Dizi Tavsiyesi
6 6

Bu konuda 1.873 mesaj var

Night Of çok iyi ilerliyor. Ben 9 veririm. Diğer servisler de iyi ama HBO 'nun dizileri hala en iyiler. 

Vatanım Sensin diye bir dizinin ismini duyuyroum bu ara. Nasıl bir dizi bu?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Black Mirror cok ilginc, dizi diyemiyorum cunku her bir bolum farkli kisa film niteliginde... Son 3-4 gunde White Bear, Entire History of You ile San Junipero'yu izledim...

Entire History of You teknolojinin insan hayatini nasil esir alabilecegini, kotu yanini on plana cikararak gosteriyor... Konuyu cok guzel islemisler... Teknolojinin geldigi o noktada artik ozel hayatin gizliligi diye birsey kalmamis oluyor ki gercekten dusuncesi bile rahatsiz edici... ( Bakmayin insanlarin "ozel hayatin gizliligi diye bir kavram var kardesim" dedigine, neredeyse hepsi bunu derken bir yandan da tum hayatlarini, goruslerini, iliskilerini, dusuncelerini Facebook uzerinden paylasmaya bayiliyorlar...) Sahsen facebook vs. kullanmadim, kullanmiyorum bir nebze bunun onunu alabiliyorsunuz ama bu bolumdeki gibi bir teknoloji (ki cazibesi de var) ile buna da imkan kalmiyor... Gercekten konusu cok iyi, islenis cok guzel, cast da sahane... Wikipedia'da yazana gore filmi icin de haklarini almis sanirim Robert Downey, Jr. ... 

White Bear acikcasi cok uzerinde dusundugum bir bolum olamadi... Cok kafa yorasim gelmedi acikcasi...

San Junipero ile ilgili konusurken spoiler icine almak lazim ama sunu soyleyebilirim bastan; yine muhtesem cast yine muhtesem islenis, gercekten cok ama cok etkileyici... Muzikler (sahilde basbasa konusurlarken arkadan calan muzik vb. ) cok cok iyi secilmis... 

San Junipero'da bir nevi teknoloji ile olumun nasil "yenilebilecegi" ya da nasil olumsuz olunabilecegi anlatilmis ama bu sefer alisik oldugumuz sekilde tiptaki gelismeler, Deus Ex'teki gibi "augmentation" ile degil tamamen farkli bir yolla... Tabii bir yandan bu secenege sahip birinin kaldigi ikilemi de vurgulamislar ki gercekten ilgincti... Aslinda bir yandan da din kavramini yerle bir edebilecek duzeyde bir olay, cennet / cehennem vb. kavramlar teknoloji sayesinde olusturulabiliyor...

Uzerinde cok tartisilabilecek, dusunulebilecek cok etkileyici bir bolum San Junipero... Yorkie'nin de hastasi oldum...  :mrgreen:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Black Mirror çok iyidir. İlk 2 sezondaki 6 bölümü izlemiştim, üçüncü sezonu daha izlemedim. Bu arada izlemeye başladığım Netflix'in Glitch dizisini dün bitirdim. İlk sezon toplamda 6 bölüm zaten kısa. Avustralya yapımı bir bilim-kurgu dizisi. Çok beğenilince 2.sezonun da çekilmesine karar verilmiş. Şu sıralara prodüksiyonu yapılıyormuş, 2017 içerisinde Netflix'e gelecekmiş. Ben beğendim, bilim kurgu merakınız varsa bir şans verin derim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Night of 'u bitirdim. Ne güzel bir sezon bitince konu bitiyor, uzadıkça uzamıyor bazı diziler gibi. 

bu 8-9 saatlik film aslında . 9/10 . Court drama seviyorsanız kaçırmayın.

Penny Dreadful 'u izleyeyim dedim ama birşey anlamadım konusundan . Bunun çizgi romanı vs gib birşeyler mi var? Konu çok anlamsız geldi. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Penny Dreadful'un çizgi romanı da olması lazım. Ancak dizisi bence çok güzel, netflix'te maalesef sadece ilk sezon var. 2 ve 3. sezonları ben başka bir siteden izleyerek bitirdim diziyi. Bence başlarda biraz sabırlı olursanız, ilerki bölümler çok daha iyi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Black Mirror'ın ilk bölümünü izledim. Çok beğendim, güzel düşünülmüş ve mesajı da düşündürücüydü. Diğer bölümleri de izlemek için sabırsızlanıyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bir süredir eski bir animeye takıldım.

Yıllar yıllar sonra imparatorluk ve demokrasi ile yönetilen hür gezegenler topluluğu arasındaki siyasi ilişkileri, savaşları konu alan oldukça keyifli bir anime tavsiye ederim. Diğer animelerden farklı olarak herhangi bir Manga'dan değil direk kitaptan yapıldığı yazılıyor.  (Anime için farklı bir başlığımız yoktu sanırım)

http://www.imdb.com/title/tt0096633/

Deneyecek olanlar için ilk 10 bölüm çok çizim kalitesi ya da olay derinliği aramayın şu an 40'lı bölümlerdeyim oldukça güzel çizimler ve diyaloglar var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Netflix'te The Crown dizisinin ilk sezonunu izledim. 10 bölüm toplamda. Oldukça beğendiğimi söylemeliyim. İngiliz dizisi tahmin edilebileceği üzere ve oyunculuklar çok iyi. Kraliçe Elizabeth, Winston Churchill ve diğerleri oldukça başarılı canlandırılmışlar. Benim gibi yakın tarihe de ilgi duyuyorsanız mutlaka izleyin, tahminimden çok daha fazla beğendim. Sanırım 6 sezon olarak planlanmış dizi. Bu sezon 1947-1956 aralığında geçti. Herhalde 2.sezonda 1960'lara gideceğiz. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

X Files ilk bolumu yeni izledim. Guzel bir yeni dogrultuda ilerleyecek gibi gozukuyor.

Spoiler olabilir: uzayli gordum hikayelerinin (en azindan bir kisminin) MKUltra kapsaminda Amerikan istihbarat teskilatlarinin kendi vatandaslari uzerinde onlarin haberi olmadan LSD vb maddelerin etkisini denemesinden kaynaklandigina baglanacak mi bakalim.

Zamanlama ilginc, ozellikle Amerika'nin ic siyasetteki trendleri goz onune alindiginda. 11.22.63 gibi "Kennedy oldurulmeseydi dunya baska bir yer olurdu" temali bir diziyle ayni zamanda olmasi, Agents of Shield'in "naziler istihbarat teskilatina sizmis ve kendi hesaplarina bizim icimizde calisiyordu" temasi, Marvel'de yukselen ic savas temasi falan... Hollywood bize bir sey soylemeye calisiyor.

Kesin spoiler: Aslinda X-Flies'in ilk bolumunde acik acik ifade ediliyor:

Mulder: "60 years ago, we were warned about the military industrial complex gathering too much power.",

Mulder: "This is not an alien conspiracy. It's a conspiracy of men."

Mulder: The tentacles reach far back into the last century, but it wasn't until victories in Europe and Japan and the onset of the Cold War that political and economic conditions became perfect for actual execution. A conspiracy bigger and more secret than the Manhattan Project.

Classified studies were done at military installations S4, Groom Lake, Wright-Patterson and Dulce, extracting alien tissue. Mulder: Tests were done on unsuspecting human subjects in elaborately staged abductions.

Sveta: Why do such a thing and lie about it... our own government? Mulder: Your own government lies as a matter of course, as a matter of policy... the Tuskegee experiments on black men in the '30s; Henrietta Lacks. Sveta: What are they trying to do? Mulder: That's the missing piece. Tad: But it's not hard to imagine... a government hiding, hoarding... alien technology for 70 years, at the expense of human life and the future of the planet. Driven not only by corporate greed, but... a darker objective. Mulder: The takeover of America. Tad: And then the world itself, by any means necessary, however violent... or cruel... or efficient. By severe drought brought on by weather wars conducted secretly using aerial contaminants and high-altitude electromagnetic waves, in a state of perpetual war to create problem-reaction- solution scenarios to distract, enrage and enslave American citizens at home with tools like the Patriot Act and the National Defense Authorization Act, which abridged the Constitution in the name of national security. Tad: The militarization of police forces in cities across the U.S. The building of prison camps by the Federal Emergency Management Agency with no stated purpose. The corporate takeover of food and agriculture, pharmaceuticals and health care, even the military, in clandestine agendas, to fatten, dull, sicken and control a populace already consumed by consumerism. And I encourage you all to go shopping more. Tad: A government that taps your phone, collects your data and monitors your whereabouts with impunity. A government preparing to use that data against you when it strikes and the final takeover begins. Scully: The takeover of America. Tad: By a well-oiled and well-armed multinational group of elites that will cull, kill and subjugate. Scully: Happening as we sit here. Tad: It's happening all around us. Mulder: The other shoe waiting to drop. Tad: It'll probably start on a Friday. The banks will announce a security action necessitating their computers to go offline all weekend. Mulder: Digital money will disappear. Sveta: They can just steal your money? Mulder: Followed by the detonation of strategic electromagnetic pulse bombs to knock out major grids. Tad: What will seem like an attack on America by terrorists or Russia. Mulder: Or a simulated alien invasion using alien replica vehicles that exist and are already in use. Scully: An alien invasion of the U.S. Mulder: The Russians tried it in '47. Scully: You can't say these things.

Mulder: There's something called the Venus syndrome. It's a runaway global warming scenario that leads us to the brink of the Sixth Extinction. Those with means will prepare to move off the planet into space, which has already been weaponized against the poor, huddled masses of humanity that haven't been exterminated by the uber-violent fascist elites. If you believe in that kind of thing.

Bu "hepimizi dinliyorlar, paramiz sadece bir bankanin kayitlarinda gozuken bir sayi, dunya ekonomik ve politik duzeni iflas ettiginde cikis hep bir dunya savasiyla oldu, bu sefer hukumetlerin drone'lariyla ve teknolojileriyle kendilerine itaat etmeyen kitleleri toplu imha etmesi oldukca kolay, yuksek nufusu sinirli ve tukenen kaynaklari ile tasiyamayan dunyanin sadece son bir darbe ile nufusun ciddi olcude azaltilmasiyla elit kitle icin ideal bir hale gelmesi mumkun, yeni dunya duzeni gumbur gumbur geliyor" temasini alttan alta isleyen dizi ve filmlerden baska bilim kurgu eseri cikmiyor sanki. Isin komik yani bunun filmini cekmek istesen modern zaman Hitler'i tipi bir Amerikan baskani oynamak icin bulabilecegin en iyi oyuncu Trump olurdu herhalde.

Baska bir baslikta ustte yazanlarin su bolumuyle ilgili bir bilim kurgu teorim vardi:

Zamanlama ilginc, ozellikle Amerika'nin ic siyasetteki trendleri goz onune alindiginda. 11.22.63 gibi "Kennedy oldurulmeseydi dunya baska bir yer olurdu" temali bir diziyle ayni zamanda olmasi, Agents of Shield'in "naziler istihbarat teskilatina sizmis ve kendi hesaplarina bizim icimizde calisiyordu" temasi, Marvel'de yukselen ic savas temasi falan... Hollywood bize bir sey soylemeye calisiyor.

Cern tarzi bir parcacik deneyi ile superposition of a black-hole (ayni anda hem var, hem yok) durumu olusup zaman devamliligi kirilip paralel evrenler arasinda gecis yaparak alternatif tarih akislarini gorebilen ve onlar arasinda gecis yapmamiza yol acacak sekilde tarihi etkileyen bir grup olustu (Dr. Strange de dolayli yoldan bu tada kostu aslinda). Lost'taki Desmond gibi zihni zamandan kopan insanlardan biri Kennedy zamaninda nukleer yok olma ile karsilasacagimiz icin, suikast duzenlemek zorunda kaldi. Fakat yine Lost'ta oldugu gibi, universe course-correcting her seferinde basa sariyor ve Desmond'in Charlie'yi kurtaramamasi gibi, her seferinde insanlik yok olmanin esigine geliyor. O yuzden yakinda buyuk bir olay olacak.

Quantum Leap dizisinin boyle bir remake'i olsa olay olur. Sagina soluna goz sembolu de bastin mi, bu grubun bir uzantisinin Hollywood'da toplum ortak alt bilincini gecilecek alternatif gelecege hazirlayan senaryolar urettigi gibi yan hikaye isledin mi dunyanin butun komplo teorilerini tek dizide birlestirirsin.

Bir de su bol kazancli "eski filmleri al, dizi olarak remake yap" formulu Running Man icin iyi olurdu. Show'u yoneten host Damon Killian icin de aslinda Trump'i oynayan biri cuk otururdu.

"Kendin senaryo yazma, televizyonda ne gordugunu anlat" denirse su aralar TV'de en cok dikkatimi ceken sey Hulu'da ara reklamlarin US Army reklamlariyla dolmus olmasi. Halbuki iki-uc yildir pek gordugumu sanmiyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Netflix'te çok tavsiye edebileceğim dizi var. Daredevil, Stranger Things, The Crown, Narcos, Sherlock, The Expanse, Designated Survivor, Glitch, Black Mirror, Marco Polo, Paranoid, Jessica Jones, Luke Cage hemen aklıma gelenler. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ozan'ın belirttiği dizilerden Luke Cage ve Marco Polo'yu bitirdim. Her ikisi de çok çok iyiydi. Şimdi Narcos'u izliyorum kesinlikle on numara. İyiki netflix TR de. Durumum izin verdikçe bağlı kalacağım bu platforma :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

izlemek için amazon.de i açtım ama prime üyeliğine dahil olduğu halde bölge sınırına takılıyor. Zaten sadece ;Trailer var , ocak ayında başlayacak yazıyor. Bölge kısıtlaması kullanışsız hale getiriyor, hangi diziyi , filmi denesen takılıyor sınıra. VPN de yutmamaya başladı. 

Amazon'da Goliath 'i izleyen var mı? Prime devam ederken bir iki dizi izleyeyim. Amazon.de 'deki prime , .com 'da geçerli değil bu arada. 

Dizileri fazla izlemenin şöyle bir zararı var. Sürekli aynı oyuncular farklı rollerde çıkıyor. 

Her dizide karşıma çıkan şu dallama Tom Hanks'in oğluymuş .

Winter+TCA+Tour+Day+6+iwGUumpUhSxl.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
6 6

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok