Otomobil Hakkında Her şey
6 6

Bu konuda 3.892 mesaj var

1 minute ago, Omfs said:

Pakette hepsi mevcut görünüyor. Uygun vakitte deneyeceğim gibi. Uygularsam sonuçları paylaşırım.

o zaman ben de bekliyorum sonuçları, merak ettim :)

Omfs beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

kardesimde vw passat (b8, 1.5l motor) var daha 25.000 km'de. yag ve radyator suyu eksiltmis. genel olarak neden olur bu?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, infestor said:

kardesimde vw passat (b8, 1.5l motor) var daha 25.000 km'de. yag ve radyator suyu eksiltmis. genel olarak neden olur bu?

sistemde kaçak olmadığı sürece radyatör suyu eksilmez.

yağ konusunda bir şey diyemem, bazı motorlar biraz yağ yakarlar ama o motor hakkında hiç bir bilgim yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mesaj tarihi: (düzenlendi)

4 saat önce, infestor said:

VAG grubunda genel olarak var o su eksiltme olayi...

JardeL tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 saat önce, infestor said:

yağ su kaçak varmı bakmak lazım. bu km de contada blokta bişey olma ihtimali zayıftır diye düşünüyorum. hararet fln yapmadıysa.

inşallah ciddi bişey değildir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 3/2/2024 at 4:28 PM, infestor said:

İlk bakışta gömlek gibi görünüyor ama 2 olay birbirinden bağımsız olabilir.

VW genel olarak kaput altında çabuk aşınan dayanıksız plastik/lastik/kauçuk malzemeler kullanmasıyla meşhurdur. Borulardan kelepçelerden contalardan sensör yuvalarından kalorifer tesisatından, kısaca aklınıza gelecek her yerden eksiltebilir.

Eğer gözle görünen sızıntı yok ise motor kapağını açmadan önce hayalet su eksiltmesi için önce egr soğutucusuna bakmak gerekir. Yağ için öncelikli şüpheli turbolu araçlarda turbodur.

Motoru tanıyan deneyimli bir usta çok kısa sürede tanı koyacaktır. Eksiltmeleri tespit etmek için bir sürü basınç testi falan var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Devir daim su pompası genelde sorun olabiliyor Passatlarda. Ben 205 bin km de triger ile beraber değiştirmiştim, 270 binde su pompası kaçırıyordu diye yine trigerle beraber değiştirdim. İlki Ina marka idi, ikinciye Gates taktırdım, bakalım bu ne kadar gidecek :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 01.03.2024 at 11:37 PM, JardeL said:

Peugoyundai X2

bmw-x2-2024.jpgbmw-x2-2024.jpg

bmw-x2-2024.jpgbmw-x2-2024.jpg

:facepalm:

3.2 milyon TLcik... 

Kusasım geldi. bu bmw neyin kafasını yaşıyor ya. Ties'in 5 serisi bunlara 1milyon basar. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

BMW'nin artık hedef kitlesi araplar ve çinliler. İçine doğduğum hayatımın yarısından fazlasında farklı modellerine bindiğim marka ama şu aralar benden uzak olsun. İlla ki er ya da geç köklerine dönecektir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

https://eksisozluk.com/entry/162601122

opel türkiye şaşırtmıyor her zamanki gibi. yav*aklar zamanında recall olması gereken parçayı bana ödetmişlerdi de THH ile faiziyle geri almıştım. sonra da astra'yı sattım zaten.

kıssadan hisse: en ufak yamukta yasal süreci vakit kaybetmeden başlatmak gerekiyor ülkemizde.

infestor tarafından düzenlendi
çok mühim sansür eklendi 🙃
Omfs beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

On 2/29/2024 at 15:27, JardeL said:

Xiaomi Portable Electric Air Compressor 2

Lastik inik sekilde sisirmeye giderken lastigi cortlatip 5.000 TL lastige bayilinca aklim basima geldi... Bisiklet de var zaten... 1.599 TL'ye aldim Turkcell Pasaj'dan , Ziraat da 100 TL verdi , 1.499 TL'ye geldi... 

Birinci versiyonunu kullanıyorum 3 yıl oldu herhalde , gayet güzel iş görüyor . Vay anasını , 329TL ye almıştım. :facepalm:

edit. birinci versiyomuş bendeki

TatanQa tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bendekinin batarya biraz sallantıda, artık bisikletin iki tekerini de top-off yapmak/eksileni tamamlamak için tam şarj olması gerekiyor, işin kötü tarafı şarja takılıyken çalışmıyor meret, bir süre sonra illa batarya değişecek, onu nasıl yapacağım bilemiyorum, vidası yok. Ama birisi mutlaka yapıp bir yerlere yüklemiştir web'de, bakmak lazım...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 21/03/2024 at 11:35 PM, SEP said:

01-Inform-14-800x533.jpg

01-Inform-1-1440x937.jpg

öndeki böbrekleri cikar "pejo la bu" derim :zuh:

bmw'nin yeni hedef kitlesi araplar ve cinliler herhalde tutuyor ki bu sekil garabetleri piyasaya suruyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Continental Premium Contact 7 lastikleri nasıldır ? Golf7 için alacağım. Araç neredeyse sadece yazın kullanılıyor. Ev ve iş arası yürüme mesafesi 5dk olunca 2015 model 62.000km'de araç o kadar az kullanıyoruz. Fabrika çıkışlı hanhook ventus s1 evo2 mu ne öyle bir şey ile gelmişti. 4.yılın sonunda yine hanhook ventus s1 evo3 aldım fakat daha 20.000km oldu lastik üzerine aşırı çatlak var. tamam 5.yılına girdi lastik ama bu kadar çatlak normal gelmiyor bana. geçen sene de çatlaklar çoktu bu sene iyice arttı. 4 lastikte de var çatlak ondan hayatta hanhook almam. 

225/45 R17 için continentalden tanesi 3400tl fiyat aldım. 2024 üretimi. alıp geçeyim mi ?

Atrin tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

39 minutes ago, Atrin said:

Continental Premium Contact 7 lastikleri nasıldır ? Golf7 için alacağım. Araç neredeyse sadece yazın kullanılıyor. Ev ve iş arası yürüme mesafesi 5dk olunca 2015 model 62.000km'de araç o kadar az kullanıyoruz. Fabrika çıkışlı hanhook ventus s1 evo2 mu ne öyle bir şey ile gelmişti. 4.yılın sonunda yine hanhook ventus s1 evo3 aldım fakat daha 20.000km oldu lastik üzerine aşırı çatlak var. tamam 5.yılına girdi lastik ama bu kadar çatlak normal gelmiyor bana. geçen sene de çatlaklar çoktu bu sene iyice arttı. 4 lastikte de var çatlak ondan hayatta hanhook almam. 

225/45 R17 için continentalden tanesi 3400tl fiyat aldım. 2024 üretimi. alıp geçeyim mi ?

Şurada inceleme puanları ve en yakın rakibi Michelin Primacy 4+ ile karşılaştırması var:

https://www.tyrereviews.com/Tyre/Continental/PremiumContact-7.htm

https://www.tyrereviews.com/Compare/PremiumContact-7-VS-Primacy-4-Plus.htm

https://m.youtube.com/watch?v=TQsWlZoh55U

Çabuk aşındığını söylemişler ama onun dışında genellikle başarılı.

SEP tarafından düzenlendi
Atrin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Atrin ben de kendi kendime uğraşma Conti al deyip Hankook Ventus Prime 4 alıp süreci tamamladım. :) Hankook S1 Evo 3 övülen bir lastik. 5 yıl/50.000 km deniyor genelde lastik ömrü için 5 yılın sonunda çatlaklar oluşması normal geldi bana. Kışlıkları taktırdığımda çöpe attığım yazlık Bridgestone lastiklerde de baya bir çatlak vardı ve henüz 30.000 km'deydi lastikler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, Atrin said:

bu hankook'tan çok "ucuz etin yahnisi" durumu aslında... michelin veya continental gibi premium marka harici markaların hepsi 5 senede çatlıyor. ha bu premium markalar çok mu uzun dayanıyor? hayır onlar da 6. senede, bilemedin 7. senede aynı duruma geliyorlar. aktif kullanılan lastiklerin genel olarak ömrü o kadar zaten. rafta bekleyen lastikte durum daha farklı tabi, onlar 10 seneye kadar dayanır.

aktif kullanılan petlas mesela 2. senede çatlamaya başlar.

Atrin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
6 6

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok