BATTLEFIELD V (PC / PS4 / XONE)
1 1

Bu konuda 290 mesaj var

14 hours ago, wazzap said:

CPU kullanım oranları var. 4c/8t'de %85 üzerinde CPU kullanım oranı var. Aşağı taraflara bakın. Ryzen de bile %50'ye yakın kullanım var. Maşallah. :D 

https://gamegpu.com/action-/-fps-/-tps/battlefield-v-open-beta-test-gpu-cpu#.W4-wEnnhYH8.reddit

günümüz konsolları 8 çekirdekli olduğu için, 8 thread üstü oyunlarda bugün için lüzumsuz. mesela eski konsollarda xbox360'ın 3 çekirdeği olduğu için, oyunlar genelde 3 thread kullanırdı üstü gereksizdi. yeni nesil konsollar kaç çekirdek (ya da thread) çıkarsa gelecek oyunlar da ona göre optimize olurlar ki benim tahminim 12-16 olacaktır.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
7 hours ago, TiesTorN said:

günümüz konsolları 8 çekirdekli olduğu için, 8 thread üstü oyunlarda bugün için lüzumsuz. 

bunu mu yanlış anladım?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bir şeyleri yanlış anladığın kesin :lol:

8 thread üstü lüzumsuz diyorum çünkü oyunlar genelde öncelikli olarak konsol donanımlarına göre yazıldığı için (ve konsollarda 8 çekirdek(core) olduğu için) iş yükünü 8 thread'e paylaştıracak şekilde yazılıyorlar.

4c/8t (pc) ile 8c/8t (konsol) teoride yazılım için aynı şey, kısaca iş yükünü 8e bölmek demek.

pc'de 6c/12t işlemci kullandığında thread kullanımı yine 8 üstüne çıkmıyor, geriye kalan 4 thread boşta duruyor. istisna oyunlar belki vardır ancak geneli bu şekilde.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

site rusça bişey anlamadım.

ayrıca;

8 hours ago, wazzap said:

Tüm çekirdeklerde (4c/8t) %80 üstü kullanım var ve hala gereksiz diyorsun Ties. Yapma gözünü seveyim. :) 

yukarda bunu yazmışsın, 16t den bahsetmemişsin ki.

neyse dediğim gibi istisnalar olabilir ben zaten bf5'e özel konuşmuyodum genel olarak günümüz oyunları için konuşuyodum...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

dün açtım oynadım biraz. benim 2500k+970 1920x1200 de en ufak keyif vermedi high settings de. Zaten respawn bug oldu oyunun 10 dakikasında respawn olamadım; haritaya spawn pointler gelmedi, mouse cursor kayboldu...

RFID beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 9/5/2018 at 8:09 AM, Erwin said:

- Sadece Sniper sınıfında tüfek kullanmak beni sıktı. Bana göre her classta tüfek kullanmak mümkün olmalı.(Belki support hariç)

Hocam oyun zaten bunun üzerine kurulmuş, betada bile her sınıfta rifle var zaten .. :D

Buarada betaya sonunda zaman ayırıp  bi 6-7 saat oynadım heralde haftasonu... : 

Tabi ki inanılmaz bugları ve hataları olan bir sürüm ama oyun hakkında fikir sahibi olmak icin yeterli (vanillada mutlaka değişen seyler olucaktır ama nese)..

Öncelikle şunu söyliim benim için BF1 ve Bad Company 2 ilk sıraya oynayan bf serisi oyunlardır.. ki bf3 ve 4 te gayet çok iyi oyunlardır ama beni en çok kendine bağlayan bu 2 oyun oldu.. 

... BF1 her dakikası aksiyon ve o savaşın atmosferini inanılmaz yansıtan bir oyun... Ama bfv biraz daha yavaşlamış durumda oldugundan bf1den taze çıkıp buna girince ilk başta biraz yadırgamıştım .. neyse ki 1-2 el sonra oynanışa, mekaniklere ve renk paletine alıştım ve gayet oynanır bi oyun olduguna kanaat getirdim.. 

Alpha sürümü için yazdığım hemen hemen her şey Beta için de geçerli;

- squadmatein medic olmaksızın revive edebilmesi..

- bazı noktalardan yanımıza ammo ve med pack almamız falan iyii ve süregelen özellikler ... 

yalnız beğenmediğim 1-2 şey var.. : 

- Silahların upgrade sistemi tam bir lamer styla.... Oyun içi parayla tıkır tıkır devamlı silahı iyi yönde geliştiren şeyler açıyorsunuz.. gördüğüm kadarıyla bu upgradeler gevurların dediği şekilde "slight" iyileştirmeler yapsa da.. Oyunu daha çok oynayanın lehine olan bir şey hoşuma gitmiyor..  BF4 te bu olay tam idealdi,  mesela muzzle break takıyorsun + olarak recoil azalıyor ama - olarak da accuracy azalıyor veya suppressor takıyorsun ses ve flash gidiyor ama silahın bullet dropu ve bullet speed i azalıyor vs vs... fallout 1 ve 2 deki karakter yaratım ekranındaki traitler gibi .. yani iyi bir özellik kazanıyorsun ama yanında bi de eksisi var.. böyle olmalı sana uygun ve kullanabileceğin faydaları seçip dikenininde üstesinden gelmeye çalışacaksın...  Tam sürümde değişmezse tam kekoluk olur..

- 2. Olarak da tag sistemi bi garip .. bi adamdan ziyade bi yeri tagleyip burada tehlike var aman dikkat diyoruz ama biraz işlevsiz ve hatalı gibi sanki ya da tam anlamıyla kullanamadım.. 

Beta nın bitmesine 2 gün var.. biraz daha oynar dikkatimi ceken bisi olursa yazarım..

Narcissus tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim beklentim dusuktu, belki biraz ondan dolayi ama beta bekledigimden iyi gorunuyor.

Ama asil sebep sanirim, Call of Duty WW2 belesti hafta sonu steam'de bi bakayim dedim ne yapmislar diye, tam bir cop, uzun zamandir o kadar dandik bir oyun gormemistim.

Ondan sonra BFV'yi acinca oh be diyor insan :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Trailer dediğin böyle olur, civv cuvv tatatata boom whoosh.

Robot kollu kadın askerler gitmiş, sadece sonda ufak bir dişi obje görünüyor ki o kadar olur yani.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Döviz bu kadar yükselmemiş olsa yine iyi kötü alırdım da Call of Duty’leşme yönünde ilerliyor seri, zaten Single falan işim olmaz Battlefield 1’in de Campaign’i ile işim olmadı. 

Anthem, The Division, Destiny gibi seriler beni çekiyor artık, vakit zaten kısıtlı, bu saatten sonra da tam beni çekmeyen şeylerle asla vakit ve enerji kaybetmek istemiyorum kesinlikle.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Origin Access Premier senelik 100 Euro. Bunu ve yeni çıkan tüm oyunları oynayabilirsiniz. Ben almayı düşünüyorum açıkçası 1 oyuna 60 euro verene kadar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

100 EUR 600-700 TL, ben vermem, zaten yılda 2 oyunu geçmez EA’den çıkacak merak ettiğim oyun, bunun için de göreyim diye bu parayı vermek mantıklı değil bana göre, merak ettiğim çoğu oyunu da bir görsem yeterli, hepsini baştan sona bitirmeye gerek yok, zaten bitiremem de.

Oyunların hikaye kısımları çoktandır ilgimi çekmiyor, aşırı sıkılıyorum ve takip edemiyorum. İlgi çekici olması lazım mesela Witcher serisi gibi, mesela Last of Us gibi ki mesela Witcher serisinde var olan, hikaye ile bağlı olmayan, sadece birşeyler yapmak için o soru işaretine git, bunu yap falan tarzı şeyleri de oldum olası sevmem. Böyle şeylerin fazla fazla peşine düşemem, son derece sıkılırım.

Multiplay dışında birşey baktığım da yok uzun süredir istisnalar dışında.

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 11/15/2018 at 1:18 AM, wazzap said:

AMD ekran kartlari tam kafa karisikligi yaratti bende.

Simdi galiba bu Vega 56, Vega 64 falan yeni seri.

Ama bir yandan da RX 590 diye bir kart cikmadi mi yeni?

Amd GPU alamiyorum Gysnc monitorum oldugu icin o ayri.

MonkeyBusiness tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok