Otomobil Hakkında Her şey
6 6

Bu konuda 3.892 mesaj var

Güzel bir test olmuş, şu tarz fizik motorlarını kullanan yeni nesil burnout oyun yapsalar çok zevkli olur aslında.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

+ olarak o testin bir gerçekçiliği yok, fizik olarak çok iyi bir uygulama değil belli ki. gerçek dünyadaki arabaların süspansiyonu darbeleri sönümler o şekilde havalanmazlar. aks kırarsın süspansiyon patlatırsın belki ama havalanmazsın.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
10 dakika önce, TiesTorN said:

+ olarak o testin bir gerçekçiliği yok, fizik olarak çok iyi bir uygulama değil belli ki. gerçek dünyadaki arabaların süspansiyonu darbeleri sönümler o şekilde havalanmazlar. aks kırarsın süspansiyon patlatırsın belki ama havalanmazsın.

+200km/saat hızıyla standartın üstünde ki bir kasisten geçildiğinin altını çizerim ama. süspansiyon bir kaçını sönümler ama geri kalanları sönümleyemez. kendi fikrimce fizik motoru ve gerçekcilik açısından yüzde 100 emin olamasam da çok yüksek oranda gerçek diyebilirim.

not: benzerini ben hacettepe beytepe kampüsünde o zaman ki aracım citroen ds4 ile yaşamıştım. araba filmlerde ki gibi havalanmıştı :) çünkü orada kasis olduğunu bilmiyordum ve çok hızlıydım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Videodaki araçların fizik tepkileri fazla yapay. Hele ki 3:30'daki o arazi aracının tepkileri muhteşem olmuş...

Gerçi 30-40 liralık early access bir oyundan da fazlasını beklememek lazım, oyun sonuçta. :baba:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1 Kasım 2017 tarihinden itibaren araç muayenelerinde hafif kusur olarak sayılan cam filmi ağır kusur olarak güncellenecek ve araçlar muayeneden geçemiyecekmiş.

Kaynak TÜVTÜRK

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ağustosta yaptırmıştım muayeneyi neyse ki... bir dahaki muayene zamanına kadar kim öle kim kala, tekrar geri değişebilir.

bir de abi, boş yere uğraşıyorlar resmen. trafikteki 10 araçtan 7si falan filmli zaten ve kimsenin de sökmeye niyeti yok. adam muayeneye giderken söktürür, çıktıktan sonra yine taktırır çok zor bir şey değil. çoğunluk kesimin bunun için film yaptırmaktan vazgeçeceğini sanmıyorum. bu olay zaten izin verilmeden daha önce de yasaktı yine herkesde vardı, kimse sallamıyordu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ama hafif kusurlu geçiyordu. artık ağır kusur sayılacak.

ayrıca söktürmekte para.

yarın 200 liraya cam filmi sökülür ilanları yayılacak.

abilerden birileri bu işe mi girdi bilmiyorum artık. 

kendi fikrimce söktür taktır çoğu kişi uğraşmaz. 

jackjoker tarafından düzenlendi
Mr.Smith beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim araçta aldığımdan beridir var, kapsamı biraz araştırınca R43 camların yani fabrika çıkışlı camların muaf tutulduğu yazılarını gördüm. Akşam aklıma geldi tüm camlara baktım hepsinde R43 ibaresi var. Böyle bir durumla karşılaşmış olsam polis çevirse dese film var ceza kesicem kendimi benim camlar r43 fabrika çıkışlı diye kendimi savunabileceğim resmi bir kanun var mı ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, Deathknight said:

Benim araçta aldığımdan beridir var, kapsamı biraz araştırınca R43 camların yani fabrika çıkışlı camların muaf tutulduğu yazılarını gördüm. Akşam aklıma geldi tüm camlara baktım hepsinde R43 ibaresi var. Böyle bir durumla karşılaşmış olsam polis çevirse dese film var ceza kesicem kendimi benim camlar r43 fabrika çıkışlı diye kendimi savunabileceğim resmi bir kanun var mı ?

resmi bir kanun yok malesef. polis her şekilde ceza kesiyor. aracın fabrikasından resmi belge alarak bunu onaylatman gerekiyor. aksi durumda polis o makbuzu senin kucağına verecektir.

örneğin arkadaşımın nissan 350z'si stok egsozluydu ama polis ceza kesti bunda egsoz var diye.

bir türlü ikna edemedi polisi. cidden stok egsoz vardı aracın kendisininki.

sonra arkadaş sinirlendi gitti çok daha sesli egsoz taktırdı. nasıl olsa orijinaline ceza kesiyorlar ne farkedecek ha öyle ha böyle diyerekten. 

TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Egzos hadi değişti diyelim de, stok camları söküp normal cam mı taktıracağız böyle bir durumda onun bi usulü bişisi olması lazım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Camların üzerindeki işaretler ve semboller camın hangi standartlarda üretildiği hakkında bize bilgi verir.

R43 Regülâsyonunun 2.13.1 ve 2.18.2 maddelerindeki belirtilen verilere uymayan cam onay alamıyor. Işığın geçirgenliğine göre Sanayi ve Ticaret bakanlığından ulusal tip onayının alınması gerekiyor. Bu onaylı camların üzerinde “E” ve “V” sembolü bulunuyor. Bu zorunlu bir durumdur.

Polis normal şartlarda E ve V işaretini görünce bunu bakanlık tarafından onaylanmış bir cam olduğunu bilir ve cezai işlem uygulamaz, uygulayamaz. Ancak şuan gördüğüm kadarıyla polisler kanunun önünde cezai işlem uyguluyorlar. Ankarada yarım saat arayla iki farklı ekip tarafından aynı araca 2 kere ceza kesildiğini biliyorum. Muhtemelen polisler ceza işlemi uyguladıktan sonra Yargıtaya itirazda bulunarak cezayı ödememe şansı doğar. Ancak normal şartlarda Bakanlık tarafından onaylanmış olan camlara ceza işleminin uygulanmaması gerekiyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Akşama tekrar bakayım o ibarelere hatta bi resmini çekip nette iyice bir araştırıp, icabında ilgili yasa neyse olurda cezai işlem yapmaya kalkılır önce bir uyarırım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

imzaladık da ne değişcek ki.

MTV çok arttı diye ağladınız, reis el attı olaya. MTV'den yaşanan kaybı bu cam filmi dalgasına çıkaracaklar işte.

keşke pahalı mtv ödeseydik, iş çıktı şimdi başımıza.

2 ay sonra muayenesi geldi benim arabanın, şimdi filmi mi söktürcem vay amk ya ne güzel memleket.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

valla ben ağustos'ta yaptırdım muayeneyi şansa daha yeni, 2019 ağustosta bir dahaki muayene. filmleri kesinlikle söktürmeyi düşünmüyorum... nasıl olsa yine çıkar bir karar, izin verdik falan diye. zaten bu film denen şey ben kendimi bildim bileli yasak, sadece geçen sene serbest bırakıldı, şimdi yine yasaklandı. çok da bir şey değişmedi açıkçası, 10 yıldır filmli kullanıyorum arabaları, kullanmaya da devam edeceğim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

yahu anlatamadım sanırım? eskidende yasaktı olayı nedir yahu hangi ülkede yaşıyorsunuz? 

yasaktı ama hafif kusurlu sayılırdı muayenede ve kullanmaya devam edilirdi. şimdi ağır kusur sayılacak ve paşa paşa herkes sökecek. hala sistem değişmedi diyenler var ya. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

yeni yaptırmış işte muayeneyi, daha 2 sene var diyor. 2 seneye kim öle kim kala.

başkanlık seçimi öncesi reis kaldırır yasağı, kırmaz bizi diyor, ona güveniyor.

bir de asla unutmayın ki, ties bu adamlardan biri. kimle konuştuğunuzu bilin diye video'larını gönderiyorum:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

rahat dur lan at kafası... gerçi adamların da haklılık payları yok değil.

54 minutes ago, jackjoker said:

yahu anlatamadım sanırım? eskidende yasaktı olayı nedir yahu hangi ülkede yaşıyorsunuz? 

yasaktı ama hafif kusurlu sayılırdı muayenede ve kullanmaya devam edilirdi. şimdi ağır kusur sayılacak ve paşa paşa herkes sökecek. hala sistem değişmedi diyenler var ya. 

anlatamamaktan ziyade anlamamışın bence... neyse star yazmış zaten.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ya istersen 50 kat cam filmi yap ve sökme bizene :lol: ben senin cam filmini sökmeme olayında değilim. 

TiesTorN;

"zaten bu film denen şey ben kendimi bildim bileli yasak, sadece geçen sene serbest bırakıldı, şimdi yine yasaklandı. çok da bir şey değişmedi açıkçası,"

dediğine yazdım ben. özellikle altını çizdiğin kısım komple yanlış. eski ile şimdiki yasak arasında fark var. eskiden muayene den hafif kusurlu geçerdin ve polis çevirene kadar kullanırdın. şimdi bunu da yapamayacak insanlar. 

asıl sen anlamamışsın bence.

yoksa senin muayene yeni yaptırmış olman, sökmeyecek olman, bizim zerre umurumuzda bile değil.istersen her gün cam filmi çek bizene.:lol:

@Deathknight  hocam o ibareler olmasına rağmen millete ceza kesiliyor bilgin olsun. sonradan itiraz edip iptal ettirebiliyorsun. normal şartlarda ceza kesmemeleri gerekli ama iç işleri bakanlığının ohal den dolayı kesin talimatı varmış. hatta fabrika çıkışlı renkli camlar bile cezaya girmemesine rağmen ceza kesiliyor. şuan servislerden resmi belge alma telaşında millet. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bazen çok boş konuşuyorsun be jj, karşımdaki sen misin emin olamıyorum...

tamamen yanlış falan değil. ben burda sadece kendi fikrimi değil herkesin yapabileceği şeyi söylüyorum. seni gören duyan da her gün muayene yapılıyor sanacak. bunu kullanmayı kafasına koymuş adam 2 senede bir muayene günü söker sonra yine takar çok dert değil. detaylara gireceksek eğer ben "bir şey değişmedi" demedim zaten, "çok bir şey değişmedi" dedim. değişen bir şey var ama kullanmaya kararlı adamı çok etkilemiyor. muayene günü gerekeni yapar, çevrildiğinde cezasını da öder ve kullanmaya devam eder. kapiş?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ceza yaninda trafikten men alirsan ne yapacaksin agir kusurdan :D

ben bu film olayini analmiyorum

su yukarda okuz herif cabriyo almis otuyo bu arabada ben kullanacam kimse ben gormeiyicek tamami mi

degil tamam

on cam bile kapkara bu ara araba jaguarvari bicimde alcak ve ustu acik yani heralde yoldaki tospagalar beni gormesin demek istiyor normal binek aractaki herkes o okuzu gorucek

yani suv falan olursa hele shaq in yaninda durmasindan beter olur

zamaninda tisicigim aklimda dogru kaldirsa 200-300 basarim o araba kullanmayi becermeyenler icin demisti hiz sinirlamalari falan icin epey kavga dovus cikmisti

nedir ulan bu film olayi

cabriyo yere yapisik kisa alcak arabada nedir hele

kekolari anliyorum ister parali olsun luks araci olsun kiz aticam alem yapicam gorulmiyim havali gozkiyim falan dertleri

boyle murat 131 alti yesil neonlu pati cekip fir fir donup duran kapkara camli araclar

sanirsinamerikan baskani limizunu lazimmis bunun hemen sonra yazmistim ama unutmusum basmaya yollamayi yazdigimda 30 dk sonrasi idi tiesten sanirim yanlis oldu 5 dk 30dk gec yani.

nazareth tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
6 6

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok