Monitorleri takip ediyoruz...
4 4

Bu konuda 2.007 mesaj var

2K bu tarz monitörlerde SLI veya Crossfire şart düzgün bir biçimde monitörün özelliklerinden yararlanmak için ki burada kastettiğim minimum GTX 980 SLI.

Tek GTX 980 veya Ti veya hangisi olursa ayarlardan kısmak gerekir düzgün grafikli oyunlarda(Hatta Witcher 3 için GTX 980 SLI dahi yetersiz, 980Ti SLI ucundan yetiyor). Yani bu tarz monitör alacaklar ikinci ekran kartı masrafını da hesaplasınlar.

Yoksa ha bu monitör ha 70-75 Hz overclock edebileceğiniz 2K IPS herhangi bir monitör farketmez. Bundaki G-Sync teknolojisine de o kadar güvenmeyin, 50-60 FPS olur ama G-Sync farkı var, oradan kurtarırım diye de düşünmeyin çünkü 50-60 FPS her zaman o kadar işte. G-Sync ile artısı stutter ve tearing olmaz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

pg279q

Ben bu monitore yalnizca G-Sync ve yuksek refresh rate olarak bakmiyorum.

Ayni zamanda IPS, 1440p ve 27 inch bir monitor. Yalnizca bu 3'u bir cok PC oyuncusu icin upgrade sebebi olabilir. Monitorun diger bilesenlere kiyasla daha uzun sure kullanildigini da hesaba katarsak ilerde SLI olmadan da monitoru besleyebilecegimizi dusunebiliriz.

Bir de sanirim bu monotirde display portun yani sira HDMI girisi de var. Benim sahip oldugum onceki modelde yalnizca DP var, zaman zaman gecici olarak ek bir cihaz baglamak gerektiginde HDMI portu cok kullanisli oluyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yalnız PG279q için aşağıda ki açıklamalarda kafama takılan şeyler var.

Notes/FAQ:
- 165Hz G-SYNC mode is ONLY supported on GTX 960 and above, GTX 700 series only support upto 120Hz!!
- 3x NVIDIA GeForce GTX660Ti BOOST GPU or higher in 3-way SLI configuration are needed, or GPU with 3x DP connectors for surround mode.
- Driver version 355.60 already released for all G-SYNC-supported graphics cards. If you are using GTX 9 series graphics cards, you can download 355.60 or latest version from NVIDIA website.
NVIDIA® G-SYNC™ Technology only works with NVIDIA’s graphic cards. Other GPUs are NOT able to support this technology.
- NVIDIA® G-SYNC™ Technology automatically scales up your contents displayed to 2560 x 1440. The DisplayPort supports 2560 x 1440 up to 165Hz. The HDMI only supports 2560 x 1440 @ 60Hz.
- The ROG SWIFT PG279Q can support G-SYNC Surround (3x SWIFT PG279Q) up to 7680 x 1440 (*Driver version 355.60 already released for all G-SYNC-supported graphics cards. If you are using GTX 9 series graphics cards, you can download 355.60 or latest version from NVIDIA website.)
- PG279Q does NOT support NVIDIA® 3D Vision™ .
- NVIDIA ® Ultra Low Motion Blur (ULMB) Technology works only at 85Hz, 100Hz, 120Hz.

Koyu renkli kısımlara anlam veremedim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

- 165Hz G-SYNC mode is ONLY supported on GTX 960 and above, GTX 700 series only support upto 120Hz!!

Driver kaynakli, ekran karti satmaya yonelik gereksiz bir kisitlama muhtemelen

3D vision desteklememesi bence de anlamsiz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu konuda daha önce de belirttim, bu monitörlerdeki fabrikasyon overclock işi G-Sync modülü ile direkt alakalı, G-Sync olmadığı vakit kullanamazsın diyorlar ama bir çıksınlar görelim bakalım.

Artı olarak GTX 700 serisinde G-Sync ile alakalı Maxwell'e göre bir eksiklik var demekki, tamamen aynı değil ve kullanılamıyor bu nedenle fabrikasyon overclock. 144Hz meselesi de zaten bildiğim kadarıyla overclock. Paneller esas olarak 120Hz destekli.

AHVA panelde de 3D Vision desteği olmuyor, Acer'da da yok bu destek, zaten pek kullanılan birşey de değil ama 3D Vision isteniliyorsa TN panelli PG278Q'da var bu destek.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

SLI ile alakalı olarak katılamıyorum, ekran kartları ilerlerken oyun motorları da yerinde saymıyorlar veya optimizasyon özürlü olma durumları artıyor bazı istisnalar dışında, en azından yakın bir gelecekte olmaz diye düşünürüm.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@O televizyon artık ya, masanın üzerine monitör diye konmaz o. 

T800 hocam doğru diyorsun büyük ama zaten çift monitör kurmak isteyen yada yüksek çöz. isteyen ne seçerse seçsin masada normal durmayacak,  gariplik ha çift monitörle olmuş  ha tek monitörle olmuş değişen çokta birşey yok. yukarıdaki 25"in çiftini gittim gördüm benim masada çifti iyi görünmez, ama bununla tek başına idare ederim nede olsa hem 40" hemde 4K, testlerine baktım fena değil sonuçlar iyi ama TR'ye gelse fiyatı muhtemelen 3500TL üzeri olur ki orası kötü. :mrgreen:  

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

40' 'i , 4 tane 20' 1080p monitor gibi düşünün. Oyun oynanmaz pek onla. Oyun öncelikse , o 27' 165hz monitor daha uygun. 

Bu 40' aslında curved olsa anlamlı olabilirmiş. Böyle uçlar uzakta kalır. Bir denemek lazım. 

Bana ideal çok amaçlı monitor , 34' curved modellermiş gibi geliyor. Belki 32-36' arası 4k da olabilir . Ancak onlarda gpu performansı çok sorunlu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@T800

Sevgili abicim SLI /CF ile  oyunlara o derece ilgim olmadığı için soğuk bakıyorum, Uzun süredir o klasmanda değilim hele ki SLI/CF kurulumları ütopya benim için,  fakat çoklu monitör dedin mi  akan su duruyor bana kalsa 4 monitörü bile meşgul edecek şeyler bulabilirim ama masada/duvarda yer bulmak lazım, geçtiğimiz şubatta 10 yıl olacak çift monitör kullanıyorum, artık sanki 3. monitöre geçme fikri bile mantıklı gelmeye başlıyor :),  konuya dönersek öncelikle 1080p tek monitörde bana yetmeyebileceği için(geleceği düşünerek)  misal çift 25"/27"1080p almak yerine tek bir 4K ile idare edebilir düşünüyorum tabi bu kurulumu görmem lazım şuan sadece bir fikir o kadar ,  hali hazırda son 1 yılda birçok yerde 4K'yı 28" te gördüm pek beğenmedim 40" te durum ne olur görmek lazım, 28" için piksellerde küçülme çok fazla göz yorabilir, hem zaten 4K için çoğu programın menü vs desteği oturmuş değil elle ayar çekmek gerekiyor sistemde. birçok sebepten 2560x1440 sanki daha uygun geliyor ama onuda bir incelemek lazım, 34"  40" arası monitörleri illaki yakından görmek lazım, çoğu zaman fotoğraflarda durduğu gibi durmayabiliyor. 

Monitöre  hem bakış mesafeniz hemde kullanma amacınız önemli, ben çözünürlüğe önem veriyorum oyunlarda yüksek FPS almak için her zaman düşük çöz. seçerim, oyunlarda detaya değilde hıza önem veriyorum ki zaten bir süredir PES dışında bir oyunda oynamıyorum birde TTycoon tabi. :mrgreen:

Garip olan nedir merak ettim :P

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@@mehmetclk size tavsiyem 4k monutör olmıycak şu piyasada ,hem pahalı ve daha tam oturtamadılar.Ayrıca çift monutörü kullanan birisi için pass geçilecek bir olgu.Gidin bir inceleyin sonunda ben ayrı takılıyım diyeceksiniz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şu an için  yeterince güçlü bir sistemim olmasa da monitörü yenilemek istiyorum. Kullandığım monitör Viewsonic VG2230WM. 2007 yılında yangından bir hafta önce 9-10 Şubat gibi bir tarihte almıştım çok iyi hatırlıyorum. Diğer monitörüm olan Samsung T240HD artık küçük oda TV'si olarak hayatına devam edecek. 22" 1680x1050 monitör de haliyle küçük geliyor.

En az 27" monitör alacağım. 4K 60Hz Syncli(G veya Freesync) monitör mü, yoksa 2k 144Hz yine syncli monitör mü alsam kararsızım. Sistemi yenilediğimi düşünürsek amatör oyuncuyu hangisi tatmin edecektir?  IPS ve 144Hz tek seçenek var şimdilik. Onun da Asus Rog 27" TN monitörün de yenileri çıkacak. Beklemeye değer mi? Beklesek bile deli fiyattan çıkacaklar, bir de o var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun öncelikli amaç ise tabi ki 2K IPS 144 Hz monitör alıp geçmek en iyisi. Ekran kartını da daha az zorlamış olursun.

Evet. Fakat onun da bir örneği var; Acer xb270hu. Ülkemizde satan yer bulamadım. TN benzeri Asus PG278Q da çoook pahalı. PG279Q IPS olacağı için çoook daha uçuk fiyatla ülkemize girecektir. Bizim stajerlerden biri Index Bilgisayarda çalışıyor, şöyle kutusu bozuk vs bir tane denk getirebilsek süper olacak :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Acer XB270HU modelinin güncellenmiş modeli gelecek, burada yazılarım var o konu ile ilgili oradan bakabilirsiniz.

Amazon gönderiyor ayrıca buraya çoğu monitör modelini, oradan da bakabilirsiniz, tabii garanti v.b. durumlarını, arıza durumunda ne tip prosedüre muhatap olacağınızı da ayrıca araştırıp, kendiniz değerlendirin.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Amazon işini düşünüyorum ama kriterlerime uyan iki monitörün de yenisi çıkmak üzere. Xb271 ve PG279. Birçok yerde de bleeding durumlarından bahsedilmiş Amazon'dan gelen monitörler ile ilgili. Bundan da çekinmiyor değilim. Şu iki monitör çıksın da, duruma göre bir bakacağım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Amazon bir ara satmayı bıraktı XB 270HU modelini şikayetler nedeniyle diye biliyorum, burada da üç, dört defa geçmiştir daha önce.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

şuan ki monitörüm Samsung 2333t  ve eskidi. Renkler konusunda şikayetim yok zamanın ender iyi makinalarından biriydi. Ancak yenilemek istiyorum.

ASUS 27" PA279Q hakkında ne diyorsunuz?

fotoğrafçıyım ve işimi görür mü?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Daha hiçbir incelemesi ve monitörün kendisi yok ortada o nedenle bilemeyiz bu konuları.

Ancak XB 270HU ile benzer panel kullanacaktır, XB 270HU incelemelerine bir bakın işinizi görebilecek gibiyse bu da görür büyük ihtimal, XB 270HU'dan çok da farklı bir AHVA panel kullanmaz bu da.

Yine yakın zamanda XB 271HU da çıkacak, onun incelemelerinden de takip edilebilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
4 4

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok