Monitorleri takip ediyoruz...
4 4

Bu konuda 2.013 mesaj var

Bu konudaki en büyük sorun gsync destekli 144 hz IPS monitörlerin birçok kullanıcının bütçesini aşan ürünler olması maalesef. Tabi bunda artan döviz kurunun da etkisi büyük olmakla birlikte, dolar bazında da çok pahalılar henüz. Belki 2016 yılında bu konuda gelişmeler görebiliriz diye ümit ediyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

HWM'deki bir haberde Asus'un ucuz yollu Rog Swift monitörleri piyasaya sunmayı düşündüğünü yazıyordu, 2K olması beklenen monitörler için ucuz olması gerektiği için 1080p olabileceğinden bahsedilmiş, ama en önemlisi 144hz - 165hz hızları bu modellerdede görebilecekmişiz. sektöre yöne vereceğini diğer üreticileri zorlayıp model çıkarmak durumunda bırakacağını düşünüyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

O yazdığınız özelliklerin yarısı bu monitörde var, 144hz ve üzeri ve Gysnc daha çok oyunculara hitap ediyor.

Link= https://pcmonitors.info/dell/dell-up3017q-4k-uhd-oled-monitor/

Geröekten 2-3 yıl içinde göremeyeceğimiz birkaç özelliğin toplandığı bir model yazmak gerekirse, alttaki gibi bir model olur herhalde.  :))

-5K 10/12bit Curved OLED

-Gync 200hz

-HDMI 2.0 

-DP 1.3

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Böyle bir monitör gelmez yakın zamanda, orta vadede gelebilir ancak LG'nin 120-144Hz panel üretimine çok sıcak baktığını zannetmiyorum şu aralar, bu tarz sınırlı talep olabilecek panelleri AU Optronics üretiyor onlarda da AHVA ve AMVA, TN teknolojili LCD paneller dışında bir üretim yok gördüğüm kadarıyla.

Hadi böyle bir panel LG bir şekilde üretti diyelim CES'te gösterilen bir takım şov amaçlı şeyler olabilir diye düşünüyorum fiyat nedeniyle.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Displayport 1.3 çıktıktan sonra bir sonraki nesille illa ki 120Hz 4K monitör gelir ancak bunu bir de besleme meselesi var, monitörün yanına Quad SLI hadi olmadı 3-Way SLI-Crossfire gerekir ki bu sistemleri edinmek de zor sonrasında kullanmak da.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim gördüğüm de hep 120Hz olarak ama 144Hz olanları da olabilir, bant genişliği problemi bile varsa 1.3a falan ile aşılır, esas mesele GPU artık bu seviyelerde ve tabii bir de fiyat.

SLI olarak 4K 120Hz'in hakkını veren düzenek lazım, bunun dışındaki çözümlerin tabanı zaten talebi sınırlı olacak birşey için iyice sınırlı olur.

Bir de monitörün fiyatının da kalkıp 3000 USD falan olmaması lazım tabii, bu tarz şeyler artık sadece şova girer, Youtube'daki yüksek abone sayılı incelemeci elemanlarda whats up guys tadında falan görülür. Başka türlü de ulaşılmaz olur.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Artık masaüstü pc sektörü "niche" bir pazar olduğu için bu tarzda bir sistem kurmayı hayal eden insanların karşısına kol gibi monitör, ekran kartı vs fiyatları çıkıyor. Artık üst seviye bir monitör 4K TV fiyatına veya daha pahalı. Üst seviye bir ekran kartı 500-600 dolarlardayken şimdi 700-1000 dolar ve üzerine çıktı rahatlıkla.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu sene hem Nvidia hem de AMD tarafında çıkacak ekran kartları 4K ve VR'a geçişi hızlandıracak. 

Acaba TV tarafında 

Display Port 1.3

4K

OLED

HDR

144Hz

Gsync destekli birşeyler çıkar mı? 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

4K hadi neyse de VR ha çıktı, ha geliyor derken ürünler gelmeden tasarım, teknoloji eskidi, bu durumda ortada kayda değer bir ürün falan olmadığından hızlanacak birşey de yok doğal olarak.

VR'ın problemi en önce kendisiyle ekran kartlarından falan önce.

TV tarafında DisplayPort içeren ürün bildiğim kadarıyla yok gibi birşey, orası HDMI üzerinden yürüyor.

G-Sync falan gibi PC bazlı teknolojilerden ziyade konsol ve HDMI üzerinden böyle bir teknoloji ortaya konulması lazım TV'lere bu işlerin girmesi için.

Ancak HDMI üzerinden bu tarz teknolojilerin destekleneceğine dair sağda solda yazı, haber v.b. rastlamak da mümkün.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

24" sonrası çok büyük bence masaüstüne, hadi 27" filan tamam ama 32" nedir arkadaş. çok yorar adamı.

Ayni fikirdeyim. Beni mahvediyor valla. 16:10 benim acimdan en keyifli boyut. Ultra wide filan benlik isler degil onu anladim...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

2. monitör olarak Dell P2414H aldım bugün, memnunum... aynı anda birden çok şey açık kullananlar için büyük rahatlık bu 2. monitör işi  :8

TN ile IPS'i yanyana koyup farkı görme şansım da oldu bu vesile ile... TN'in renkleri gerçekten tam bir çöpmüş, onu anladım... ama 144hz'i hala daha hiçbirşeye değişmem, o ayrı. 60hz'in akıcılığı o kadar iğrenç geliyor ki gözüme, kusacam.

artık bir kaç aya 27" 144hz'lik IPS monitörlerden birini aldığımda görevi tamamlamış olacağım :) en az 5 sene gider öyle.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@CandleGarden

"sanki"lik bir durum yok, fark bariz belli :) direkt daha akıcı oldu. input lag bile azaldı. 2 monitör arasında tek bir pencere tutup aşağı yukarı kaydırırken gecikme farkını görüyordum, o fark azaldı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

60Hz'i 75Hz yapınca bile baya farkediyor, 5-10 FPS falan deyip geçmemek lazım farkediyor tabii.

120Hz veya daha üstünün akıcılığını beklememek lazım ama 60Hz'den farkı direkt anlaşılır.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
4 4

• Bu sayfadaki üyeler   1 üye