Otomobil Hakkında Her şey
6 6

Bu konuda 3.892 mesaj var

Kaliteli bir cila ile (turtlewax v.b.)  ki bunlarda az miktarda pasta içeren modelleri de var , o bölgeye pamukla yavaş yavaş yedirin , kılcal çizikleri gidermesi lazım.

Ayrıca ; cam filmi gereksizdir demek acele verilmiş bir cevap olmuş. Antalya' da yazın araçlar resmen kızarıyor güneş altında. Öyle heryer de gölge de mümkün değil .  Hele yola çıkınca arkada ufaklıklar çok rahatsız oluyor uyuyamıyor , benimde sol kolum yanmaktan korunuyor. Bunun neresi saçma ?  Yapılan ugulama asıl apaçiliktir.  Kanuna detaylı belirtirsin ön cama yasak , arakalara da 1 numara yani içerisi görünecek biçimde dersin , herkes faydalı kısmını kullanır , abartan da cezasını yer oturur.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Autobild eskiden beri neticesinden "gelecekte gelecek" modelleri uydurur. Daha doğrusu, meraklı tasarımcılar kendilerince "şöyle olsa güzel olur" diye tasarım yaparlar. Autobild de bunları sanki üreticiden sızmış, gerçekmiş gibi yayınlar. Çoğu zaman gelen araba Autobild versiyonuna hiç benzemez.

Cam filmi "özel nedenler" haricinde gereksizdir, ameleliktir. Güneşe hassas cildiniz vardır, mecburen yaptırırsınız. Bu özel nedendir. Bunun haricinde tamamen 80'ler Tofaş ameleliğinin kalıntısı. Zamanında güzel arabalar fabrika çıkışı renkli camla geliyordu (şimdiki gibi), bizdeki Tofaş, Renault filan düz pencere camıyla geliyordu. Bunları kullananlar da cam filmiyle o hayal ettikleri arabaların bir özelliğini kendi arabalarına kazandırmış oluyorlardı. Küçük motorlu arabaya sesli egzost takmak gibi birşey işte. Sonradan havalı gözüksün diye iyice koyu filmler uygulamaya başladılar, fuar konsepti gibi olsun diye. Bilmedikleri şey, fuar konseptleri kullanılmak için değil, sergilenmek için tasarlanır.

Arabanın içinde güneşin zararlı etkilerinin sebebi UV ışınlarıdır. Bugün düzgün arabaların hemen hepsinde UV filtreli cam standart zaten. Koyu renkli olmasına gerek yok bunun için.

Cam filmi ameleliktir, fakir kafanın eseridir. Bize Tofaş'çıların mirasıdır. Afedersiniz sıçarken bile Instagram'a story atan bir milletiz, arabanın içinde gözükmekten rahatsız mı olacağız? Rahatsız oluyorum diyen adam caddede camları açıp geziyor? Hep osuruktan bahaneler bunlar. İyi oldu yasaklandığı. Devletin desteklediğim az sayıdaki icraatından biri bu.

infestor beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bu trollemeyse eğer cevap vermeye gerek yok, gerçekse de gerek yok gerçi bu zihniyete Allah akıl fikir versin diyorum sadece, uzun uzun yazmış bir de... :cici:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Denizli'de de epey çevirme olmaya başladı cam filmi ile ilgili, kullanıp kullanmamak araç sahibinin tercihi olmakla beraber yasaklamak çok anlamsız, terörü bahane edip kılıf uydurmak da ayrı bir komedi tabiki. Kapalı kasa kamyonetler ne olacak teröriste kapalı kasa kamyonet kullanma yasağı mı gelecek.

Kaymakamlar, belediye başkanları, emniyet personeli ve bürokratlar için uygulanabilecek mi ?

Ekonomi, petrol, doviz, işsizlik, eğitim gibi daha önemli konulara kafa yorsalar keşke

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Trollük değil, gerçek. "Dövlet kekoluk yapmamıza izin vörmiyir" yakarışları hep bunlar. Tüm magandaların arabalarının filmli olması bile cam filminin hayatımızdan çıkması gerektiğinin işaretidir. Bugün cam filminin en hararetli savunucusu olan, videolar filan çeken adamların hepsinin geçmişindeki ortak nokta Doğan görünümlü Şahin.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ben ameriadan falan linkledim trafikten men ediyorlar tekrarinda hatta bazi yerlerde diye

ama takmislar turkiyeye

olay birazda su tir ayni tir sofor ayni .sefer ayni

adam avrupnin ortasindan edirneye gelenele kadar 3-5 hafif hata yapiyor.

edirneden istanbula gelene kadar 15-20 hata bazilarida agir.

ben tıotptan yasaklanmasini destekliyorum

sebebi cok basit  herkes cikip artislik yapacak yapiyordu

benimki koyu hibi duruyo ama aslinda kuraya uygun .ya sart bu sart

her olayda tonla itis kakis tartisma olucak

benim legal diye diretecek herkes

turk insani ile bas edilmediginden boyle kestirip atmak zaman ve sinir harbinin onlenmesi icin onemli

istanbul un ortasi kis gunu  bunu savunmak icin

ya antalyada arabmizi pisiyorla geliyorsa

o arabanin full camlarini zifgt ile kaplasan icersi firindan beter olur

elini suremesin kaucuk lari maf olur silecekleri gec yolun asfaltda eriyo otonun lastikleride

10000 tane adam film yapiyorsa 1-2 isi haric lazim oldugundan degil

ne diye adama troll falan diyorsunuz ki

ayrica tum dunya kro dolu amerika mi ozgu

yuzbinlerce dolarlik araclarini boyle 6 yasinda cocuk cizgi filmi gii isiklarla donatan adamlar var

du google isikli lamborgini yaziyim kesin gelir bi tane koyariz buraya

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ek ayrica su yukarda videosu konulmus 150bin lira bu araba honda yere yaklastirilmis arac eksogu da guruldu cikartsin diye cabriyo aracta kapkara on cam dahil

kroluk degil ne oluyo onu da bi desenize

su eski haberi altin kaplama bwm sahibi arap krosu bile

yanlis gormuyorsam on cami full filmettirmemis

koruyum ama para bende ekolunun islerini savunmayalim burda

tiescigim calis biriktir bu seyten sonra 2. el bunu al sen .

neon taktirt ama boyle gitmez sana:D

hem kesin seyh kendi kullanmiyordur ondan yarim filmlidir on cam  sen alinca full yaptirisinda

nazareth tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 11/6/2017 at 7:36 PM, lawnmower said:

O listelerde dikkat edilmesi gereken bir nokta var. A3 gibi nispeten orta karar arabalar standart paketle de alınır, kullanılırlar. Üretiliş amaçları budur zaten. A5 gibi biraz daha "kalbur üstü" modeller ise çoğu durumda dolu satılır. Yani A3'ün müşterilerinin çoğu arabayı o haliyle alır kullanır mutlu olur, A5 için ise o 246k sadece başlangıç fiyatıdır, çoğu müşteri en az 300k öder çünkü bir sürü donanım ekler.

Bu arada (özel bir sebep yoksa) cam filmi ameleliktir.

Abi özel sebebi bilmem de, yazın sıcaklık çok farkediyor. Özellikle arabada çocuk varsa, uzun yolculuklarda konfor artıyor. 

Görüntü olarak da güzel duruyor, çok önemli değil bu kısım ama üstte yazdığım sebep önemli. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hala yasağı savunmayı anlayamayacağım roman da yazsanız farketmez. Kısaca özetleyeyim ; ön camlar yasak , arkalara 1 numara filme izni ruhsata işletme şartıyla verirsin biter gider, hala yok şu yok bu. 

Apaçilere maholara ben de karşıyım ama onlar kullanıyor diye ben niye mahrum olayım ?  Yasak olunca apaçi yine apaçi maho yine maho bulur bişi illa. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Madem sıcaklık bu kadar önemli bir sıkıntı, arabanın içindeki sıcaklığı düşürmek için cam filmi kullananlar arabalarını da iç / dış açık renk alıyor mu? Siyah koltuklu siyah araba alıp sonra ısınıyor diye camlara film kaplatmak ne kadar mantıklı? Kısa etek giyip altına tayt giyen kızların yaptığına benziyor bu. :)

Ben yasağı destekliyorum. Fantastik senaryolar üzerinden mazeret üretmeye gerek yok. Cam filmi apaçiliktir, ameleliktir. İyi birşey olsa Mercedes, BMW, Audi, Porsche zaten kendileri uygularlardı bunu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@lawnmower Antalya'da bir yaz yaşayıp araba kullanmanı istiyorum hocam. Özellikle cam filmsiz. Yakıt masrafını bile düşürüyor duruma göre. :) 

Cam filmi yok bu arada bende. :D 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Los Angeles, Florida, Bangkok, Singapur gibi Antalya'dan çok daha sıcak ve güneşli yerlerde bulundum. Hiçbirinde öyle cam filmi furyası filan yoktu. ABD'de camları filmli arabalarla gezenler zenciler ve latin kökenli tipler. Onlar da zaten oraların kekoları, becerebilseler kıçlarına da LED taktırırlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evet orada yakıt baya ucuz aç klimayı sonuna kadar rahat gez. Bu ülkede gaza basarken bile düşünür halde insanlar biraz da bu yönden bakın. 

Dubai 'de aileler jiplere atlayıp gündüz vaktini full klima açık geziyor evdeki elektrikten çok daha ucuza geldiği için. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, lawnmower said:

Los Angeles, Florida

ya tamam artık bir yavaş ol, biraz yavaş at be kardeşim. gidip görmemiş dolaşmamış olsak şuraları inanacağız.

@stardust telegram muhabbetinden ötürü trollediğini bildiğini söylediği için sakinim. ama buradaki yazılarına bakılırsa gayet ciddisin ve ben ve benim gibi film kullananlara amele gibi bazı yakıştırmalar yapıyorsun sürekli. bir dahaki yakıştırmanda ben de yapıştıracağım bazı yaptırımları, bilgin olsun.

CandleGarden and jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
24 minutes ago, rammstein said:

günlerdir çevremdeki herkese diyordum sakin olun hemen heyecan yapmayın durulur ortalık nasıl hatta geri adım atılır diye, aynen dediğim oldu. bakalım nasıl bir karar çıkacak altından.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben söktüm içim rahat, milleti bezdirdiler. Yazın bi perde ayarlar yoluma bakarım. Sök-tak çocuk oyununa döner bu iş böyle.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Trollemiyorum, ciddiyim. Stardust neye istinaden öyle diyor bilmiyorum, ama ben samimi düşüncelerimi yazıyorum. Ben şu ameledir, bu değildir demiyorum. Burada zaten "söz meclisten dışarı" bir muhabbet yapılıyor. Eğer buna rağmen yöneticilerin görüşüne aykırı fikir belirtmek suçsa, o zaman diyecek pek birşey kalmıyor zaten.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

"Reis bizi devletin zulmünden kurtardı" manevralarının ikincisidir, ilki MTV zammı idi.  2019 seçimlerine kadar bu şekilde ve halkın çok net hissedebileceği örneklere hazır olun.

Yeni araçların camları çok güzel, kapkara camlara gerek yok diye düşünüyorum.

TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

zati olan o korlar yuzudnen oluyo

zift gibi kara camlar yetmiyo bide on cami da full kapliyo

yukarda video var iste trabzonlu okuz full on cami da kaplanmis ben araba kullanirken gorulmyecem tamammi diyor

kesin kesin konusuyo her konuda

daha para kazan on camlari acik renki soforlu bi araba al kendin kullanma

su yukardaki videosunu koydugum

idda edileni altin kaplama araba

evet yani krom falan degil altin

kesinkes demeyelimde var

bu sudi ailelerin buraya geliyo otelin katini kapatmasi dogal de

otelde gelmeden tadilat yapitiyorlar

5 yildizli super luks otele geliyo

hayvanlar gibi suitler kral dailrleri

ama altin kaplama istiyo banyo musluklarini bile yenileri takiliyo falan

boyle bir gorgusuzluk kroluk var

millet duzgun yasa adam gibi olsa bisi olmayacak

bazi seylerde buyuk sorun burasi amerika degil amerikada bile tartiliyor durumlar

herkesle tek tek polis kavga edip dert anlatip ikna edemez

fabrika cikisli kendinden ozellikiler kalsin gerisi ucsuz daha kolay cozum

tektek cogunluk olan krolari bulmaktan

ayrica egosoz bagirtiyormama nasil bi klup bulunur bilmiyorum

ne oluyo yazin sicakta uyku kaciriyip yuksek eksoz direcsion basinda yuyuayn kisileri mi kendine getiriyo

ties bozulabilir

ama amerika dahil bu isleri korluk olarak gorenler cokta

amerikada falanda bol bol kro okuz var

burdaki haci murat 131 dogal slx tafyasini amerikada latin siyah en basta olsun karisligi fazlasi ile var

keza bunlar kroyum ama para bende modu da aynen var

gecen ekside mi ne yaziyordu

50bin liraya orginal 90larda dogan arac satilmis

hani bi halta benzeyen zor bulunan gercketen bisi olan i arac olsa

senelerce emniyet kemeri takmayip emninyet kemeri bosta takili olamayn gorultulu takmis millete oyle insan gibi regulasyion falan olmuyo

uymuyo okuzler

ustelik tehlikeli de

pnecereli pc kasasi yapmak gii bisi degil bu

oesa ne ediyorsan et

bunun kroluk olmadigini savunanlarida anlamiyorum

1000000 tane film yapmis arac varsa % adam gibi yapilmis.

ne kadar bi amaca yonelik

iste o videodaki adam 150bin lira diyo aracina

honda 2000 mi ne almis tonla modiye yaptirmis.

parasi olmasi

kro oldugunu degstirmiyor videoyu izle fullden hatali olmasina ragmen 1 gidim isi kabul etme laf anlama niyeti yok

ne edecez memleketin genel insan profili bu

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, lawnmower said:

Trollemiyorum, ciddiyim. Stardust neye istinaden öyle diyor bilmiyorum, ama ben samimi düşüncelerimi yazıyorum. Ben şu ameledir, bu değildir demiyorum. Burada zaten "söz meclisten dışarı" bir muhabbet yapılıyor. Eğer buna rağmen yöneticilerin görüşüne aykırı fikir belirtmek suçsa, o zaman diyecek pek birşey kalmıyor zaten.

"Cam filmi ameleliktir, fakir kafanın eseridir. Bize Tofaş'çıların mirasıdır."

"Ben yasağı destekliyorum. Fantastik senaryolar üzerinden mazeret üretmeye gerek yok. Cam filmi apaçiliktir, ameleliktir."

Diyen ben miyim de "-Ben şu ameleliktir bu değildir demiyorum." diyebiliyorsun.

Ties' in tehditvari mesajını haklı bulmasam da senin de altta kalır bir yanın yok tavır olarak. Ben "-Lawnmower nick' i apaçilerin nick' idir, amele işidir." desem, sonra sen tepki gösterdiğinde "-Aaa ben öyle birşey demiyorum, zaten söz meclisten dışarı muhabbet ediyorum." diye dalga geçer gibi cevap versem, tavrımın çok hoşuna gideceğini düşünmüyorum.

Bende yok, taktırmayı düşünmüyorum ama keşke olsa dediğim anlar olmuştur. Keko kafasında mı kaldım şimdi?

Daha yazardım ama cevap yazmaya şu kadar uğraşmam bile benim için bir mucize.

Onur tarafından düzenlendi
TiesTorN and CandleGarden beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
6 6

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok