Otomobil Hakkında Her şey
6 6

Bu konuda 3.883 mesaj var

On 07.07.2017 at 13:05, srk said:

@JardeLbende bu oto kokusu konusunda çok dertliyim, aldığım her koku 2-3 gün içinde kaybolup gitti, onlarca koku denedim kalıcılığı yok. 

Denedikten sonra görüşlerinizi yazabilir misiniz ? ona göre bende edineyim. 

Hocam 1 hafta civari gidiyor... Ben Armani Code ve Tom Ford Black Orchid olarak lanse edilenleri almistim... Armani Code sallamasyon bir kere, ya da ben kokusunu unutmusum... Digerini denemedim pek umudum yok ama...

Yine de dedigim gibi 1 hafta filan gidiyor... Tabii bir de buralarda ogle vakti aracta 58 derece gordugumuz oluyor, sicak ve kuru havanin etkisiyle sure kisalmis olabilir...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Selamlar,

185 60 15 ölçüsünde yazlık lastik alacağım. Araç içeri fazla ses aldığından önceliğim sessiz bir lastik olması. Islak ve fren performansının mevcut 8 senelik Bridgestone'lardan her türlü daha iyi olacağını varsayıyorum.

Lastiklerin EU etiketlerini incelerken kafamı çok kurcalayan bir konu farklı ebatlarda aynı model lastik performansının değişebilmesi oldu. Baştan kararımı dergilerin lastik incelemelerine göre veriyordum, bu detayı fark edince doğrudan kendi ebadımdaki EU lastik etiketlerine göre seçmeye karar verdim, bu yanlış mı?

Nokian iLine almayı düşünüyorum, EU etiket değeri yakıt B yağmur C ses 67 db

Dergi incelemelerine göre ilk kararım Pirelli Cinturato P1 Verde idi, EU etiket değerinin 84H için E C 68 db olması ve fiyatının yüksek olması sebebiyle vazgeçtim.

240 TL'ye kadar farklı öneriniz olur mu, teşekkürler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dergi incelemeleri genelde taraflı ve reklam amaçlı oluyor. Kim parayı bastırırsa onun lastiği birinci geliyor. Nokian iyidir, yumuşaktır. Ses yapmaz, yağmurda üzmez.

infestor beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
42 dakika önce, quad said:

Selamlar,

185 60 15 ölçüsünde yazlık lastik alacağım. Araç içeri fazla ses aldığından önceliğim sessiz bir lastik olması. Islak ve fren performansının mevcut 8 senelik Bridgestone'lardan her türlü daha iyi olacağını varsayıyorum.

Lastiklerin EU etiketlerini incelerken kafamı çok kurcalayan bir konu farklı ebatlarda aynı model lastik performansının değişebilmesi oldu. Baştan kararımı dergilerin lastik incelemelerine göre veriyordum, bu detayı fark edince doğrudan kendi ebadımdaki EU lastik etiketlerine göre seçmeye karar verdim, bu yanlış mı?

Nokian iLine almayı düşünüyorum, EU etiket değeri yakıt B yağmur C ses 67 db

Dergi incelemelerine göre ilk kararım Pirelli Cinturato P1 Verde idi, EU etiket değerinin 84H için E C 68 db olması ve fiyatının yüksek olması sebebiyle vazgeçtim.

240 TL'ye kadar farklı öneriniz olur mu, teşekkürler.

http://www.hepsiburada.com/continental-185-60r15-84h-contipremiumcontact5-oto-lastik-uretim-yili-2017-p-OTLSTCON0356256 

veya 

http://kolayoto.com/michelin-energy-saver-grnx-185-60r15-84h.html yalniz bu 270TL... 

JardeL tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ölçüsü bulunduğu sürece ben lassa aliyorum. Bu iş yabancı olsun, dergide yazısı olsun, atelyesi fiyakalı olsun konularından çok etkilenen bir konu.

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ben goodyear efficentgrip performance modelini oldukça beğeniyorum. genel olarak kullanıcıları memnun, sattığım honda civicte yeni aldığım goodyearlar la gitmişti en çok ona üzülmüştüm. 

bir bakın derim. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Goodyear Efficientgrip Performance'ye benden de bir artı. Yol sesi azalsın isteniyorsa en güçlü aday. Kullandığım lastikler içinde en az ses yapanı bu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yalnız önemli bir detay var Goodyear ile ilgili. Dört kanallı olan model orijinal model. Üç kanallı olanı Fiat için üretilen model. Orijinalinin ıslak zemin notu A, yakıt tüketimi B, gürültü seviyesi de 67 db olmalı. Fiat için üretilenin ıslak zemin notu C, yakıt tüketimi A, gürültü seviyesi 69 db olmalı. 185 ölçüde bu oem model var mı emin değilim. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Cevaplar için teşekkürler, Goodyear benim bütçenin dışında kalıyor  fiyatları doğru gördüysem. Continental de güzel tercih olur, yalnız o 2 db fark beni üzermiş gibi geliyor o açıdan arada kaldım.

Araçla oldukça az km yapıyorum, lastik alıp bir süre kullandıktan sonra yazayım durumları.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hatirlayanlar vardir belki, gecen sene Dogus Cankaya'daki bakimda bana AdBlue faturalandirildigini soylemistim... Bu sene bir baska Yetkili Servise bakimi yaptirmak icin gidince ilettim, "sizin araca Adblue konulmuyor" denildi... Dogus'a "verilmeyen bir hizmet icin fatura kesilip ucret tahsil edilmis" diye email attim... "Araca niye AdBlue koymadiniz" diye bu seneki Y. Servise email atmislar, adamlar da aracin birkac fotografini cektiler "AdBlue koyacak yer yok nasil koyalim" minvalinde... 

Dogus Oto Cankaya ile gorusup tekrar arayacaklarmis bakalim...

Nerede ilginc is var beni buluyor :) ...

Hamso beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dogus Oto Cankaya aradi " Biz burdan servis paketi giriyoruz, asagiya gidiyor, orada ustamiz da AdBlue kullanilmadigini biliyor ama iste kullanilmayan urunu pakete geri koymadigindan boyle bir durum olusmus" vb. birseyler anlatti... Parayi iade edeceklermis, bir de bir ara ugrarsam pasta cila yapacaklarmis ozur mahiyetinde... 

Dogus Oto merkez 4-5 defa aradi durum nedir arandiniz mi vs. diye ilgilendi, haklarini yemeyeyim... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 minutes ago, srk said:

Cahilliğime verin, bu adblue nedir ? :)

Bazı dizel otomobillerin çevreye verdiği zararı azaltan bir sıvı. Her dizel otomobilde bulunmuyor, olanlarda ise belli aralıklarla doldurulması gerekiyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dizelin bitmesine sebep olacak silsilenin başlangıcı olan bir sistem, artık euro normları adblue üre ile egsoz gazlarını kimyasal tepkimeye sokarak sağlayabiliyorlar. Bir sonraki seviye euro7 vb. Daha da karışık sistemler gerektirebilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

saçmalık, ekstra kazanç kapısı... adblue'nun doldurulması için para veriliyor bir de. firmalar için zorunlu bir şeyse bedava doldurmaları gerekir, onların derdi olan bir şey için ben neden ekstra para vereyim...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

AdBlue nun litresi 1tl civarında. Araçlar genelde 1000km de 1lt tüketir ve 17lt gibi depoları olur. Amaç 15k bakımına gelene kadar yetmesi. Servisler de 15lt AdBlue için genelde 50tl civarı ücret yazar ama uğraşmak isterseniz kendiniz de doldurursunuz 15tl tutar.

Benim çekincem karmaşık SRC sistemlerinin bozulma riski ve yarattığı ek ağırlık. Yoksa her bakımda 15tl-50tl gibi bir para önemsiz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

farketmez sonuçta ekstra lüzumsuz bir masraf, kaç para olursa olsun. hem ileride zamlanmayacağı ne malum...

neyse ondan da ziyade bahsettiğin ağırlık & bozulma riski gibi durumlar da mevcut. stepne lastik de koyulamıyor sanırım o olunca.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, Hamso said:

Bu ariza işaretini bilen?693ec35c8e86365800fc96a9d708aa57.jpg

Renault grubu dizel bir araç sanırım. Kızdırma bujisi işareti o. Muhtemelen kızdırma bujilerinden birisi arızalanmıştır. Her marşta bir süre yanıyor mu?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
6 6

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok