

Selamlar,

4K cok rahat oynaniyordu benim oynadigim oyunlarda. Shadow ve sis gibi efektleri kisinca cok rahat oluyordu. Ustune FreeSync olunca pek sorun yoktu ama sabit FPS de bile Rainbow Six: Siege oynadigim zamanlar asiri zorlaniyordum. Gercekten cok yavas bir monitor. 1ms tepkime sureleri falan super yalanlar. Bunun gibi cesitli faktorlerden dolayi premium 200 dolar falan umrumda degil artik. G-Sync bakacagim o yuzden. Sonucta yillarca kullanacagim. 

SLI/Crossfire konusunda ise insanlari mumkun oldugunca bilgilendirmeye calisiyorum. Kesinlikle yapilmamasi gereken bir olay. Zaten oldu gibi bir sey yeni cikan deferred render oyun motorlari yuzunden. Cogu oyun artik SLI/Crossfire desteklemiyor adam gibi. VR headsetleri tekrar hayata gecirebilir o zaman cok mantikli olur diye dusunuyordum ama oda olmadi nedense. Nvidia VR Works destek getirmisti sozde ama olmadi.

Su anda monitor beklemesindeyim. 

Saygilar

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

SLI/Crossfire şu saatte kesinkikle girilmemesi gereken bir olay ama geçmişte çok böyle değildi.

Şimdi yine 4K 144Hz deniliyorsa o monitörün hakkını 1080 Ti SLI verir, ancak asla tavsiye etmem bu saatten sonra. Bir adet 1080 Ti ile öyle bir monitör alınmasını da ama asla tavsiye etmem, 2K HDR olanlara yönelmek gerekir. 

Ama tabii çözünürlük düşürürüm, ayar kapatırım, bir şekilde idare ederim diye bir düşünce de olabilir elbette. Ben ama o düşüncede değilim, o şekilde de kullanamam asla, rahatsız eder beni tam olarak faydalanamazsam. O oyuna falan başlarım ama aklımın bir köşesinde de hep bu ayar olayı kalır ki olmaz.

Whooosh beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

AMD Radeon RX Vega 56 Leaked Benchmarks: GTX 1070 Killer

https://www.hardocp.com/news/2017/08/02/amd_radeon_rx_vega_56_leaked_benchmarks_gtx_1070_killer

Radeon RX Vega 56 benchmark results:

Battlefield 1: 95.4FPS (GTX 1070: 72.2FPS)
Civilization 6: 85.1FPS (GTX 1070: 72.2FPS)
DOOM: 101.2FPS (GTX 1070: 84.6FPS)
COD:IW: 99.9FPS (GTX 1070: 92.1FPS)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

https://www.overclock3d.net/reviews/software/civilization_vi_directx_12_pc_performance_review/4

Bu verdiğin linkteki test ya atmasyon ya da minimumlar falan verildi belki de.

Yukarıda verdiğim test ile alakası yok, Civilization VI ingame benchmark içeriyor bir de bunu da dikkate almak lazım.

T800 tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@T800 Tolga abi miningciler için hala değerli bence elindeki r9 290lar. Turuncu yerde bi kısa araştırma ile iyi bir fiyata satabilirsin diye düşünüyorum.

wazzap tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@T800 Testler 2K'da  ve şu ayarlarla yapılmış Tolga abi, sonuçlar o yüzden biraz düşük çıkmış görünebilir.

Civ 6 was on Ultra with 4x MSAA

Najaz tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
9 saat önce, ResetButton said:

AMD Radeon RX Vega 56 Leaked Benchmarks: GTX 1070 Killer

https://www.hardocp.com/news/2017/08/02/amd_radeon_rx_vega_56_leaked_benchmarks_gtx_1070_killer

Radeon RX Vega 56 benchmark results:

Battlefield 1: 95.4FPS (GTX 1070: 72.2FPS)
Civilization 6: 85.1FPS (GTX 1070: 72.2FPS)
DOOM: 101.2FPS (GTX 1070: 84.6FPS)
COD:IW: 99.9FPS (GTX 1070: 92.1FPS)

Aynı zamanda vega 64'ü ve frontier edition'ı da geçiyormuş demek.:facepalm:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Vega' nın mining performansı 60-100 Mh/s olabilirmiş. Eğer öyleyse Vega 56 dan birkaç adet alınıp kenera konursa ikinci el satışta iyi kar bırakabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
9 hours ago, ionian said:

Vega' nın mining performansı 60-100 Mh/s olabilirmiş. Eğer öyleyse Vega 56 dan birkaç adet alınıp kenera konursa ikinci el satışta iyi kar bırakabilir.

özellikle etherium performansının çok yüksek olduğu söyleniyor. 

Doğruysa birkaç tane alıp atmayı bir kenara bırakın, kullanacağımız bir taneyi bile alamayabiliriz. Belki amazon'da preorder a açıldığında hızlı davranırsak kaparız bir tane. Onun da şu riski var,ilk çıkan parti de sorunlu ürün olma olasılığı daha yüıksek.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Belki dünyada yine Vega için de Boeing 747 kaldıran olacaktır ama mesela biz de Vatan' a geldiği gibi ilk giriş fiyatından (499$ + kdv) 5 adet sipariş verirsek ikinci elde çok daha yüksek bir fiyattan satabiliriz belki. Eğer 70Mh/s doğruysa, 300watt tdp ile bile rakipsiz olur mining için.

Amd seven oyuncular için kötü haber bunlar tabi.

ionian tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Vega kötüymüş, oyun oynatmıyormuş vs. hepsi yalan olacak sanırım. Amd hem gpu hem cpu satışıyla ayağa kalkacak muhtemelen.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kimse Vega kötü olacak demedi ki? Bu forumda en çok ben kötü olacak dedim ama o da istenileni sağlayamayacağı düşünülerek dedim. Sonuçta hala 1080ti'ye kafa tutacak bir şey yapamadılar. 1080 1 yıl önce çıkmış, onu zar zor yakalayan bir kart yeni çıkarabilmişler. O yüzden kötülüyorum, yoksa salt performans olarak bakarsak rx400 serisinin çıkış tarihine göre başarılı bile diyebiliriz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Nvidia'nın elinin altında hazır Volta da var, bunu unutmayalım.

Navi gelesiye o da ayrı bir süre gerekecek, iç açıcı bir durum yok yani kesinlikle. Buraya da rekabet gelse de tüketicilere yarasa keşke CPU tarafında olduğu gibi.

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 8/4/2017 at 2:06 PM, pentaman said:

Vega kötüymüş, oyun oynatmıyormuş vs. hepsi yalan olacak sanırım. Amd hem gpu hem cpu satışıyla ayağa kalkacak muhtemelen.

GPU ları mining yapanların almasından pek memnun değil üreticiler. Düzenli bir talep olmadığından ona göre strateji belirleyemiyorlarmış. Bu arada kartların esas alıcısı olan , uzun süreli müşteriler alamıyor .

Kartın oyun performansı 1080 düzeyinde ama photoshop , blend vs gibi uygulamalar performansı iyiymiş. yle bir tercih yapılmış olabilir mi? 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
21 saat önce, ResetButton said:

GPU ları mining yapanların almasından pek memnun değil üreticiler. Düzenli bir talep olmadığından ona göre strateji belirleyemiyorlarmış. Bu arada kartların esas alıcısı olan , uzun süreli müşteriler alamıyor.

Amd 2014 başında mining olayına güvenip çatır çatır kart bastı ve pazar payı %40'a yaklaştı. Ama 2014 ortasında mining işi patlayınca, stoklar elde kaldı ve pazar payı birden %30'un altına düştü. Eylül ayında da 900 serisi gelince, 2015'te %20'nin altına indi. 2015 q2'de satışlar zaten düşük olduğu için tarihinin en az gpu satışını yaptı Amd. Hem de felaket düşük bir sayı idi. 2 milyon civarı bir şey olabilir.

Edit: 2 milyonun bile altındaymış:

jpr_q3_2016_GPU_SHIPMENTS_AMD.png

Böyle bir şey yaşadıktan sonra şimdi mining işine tekrar güvenemiyorlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İncelemelerin gelmesine 4 gün var. Ama Frontier edition'la 1080 ve 1080ti karşılaştırmaları devam ediyor.

AMD Vega Frontier Edition - Game Mode
Asus GTX 1080 TI Founders Edition
Asus GTX 1080 Founders Edition

CPU - Kaby Lake 7700k

Shadowplay and ReLive was used to record. 

This is out of the box performance with increased fan speed. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok