En çok oynadığınız oyunun süresi?
1 1

Bu konuda 33 mesaj var

sürelerini bilemem ama ilk sırada uiltima online gelir. snn uo kapanana kadar oynamışımdır.ikinci sırada wow gelir. wow betadan beri oynadım. saat bazında herhalde 6 haneliler. yıllar ve yıllar.

3. sırada witcher 3 gelir herhalde. yükleyince bakarım.

online fps olarak natural selection ( @TiesTorN iyi hatırlar az yemedim onu onus ile ) 

jedi knight 2

team fortress

bunlarda rahat 5 hanelilerdir toplamda.

TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

http://steamcommunity.com/id/stardust/games/?tab=all&sort=playtime

Steam profilinizden saate göre sıralatabilirsiniz.

Benim Blue Byte'a karşı bir zaafım var sanırım. Settlers'ın en kötü diyebileceğim 3. ve 4. oyunlarını bile saatlerce oynadım. Hele Anno'lar, ah o Anno'lar. Tam bir zaman sifonu. Amerika'dan alındığı için Anno 1404 benim listemde Dawn of Discovery olarak gözüküyor, bilen bilir zaten de bilmeyenler için o da Anno. Steam'den oynamadığım için gözükmeyen Anno 2205'i de temiz bir 200 saat oynamışımdır en az.

Steam'den oynamadığım için listede gözükmeyen şeytani bir oyun daha var, o da Banished. Düşmanımı bile Allah korusun o oyundan. 500 saat falan oynamış olabilir şarkılar eşliğinde.

Settlers online saati abartı olmuş tabi, browser oyunu, arka planda hep açık durduğu için steam onu çok oynadım zannetmiş ama gerçekte belki o saatin %20'si kadar falan oynamışımdır.

Dragon Age'i de dediğim gibi kitabını yazacak kadar iyi biliyor(d)um. 3 kez baştan sona bitirip oyunu, tüm origin hikayelerini de oynamıştım. Bende gelmiş geçmiş en iyi RPG olmaya adaydır kendisi, özellikle hikayenin çeşitlilği ve tekrar oynanabilme değeri açısından.

Yine steam'de gözükmeyen Starcraft 2'yi de başta TiesTorN, sonra da yanımıza forsat buldukça eklenen Deathknigt ve tayfasıyla da nerden baksa 200-300 saat oynamışızdır. Hatta sırf ties ile ikimiz rahat bir 200 saat devirmişizdir sanırım.

Ve strateji ve RPG'den sıyrıldığımızda listemde gördüğünüz gibi bir efsaneye geliyoruz. Battefield Bad Company 2. Bu oyun anlatılmaz yaşanır. Normalde personel taşıma dışında hiçbir vasfı olmayan UH 60 Black Hawk helikopteri ile ölüm olup havadan yağmalarımız, hileci denerek atılmalarımız, Hele Mi-24 Hind olan haritada o helikopteri ele geçirme maceralarımız ve ele geçirdiğimizde adımızı altın harflerle tarihe yazışlarımız falan. Anlatılmaz yaşanır dediğim gibi. 

Witcher 3 sadece 1 kez oynadım, 300 saat yazmışım listeye. 35" ultrawide monitörü aldığımda 2.'ye oynayacağım zaten hakettiği yere listenin en başına gelecek. 25 seneden fazladır bilgisayar oyunları oynuyorum. Ben böylesine detaylı, kaliteli ve "tamam" bir oyun daha görmedim. Bir daha da görür müyüm emin değilim.

Steam'den oynamadığım için Mass Effect saatlerim yansımamış olsa da toplamda o seriye de çok sağlam bir 300 saat falan akıttığımdan da eminim ki henüz andromeda'yı oynamadım bile.

Son olarak da yine ayrı bir efsane. Counter strike'ın 1.1... 1.5 - 1.6 diye anıldığı, önce kapanan "sanane" sonra yerine açılan "oynasana" serverlarında oynanan yıllarda atılan arkadaşlıkların temelinin üstünü bina eden oyun, Team Fortress 2 altımıza sıçana kadar güldüğümüz, doyasıya eğlendiğimiz böylesine eğlenceli başka oyun bulamadık, buna en çok yaklaşan Overwatch oldu ama o eski kadroyu bir daha toparlayamadık. Biz, yani Narcissus, TiesTorN, Ranilin ve Stardust dörtlüsü hala tutunuyoruz, birlikte oyun oynamaya çalışıyoruz ama yaşlar ilerledikçe hayat hayat meşgalesi, o talebe olduğumuz dönemlerdeki fütursuz yaşamlarımızda oynadığımız rahatlıkla takılmamıza engel oluyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
20 minutes ago, jackjoker said:

online fps olarak natural selection ( @TiesTorN iyi hatırlar az yemedim onu onus ile ) 

Natural Selection da az oynamadık, zaten 2-3 tane server vardı koca Türkiye'de toplamda. Ties'i net hatırlıyorum tabi taa o zamandan gıcık olduğum için. Benim de nick o zamanlar SirAbdullah mıydı neydi... hey gidi günler hey :lol: 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hmmmm güzel baslıkmıs.. cocukluk dönemimde c64te oynadıklarımın zaten yarı süresi oyunun yüklenmesiyle gectiginden muhtemelen güncel oyun sürelerime yaklasamıyodur.. 

Simdi burada tabi bi milat var.. Steam ve Origin 2010 dan sonra mı ne sayaç koydular.. 

O nedenle benim tahminim 1000 saate yakınsayan süresiyle Team Fortress 2 dir gibime geliyor.. (steam bunun yalnızca 77 saatini sayabilmiş) 

Sayılabilen tarihten sonrası (MS) e bakarsak kral  Battlefield 1 sanırım :

2D016ECD-72FD-48D5-9C0F-A6490E04201F.png  

Oy maşallah 707 saat yapmışız 1 yılda dah da gider bu söyliim, gercekten cok basarılı.. 

Sonrasını da Steamin listesinden bakarsak 

FAA4B82A-2357-47D5-BEFC-B3D5A5192A8A.png

Ewt şaşırtmıyor; origin steamden ayrılmadan önce ki Bad Company 2 zirvede.. 

Sonrasında da  çocukluğumun en çok oynadığım oyun serilerinin sonuncuları geliyor Street Fighter , Heroes of Might and Magic ve GTA...

Aslında Mass Effectler in burada olması lazım PC + XBOX da 3 oyunu da en az 8 kere falan bitirdim insanede falan..

Yine XBOXda Gears of War serisi de sıralamaya girebilir aslında..özellikle ilk oyun.. :star:

Narcissus tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Arma 3 - 742 saat

Battlefield: Bad Company 2 - 457 saat

Borderlands 2 - 300 saat

Battlefield 4 - 299 saat

Battlefield 3 - 258 saat

Battlefield 1 - 167 saat ve devam ediyor

Skyrim - 151 saat

Mount & Blade: Warband - 124 saat

Anno 2070 - 82 saat

Bunlar Steam ve Origin'de kayıtlı olanlar, eskiler 0 saat olarak görünüyor. Anno 1404 ve Cities XL'in süresini bilmiyorum ama 300+ kesin vardır.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim muhtemelen D2 dir. Tahminen 2.000 saat uzeri. Arkasından D3 gelir o da 2.000 saat civarı olması lazım. D2 ve D3 de sağlam sohbet muhabbet olan arkadaş topluluğu ile oynadığımız için bu sitenin en az %20si oyun açık ama sohbet ile geçmiştir...

Steam e bakarsak en çok oynadığım oyun Company Of Heroes. Yaklaşık 700 saat diyor ama oyunlar ilk çıktığında Steam filan yoktu. Muhtemelen 1.000 saat üzeridir..

CoH 2 de ise. 300 saat var. Gerisi iki haneli hep.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

those are naab numbers

world of warcaft a acidburn sayesinde 2010 da mi ne dondugumden sonra acitigim bi karakter played zaman olarak 438 gun

sildigim tonla karater var yani asil oynadigim sure cok cok daha fazla

account benim degildi oncesinde ama ben kendi accountumda daha cok oynamistim 2005-2007 arasi

neyse yani 1400 gun uzeri total kalan karakterin played zamani var

log in caracter screeende caracter degstirken bile neler gecmistir

ha tabii bunda 13 senelik oyunda bi fiil son bu accounta 2-3 ay diablo zamani sermem 3-5 pc elektrik sorunlari bi kac hafta gitmesi falani

sayarsak son 7 sene araliksiz oyundayim

sizin bin tane oyunla kiyaslaninda feci oluyo boyle tabii

7 sene once acitigim yeni basladigim serverdakitotal oyun surem bile sadece yuvarlak hesap nerdeyse 3 yil :D

oyle saate falan vuramam ayip olur

ilk acitigimla sonra main olarak kullandigimin totali 2 karakter yani 2 senecik .

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dota 2 : 1552 saat, son 3 yıldır aktif olarak oynamıyorum.

CS:GO : 835 saat, Global Elite olup bıraktım.

CS : 756 saat, 1.6 efsanesi. :)

Civ V : 372 saat, Deity seviyesinde oynayabiliyorum. Gerçi son 6 aydır 1-2 kez oynamışımdır.

USF4: 228 saat, arada canım sıkıldıkça hala açıp oynarım. PC'ye karşı oynuyorum genelde çünkü SF5'dan sonra online oynayan kişi sayısı bayağı azaldı.

Witcher 3: 47 saat, level20'yim. Level 12 altı hiçbir görev kalmadı sanırım. Gerçi haritayı tamamen gezip yan görevlerin hepsini daha almadım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

World of Warcraft: 6000 saatten fazla.

Overwatch: 650 saat kadar arcade lerin zamanini tutmuyor salak blizz tam olarak bilemiyorum.

Single play olarak Morrowind i 400 saat kadar oynadim. Gene single olarak ondan sonra sanirim fallout 3 gelir 100 saatten fazla birde gene o civarda witcher 3.

Ondan sonra bad campany 2, bf3 bf4 falan bunlarida 350 - 400 er saat kadar oynadim her birini ortalama.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

rookie number everywhere

insert meme here

wow da /played day hour olarak gosteriyo :D

squall hala oynuyormusun

forumdan bi kac kisi ile battletaf ekledim de adamlar hic girmiyo gibi yada sildiler beni yada yeni gizli logu kullaniyorlar

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 dakika önce, nazareth said:

rookie number everywhere

insert meme here

wow da /played day hour olarak gosteriyo :D

squall hala oynuyormusun

forumdan bi kac kisi ile battletaf ekledim de adamlar hic girmiyo gibi yada sildiler beni yada yeni gizli logu kullaniyorlar

Birde hepsini toplayip gostersede ugrastirmasa aslinda..

Su anda oynamiyorum ama yakinda geri donecegim. Dunemaulda horde oynuyorum birkac baska serverdada var charlar ama main charim dunemaulda orc deathknight. Ekle beni Squall#2330

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

altholic diye bi addon var onu yukle altlara bi kere girince cantalar rest item lvl her bisiyi stockluyu played da dahil

hangi alta ne itemi koymustum derdi kalmiyo

coppera tiklyalinca o serverda kimde ne kadar var gosteriyo da

konuyu saptirdik gelde konsuruz ayni serverlarda degiliz bende %99 allyim zati

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Birinci kesin WoW, kaç bin saat oynamışımdır hatırlamıyorum, bırakalı çok oldu ama 5 sene neredeyse her akşam. Binlerce saat...

İkinci, tahminen age of empires olabilir. Age of Kings değil çünkü o çıktığı zaman askere gitmiştim.

Bu arada, mobil oyun oynayan pek yok galiba. Onları hesaba katarsam ikinci clash of clans olur muhtemelen, çıktıktan bir kaç ay sonra başladım, hala oynuyorum. Clash Royale'de çıktığından beri çok oynadım...

Bir de candy crush var :icon_redface:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

candy crush demisken su dige rbaslikta yazicaktim ea gecirilirken

pay to play olayi var ki blizard activision aldi bunu

1.5 sene once mi ne 5-6 milyar dolarcika

o kadar dolari benim eve sigdirabilimiyiz ev cokmeden durabilirmi emin degilim 1-2 milyari sigistirizda gerisi icin baska ev almam gerekir :P

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Rekor süresi olan oyunlarım muhakkak vardır ama bir gerçek var. Şu 3 oyun arasında her birinin 2000+ saat olduğu kesindir herhalde.

Hearthstone, Starcraft 2, Diablo 3 hangisinin tam ağır bastığını bilmiyorum ama dönemlerine göre aşırı yoğunlaşmakla birlikte yine her  patch vssiyle sürekli abanmaya devam ettiğim oyunlar.

Hs win lose dahil 15000 e yakın oyun olabilir zaten ortalama 10-15dk bi oyunun sürdüğünü kabül edersek 2000saat bu yapıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Commander Keen vardı, onun 4. sürümünü muhtemelen 35-40 saat oynamışımdır. Müthiş bir oyundu, hatırlayınca canım çekti yine, keşke olsa. Bir de prehistorik 2 vardı galiba, onu da 15-20 saat arasında oynamışımdır.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Diablo 3' te profilde her heroyla oynadığınız süreçler gözüküyor. Sırf ordan meraktan bir baktımda sadece monk ile 2150 saat oynamışım, diğer karakterlerde de 50-100 saat falan var farkında olmadan ne kadarda uzun süre oynamışım :D sc2 en uzun süre olmucağını düşünüyorum burada ama bellide olmayabilir hatta ek peketler falan çıkmadan evvel 45dk 1 saate varan spastik oyunlar bile olduğunu hatırlıyorum. Yinede ben alphasından beridir hearthstone oynadığımı düşünerek bunlar arasında en uzun sürenin ona ait olduğuna inanıyorum. Maziye doğru gidince yine warcraft 3, diablo 2, diablo, starcraft gibi blizzard oyunlarının yanında online olarak oynadığımız TF2, Battlefield vs oyunlar ipi çekmeye devam eder gibi. Witcher serisinin uzunluğu gibi oyunların yanında, elder scrollsdan yine ben özellikle oblivion ve skyrimde iyi saat harcamış olabilirim. Neverwinter nights ile yine fantastik 500+ saat işlerim olabilir.

Ve unutmuş bulundum aslında ama saat hesabını yapamayadabilirim belki abartmıyorum 10000 saati geçkin ultima online oynamış olma ihtimalim var. Yaklaşık 10 sene civarı tabiki aralıklıdır ama SNN, Nebula, Arqas, Pagan gibi sunucularda oynadığımız düşünülünce saatleri hatırlamam mümkün değil. En az günlük 5-10 saate varan saçma oynama süreçleri içeriyordu. :P

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

BF2 ve modlarını tahmin ediyorum 4.000 saat+ üzeri oynamışımdır. Sadece turnuva olarak 2000 saati bulmuştur. 10 senelik oyun olduğu için normal. :D

Bf1942 ve modları keza aynı şekilde. 2015'e kadar oynadım. :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim de baya uzun süreler yaşa rağmen, hakkını vererek kullanmaya çalışıyoruz aldığımız donanımları. :) 

Şaka maka Çağlar herhalde 100 defa çıkarmıştır 2600K’ya verdiği parayı. :lol: 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Steam'e bakarsak son dönemde tüm zamanımı 3 oyuna gömmüşüm.

1. Rainbow Six: Siege - 1503 saat (vaq aq)

2. PUBG - 461 saat

3. The Witcher 3 (daha bitirmedim) - 173 saat

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok