Dizi Tavsiyesi
6 6

Bu konuda 1.879 mesaj var

Stephen King twitter'da sürekli The Good Wife 'ı övüyor, nasıl bir dizi bu ? Bana chick flick gibi gelmişti.

The Departed 'ı dizi yapacakmış Amazon. Filmi çok severim ama dizi nasıl olacak bakalım. 

Amazon, Netflix vs derken dizi dünyası kaptırdı gidiyor.Spotify'da girecek gibi yazıar çıkmıştı ama sonra bir daha haber çıkmadı.

good wife adliye dizisi.ama sadece hukuk degil iste kadinin ozel yasami cevresi savcisi politka sirketler falan filan

kabaca olay plot soyle bolge basavicisini iceri aliyorlar karisi ve cocuklari zorda kaliyo.adam kadini altanmis epey skandalli falan

kadin ne etsin zamaninda hukuk okumus avukatlga donuyo universtie askinin oldugu sirkete olaylar gelisiyo

fena degil izleniyor

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Daredevil in sezon sonuna geldim.  Senaryo iyi, atmosfer iyi ancak aksiyon sahneleri olmamış. Film değil dizi olduğu hemen anlaşılıyor. 

Heyecanla bekliyorum. Ekim'de başlıyor, HBO 'dan boş iş çıkmaz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Daredevil in sezon sonuna geldim.  Senaryo iyi, atmosfer iyi ancak aksiyon sahneleri olmamış. Film değil dizi olduğu hemen anlaşılıyor. 

Hemen diz çök tövbe et, daredevil'in dövüş sahneleri efsanedir!

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hemen diz çök tövbe et, daredevil'in dövüş sahneleri efsanedir!

Bu sezon çok belli kalitedeki düşüş. 

Adama bir kafa attı. Attığı yerle arada 30cm boşluk var. Yumruklar yine öyle , 20-30 cm boşluk olduğu havaya atıldığı görülüyor. 

Shotgun 'u ateşleyecek.Aslında adama yöneltip tetiği çekmesi , onun da son anda namluyu kendisinden uzaklaştırması gerekir.  Oysa önce namluyu başka tarafa çevirip pozisyon veriyor, duruyor , ondan sonra adam tetiği çekiyor. Çok bariz. Yine adam önce koluyla bloke ediyor, onun koluna dirsek atıyor vs. 

Genelde dizilerde oluyor böyle hatalar , süre kısıtlı çünkü. Bir Jason Bourne 'da görmezsiniz bu tip kusurları, o sahne çok uzun süre , belki haftalarca çalışılmıştır.

Netflix çok övülüyor ama izlediğim dizileri AAA kaliteside değil. Zaten hemen hiç biri Game of Thrones değil.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Narcos 'un 2. sezonu başlamış. haberi olmayan varsa . Bunun tüm bölümlerini bir seferde yayınlıyorlardı.

Walking Dead 'in son sezonunu daha yeni izliyorum. iyi başladı sezon.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Continuum bitti, 10 üzerinden 6.5 eder bence. Sci-Fi meraklısına hitap eder, o yüzden 4 sezonu da izledim ama onun haricinde daha iyilerini izledim Fringe gibi.

Penny Dreadful izlemeye başladım. İlk sezon (8 bölüm) bitti, 2.sezonda 8.bölüme geldim, çok güzel bir dizi, aksiyon, gerilim, fantazi, tarihi mekanlar vs hoşunuza gidiyorsa mutlaka izleyin

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

babylon 5 izlenir mi?

senaryosu çok iyiymiş de bu saatten sonra izlemenin bi faydası olur mu yani? :D

Efektlere falan takılmam ben önemli olan senaryo denirse izlenir bence. Ben hala yatarken 1 bölüm koyup öyle uyuyorum mesela :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Penny Dreadful toplamda 3 sezon 27 bölüm, bir çırpıda izledim bitti. Çok güzel bir dizi, 8.5/10 veririm rahat.

Ben de yeni 2. sezonunu bitirmiştim. Dün akşam her ne kadar elim Narcos 2. sezona gitse de Penny Dreadful 3. sezona başladım tavsiye ederim...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaslar ayıp olmazsa sizden birsey rica edeceğim; konu 22 sayfa olduğu için başından okumak zor geldi :D

bizim ufaklık kücük oldugundan esimle son 1,5 senedir dizi izlemeye zaman bulamıyorduk. Daha önce prison break, spartacus, breaking bad izledik. Bu arada da 6 aydır da her bulduğumuz boşlukta narcos izledik.

Bu yazdığım dizilerin ayarında Game of thrones hariç önermede bulunmanız mümkün mü ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

House of Cards

Fargo

Sherlock

Peaky Blinders

Suits

Hell on Wheels

Daredevil

Stranger Things

True Detective

Black Sails

Westworld çok beğenilmiş, yeni Game of Thrones diyorlar.  Bekliyoruz heyecanla.  Game of thrones 'un yeri ayrı bizde.

http://www.ign.com/articles/2016/09/15/westworld-the-original-review

Yukarda tavsiye edilenlere katılıyorum. Şunlara öncelik verirdim.

Sherlock

True Detective (ilk sezon)

Fargo 

11.22.1963

Mr. Robot'u da unutmayalım tabi bu arada. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mr. Robot iyi basliyor, elemanin oyunculuk da sahane ama ne bileyim, misal Lost'ta 1 belki 2 sezon boyunca olmasini bekledigimiz olay burada 5-6 bolum sonra olunca garipsedim... :] Bir de 1. sezonun 5. bolumuydu yanilmiyorsam, bir bok anlamadim o bolumden mesela... Biraz gereksiz sahneler mevcut bence... Bir de bir seks / siddet furyasi var dizilerde, g.t, meme gormedigimiz dizi yok neredeyse :lol: , bunda da yerini almis tabii... 

Narcos'un da 1. sezonu bitirdim, bence cok iyi... Yalniz Escobar'i oynayan eleman bana cok rolune oturmamis gibi geliyor, zorlama biraz... Adamin biyiginin uzunluguna kadar dikkat ettim  :D o bile gercegiyle tam uyusmuyor... Boy pos olarak da sanki biraz uzun... Ama diger karakterler, islenis vs gayet guzel... Sezon finali sonuktu ama... 

Ha bir de dizilerdeki oyunculuk filmlerdekine 5 basar... Artik uzun sureli olmalarindan midir bilemiyorum ama gecen gun X-Men Apocalypse'i izledim, o nedir oyle ya...  :icon_dead: Aktorluk Flash TV Gercek Kesit seviyesinde... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tavsiye edilen dizilere Hannibal da eklenebilir. Çok seven de  var , sevmeyen de . Beni sarmamıştı mesela.

Bir de şunun gibi ingiliz mini dizileri var.

http://www.imdb.com/title/tt3581932/

Sherlock gibi çok ünlü olanları biliyoruz. Ama diğerlerinden haberimizi olmuyor, aslında çok kaliteli olanlar var aralarında. 

Edit:

diğer aklıma gelenler 

Downtown Abbey

Luther

The Fall

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

True Detective'in 2. sezonunu millet niye beğenmiyor anlamış değilim. Adını True Detective koymasalardı herkesin ayıla bayıla izleyeceği bir mini-seri olurdu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

True Detective ilk sezonda çıtayı çok yukarı çekmiş oldular, ondan sonra tatminsizlik oldu tabii ama bence 2. sezon da gayet güzeldi. Şov devam edecek deniyor bakalım...

Mr.Robot' u ilk sezonda bıraktım. Ben de dizi ilerledikçe senaryo yazılan, hiçbir yere bağlanamayacak hissi bıraktı... Diğer bahsedilen çoğu dizi (Vikings, Black Sails vs..) kanım bir türlü ısınamadı. Sıkıntıdan eski dizileri tekrar izler oldum.

Shameless' i bekliyorum ben, yok mu izleyen?

Bir de eski serilerden tavsiyeler fena olmaz. Mesela The Tudors' u sıkılmadan izlemiştim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

True Detective bence 7 saatlik bir filmdi. AAA filmlerle oyunculuk , oyuncular , senaryo ve sinematografisi aynı düzeydeydi.  Çok az dizi o düzeye çıkıyor , çoğundan kısa bir sahne izlediğinde film değil  dizi olduğunu anlıyorsun . 

Tudors 'u bir iki bölüm izlemiştim , CGI o kadar göze batıyor ki rahatsız oldum. 

Walking Dead 'in son sezonunu izledim sonunda , zaten bunu sezon bitince ilzmek lazım, öyle bir kurtarmayabilioyor .

Bu dizide ciddi mantık hataları var . "ölüler yürüyor " demeyin , onu baştan kabul ediyoruz zaten. Aynı durumda kalsanız askeri üsse , büyük polis merkezleri gider zırhlı araç , ağır silah bulmaya çalışırsınız .Üssün etrafına Turret yerleştirirsin vs . Adamlarda hiç öyle bir çaba yok , plansız ne bulurlarsa onla idare ediyorlar.

Yine bulunduğun yeri güçlendirip kale haline getirirsin , elektronik mağazalarından güvnelik kamaerası , motion detector bulursun , yine öyle bir çabaları yok. Birşeyler yapıyorlar ama yetersiz . 

Yaşadıkları sorunların yarısını kendileri yaratıyor, efendi otursalar yarı yarıya kurtaracaklar. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evet mantık hatası olduğu kabul edilebilir, lakin şöyle bir durum var; o dediklerin zaten olsa etkisiz eleman zombilerle zombi dizisi yapmanın da mantıksız olacağı aşikar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
6 6

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok